Právě je 27.4.2021 9:54:37




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1532 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 62  Další
 Severojižní Magistrála 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 798
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Ano, ideologie. Máme tu ulice Italskou, Španělskou, Opletalku a Washingtonovu, ale lepší bude udělat cyklopruh na magistrále


28.7.2013 23:00:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 221
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Teď vynechám smysl cyklopruhu na magistrále: v jakém úseku (5.května, Nuselák, Legerova/Sokolská, estakáda přes nádraží, jak (klasicky, nebo jako chráněná stezka mezi zaparkovanými auty a chodníkem) a jeho návaznost, a přejdu ke způsobu uvažování o městě.
Na rozdíl od dálnice mezi městy, které se dimenzují podle poptávky (i když již jsou země jako Švýcarsko, kde se navyšovat kapacitu dálnic podle poptávky nechystají, a raději zavedli taktovou meziměstskou železnici v rozsahu celého státu, ale s tím se já neztotožňuji), má městská ulice více účelů, než jen zajistit kapacitu pro auta. Je úkolem urbanistiky a politiky definovat vhodný poměr jednotlivých účelů pro každou ulici tak, aby vznikalo živé město, po kterém se lidé mohou snadno pohybovat a ve kterém zároveň chtějí žít.
Stavba městských dálnic s jediným účelem zajistit kapacitu pro auta se v západní Evropě ukončila již v 70. letech, poté co se zjistilo, že to lidé vlastně nechtějí, a že bez nich může město také fungovat, protože auto není ve městě nejdůležitější, ani nejpoužívanější, ani nejekonomičtějsí způsob přepravy osob.
Proto zastávám názor, že na magistrále od Muzea až na Pankrác je pruhů moc, neboť ty ulice jsou mrtvé a nemusely by. Kavárničky se zahrádkami tam ale asi nebudou, to jasné i mě.
I když tam sám rád jezdím, tak vím, že se zúženou magistrálou se nějak vyrovnám, a to jsem jeden čas dojížděl do práce z Opatova k Nádraží Holešovice autem, protože to bylo rychlejší než metrem, kdyby nebylo, jel bych metrem.


29.7.2013 10:13:22
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
tohle je ovšem přesná ukázka toho, že chybí nějaký vnitřní okruh města
a je-li jedinou spojkou SJM pak je tak využívána
problém Holešoviček se dá krásně porovnat třeba s Kutnohorskou, Českobrodskou apd
dokud to byly jediné výpadovky - a to Holešovičky v dané lokalitě jsou - tak na nich byly zácpy každodenně
pak vznikla východní spojka, ŠR, upravil se příjezd od D1 v Uhříněvsi, došlo k napojení Chlumecké a kolaps rozhodně není tak častý
dožijeme-li se 511, tak se z Kutnohorské stane celkem poklidná silnice, protože dojde k dalšímu rozptýlení tranzitu ( kdo by se hrkal po "staré", když po ŠR je na okruhu hned )

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


29.7.2013 11:36:32
Profil
 

Příspěvky: 477
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Na kole po magistrále bych nikdy v životě jako cyklista nejel, to bych asi byl pěkný d.ebil. Stačí jet po chodníku na Podbabský ten kousek a docela to tam smrdí, takže debilita. Co se týče jezdit do práce na kole, po zkušenostech, kdy jsem jel od Meka na Evropský k Bílé Hoře mezi popjíždějícími auty a busy a byl nucen přejet Karlovarskou a bohužel poslední úsek směr Řepy kde platí sedmdesátka a plahočit se někde vilovou čtvrtí mezi Řepy a Stodůlky musím prohlásit NIKDY VÍC!!! Nechci ani myslet na to, kdyby pršelo a musel bych jet lesem, kde je bláto od koní, protože ti co si tam přijedou mercedesy na sobotu zajezdit přeci musí využít a zničit cyklostezky. Sprchy mám, ale docela to zdržuje, když se tam min. 20 minut stejně stráví. To ti zastánci cyklodopravy zapomínají podotknout, že nejen to, že cesta trvá VĚTŠINOU déle, sprcha s oblékáním trvá tak 15-20 minut. Takže většinou má kdekdo pípnuto, takže se sprchuje o pracovní době a nebo pokud musí být osoba řekněme třeba v 7hodin na pracovišti, musí jet dříve. Takže dřív stávat..... atd. Tohle je taková pitomost, ono je to sice hezký vidět jak v Mnichově se na tom kole jezdí ale bohužel v Praze tomu nejsou podmínky. Ideální je dojezd max. do 5 možná 10 km.


