Zrušení MÚK Chlumecká

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Marooned17 »

DVS: To si je ale třeba ty články skutečně přečíst:
“This is not about creating a motorway through the centre of London. It’s about freeing up capacity on the city surface, improving air quality, and reclaiming space for public parks, pedestrians and cyclists.”
Londýn tedy plánuje, že skutečně přesune stávající dopravu pod povrch. Kdežto Praha jen postavila dálnici skrz centrum města bez jakéhokoliv návazného opatření na povrchu. Tedy vlastně kecám. Kapacita ulic na povrchu se pro auta ještě zvýšila a cyklopruhy jsou jen pro sebevrahy. Pokud by Blanka skutečně znamenala zásadní koncepční přeřešení (a hlavně adekvátní omezení) povrchů, tak jen tleskám.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od dvs »

Nebojte já jsem je četl a koukal jsem i na ty materiály magistrátu. Já tu větu považoval za samozřejmou a stejně jsem zvědav, zda začnou něco z toho opravdu stavět a překonají ten syndrom "never more". Nejhorší je, že v Praze přijde místo koncepčního omezování zase nějaké populistické omezení formou hurá akce :?

Navrhuji už tu off topic diskusi na téma Londýn v tomto vlákně ukončit
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Marooned17 »

DVS: Právě že zatím je to jen čára na mapě. Jinak takovým těm řečem, že bez další dopravní stavby bude město za 30 let trvale ucpané, nevěřím. Dobře víme, jak vypadaly v roce 2005 prognózy intenzit na 2010 a jaká byla realita. Celá prognóza 2040, podle které se kategorizovaly silnice je také z dnešního pohledu totální nesmysl. Jinak já se stejně již vyčerpal. OK
Odpovědět

Zpět na „Praha“