Zrušení MÚK Chlumecká

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od MPMP »

Asi jsem nechápavý jedinec, ale jak by výše uvedená nová komunikace pomohla něčemu jinému, než zavlečení dopravy, která tam dnes není, do obytné zóny? Na připojení k Náchodské je to "dost z ruky" a že by mohla nahradit MÚK Chlumecká to si snad nikdo nepředstavuje ani ve snu, nebo jsem se zbláznil já?
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od andy »

MPMP píše:Asi jsem nechápavý jedinec, ale jak by výše uvedená nová komunikace pomohla něčemu jinému, než zavlečení dopravy, která tam dnes není, do obytné zóny?
Viz odůvodnění konceptu územního plánu:
Komunikační propojení Chlumecká – Božanovská vytvoří lepší přístupovou trasu mezi obchodně-komerční zónou Černého Mostu a rozvojovým územím v jihozápadní části Horních Počernic (v lokalitě Chvaly).
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od MPMP »

Tak koukám, že b/ je správně. Asi jsem se zbláznil ... :?
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Mike »

no on je na té Božanovské úsek měření radarem, řádně označený přenosnými dopr.značkami, takže přínos by to určitě mělo :twisted:
je tam totiž myslím 40kmh
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od MPMP »

Mike píše:no on je na té Božanovské úsek měření radarem, řádně označený přenosnými dopr.značkami, takže přínos by to určitě mělo :twisted:
je tam totiž myslím 40kmh
A ještě dlouho tam zůstane. Obzvlášť, když tamtudy mají jezdit celé Horní Počernice a blízké okolí nakupovat. Grrrrrrrr... :!:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od jonáš »

No je to prapodivný, ale silnice se snad stavěj i proto, aby se z obytných satelitů lidi někam dostali, třeba na nákup ..
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:No je to prapodivný, ale silnice se snad stavěj i proto, aby se z obytných satelitů lidi někam dostali, třeba na nákup ..
A myslíte, že každý satelit potřebuje novou silnici jen proto, aby se mu zkrátila cesta na nákup o cca 600m, což je rozdíl mezi délkou po nové komunikaci a objezdem přes Božanovskou, Náchodskou a Hartenberskou? :crazy:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od jonáš »

Já ne, ale počernický asi ano .. a máte nějakej dlouhej metr, to asi bude z Ruska. Mi to vyšlo asi kilák a půl, když pojedou do Ikey nebo do Globus-pumpy pro benzin.

Ono taky zdaleka nejde jen o průtah k nákupnímu centru pro pár obyvatel ulice Božanovské, ale předevšim o lokálně-páteřní komunikaci, která teprve umožní zástavbu celýho toho dolíku u rybníka (v odůvodnění maskováno pod rozvojovým územím v jihozápadní části Horních Počernic (v lokalitě Chvaly)) něčim lukrativnějšim, než jsou zahrádkářský kolonie. Lítat do těch domečků lidi asi nebudou.
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:Já ne, ale počernický asi ano .. a máte nějakej dlouhej metr, to asi bude z Ruska. Mi to vyšlo asi kilák a půl, když pojedou do Ikey nebo do Globus-pumpy pro benzin.
Já to měřil ke Globusu, přeci jen častěji jedu nakupovat jídlo než nábytek. ;)
jonáš píše:Ono taky zdaleka nejde jen o průtah k nákupnímu centru pro pár obyvatel ulice Božanovské, ale předevšim o lokálně-páteřní komunikaci, která teprve umožní zástavbu celýho toho dolíku u rybníka (v odůvodnění maskováno pod rozvojovým územím v jihozápadní části Horních Počernic (v lokalitě Chvaly)) něčim lukrativnějšim, než jsou zahrádkářský kolonie. Lítat do těch domečků lidi asi nebudou.
A myslíte, že to budou lukrativní parcely na rodinné domky, když kolem bude jezdit jedno auto za druhým? Přiznávám, že je to asi jedno a domek si tady může postavit jen milovník "řvoucích motorů", z jedné strany R1, z druhé D11, tak proč si ze třetí nevydupat aspoň standardní ulici plnou aut, že?
Omlouvám se, trochu jsem se rozjel, ale přijde mi to celé postavené na hlavu. Když už bych si chtěl něco k bydlení postavit v této lokalitě, tak jen za předpokladu, že tam to spojení NEBUDE. Dojet autem se dá tou oklikou a pro přístup k MHD mi to nijak nepomůže. Ale možná jsem naopak padlý na hlavu já a všichni touží bydlet u hlavní silnice. Doba se možná změnila. :)
Pak ještě zůstává další možnost, že tím "rozvojem" není myšleno bydlení, ale expanze té obchodní zóny. Pak by to byla jediná cesta jak zajistit její obslužnost. V takovém případě ale lituji ty, kteří v okolí už bydlí.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Sosa »