29.7.2013 14:12:39
Profil
 

Příspěvky: 143
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Sch píše:
Teď vynechám smysl cyklopruhu na magistrále: v jakém úseku (5.května, Nuselák, Legerova/Sokolská, estakáda přes nádraží, jak (klasicky, nebo jako chráněná stezka mezi zaparkovanými auty a chodníkem) a jeho návaznost, a přejdu ke způsobu uvažování o městě.
Na rozdíl od dálnice mezi městy, které se dimenzují podle poptávky (i když již jsou země jako Švýcarsko, kde se navyšovat kapacitu dálnic podle poptávky nechystají, a raději zavedli taktovou meziměstskou železnici v rozsahu celého státu, ale s tím se já neztotožňuji), má městská ulice více účelů, než jen zajistit kapacitu pro auta. Je úkolem urbanistiky a politiky definovat vhodný poměr jednotlivých účelů pro každou ulici tak, aby vznikalo živé město, po kterém se lidé mohou snadno pohybovat a ve kterém zároveň chtějí žít.
Stavba městských dálnic s jediným účelem zajistit kapacitu pro auta se v západní Evropě ukončila již v 70. letech, poté co se zjistilo, že to lidé vlastně nechtějí, a že bez nich může město také fungovat, protože auto není ve městě nejdůležitější, ani nejpoužívanější, ani nejekonomičtějsí způsob přepravy osob.
Proto zastávám názor, že na magistrále od Muzea až na Pankrác je pruhů moc, neboť ty ulice jsou mrtvé a nemusely by. Kavárničky se zahrádkami tam ale asi nebudou, to jasné i mě.
I když tam sám rád jezdím, tak vím, že se zúženou magistrálou se nějak vyrovnám, a to jsem jeden čas dojížděl do práce z Opatova k Nádraží Holešovice autem, protože to bylo rychlejší než metrem, kdyby nebylo, jel bych metrem.

Já bych se i přikláněl k jisté rekultivaci, jenže dokud nebude stát východní část MO a třeba i PO 518/519 (spojení D1-D8), tak provoz zde bude pořád příliš velkej na nějaký zužování.
Kde jste navíc přišel na to, že "ty ulice jsou mrtvé"? Nevšiml jsem si.


29.7.2013 14:45:17
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Mikulik píše:
Na kole po magistrále bych nikdy v životě jako cyklista nejel, to bych asi byl pěkný d.ebil. Stačí jet po chodníku na Podbabský ten kousek a docela to tam smrdí, takže debilita...
Kupodivu na Nuseláku, když se jde do centra po levém chodníku, moc smradu není - v Praze převažuje západní vítr. Ale chodník je úzký tak akorát pro chodce. Ovšem cyklopruh vedle normálních pruhů by byl plynovou komorou.


29.7.2013 18:13:19
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Souhlasím s tím, co tu většina píše. Kolo určitě ano, sám na něm jezdím o 106, ale v přírodě, nebo tam, kde jezdí naprosté minimum aut. Ale ne v Praze a ještě k tomu samotném centru. To mi příjde fakt ujetý. Asi jako kdybych kupoval mlíko v drogérii. Ten kdo vleze v centru na kolo a jezdí po hlavních tazích, mezi tou spostou šílenců v autech, to musí být sebevrah nebo nějaký radikál, už jen z toho důvodu, kolik lidí za volantem esemeskuje, píše emaily, nebo jen telefonuje a neví přitom o světě, o té plynové komoře ani nemluvě. O tom, že těch sebevrahů a radikálů v Praze zase tolik není, svědčí věčně prázdné jízdní pruhy pro kola. Např. potkal kolaře ve stoupání do Chotkáčů je fakt zázrak. A kolaře přímo v jízdním pruhu na Nuseláku si už vůbec nedokážu představit.

