| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Severojižní Magistrála http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=57&t=75 |
Stránka 14 z 62 |
| Autor: | Standa [ 31.12.2012 11:01:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
kot píše: Standa píše: Ono by stačilo i pouhé "Ústí n.L. (D)", i když by asi hodně lidí nepochopilo, že jde o dva cíle. |
|
| Autor: | monin [ 31.12.2012 11:19:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Mimochodem tedy Mapmane, jak ty by jsi tedy řešil dopravní značení směrem z centra Prahy, pokud tedy jak snad doufám dobře předpokládám, nejsi zastáncem té šílenosti která se tam začíná plíživě a hrozivě množit? Např. tu jižní spojku jsem od tebe viděl a je to zase jako vždy dost dobrý, ale co to centrum a hlavní směry z něj? |
|
| Autor: | kasme [ 21.2.2013 0:14:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Nuselský most oslaví čtyřicátiny - za dobu svého provozu jím projely přes tři miliardy cestujících 20. 02. 2013 Témata: DP Praha, Metro, Česká republika Za dva dny Praha oslaví 40 let od postavení Nuselského mostu. Projekt přemostění Nuselského údolí však vznikl mnohem dříve, již v roce 1903. Následujících 60 let pak připomíná historii dlouhého jednání, během kterého se projekt rušil a opět obnovoval. Studií mostu tak vzniklo hned několik. Ještě v době počátku stavby, tedy v roce 1965, nebylo plně rozhodnuto o finálním využití mostu. Původně měla v tubusu jezdit podpovrchová tramvaj, v roce 1967 bylo však rozhodnuto, že uvnitř bude jezdit metro. Od slavnostního otevření 22. února 1973 musel uběhnout ještě téměř rok, než zde pražské metro poprvé projelo. Od té doby přepravilo cca 3, 2 miliardy cestujících v 8, 2 milionech vlakových souprav. http://citybus.cz/2013/02/20/nuselsky-m ... #more-1846 |
|
| Autor: | _jan91 [ 23.2.2013 16:04:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Velmi pěkná fotogalerie z výstavby Nuselského mostu: http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotog ... avby-nuse/ |
|
| Autor: | P_V [ 23.2.2013 16:44:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
DefiantM píše: Velmi pěkná fotogalerie z výstavby Nuselského mostu: http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotog ... avby-nuse/ Další foto zde. (zaujalo mě toto) |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 24.2.2013 0:55:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Co to bylo za budovy z režného zdiva, které musely ustoupit severojižní magistrále? Jsou i na fotce s tankem. |
|
| Autor: | P_V [ 24.2.2013 1:12:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Martin z Ostravy píše: Co to bylo za budovy z režného zdiva, které musely ustoupit severojižní magistrále? |
|
| Autor: | Sosa [ 25.2.2013 12:33:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Martin z Ostravy píše: Co to bylo za budovy z režného zdiva, které musely ustoupit severojižní magistrále? Jsou i na fotce s tankem. To byl hlavní důvod proč se ten most stavěl tak dlouho, dětská nemocnice. Kvůli spoždění stavby Motola se nemohla nemocnice včas zbourat a dostavět napojení metra a most. |
|
| Autor: | Marooned17 [ 3.4.2013 14:25:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Další pecka: Plány úprav SJM do příštího roku. http://www.ozvucnadeska.cz/uploads/asse ... 120522.pdf |
|
| Autor: | medvid [ 3.4.2013 15:00:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Celkem nechápu, proč furt chtějí dělat přechody pro chodce přes magistrálu. Hlavně ty navrhované jsou nad podchodem, podm mostem atd. Fakt nepochopitelné. |
|
| Autor: | kyk [ 3.4.2013 17:48:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Ty návrhy přechodů jsou nereálné. Úplně by zablokovaly dopravu ve vnitřním městě. Takováto "humanizace magistrály" by všechny "humans" udusila zplodinami stojících aut. Možná po úplném dokončení MO a PO by se o těchto návrzích dalo diskutovat. |
