|
Právě je 27.4.2021 9:54:20
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
pivko
Příspěvky: 980
|
 Re: Severojižní Magistrála
Chtěl bych se zeptat, zda má někdo nějaké info o návratu 70ky na magistrálu. Loni s velkou pompou měřili hluk a teď to nějak usnulo...
|
| 12.4.2013 9:29:14 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: Severojižní Magistrála
vcera tady http://goo.gl/maps/gIEFz nejaci studentici scitali dopravu, nevim k jakymu ucelu.
|
| 12.4.2013 9:52:52 |
|
 |
|
Mikulik
Příspěvky: 477
|
 Re: Severojižní Magistrála
nedivil bych se, že příští rok před volbami, jak jinak. Oni si totiž myslí, že je ty ovce za to budou volit. Smůla je taková, že všichni strašně zapomínají. Co udělala současná radnice pro dopravu? Parkovací zony, padesátky, třicítky, jednosměrky aby to náhodou někdo nechtěl objet, zúžení kvůli přechodům, semafory v noci, cyklostezky na hovn.,Smůla, že je zase ovečky budou volit. Nechci dělat reklamu, ale Svobodní by rádi zavedli neomezenou rychlost.
|
| 16.4.2013 9:35:31 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Mikulik: Já tedy rozhodně nezapomínám, ale občasné připomenutí je žádoucí  ! A třeba se na magistrále objeví i nějaký bilboard  !
|
| 16.4.2013 11:56:39 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Politika se nedělá pro dopravu, ale doprava je podle politiky.
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 17.4.2013 13:28:03 |
|
 |
|
McHenry
Příspěvky: 5
|
 Re: Severojižní Magistrála
do prava? do leva? .. zajímavé 
|
| 17.4.2013 19:18:53 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Severojižní Magistrála
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 4.6.2013 12:17:53 |
|
 |
|
kentanjack
Příspěvky: 143 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Na Prosecké radiále dnes natírali sloupy veřejného osvětlení v SDP. Sice ta šedostříbrná byla dost oloupaná a zanedbaná, ovšem tmavě hnědá, kterou to opatlali, vypadá fakt hrůzně  Čokoládové lampy.
|
| 6.6.2013 20:41:44 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Severojižní Magistrála
Tmavě hnědá bývá základovka a na to jde ta šedivé, nečekám že by se v tomhle ohledu měnila barevnost sloupů VO, které jsou všude po Praze šedivé nebo?
_________________ KlarArt
|
| 6.6.2013 21:00:01 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: Severojižní Magistrála
No snad ano, ale vzhledem třeba i k té brčálově zelené na některých sloupech a semaforech v centru Prahy, bych se už pak ani té čokoládové vůbec nedivil. A to zvláště v kontextu toho všeho, čeho jsou schopni na TSK taky vymyslet. http://goo.gl/maps/4sctQ
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 6.6.2013 21:19:48 |
|
 |
|
kentanjack
Příspěvky: 143 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Tak jsem TSK podcenil, ta hneda byla asi skutecne zakladovka, protoze lampy uz jsou "pekne" sedive. Protoze po tyhle silnici jezdim velmi casto, mel bych dotaz na znale. Nevite, proc je tenhle pripojovaci pruh tak kratky? http://mapy.cz/s/7IoNBehem dopravnich spicek tady vznika dost otravna situace. Vozidla, co se pripojuji, se bud nestihnou zaradit a jedou dal odstavnym pruhem, nebo se nebezpecne mackaji mezi projizdejici, nebo to musi uplne zastavit a pak se z nuly rozjizdet do kopce. Ti co projizdej po hlavni v tomhle miste casto automaticky uhybaji vlevo, jenze to pak obecne dost snizuje propustnost tyhle silnice, aneb vpravo nikdo jet nechce. Pritom by bylo tak jednoduche, tenhle pruh protahnout...
|
| 30.6.2013 11:58:04 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Severojižní Magistrála
kentanjack píše: Protoze po tyhle silnici jezdim velmi casto, mel bych dotaz na znale. Nevite, proc je tenhle pripojovaci pruh tak kratky? http://mapy.cz/s/7IoNNejspíš to tak někdo označil ještě v dobách, kdy byla Liberecká jen spojkou na Letňany a od té doby se to nezměnilo.
|
| 30.6.2013 18:38:32 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
JirkaS píše: kentanjack píše: Protoze po tyhle silnici jezdim velmi casto, mel bych dotaz na znale. Nevite, proc je tenhle pripojovaci pruh tak kratky? http://mapy.cz/s/7IoNNejspíš to tak někdo označil ještě v dobách, kdy byla Liberecká jen spojkou na Letňany a od té doby se to nezměnilo. Kdepak. Je to odhadem 4-8 let zpátky, kdy se na Liberecké dělal nový povrch a po namalování čar byl tento připojovací pruh protažen až k pumpě ... nádhera! Neuběhlo ani 14 dní a bylo to přemalováno zpět na dnešní/předchozí stav. Taky mi to dodnes hlava nebere.
|
| 30.6.2013 19:26:32 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Severojižní Magistrála
Nebude v tom hrát roli, ta benzínka o kousek dál a opět nějaká "bezva" norma?