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


29.7.2013 19:32:20
Profil
 

Příspěvky: 3532
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Sch píše:
Je úkolem urbanistiky a politiky definovat vhodný poměr jednotlivých účelů pro každou ulici tak, aby vznikalo živé město, po kterém se lidé mohou snadno pohybovat a ve kterém zároveň chtějí žít.
.


Fajn. Nevšimnul jsem si ale, že by něco jako Automat někdy kandidovalo v pražských volbách...
Pokud bude, a zvítězí, pak má právo realizovat své vlhké sny. Do té doby ale nechť o "městu, ve kterém chtějí žít", nechají prosím rozhodovat zvolené zástupce. Říkávalo se tomu myslím demokracie.


29.7.2013 21:58:40
Profil
 

Příspěvky: 318
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
kentanjack píše:
Sch píše:
(...)

Já bych se i přikláněl k jisté rekultivaci, jenže dokud nebude stát východní část MO a třeba i PO 518/519 (spojení D1-D8), tak provoz zde bude pořád příliš velkej na nějaký zužování.
Kde jste navíc přišel na to, že "ty ulice jsou mrtvé"? Nevšiml jsem si.

Legerka a Sokolska v useku IPP - Nuselak jsou mrtvy dost. Ale nehazel bych to na magistralu, mrtvo je tam protoze neni duvod, aby tam chodilo jakykoliv vetsi mnozstvi lidi (neni tam jedinej vyznamnej bod v kontextu urbanismu Prahy ani to k zadnymu takovymu bodu nevede - ten, kdo chce na Vysehrad, se uz radsi sveze metrem).

1975 píše:
Sch píše:
Je úkolem urbanistiky a politiky definovat vhodný poměr jednotlivých účelů pro každou ulici tak, aby vznikalo živé město, po kterém se lidé mohou snadno pohybovat a ve kterém zároveň chtějí žít.
.


Fajn. Nevšimnul jsem si ale, že by něco jako Automat někdy kandidovalo v pražských volbách...
Pokud bude, a zvítězí, pak má právo realizovat své vlhké sny. Do té doby ale nechť o "městu, ve kterém chtějí žít", nechají prosím rozhodovat zvolené zástupce. Říkávalo se tomu myslím demokracie.

S Automatem v hromade pripadu nesouhlasim, ale to, co vy popisujete, neni demokracie, ale "drzet hubu drzet krok" popr. Klausovsko-zemanovske "vladneme, nerusit."


30.7.2013 0:46:17
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Urbanistický omyl udělali pražští konšelé už na konci 19. století, když nechali prostor dnešní Legerky a Sokolské zastavět při rušení hradeb. Hold zisk z rozprodeje pozemků tenkrát převážil. Že by z toho byl bulvár k budoucímu mostu si nedokázali představit. V té době vznikal ve Vídni ring na místě hradeb.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


30.7.2013 8:24:05
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
monin píše:
...o té plynové komoře ani nemluvě...

To už dávno není pravda. Jezdím na silničním kole cca 15 let, tak už to myslím dokážu celkem objektivně posoudit - dnešní auta nesmrdí. A naštěstí po Praze moc starých vraků nejezdí. A i ta stará škodovka je na tom líp, než kuřák na kdejaké zastávce MHD...
A k tomu SMSkování a telefonování - není se čemu divit, při tom neustálem postávání na nějakém semaforu. Ale stojící, nebo pomalu se šinoucí auto je cyklistovi šumák, mnohem horší jsou notoričtí neblikači. Ale ti se naštěstí koncentrují včerných Audi a SUV Mercedes, takže si člověk alespoň dá pozor...