|
| Autor: | JirkaS [ 3.4.2013 18:21:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
kyk píše: Ty návrhy přechodů jsou nereálné. Úplně by zablokovaly dopravu ve vnitřním městě. Takováto "humanizace magistrály" by všechny "humans" udusila zplodinami stojících aut. |
|
| Autor: | grundyg [ 3.4.2013 18:38:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Na Kačerově se zbourá pár baráčků... |
|
| Autor: | Sch [ 4.4.2013 14:09:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Těch podchodů je na magistrále skutečně zoufale málo. Plynulost provozu a zelené vlny, již nejsou v dopravním plánování dogmatem. Naopak u komunikací, které mají sloužit více lokálně se zohledňují příčné vazby víc než přímý průjezdní provoz. Ono jde evidentně o to tu jízdu po magistrále v relaci Pankrác - Holešovice znepříjemnit tak, aby se alespoň pocitově z Pankráce, která je již podle urbanistů hlavním zdrojem/cílem dopravy na magistrále, část řidičů zvolila zajížďku přes MO. Nejde tu absolutní dojezdovou dobu, ale pocit řidiče. Toto na mě funguje dokonale např. na mé časté trase. Místo Radlickou směrem do centra jezdím prakticky pořád i o víkendu Klikatou, Peroutkovou, Na Václavce, U Santošky. Poskakování po 100m na třech semaforech kolem Ženských domovů mě natolik odrazuje, že přestože mi to Klikatou trvá stejně dlouho možná o minutu víc, ta plynulost jízdy a absence semaforů mě láká. I když to tu asi nebylo úmyslem, je plynulost jízdy atraktivní i při o něco delší jízdní době. |
|
| Autor: | MPMP [ 4.4.2013 15:06:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Sch píše: Těch podchodů je na magistrále skutečně zoufale málo. Plynulost provozu a zelené vlny, již nejsou v dopravním plánování dogmatem. Naopak u komunikací, které mají sloužit více lokálně se zohledňují příčné vazby víc než přímý průjezdní provoz. Ono jde evidentně o to tu jízdu po magistrále v relaci Pankrác - Holešovice znepříjemnit tak, aby se alespoň pocitově z Pankráce, která je již podle urbanistů hlavním zdrojem/cílem dopravy na magistrále, část řidičů zvolila zajížďku přes MO. Nejde tu absolutní dojezdovou dobu, ale pocit řidiče. Toto na mě funguje dokonale např. na mé časté trase. Místo Radlickou směrem do centra jezdím prakticky pořád i o víkendu Klikatou, Peroutkovou, Na Václavce, U Santošky. Poskakování po 100m na třech semaforech kolem Ženských domovů mě natolik odrazuje, že přestože mi to Klikatou trvá stejně dlouho možná o minutu víc, ta plynulost jízdy a absence semaforů mě láká. I když to tu asi nebylo úmyslem, je plynulost jízdy atraktivní i při o něco delší jízdní době. Což ale při cestování po magistrále versus po MO neplatí, protože ten sice nemá SSZ, ale stojí taky. |
|
| Autor: | jonáš [ 4.4.2013 15:19:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Chybí mi tam furt druhá polovina MUK Hvězdova resp. Sdružení. Tam je to neskutečnej opruz, dostat se od Kačerova do Nuslí či Vršovic. Opačně je to i těma těsnejma a strmejma nájezdama v pohodě. MUK Kačerov je co vim dle poslední verze "visutý tobogan" někde v prostoru nad tratí, protože obyvatelé kolem bejvalý smyčky tramvaje jednoduchej sjezd zablokovali již ve stavbě. Čili taky k nedožití (a to nemluvim o problematickym stavebnim napojení na hotovou mostní konstrukci). |
|
| Autor: | Lenny [ 4.4.2013 20:09:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
A co takhle zbourat Nuselský most? To tu ještě nebylo za návrh, pak mají pražáci jednou provždy problém se II. SJM navždy vyřešenou |
|
| Autor: | Mike [ 4.4.2013 20:17:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
tak on se nemá bourat, ale už několik let se lobby snaží protlačit jeho rekonstrukci zatím to naštěstí vysí na metru C ( to je to červené |
|
