Vestecká spojka

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od kasme »

zrovna cca v 1.30 ráno (tma, mokro) jsem tam jel tam i zpět a říkal jsem si, že ten kruhák je poměrně "neviditelný" (okolo přesvícená pumpa a nějakej obchod, návěst před křižovatkou v podstatě oslňuje), na rozdíl od toho s Kunratickou spojkou... (lampy, spousty směrových desek...)

v půl šesté už je poměrně světlo, ale stejně je to síla...
Ve Vestci u Prahy spadlo auto do nádrže, o život přišli tři lidé
1. května 2013 9:44
K tragické dopravní nehodě došlo ve středu ráno ve Vestci u Prahy. Řidič audi nezvládl projet kruhovým objezdem ve Vídeňské ulici a auto skončilo v retenční nádrži uprostřed křižovatky. Tři lidé na místě zemřeli, další tři jsou v nemocnici.
Zdroj: http://praha.idnes.cz/ve-vestci-u-prahy ... zpravy_vem

vypadá to, že jeli do Prahy a udělali kotrmelec z první nádrže do druhé...
http://www.mapy.cz/#x=14.491023&y=49.99 ... 4299_1&t=s

tam už byl plot proražen několikrát... i před touto nehou tam byla díra...

http://www.pozary.cz/clanek/64805-tri-l ... i-u-prahy/
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Marooned17 »

To je síla, ti ve předu neměli šanci. Docela by mě zajímalo, proč u takového kruháku nejsou svodidla, když auto uprosted zahučí do nádrže. Taky by mě zajímalo, jak v tom autě mohlo být 6 lidí...
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od kot »

Jak píše Marooned, 6 lidí vypovídá dostatek o stavu posádky a o 50km/h neslyšeli ani náhodou. Bohužel pro ně a rodiny...
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od prof2 »

Marooned17 píše:To je síla, ti ve předu neměli šanci. Docela by mě zajímalo, proč u takového kruháku nejsou svodidla, když auto uprosted zahučí do nádrže. Taky by mě zajímalo, jak v tom autě mohlo být 6 lidí...
Obávám se, že tady by svodidla nepomohla...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od jonáš »

Marooned17 píše:To je síla, ti ve předu neměli šanci. Docela by mě zajímalo, proč u takového kruháku nejsou svodidla, když auto uprosted zahučí do nádrže. Taky by mě zajímalo, jak v tom autě mohlo být 6 lidí...
No naprat to nakolmo do svodidla by asi taky nebylo nic moc a lítalo by se vzduchem. Co že zrovna Audi, taková bezpečná auta?
Jinak dneska ráno tam byl od okruhu slušnej masakr ve všech třech pruzích, nejmíň dvacet minut dostat se vůbec na první kruháč.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:Jinak dneska ráno tam byl od okruhu slušnej masakr ve všech třech pruzích, nejmíň dvacet minut dostat se vůbec na první kruháč.
Dneska ráno byl masakr úplně všude - prší a lidem se nechce moknout, tak sedí v autech. ;)
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Jakub Šponar »

Jinak další výroba Nimbistů v režiji obce Vestec. V tomto prostoru probíhá zasíťování a je tam cedule "Prodej parcel pro RD - obec Vestec)http://www.mapy.cz/s/74s4
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od jonáš »

Ona je ta Vestecká spojka v navržený trase dopravně stejně na prd -- každej kdo pojede do města se bude logicky dál cpát na Vídeňskou či Kunratickou spojku, ne si zajíždět kolem obchodni zóny a pak se cpát na stojící dálnici. Smysl by to mělo od toho kruháče na KS, a přestavět komplet křižovatku D1 mezi jižákem a Šeberovem, ta je zmršená a dlouhodobě neúnosná.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od FlakY` »

plně souhlasím s Jonášem. U Kunratické spojky to nemusí být v kategorii dálnice. ale stačila by silnice typu Jinočanská spojka a nebo k Barandovu.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Marooned17 »