30.7.2013 8:42:25
Profil
 

Příspěvky: 221
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Max píše:
kentanjack píše:
Sch píše:
(...)

(...)

Legerka a Sokolska v useku IPP - Nuselak jsou mrtvy dost. Ale nehazel bych to na magistralu, mrtvo je tam protoze neni duvod, aby tam chodilo jakykoliv vetsi mnozstvi lidi (neni tam jedinej vyznamnej bod v kontextu urbanismu Prahy ani to k zadnymu takovymu bodu nevede - ten, kdo chce na Vysehrad, se uz radsi sveze metrem).


Ale žijí tam lidé, Oblast mezi Bělěehradskou a Francouzskou ulicí také nemá žádný významný cíl, ale je živá.
Zatímco mezi Ke Karlovu a Bělehradská má i cíle jako velkou porodnici, Mat-Fyz, ale i školu (nebo tu už možná nedávno zrušili), přesto jsou ty ulice pusté, ve srovnání se sousední oblastí.
Samotná Bělhradská i Fancouzská, má samozřejmě tramvaj, to je velký magnet, ale i ty boční ulice nejsou tak pusté.


30.7.2013 10:15:08
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Kubajsu píše:
monin píše:
...o té plynové komoře ani nemluvě...

To už dávno není pravda. Jezdím na silničním kole cca 15 let, tak už to myslím dokážu celkem objektivně posoudit - dnešní auta nesmrdí.
Protože místo smradlavých velkých částic, které se zachytí v nose a na řasinkách dýchacích cest, produkují nanočástice, které čichový vjem nevyvolávají a proniknou až do buněk.


30.7.2013 15:09:06
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Mikulik píše:
...Sprchy mám, ale docela to zdržuje, když se tam min. 20 minut stejně stráví.


A vy se doma ráno nesprchujete? To co ušetřím sprchou doma, to použiju v práci. Ano, spotřebovávám firemní vodu a el. na ohřívání, ale to snad není pro firmu tak zásadní.
To samé s oblékáním, ráno na sebe hodím cyklověci, v práci se "normálně" obleču, opět prakticky žádný ztracený čas.

monin píše:
Např. potkal kolaře ve stoupání do Chotkáčů je fakt zázrak.

Ano, tam jich moc nejezdí, přitom se tam (oproti jiným cestám) stoupá poměrně pěkně.


30.7.2013 15:42:41
Profil
 

Příspěvky: 1262
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Mosquit píše:
přitom se tam (oproti jiným cestám) stoupá poměrně pěkně.

Jo, ale pak to nahoře komplet zabije ta dlažba, ve které mi bez problémů zmizí galuska...


30.7.2013 15:45:27
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
tak s galuskou bych v Praze daleko nedojel, to je fakt.


30.7.2013 15:50:09
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Mosquit píše:
monin píše:
Např. potkal kolaře ve stoupání do Chotkáčů je fakt zázrak.

Ano, tam jich moc nejezdí, přitom se tam (oproti jiným cestám) stoupá poměrně pěkně.

Jestli ono to spíš neni tim, že myší dírou u Hoffmeistera je to nahoru pěšky pětkrát blíž a dvakrát rychlejc. 8-)
Naproti tomu z Pankráce (a celýho jihovýchodu) se na Nový Město a dolní Vinohrady či Žižkov nebo Karlín bez zbytečných zajížděk a ztracených spádů nedá dostat jinak, než podél tý magistrály.


30.7.2013 20:09:44
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
dvs píše:
Urbanistický omyl udělali pražští konšelé už na konci 19. století, když nechali prostor dnešní Legerky a Sokolské zastavět při rušení hradeb. Hold zisk z rozprodeje pozemků tenkrát převážil. Že by z toho byl bulvár k budoucímu mostu si nedokázali představit. V té době vznikal ve Vídni ring na místě hradeb.
Zas bych je tak nekritizoval. V době kočárů tam nechali místo na 2x3 pruhy. Ringem se moc inspirovat nemohli, Praha není placka jako Vídeň. Kromě trasy, kterou prochází magistrála a která zůstala z části nezastavěná, se toho pro účely dopravy moc využít nedalo.