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 1.7.2013 0:29:46 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Severojižní Magistrála
Kdyby někoho jiného stejně jako mě zajímalo, cože se to kutá mezi Magistrálou a Jihlavskou ulicí na Kačerově tak je to toto centrum s přímým napojením na magistrálu:
Přílohy:
kacerov.jpg [ 154.02 KiB | Zobrazeno 3834 krát ]
_________________ KlarArt
|
| 12.7.2013 14:32:10 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Severojižní Magistrála
A bude tam i sjezd a nájezd? 
|
| 12.7.2013 15:14:33 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: Severojižní Magistrála
Bude tam sjezd i nájezd do garáží, přičemž sjezd bude mít limit 30 a 10 km/h (na rampě), a nejspíš počítá se zachováním 50ky na magistrále. Mimochodem snížení hlukové zátěže v exponovaných bytech na Jihlavské představuje 12 dB díky "hradbě" kterou budova vytvoří...
_________________ KlarArt
|
| 12.7.2013 15:22:24 |
|
 |
|
kentanjack
Příspěvky: 143 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
mapman píše: Bude tam sjezd i nájezd do garáží, přičemž sjezd bude mít limit 30 a 10 km/h (na rampě), a nejspíš počítá se zachováním 50ky na magistrále. Mimochodem snížení hlukové zátěže v exponovaných bytech na Jihlavské představuje 12 dB díky "hradbě" kterou budova vytvoří... Díky za info. Btw, to, že budou místo současného výhledu koukat jen do oken "hradbě", že bude v ulici stín, i přes existenci garáží tam bude parkovat/jezdit víc aut a pohybovat se víc lidí, to je v pořádku předpokládám.
|
| 13.7.2013 0:13:31 |
|
 |
|
kentanjack
Příspěvky: 143 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Jen taková zajímavost. Je uzavřen hlavní vjezd do areálu nemocnice Na Bulovce, takže se jezdí z druhé strany. Kvůli tomu otevřeli tenhle sjezd z ul. V Holešovičkách, kterej bývá obvykle zatarasen panelem: http://mapy.cz/s/841Q - bod A Je celkem škoda, že není otevřen pořád, je totiž mnohem komfortnejší a bezpečnější, než ta hrůza kousek před ním (bod B). Naopak ten nájezd na stejné ulici (Valčíkova) je zcela zbytečný (bod C), když je kus dál lepší: http://mapy.cz/s/841ZA pokud by to někomu přišlo daleko, tak by bylo určitě snadné zprovoznit možnost najetí na ul. V Holešovičkách tady: http://mapy.cz/s/8421
|
| 25.7.2013 18:04:13 |
|
 |
|
Sch
Příspěvky: 221
|
 Re: Severojižní Magistrála
Stále se mluví o zatunelování Holešoviček, na což ale Praha nebude mít peníze. Takže ten nevyhovující stav tam bude hodně dlouho. Mám už delší dobu v hlavě takový možná nerealizovatelný nápad. Podle mě by pomohlo, dát 2+2 V Holešovičkách do proskleného tubusu (ala Slánská, nebo lépe most na D8) a okolo udělat obytnou zónu pro příjezd k domům (v obytné zóně nemusí být chodník nebo jen velmi úzký). Je to tedy centimetrová záležitost, aby se to vešlo na šířku, možná by bylo třeba zúžit SDP, což nebude levné, ale stále levnější než tunel. Jak říká Hudeček, když zachováme 50ku pruhy nemusí mít 3,5 metru atd. Jde hlavně o tento úsek http://mapy.cz/s/84u2Zastávku Rokoska, bych přesunul na začátek tohoto úseku, kde je podchod. Autobusy by pouze v případě zácpy, řízeno operativně (to by panečku byla novinka) buď projížděli obytnou zónou vně tubusu, nebo ulicí Nad Rokoskou, ani jedno není ideální, ale jde o pár hodin ráno a dopoledne, jinak je průjezd plynulý v běžných pruzích.
