Zrušení MÚK Chlumecká

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Web »

Nebo chcete vést dopravu na R10+VR v kolektoru už od D11? To bude pořádný kolektor, ne? :-)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Lenny »

Web píše:Nebo chcete vést dopravu na R10+VR v kolektoru už od D11? To bude pořádný kolektor, ne? :-)
Kolektor by měřil cca 1100 m, není to o nic větší než na budoucí MUK Bosonohy. Na 1100 m není místo pro žádnou další křižovatku napojenou přímo na trasu bez kolektoru, to nejde ani na jedničce.
Ten nákres postrádá logiku, proč by masivní směr měl být z Chlumecké na sever místo na R10?

Jak už jsem psal, celé by to musela ověřit studie.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Web »

Lenny píše:
Web píše:Nebo chcete vést dopravu na R10+VR v kolektoru už od D11? To bude pořádný kolektor, ne? :-)
Kolektor by měřil cca 1100 m, není to o nic větší než na budoucí MUK Bosonohy. Na 1100 m není místo pro žádnou další křižovatku napojenou přímo na trasu bez kolektoru, to nejde ani na jedničce.
Ten nákres postrádá logiku, proč by masivní směr měl být z Chlumecké na sever místo na R10?

Jak už jsem psal, celé by to musela ověřit studie.
Já nemyslím pořádný co do délky, ale co do objemu, vždyť už by si vezl tak půlku dopravy z R1 (jih->D11, ČM, R10, VR a zpět na R1). No a problém MÚK Chlumecká budeme mít (o něco menší) i v přeplněném kolektoru.
Masivní směr bude R1-R10/VR, ČM-R1 nebude masivní, ale bude a nějak se s tímhle bude muset bezpečně vykřižovat.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Lenny »

Web píše:Já nemyslím pořádný co do délky, ale co do objemu, vždyť už by si vezl tak půlku dopravy z R1 (jih->D11, ČM, R10, VR a zpět na R1). No a problém MÚK Chlumecká budeme mít (o něco menší) i v přeplněném kolektoru.
Masivní směr bude R1-R10/VR, ČM-R1 nebude masivní, ale bude a nějak se s tímhle bude muset bezpečně vykřižovat.
To je pravda. Kolektor by mohl být i třípruhový, to se sice moc často nevidí, ale už jsem ho viděl navrhnutý v jednom výhledovém řešení. Jak už jsem psal stálo by za úvahu jedno navíc propojení trasy s kolektorem za MÚK Chlumecká. Vše by záviselo na kapacitním posouzení.

Výhodou tohoto řešení je, že se křižovatkové pohyby místo na trase budou odehrávat na kolektoru, tím dojde ke zlepšení dopravní situace na hlavní trase a sníží se i počet kolizních bodů.

Ještě jsem zapomněl zmínit, že kolektor by musel být minimálně vlevo postaven i v MÚK Satalice, čímž se délka prodlužuje o nějakých pár stovek metrů. To jsem si prvně neuvědomil.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Lenny »

Trochu jsem nad tím zapřemýšlel a vypadlo mi z toho něco takového, berte to z rezervou nikdy jsem takovéto nákresy nemusel kreslit.

Vše by se odvíjelo od studie a kapacitního posouzení. Ale každopádně je to zajímavý námět do budoucna.
Přílohy
kolektory.jpg
kolektory.jpg (112.03 KiB) Zobrazeno 9047 x
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od egelebege »

Je třeba si uvědomit, že po dokončení PO tady přibude téměř veškerý transit od Hradce na sever i západ, D1-D8 atd. Jako nejlepší řešení mi přijde podkopat sídliště a MÚK Chlumecká úplně zrušit.

Ten obrázek berte s rezervou. Takhle řešené napojení na chlumeckou před vchodem do paneláku je vážně nesmysl
Přílohy
mapgen_mapy_cz.jpg
mapgen_mapy_cz.jpg (76.87 KiB) Zobrazeno 9046 x
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Maniac »

Web píše:
Maniac píše: To se ale nedá ani teď, ve směru na sever má MÚK Chlumecká pouze odbočovací větev.
Tak jestli jste tam nikdy nejel, nevím o čem se bavíme :-)
Jel jsem tam naposledy včera. Ale buď Vy ne, nebo envíte, která je Chlumecká, popřpadě, kde je sever. Viz. http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=133458752@y=136031488@z=14
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Web »