30.7.2013 22:12:23
Profil
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
1975 píše:
Sch píše:
Je úkolem urbanistiky a politiky definovat vhodný poměr jednotlivých účelů pro každou ulici tak, aby vznikalo živé město, po kterém se lidé mohou snadno pohybovat a ve kterém zároveň chtějí žít.
.


Fajn. Nevšimnul jsem si ale, že by něco jako Automat někdy kandidovalo v pražských volbách...
Pokud bude, a zvítězí, pak má právo realizovat své vlhké sny. Do té doby ale nechť o "městu, ve kterém chtějí žít", nechají prosím rozhodovat zvolené zástupce. Říkávalo se tomu myslím demokracie.

S Automatem v hromade pripadu nesouhlasim, ale to, co vy popisujete, neni demokracie, ale "drzet hubu drzet krok" popr. Klausovsko-zemanovske "vladneme, nerusit."[/quote]

Ale to, co vy hájíte je "držet hubu a krok s automatem". A je fakt, že automat nemá jakýkoliv mandát do čehokoliv zasahovat. Nikdo je nevolil, neprošli žádnou ideovou soutěží, pouze jsou to samozvaní křilouni. Samozřejmě, že jakékoliv omezování magistrály je naprostý nesmysl, minimálně do doby dokončení obou okruhů.


30.7.2013 22:58:52
Profil
 

Příspěvky: 318
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Maniac píše:
Ale to, co vy hájíte je "držet hubu a krok s automatem". A je fakt, že automat nemá jakýkoliv mandát do čehokoliv zasahovat. Nikdo je nevolil, neprošli žádnou ideovou soutěží, pouze jsou to samozvaní křilouni. Samozřejmě, že jakékoliv omezování magistrály je naprostý nesmysl, minimálně do doby dokončení obou okruhů.


Takze podruhe - ja s automatem v hromade pripadu nesouhlasim, coz mj. znamena, ze opravdu nehajim zadny drzet hubu drzet krok po jejich.

Oni jsou bohuzel prikladem jedny z mala iniciativ, ktera prave v ramci demokracie funguje a je slyset. Ze se to krom lidi podobnyho smysleni - tj. levicovych dogmatiku, ekologistu a socialnich inzenyru u nas za 20+ let nikdo jinej nenaucil je dost tristni.

Na zapade funguje ve spolecnosti zpravidla mnohem vic ruznejch iniciativ apod. A mandat pro to, aby by mely pravo byt slyset, opravdu nesouvisi s tim, jestli je nekdo zvolil - od toho je tady svoboda projevu zakotvena v ustave (a myslim ze nikdo z nich s vidlema a flintou nechodi za radnima, co zvoleny byli). Klaus a Zeman maji potrebu urcovat, kdo ma do politiky a fungovani statu pravo mluvit a kdo ne. Zaplat panbuh za to, ze zijeme v takovym zrizeni, ze to pravo ma beztrestne kazdej.

Sch píše:
Ale žijí tam lidé, Oblast mezi Bělěehradskou a Francouzskou ulicí také nemá žádný významný cíl, ale je živá.
Zatímco mezi Ke Karlovu a Bělehradská má i cíle jako velkou porodnici, Mat-Fyz, ale i školu (nebo tu už možná nedávno zrušili), přesto jsou ty ulice pusté, ve srovnání se sousední oblastí.
Samotná Bělhradská i Fancouzská, má samozřejmě tramvaj, to je velký magnet, ale i ty boční ulice nejsou tak pusté.