|
| 26.7.2013 9:07:17 |
|
 |
|
kentanjack
Příspěvky: 143 Bydliště: Praha
|
 Re: Severojižní Magistrála
Sch píše: Stále se mluví o zatunelování Holešoviček, na což ale Praha nebude mít peníze. Takže ten nevyhovující stav tam bude hodně dlouho. Mám už delší dobu v hlavě takový možná nerealizovatelný nápad. Podle mě by pomohlo, dát 2+2 V Holešovičkách do proskleného tubusu (ala Slánská, nebo lépe most na D8) a okolo udělat obytnou zónu pro příjezd k domům (v obytné zóně nemusí být chodník nebo jen velmi úzký). Je to tedy centimetrová záležitost, aby se to vešlo na šířku, možná by bylo třeba zúžit SDP, což nebude levné, ale stále levnější než tunel. Jak říká Hudeček, když zachováme 50ku pruhy nemusí mít 3,5 metru atd. Jde hlavně o tento úsek http://mapy.cz/s/84u2Zastávku Rokoska, bych přesunul na začátek tohoto úseku, kde je podchod. Autobusy by pouze v případě zácpy, řízeno operativně (to by panečku byla novinka) buď projížděli obytnou zónou vně tubusu, nebo ulicí Nad Rokoskou, ani jedno není ideální, ale jde o pár hodin ráno a dopoledne, jinak je průjezd plynulý v běžných pruzích. Když zúžíte už tak kapacitně nedostačující komunikaci, kdy i v těchto parných dnech v ranní špičce stojí kolona (rozumějte - oba pruhy plné a v třetím občas projede autobus/sanitka/PČR) někde od Proseku až po 1. semafory na Argentinské, tak tím rozhodně nic nevyřešíte, spíš naopak. A pokud se skutečně plánují semafory i na Povltavské před Trojským mostem, tak se nic nezmění ani po otevření Blanky. Největší hluk, vibrace a smrad je tam totiž právě při té stojící koloně. Holešovičkám směrem do centra by nejvíc pomohla úprava Holešovic tak, aby tam auta nebyly brzděny semafory a projely hladce do pryč. V územním plánu jsou některé dobré myšlenky, jenže na vyřešení to stačit nebude a jak jsou daleko od realizace se současným nasazením magiztrátu, to si raděj nechci domýšlet. V druhém směru by tomu pomohlo sundání těch dementních 50tek, kde každej nejdřív akorát brzdí, následně to túruje do kopce na trojku, aby pak za značkou SPMV polovina řidičů dupla na plyn a vyletěla 100 km/h, kdežto druhá polovina pojede dál připodělaně 50 km/h, protože neví co ta značka znamená. Plus bych tenhle směr od Bulovky po Prosek zkapacitnil na normální 3-pruh, místo tam na to je a když nemusí bejt odstavnej pruh tady, tak toho 1,5 kilometru před tím by se bez něj taky obešlo (případně bych tam dolepil nějakej záchytnej ostrůvek). Zahrnovalo by to samozřejmě přestavbu sjezdu/nájezdu k/od benzínky, což mi však přijde jako nepatrná investice.
|
| 26.7.2013 22:09:25 |
|
 |
|
Had
Příspěvky: 28
|
 Re: Severojižní Magistrála
|
| 27.7.2013 21:45:30 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Severojižní Magistrála
Nic proti cyklistům, ale AUTOˇMAT a jeho "objevné" myšlenky nesnáším...
|
| 28.7.2013 8:47:45 |
|
 |
|
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
|
 Re: Severojižní Magistrála
Had píše: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/235816-na-kole-pres-nuselak-praha-zvazuje-novy-cyklopruh-na-magistrale/ Nic proti cyklistům (sám docela aktivně jezdím), ale tohle mi přijde jako totální kravina. Něco podobnýho jsem zažil v NY(akorát tam ta silnice měla pruhů 6), když jsme si jeden den jeli objet Manhattan a v jednom kusu scházel kus cyklostezky a muselo jet cyklopruhem po silnici. Pocit nic moc. Uděláme tam slavnostně cyklopruh za velký peníze (snížíme kapacitu pro auta) a jezdit tam bude pár šílenců. Přitom průzkumy jasně říkaj, že ten provoz co tam je není tranzit, ale z většiny provoz do a ven z centra. Je hezký podporovat cyklodopravu, ale představa že lidi budou houfně jezdit na kole do práce je při profilu Prahy naprosté scifi (kolik lidí má asi tak šanci dojet na kole do práce a tam si dát sprchu?).
|
| 28.7.2013 9:05:03 |
|
 |
|
grundyg
Příspěvky: 149
|
 Re: Severojižní Magistrála
Tam, kde je hlavním motivem ideologie, jde rozlišování kravina-užitečnost-logika stranou. Doufám, že tam ještě nejsme, ale rozhodně se přibližujeme.
|
| 28.7.2013 10:04:50 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|