| Autor: | Max [ 4.4.2013 20:27:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Dost se ztotozunuju s postem od Sch - a pujdu teda hodne proti mistnimu proudu, ale v okamziku zprovozneni Blanky bych si dokazal predstavit na SJM v useku od MÚK Hvězdova smerem dal do centra k Vaclavaku tech prechodu i mnohem vic, protoze ta pesi obsluznost okoli je tristni. Plot ve strednim pase od Pankrace na Vysehrad je pak vysmech tomu, jak ma ulice uvnitr centra mesta v 21. stoleti vypadat. Podotykam ze rozhodne nemam problem s poctem pruhu, v okoli IPP at je to klidne 4+4 jako pred tema experimentama se zuzenim. Hodne mest na zapade ma v centru kapacitni komunikace s velkym poctem pruhu pro mistni obsluhu, ale zaroven i s velkym mnozstvim prechodu. |
|
| Autor: | GiuseppeS [ 4.4.2013 22:37:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Sch píše: ...znepříjemnit tak,aby část řidičů zvolila zajížďku přes MO. ... Místo Radlickou směrem do centra jezdím prakticky pořád i o víkendu Klikatou, Peroutkovou, Na Václavce, U Santošky. ... To tedy opravdu není dobrý příklad přesunutí dopravy z ulic, kde mají mít přednost pěší, na k tomu uzpůsobenou tepnu |
|
| Autor: | jonáš [ 5.4.2013 9:40:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Příklad nepříklad, proud si cestu najde. Taky jezdim radši uličkama, než stát někde na čtyřpruhu. |
|
| Autor: | Max [ 5.4.2013 13:17:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Proto prave doufam, ze proud si najde cestu Blankou. Ackoliv uz tady nekolikrat padlo, ze na SJM tvori vetsinu objemu mistni doprava a ze 100k aut na Pankraci se dost lisi od 100k aut na IPP. Ja napr. po SJM moc nejezdim, ale v posledni dobe sem ji byl nucen pouzivat cca 1x tydne pro dopravu z Modran do Holesovic (vzdycky trochu nekam jinam) - pokud by byla Blanka v provozu podle puvodniho planu, jezdil bych tudy (a verim, ze by to bylo rychlejsi). |
|
| Autor: | MPMP [ 5.4.2013 14:20:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
Já bych na Blanku moc nesázel. podívejte se, jak vypadá úsek MO mezi zlíchovským tunelem a Mrázovkou. Ve špičce stojí, protože na vjezdu do Mrázovky se "reguluje provoz" (po pravdě řečeno, svítí červená, která 1x za minutu pustí 20 aut). A proč se reguluje? No protože u výjezdu ze SAT se tvoří kolony, neboť Patočkova směr Letná je zúžena na 1 jízdní pruh. Ano, je to stavba a teď zpátky k Blance. Otevře se Blanka a jakou kapacitu má výjezdová rampa na Prašný Most směr Dejvice? 30 aut? 50 aut? Nedělám si nejmenší iluze, že to bude stačit. Fronta naroste a co se stane? Před Mrázovkou bude červená. A jdeme ještě dál - v Troji vyjedete z tunelu před Mostem Barikádníků bude SSZ (pokud někdo tento nesmysl ještě nezrušil). Za kolik vteřin (nejdéle minut) kolona ve špičce naroste tak, že bude stát až do tunelu? Já odhaduju velice krátký čas. A výsledek? No přece červená před Mrázovkou Pořád si myslíte, že tudy někdo bude objíždět II.SJM? |
|
| Autor: | Kubajsu [ 5.4.2013 14:38:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
MPMP píše: ...jakou kapacitu má výjezdová rampa na Prašný Most směr Dejvice? Rampa není jediná. Pokud se bude ucpávat, tak část aut vyjede z tunelu na Malovance a část rampu mine (v případě zácpy) a vyjede U Vorlíků. Toho bych se moc nebál. A podobná situace bude v Troji - část pojede do centra přes Barikádníků a část přes Trojský. Nehledě na to, že velká část dopravního proudu bude směrem na Prosek a Libeň. |
|
| Autor: | kasme [ 11.4.2013 15:18:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Severojižní Magistrála |
že by nějakej dopr. průzkum? http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 9.JPG.html http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.JPG.html http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 4.JPG.html |
|
| Stránka 14 z 62 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|