No nevím,když se našli lidi,kteří developrům věřili,že bude Ruzyně zrušená a koupili si pod přibližovacími koridory pozemky tak už věřím všemu.
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Jirka »

Sosa píše:No nevím,když se našli lidi,kteří developrům věřili,že bude Ruzyně zrušená a koupili si pod přibližovacími koridory pozemky tak už věřím všemu.
Ono stačí se podívat na stránky PRAHY 14 a tam je celá situace řešena podjezdem R1 z kruhového objezdu u IKEI. Viz. odkaz na ten projekt včetně "domečků" ... http://www.praha14.cz/MC/Obrazky_MC/pod ... ezd_VS.gif

http://www.praha14.cz/MC/vystavba.phtml ... gkliuilrb0
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od jonáš »

MPMP píše:A myslíte, že to budou lukrativní parcely na rodinné domky, když kolem bude jezdit jedno auto za druhým?
Po současný Božanovický taky jezdí jedno za druhym? A nejsou tam kolem domky? Tady snad zavládla nějaká asphaltofobie, co bych spíš čekal na vebu dětí země ..
Ani Klánovice s Oujezdem to nedokážou zahltit. Praha i zbytek světa tam jezdí a bude jezdit jinudy. 8-)

Mmch.: už jste tam někdy byl podívat, jel na kole, venčil psa atd.? Nebo střílíte jak americký létátka v afghanistánu, řízený joystickem z kalifornie, po všem, co se hejbe?
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:
MPMP píše:A myslíte, že to budou lukrativní parcely na rodinné domky, když kolem bude jezdit jedno auto za druhým?
Po současný Božanovický taky jezdí jedno za druhym?
nejezdí, ale teď se tamtudy nedostanete s Horních Počernic do nákupní zóny
jonáš píše:A nejsou tam kolem domky?
Jsou, ale byly tam mnohem, mnohem dřív, než nějaký významnější provoz na té ulici, v uvažované lokalitě by to bylo spíš naopak, ne?
jonáš píše: Tady snad zavládla nějaká asphaltofobie, co bych spíš čekal na vebu dětí země ..
Ani Klánovice s Oujezdem to nedokážou zahltit. Praha i zbytek světa tam jezdí a bude jezdit jinudy. 8-)

Mmch.: už jste tam někdy byl podívat, jel na kole, venčil psa atd.? Nebo střílíte jak americký létátka v afghanistánu, řízený joystickem z kalifornie, po všem, co se hejbe?
Byl jsem tam osobně, bydlím nedaleko, znám to velice dobře a to včetně "hlukových poměrů" dané lokality. Kromě toho jsem si postavil rodinný domek na kraji obce a dnes jsem téměř v jejím centru na jediné přístupové komunikaci k dalším 80 domům. Kromě toho mám i osobní zkušenost s hlukem z dálnice (ten tam byl i v době, kdy jsem pozemek kupoval, jen ten provoz byl oproti dnešku cca třetinový). Domnívám se, že na základě výše uvedených faktů uznáte, že to není "jak americký létátka v afghanistánu, řízený joystickem z kalifornie". ;)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od jonáš »

To jo, pak je to totiž o něčem jinym .. "ať se mi sem nenastěhujou další".

Ve slušně vedených parlamentech se musí takovej jedinec předem k věci postavit čelem a oznámit svoji lokální zaujatost vůči projednávané otázce 8-)

Jsem byl večer v Černošicích a tam těm klidnejm prvorepublikovejm vilám dokonce brutálně uřezali pozemky, aby mohli rozšířit silnici .. asi už za bolševika, dneska by se zas muselo lítat. A v plánu by byla estakáda nad středem Berounky .. město holt roste.
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od MPMP »

Ale jo, s tím vším já souhlasím a rozvoj je nutný. Já si v minulém příspěvku na svou situaci nestěžoval. To byla jen reakce na ten Afghánistán řízenej z Kalifornie 8-) .
Ale pokud naroste provoz řízeným rozvojem tak je to něco jinýho, než když mi někdo pod okny ve vilové čtvrti naprojektuje kapacitní komunikaci do nákupního a zábavního centra. To není "ať se mi sem nenastěhujou další", ale čistě a jen obrana proti stavbám, kterým nerozumím. pokud mi někdo vysvětlíte, proč tam ta ulice má věst, kdo po ní bude jezdit a jak pomůže těm novým domkům, tak fajn. Zatím mi to jasné není.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Web »

Já pořád nerozumím kde je jaká kapacitní komunikace? Tohle bude obyč městský dvoupruh na jedné straně poměrně tupě ukončený u obchodního centra, ne? Po Božanovské jezdím několikrát týdně a provoz je tam zanedbatelný, tak nevím kde se tady najednou vezme jedno auto za druhým? Nejspíš těch lidí co budou bydlet okolo, ne?

Já jsem za každej podjezd rád, neb to omezuje rozdělení krajiny rychlostkou, které je ve městě zvlášť nepříjemné. Nejen pro motoristu, ale hlavně pro chodce a cyklistu.
MPMP
Příspěvky: 3307
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od MPMP »

OK - tohle nevyřešíme. A ani se nejspíš ani nedozvíme, co "by to udělalo", protože si myslím, že jen tak se to stavět nebude. Pokud to nebude platit nějaký developer, tak na to nejspíš nebudou finance. A pokud by to měl platit developer, tak rozhodně ne kvůli rodinným domům. 8-)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od jonáš »

Pomůže jim tak, že k nim bude kudy dojet. A celym Počernicům, protože uleví Chlumecký. A zkrátí cestu od Klánovic. To je normální vliv každý nový městský komunikace.

Web: dík, za ty pěší a cyklisty bych uzákonil povinný průchod co 500 m maximálně. Viděl jsem to tak na francouzskym TGV, osvěžující pohled když projektant myslí (třeba že musí) i na ty "dole".
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od adamos »

Hlavním problémem celé oblasti je příjezd do nákupního centra od východu, pokud nejedete po dálnici - tedy celé Počernice, Klánovice a okolní obce. Dnes musí jezdit tím příšerným "provizoriem" tady http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=133463488+ ... 20064@z=15 . Navrhovaná komunikace by tomu mohla trochu pomoct, ale je to z bláta do louže. Ano, teoreticky se dá i novým podjezdem http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=133442592+ ... 19136@z=15 , to je ale o nervy. Na tuhle křižovatku přijedete po vedlejší a čekáte. Zleva jsou auta rozjetá, jsou přece na hlavní. Doprava ani nevidíte, bo je to z kopce, a o to rychlejc to každý túruje. Fronta kolikrát končí na začátku odbočováku z Chlumecké. Přitom obyčejný kruháč tady http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=133440960+ ... 936@z=15by situaci notně zlepšil, dočkáme se?

EDIT: Oops, popletl jsem odkazy, mluvím o nutnosti kruháče u Hornbachu, poslední odkaz jsem opravil
Naposledy upravil(a) adamos dne 13.5.2010 16:00:18, celkem upraveno 2 x.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Jirka »

TO adamos: jak nám bylo sděleno, že kruhový objezd tam nebude. Kruháč bude vybudován až u těch tří paneláků, protože tam bude i vjezd do části podzemních garáží pod novým obchodním centrem. Mezi trojpaneklákem a CČM bude 5 metrová protihluková zeď. Zmíněná světelná zůstane, ale bude rozšířena o odbočovací pruhy.

Změní se celá dopravní situace včetně přebudování příjezdových komunikací. Kromě parkoviště "D" "C" a části "B" vše půjde do podzemí a nad tím vyroste přístavba CČM. a toto podzemní parkoviště bude mít vlastní vjezd a výjezd.

Tak jsme byly s tím vedením CČM seznámeni na domovní schůzi.

Stavební povolení mají na dostavbu vydané od roku 2003 a je platné.
Bydlím ve zmíněném trojpaneláku. Vše bude raelizováno po dostavbě CČM a ta začne se letos.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od adamos »

trochu jsem upravil svůj předchozí příspěvek, kde jsem popletl odkazy, měl jsem na mysli křižovatku u Hornbachu.

Nemáte nějaké schema k té přestavbě? Asi tam nezůstane kámen na kameni.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Mike »

protože je potřeba jet o sjezd dál, tedy jako k Agipu, pak z hlavní odbočujete okolo parkoviště a na Vámi jmenovanou křižovatku přijíždíte také po hlavní.
jenže lidi byli zvyklí jezdit k Hornbachu tudy a dělají to tak pořád
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od adamos »

Jo, to zní rozumně. Pak je otázkou, jestli ten exit u Hornbachu úplně nezrušit. Musíme si počkat na nějakej smrťák :-(
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od pp21 »

Jen bych ještě doplnil, že v prosinci 2009 se objevilo stavební povolení, na 4 nové semafory v areálu CČM:

SSZ 9.696 Chlumecká – Parking C
SSZ 9.900 Chlumecká – Hartenberská
SSZ 9.680 Chlumecká – Parking Bkomunikacích
SSZ 9.641 Chlumecká – Podjezd sever

Soudě podle čísel pozemků se jedná o tuto oblast, textový popis v SP je zmatený: http://www.mapy.cz/#mm=ZP@dm=133449056+ ... 20544@z=15

PS: To oznámení bylo na úřední desce magistrátu.
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Zrušení MÚK Chlumecká

Příspěvek od Mike »

no jestli nebudou nějak propojený tak potešbánbu
tady řízení smyčkama stačit nebude
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Praha“