Maniac píše:
Web píše:
Maniac píše: To se ale nedá ani teď, ve směru na sever má MÚK Chlumecká pouze odbočovací větev.
Tak jestli jste tam nikdy nejel, nevím o čem se bavíme :-)
Jel jsem tam naposledy včera. Ale buď Vy ne, nebo envíte, která je Chlumecká, popřpadě, kde je sever. Viz. http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=133458752@y=136031488@z=14
A ve směru na sever přesto podle vás existuje jenom sjezd, tudíž se od ČM nedostanete na R10 :-) Ach jo :-)
HonzaC
Příspěvky: 30
Registrován: 15.3.2009 18:05:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od HonzaC »

egelebege píše:Je třeba si uvědomit, že po dokončení PO tady přibude téměř veškerý transit od Hradce na sever i západ, D1-D8 atd. Jako nejlepší řešení mi přijde podkopat sídliště a MÚK Chlumecká úplně zrušit.

Ten obrázek berte s rezervou. Takhle řešené napojení na chlumeckou před vchodem do paneláku je vážně nesmysl
No obavam se, ze toto by nejspis neslo, na cernaku je dosti nestabilni piskove podlozi pokud vim, uz typanelaky co tam stoji maji dosti problemy se statikou, fakt si neumim predstavit co by s tim udelal tunel :-)
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Web »

Lenny píše:Trochu jsem nad tím zapřemýšlel a vypadlo mi z toho něco takového, berte to z rezervou nikdy jsem takovéto nákresy nemusel kreslit.

Vše by se odvíjelo od studie a kapacitního posouzení. Ale každopádně je to zajímavý námět do budoucna.
Určitě lepší než dnes, ale na R1 vám teď zbývá vlastně už "jenom" tranzit D1-D8, všechno ostatní máte v kolektoru, myslím že i v tom kolektoru bude to připojení Chlumecké nepříjemné. Já bych k tomu vašemu přidal zkrátka ještě tu mojí úpravu sjezdu R1 jih na ČM ještě před nájezdem z ČM :-)

egelebege: To by bylo dost drsné a nedovedu si to moc (pro ulici s v budoucnu poměrně nízkým dopr. významem) představit :-) Jinak ze severu by ta oblast měla být napojena z VR.
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Maniac »

Web píše: A ve směru na sever přesto podle vás existuje jenom sjezd, tudíž se od ČM nedostanete na R10 :-) Ach jo :-)
V rámci MÚK Chlumecká ano, pokud se jede přes obchodní centrum a přes křižovatku s D11, samozřejmě se na R10 směr sever dostanete.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Standa »

Maniac píše:
Web píše: A ve směru na sever přesto podle vás existuje jenom sjezd, tudíž se od ČM nedostanete na R10 :-) Ach jo :-)
V rámci MÚK Chlumecká ano, pokud se jede přes obchodní centrum a přes křižovatku s D11, samozřejmě se na R10 směr sever dostanete.
Pánové, nechci se Vám nijak montovat do plodné diskuse, ale mám pocit, že jeden píšete o ČM sídlišti a druhý o ČM P+R u stanice metra ;) .
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=133449696@y=136028480@z=15
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Web »

Maniac píše:
Web píše: A ve směru na sever přesto podle vás existuje jenom sjezd, tudíž se od ČM nedostanete na R10 :-) Ach jo :-)
V rámci MÚK Chlumecká ano, pokud se jede přes obchodní centrum a přes křižovatku s D11, samozřejmě se na R10 směr sever dostanete.
:roll: Tahle cesta neexistuje?
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@dm=133432128+ ... 34688@z=14
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od egelebege »

Nevim, jestli je tahle mapka aktualní, ale nezdá se mi, že by to sídliště bylo nějak extra napojeno na VR
Přílohy
mapgen_mapy_cz.jpg
mapgen_mapy_cz.jpg (64.18 KiB) Zobrazeno 9023 x
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Web »

Momentálně tam není ani ta VR ;-) Ale podle ÚP by to mělo finálně vypadat takhle:
Přílohy
Źemní plán ČM
Źemní plán ČM
upp2.png (118.65 KiB) Zobrazeno 9022 x
R-13
Příspěvky: 59
Registrován: 18.12.2009 11:22:03

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od R-13 »

Tu je můj návrh na prodloužení D11 do centra. MÚK Chlumecká podle mého návrhu nebude zrušena, bude ale pouze pro provoz MHD.
Přílohy
mapa.jpg
mapa.jpg (74.48 KiB) Zobrazeno 9013 x
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od pp21 »