Bohuzel ta Belehradska a Francouzska ma kolem sebe cca 2x vic obytnych bloku nebo za Sokolska+Legerka v useku IPP-Nuselak. Trochu zjednodusuju, ale pri pohledu na mapu je dost jasny, co mam na mysli. A navic profil tech prvnich 2 ulich je uzsi, je tam navic zelen - coz v kombinaci s cca 2x vice lidma vytvori iluzi toho, ze to tak mrtvy neni. Ja ty ulicky znam :) casto tam taky clovek pres den nikoho jen tak nepotka, kdyz tam jde.


30.7.2013 23:19:43
Profil
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Max píše:
Na zapade funguje ve spolecnosti zpravidla mnohem vic ruznejch iniciativ apod. A mandat pro to, aby by mely pravo byt slyset, opravdu nesouvisi s tim, jestli je nekdo zvolil - od toho je tady svoboda projevu zakotvena v ustave (a myslim ze nikdo z nich s vidlema a flintou nechodi za radnima, co zvoleny byli). Klaus a Zeman maji potrebu urcovat, kdo ma do politiky a fungovani statu pravo mluvit a kdo ne. Zaplat panbuh za to, ze zijeme v takovym zrizeni, ze to pravo ma beztrestne kazdej.


Já jim neberu právo se svobodně vyjádřit, ale myslím, že by toto právo mělo končit právě tím svobodně se vyjádřit. alternativou by mohlo být tedy "vytížit" erár protinávrhy?


31.7.2013 10:15:33
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Max píše:
...
Na zapade funguje ve spolecnosti zpravidla mnohem vic ruznejch iniciativ apod. A mandat pro to, aby by mely pravo byt slyset, opravdu nesouvisi s tim, jestli je nekdo zvolil - od toho je tady svoboda projevu zakotvena v ustave ...

máte naprostou pravdu, síla něčeho jako je ADAC tu sakra chybí :!:

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


31.7.2013 13:30:05
Profil
 

Příspěvky: 318
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Maniac píše:
Já jim neberu právo se svobodně vyjádřit, ale myslím, že by toto právo mělo končit právě tím svobodně se vyjádřit. alternativou by mohlo být tedy "vytížit" erár protinávrhy?

Stacila by i opozice, ktera bude dostatecne nahlas oponovat vecnymi argumenty. Prikladem je ADAC v Nemecku, jak uvedl kolega pod vasim postem. A opozici bohuzel nemyslim hrstku navzajem nespolupracujicich jednotlivcu.

On dalsim neduhem u nas je fakt, ze spoustu lidi se pri nejake spolecenske debate (popr. boji proti necemu) neumi shodnout na spolecnym cili a dat bokem to, ze v mnoha jinych vecech se neshodnou (a ze je to naprosto lidsky normalni se shodnout casto jenom na necem). Opet s vyjimkou skupin, ktere jsem o par postu nahore jmenoval - oni i ty ekologosti jsou casto velice ruznoroda skupina lidi, co by se na x vecech neshodli.


31.7.2013 14:03:33
Profil
 

Příspěvky: 1074
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Myslím si, že při rozumném vedení Praha na zahloubení Holešoviček a dostavbu Radlické radiály do r. 2020 mít bude. Pak začne systém hlavních komunikací již docela pěkně fungovat. (ještě by bylo dobré udělat MÚK na PPO a 2+2 pruhy na Karlovarské na Bílé Hoře.)


1.8.2013 14:35:50
Profil
 

Příspěvky: 266
Příspěvek Re: Severojižní Magistrála
Max píše:
Maniac píše:
Já jim neberu právo se svobodně vyjádřit, ale myslím, že by toto právo mělo končit právě tím svobodně se vyjádřit. alternativou by mohlo být tedy "vytížit" erár protinávrhy?

Stacila by i opozice, ktera bude dostatecne nahlas oponovat vecnymi argumenty. Prikladem je ADAC v Nemecku, jak uvedl kolega pod vasim postem.

První náznaky občanské reakce na "cyklofašismus" již existují. http://www.osbid.cz/ "Rozbíjení" procyklo schůzí může být docela sranda, ale chce to aktivně se zúčastnit.

_________________
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."


1.8.2013 15:15:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1532 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 62  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Harold, Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz