Vestecká spojka

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Ondra O.K. »

Nekde v clancich z minulosti byla zminka ze stavebni uzavera vyhlaseni na trasu VS plati az do rohodnuti NSS. Je to pravda a staly se tak z pozemku obycejne stavebni parcely? Tim by jakekoliv reseni slo zrejme do kopru navzdy...
Existuje realne na prislusnych uradech nejake variantni reseni, treba drive tu zminovane, jako obchvat autobazaru a napojeni na Kunratickou spojku, nebo jeste dal?
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od dvs »

Stavební uzávěra z prosince 2013 je vyhlášena do vydaní aktualizace ZÚR středočeského kraje (tj. měla by platit. pokud mi neuteklo něco jiného).
http://kr-stredocesky.cz/documents/2062 ... ersion=1.0

Variantní řešení směrem ke Kunratické spojce by bylo v režii Prahy a tam jsem nic takového např. v metropolitním ÚP nezahlédl.
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od kuzzzma »

Dobrý den,
mohu se zeptat, zda-li s nynější aktualizací ZÚR je možný návrat Vestecké spojky k D1?
Nebo je tento projekt již definitivně u ledu?
Děkuji
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Napojení Vestecké spojky na okruh

Příspěvek od Jaroslav »

Kdykoliv jedu po obchvatu Jesenice (Vestecká spojka) a napojuji se na Pražský okruh směr D1, tak žasnu nad tím, proč je skvělá čtyřproudová silnice/dálnice zakončena brutální šikanou (esíčkem), na kterém musím z cestovních 130 zpomalit na 60 - a to jen tak tak... Nejraději bych původci tohoto řešení naplácal na holou...

https://www.google.cz/maps/@49.9820165,14.4868919,16z

Nevíte, zda se jedná o pohrobek nějakého jiného řešení, nebo zda je v tomto napojení nějaký úmysl? děkuji
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Napojení Vestecké spojky na okruh

Příspěvek od adamos »

To je tak trochu úděl mimoúrovňových křížení, že se občas musí zakroutit volantem... Vestecká spojka měla (a snad pořád má) vést na 4. km D1, na Jihu nikam pokračovat neměla.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od kalanis »

Jaroslav: Jak myslíš pohrobek. Pokud za to bereš i prapůvodní trasování okruhu (tedy kolem Šeberova), tak to je její trasa. Navíc celá spojka je svým způsobem prodloužení zakončení D3 jako spoj na Vídeňskou radiálu.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od dvs »

kuzzzma píše:Dobrý den,
mohu se zeptat, zda-li s nynější aktualizací ZÚR je možný návrat Vestecké spojky k D1?
Nebo je tento projekt již definitivně u ledu?
Děkuji
S touto aktualizací asi ne. Tato aktualizace se týká jenom D3 a pořizuje se na žádost oprávněného investora ŘSD. ŘSD není investorem Vestecké spojky, protože to je silnice II. třídy - krajská.
U ledu definitivně také není, ale záleží na kraji.
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Re: Napojení Vestecké spojky na okruh

Příspěvek od Jaroslav »

adamos píše:To je tak trochu úděl mimoúrovňových křížení, že se občas musí zakroutit volantem... Vestecká spojka měla (a snad pořád má) vést na 4. km D1, na Jihu nikam pokračovat neměla.
Ale vůbec... tohle není mimoúrovňové křížení, ale totální nesmysl. Stačilo silnici vůči okruhu trochu našimit a hned tam mohl být civilizovaný nájezd... Myslel jsem, že tam jsou nějaké problémy s pozemky, nebo obdobně....

Jinak adminové mi téma přesunuli do Vestecké spojky - poprosil bych přemístit do projektantských bot (http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=3193), kam jsem příspěvek původně zamýšlel a omylem ho poslal jinam. děkuji
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od adamos »

Zkuste prosím načrtnout, jak byste to udělal. Mě se nějak nedaří vymyslet nic kloudnějšího. Křižovatkou projíždím 2x týdně (Praha - Plzeň a naopak) a neuráží mě...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od P_V »

adamos píše:Zkuste prosím načrtnout, jak byste to udělal. Mě se nějak nedaří vymyslet nic kloudnějšího. Křižovatkou projíždím 2x týdně (Praha - Plzeň a naopak) a neuráží mě...
Takhle bajvoko?
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Jaroslav »

P_V píše:
adamos píše:Zkuste prosím načrtnout, jak byste to udělal. Mě se nějak nedaří vymyslet nic kloudnějšího. Křižovatkou projíždím 2x týdně (Praha - Plzeň a naopak) a neuráží mě...
Takhle bajvoko?
přesně tak... a nebo takhle..
http://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdaleno ... 4b80HNU02U

ten směr přece bude po dostavbě D3 maximálně exponovaný...
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od P_V »

To by ale zas zmenšilo poloměr vratné větve.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od adamos »

Jo, už rozumím. Dnes podle mě MUK stíhá. Po dostavění D3 ku Praze a Vestecké spojky to asi bude úzké hrdlo. Ale tou dobou už za nás stejně budou řídit roboti...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Jaroslav »

P_V píše: To by ale zas zmenšilo poloměr vratné větve.
ale ne, to je pouze o odsazení... a i kdyby, tak vratná je šumák, protože provoz je (a bude, zvláště po otevření sjezdu Břežany) minimální. Hlavní je to protažení vestecká/D3, které faticky supluje zrušenou Vídeňskou radiálu...

Nevíte tedy, jestli byl nějaký důvod k tomuto řešení, nebo si jenom projektant vybral slabší chvilku?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od adamos »

Teď vařím z vody, ale napadají mě dvě zaklínadla: 1. normy, 2. zábor pozemků.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Standa »

adamos píše:Jo, už rozumím. Dnes podle mě MUK stíhá. Po dostavění D3 ku Praze a Vestecké spojky to asi bude úzké hrdlo. Ale tou dobou už za nás stejně budou řídit roboti...
Nemá být mezi MÚK Vestec a začátkem D3 dodělán kolektor? Místo tam na to je připraveno, navíc by se tím vylepšil i ten poloměr připojení od Vestecké spojky - ten současný opravdu poněkud utažený je tedy asi provizorium umožňující co nejrychlejší dostavbu kolektoru.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Lenny »

Mají tam být celkem 4 pruhy v každém směru.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od jonáš »

Hlavně nějak nerozumim tý "cestovní 130", od Vesteckýho kruháče je myslim kousek stovka a od odbočení plzeňský větve, která se tou stovkou v pohodě dá, je už myslim 80. A Vestecká spojka bude údajně k D1 pokračovat dvojpruhem, takže tam taky víc jak 80 nebude, spíš 70 ..
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Jaroslav »

jonáš píše:Hlavně nějak nerozumim tý "cestovní 130", od Vesteckýho kruháče je myslim kousek stovka a od odbočení plzeňský větve, která se tou stovkou v pohodě dá, je už myslim 80. A Vestecká spojka bude údajně k D1 pokračovat dvojpruhem, takže tam taky víc jak 80 nebude, spíš 70 ..
Od kruháku je to k předmětné zatáčce 1.660 metrů, kvalitní směrově oddělené silnice dálničního typu. No a to už se holt některým lidem stává, že po dálnici jezdí 130... Jestli je tam stovka, tak toho omylu jsem si nevšiml, což ale nic nemění na principu dotazu - proč je rovná, čtyřpruhová sinice bezdůvodně zakončená zatáčkou jako kráva... Pan projektant přeci musí něco tušit o přechodnicových obloucích a principech bezpečné jízdy, nebo se mýlím?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od jonáš »

Pan projektant to prostě dostal zadaný na osmdesátku a nějaká kráva ho nezajímala. Tak to chodí.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od dvs »

No ona tam je 60 (slovy: šedesátka) :)
https://maps.google.cz/maps?ll=49.97872 ... 47,,0,5.24
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od jonáš »

Nakonec asi jo, ale tam já nejezdim a vidim jen 80 u podjezdu. Nájezd na Plzeň se dá přes stovku v pohodě, když tam nikdo nezavazí, a sjezd od Cholupic se dá osmdesátkou v levym, když je sucho .. a to je to vnitřní oblouk, vnější by měl jít taky kilo. Co je špatně v tom vnějším, to esíčko k nájezdu do připojováku?
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Ondra O.K. »

Ten kruhac na konci Vestecke spojky je nejaky zaklety (tedy spis spatne postaveny). V minulosti dve kratce po sobe jdouci nehody s padem do nadrze, kdy druha bohuzel skoncila tragicky, v tydnu dalsi a dnes zase auto dole v nadrzi http://www.novinky.cz/krimi/369689-ridi ... adrzi.html

Co se asi musi stat aby se to predelalo? Napr. pohybliva svodidla, nebo presunout branu "ze smeru" a dat tam pevna svodidla?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od P_V »

Chyba asi bude v myšlení toho, kdo vymyslel kruháč s vodní nádrží uprostřed. Je všeobecně známo, že nehody tohoto typu se na kruháčích po delším úseku rovné silnice stávají. Takže bych nádrž zasypal do úrovně +2m hlínou a osázel křovím. Nebo aspoň na plot dát billboard, který bude do dáli i zadumanému řidiči demonstrovat neprostupnost hmoty.
MPMP
Příspěvky: 3305
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od MPMP »

Mně to zase tak nevadí. Když někdo naskočí na val, tak se nepoučí. Po takovém utopeném autu se mu třeba rozsvítí, že přes kruháč se rovně prostě nejezdí. :P
Odpovědět

Zpět na „Praha“