R-13 píše:Tu je můj návrh na prodloužení D11 do centra. MÚK Chlumecká podle mého návrhu nebude zrušena, bude ale pouze pro provoz MHD.
Kontrolní otázka ... jedu třeba od Hradce po D11 a bydlím na Černém mostě, jak se dostanu domů?
Odstavím auto na nultém km D11 a pojedu MHD?
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Maniac »

Web píše:
Maniac píše:
Web píše: A ve směru na sever přesto podle vás existuje jenom sjezd, tudíž se od ČM nedostanete na R10 :-) Ach jo :-)
V rámci MÚK Chlumecká ano, pokud se jede přes obchodní centrum a přes křižovatku s D11, samozřejmě se na R10 směr sever dostanete.
:roll: Tahle cesta neexistuje?
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@dm=133432128+ ... 34688@z=14
Aha, ta my unikla, omlouvám se.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Web »

Petr Pokorný píše:
R-13 píše:Tu je můj návrh na prodloužení D11 do centra. MÚK Chlumecká podle mého návrhu nebude zrušena, bude ale pouze pro provoz MHD.
Kontrolní otázka ... jedu třeba od Hradce po D11 a bydlím na Černém mostě, jak se dostanu domů?
Odstavím auto na nultém km D11 a pojedu MHD?
To by asi nějak otočkou zpátky i šlo :-) Spíš je škoda že je ta mapa na západ tak useknutá a není vidět že by D11 končila přímo na Lehovci a dál pokračovala mezi činžovními domy...
R-13
Příspěvky: 59
Registrován: 18.12.2009 11:22:03

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od R-13 »

Petr Pokorný píše:
R-13 píše:Tu je můj návrh na prodloužení D11 do centra. MÚK Chlumecká podle mého návrhu nebude zrušena, bude ale pouze pro provoz MHD.
Kontrolní otázka ... jedu třeba od Hradce po D11 a bydlím na Černém mostě, jak se dostanu domů?
Odstavím auto na nultém km D11 a pojedu MHD?
Ne. Pojedete tudy.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od egelebege »

R-13 píše:Tu je můj návrh na prodloužení D11 do centra. MÚK Chlumecká podle mého návrhu nebude zrušena, bude ale pouze pro provoz MHD.
To je taky dobrý návrh, ale ponechání MÚK Chlumecká pro MHD nijak neřeší hlavní problém. Zas by bylo třeba postavit kolektory atd...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od jonáš »

To se dá vyřešit jedině obejitim sídliště (tunel v tom písku a bahně asi nikdo nepostaví) jihem a napojenim pahejlu D11 na Chlumeckou do centra někde u Rajské zahrady. Pak by Chlumecká obsluhovala jen sídliště ve směru z města, obchodní zónu a lokální dopravu do Počernic a nemusela by být s VO jinak vodivě spojena. Další možnost je napojení na okruh směrem na sever u Satalic.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od egelebege »

To by bylo asi nejlepší řešení, ale kdyby bylo aspoň trochu možný, tak by už dávno bylo realizovaný
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Jirka »

Web píše:Neodřízli, podjezd pod Chlumecou od CČM už je, takže by se nic tak hrozného nestalo. Ta křižovatka je opravdu ošklivá a až se to tu rozšíří na 3x3, bude to ještě horší. Nicméně její zrušení taky moc reálně nevidím :-(
Ten podjezd je opravdu vybudován a vytváří objízdnou trasu do centra z D11 když dojde k ucpání R1 ve směru na Mladou Boleslav podél obchodní zóny Centrum Černý most. Z D11 stačí odbočit do Nakupní zóny. Dávám odkaz jak se ten podjezd stavěl... http://www.rychnovinky.cz/6128-podjezd- ... aha-9.html
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od andy »

mapman píše:Pak je zase ke zvážení, pokud dojde na zrušení MÚK Chlumecká, dobudovat po východní straně okruhu paralelní komunikaci vedoucí zhruba od Lukoilu k novému podjezdu R1 u toho kruhového objezdu na jihu.
V závěrech zjšťovacího řízení záměru Rozšíření stávajícího objektu IKEA Černý Most, k.ú. Černý Most, Praha 14 jsem se dočet, že ten podjezd už má dávno pravomocné stavební povolení. Připomínám, že se jedná o součást takovéto komunikace, jež by o něco zlepšila napojení Horních Počernic na R1, D11 i do nákupní zóny.
Odpovědět

Zpět na „Praha“