FlakY` píše:plně souhlasím s Jonášem. U Kunratické spojky to nemusí být v kategorii dálnice. ale stačila by silnice typu Jinočanská spojka a nebo k Barandovu.
NA druhou stranu bych se za R27,5 jako je přivaděč Vestec, nezlobil :-)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od FlakY` »

Jenže to by bylo podmíněno vybudováním doprovodné komunikace. Vystavila by se kapacitní komunikace pro všechny a bylo by po problému. Možná by proti ni nebyl ani tak silný odpor. A cena by byla nižší kvůli ÚK
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Marooned17 »

Flaky: Kunratická spojka se jako doprovodná komunikace brát nedá? Ani nevede žádnou zástavbou.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od FlakY` »

Dá, ale mluvím o tom, že se nebude stavět Vestecká spojka, ale předělá se jen ta Kunratická na kapacitní silnici.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Marooned17 »

Chápu, Já akorát myslel, že ta nová spojka povede vedle, ne přímo po ní.
Pepino_82
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2009 11:51:08
Bydliště: SOKP 512

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od Pepino_82 »

Na sjezdu z Vestecké spojky (kruhovém objezdu) směr Praha je nově na silnici II/603 umístěna značka zákaz vjezdu NA nad 12 tun. Je to puze v úseku od kruhového objezdu k začátku Prahy (cca 300m). Řidiči NA to zatím stále ignorují a zkracují si tudy cestu.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od kasme »

a je to...
NSS potvrdil, že se Vestecká spojka stavět nebude

Praha 24. dubna (ČTK) - Vestecká spojka, která má být spojnicí mezi Pražským okruhem a dálnicí D1, se stavět nebude. Potvrdil to dnes Nejvyšší správní soud. Zamítl totiž kasační stížnost Středočeského kraje. ČTK to zjistila z úřední desky, na případ upozornila Česká televize. NSS zatím zveřejnil jen výrok, nikoli odůvodnění svého rozhodnutí.
Krajský soud v Praze loni vyhověl žádosti pražských Křeslic a šesti vlastníků dotčených pozemků a trasu Vestecké spojky zrušil ve středočeské územně plánovací dokumentaci. Středočeský kraj proti tomu podal kasační stížnost a následně vyhlásil stavební uzávěru na pozemcích budoucí spojky. Chtěl tak předejít možným problémům, pokud by se na tomto území začalo stavět.
Křeslice proti spojce a související výstavbě bojují dlouhodobě. Domnívají se, že by stavba poškodila životní prostředí. Chtějí proto prosadit, aby v trase spojky vznikla obytná zástavba, která by výstavbu komunikace trvale znemožnila.
Vestecká spojka měla navázat na existující vestecký přivaděč od Pražského okruhu k Vídeňské ulici a vést kolem Vestce a Hrnčířů k Šeberovu a napojit se na dálnici D1 na nové křižovatce na čtvrtém kilometru. Sloužit by měla převážně pro osobní dopravu a zlepšila by prý dostupnost sídel a lokalit jižně od Prahy.
kentanjack
Příspěvky: 143
Registrován: 7.4.2013 18:40:17
Bydliště: Praha

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od kentanjack »

Ani mě to nepřekvapuje. Mnohem raději bych viděl něco takového:
http://www.mapy.cz/s/9JtS

Samozřejmě s přestavbou MÚK na Opatově a část mezi Šeberovem a Kunraticemi s PHS z obou stran.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od jonáš »

A jak to souvisí s Křeslicema? :?
Ta alternativní trasa by se ale musela pod rozvodnou procpat tunelem a z chodovský křižovatky udělat třípatrovej stack. Ona stejně stojí za prd.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od caveman »

Atelier DUK (hlavně arch. Preininger) na to dělal asi před 10 lety studii, včetně tuším tří variant křižovatky s D1.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od adamos »

Vedle rozvodny se bez problémů vejdou, ale kolik bude chtít majitel nové Agipky v ulici Na Jelenách za zmařenou investici, to si ani netroufám domyslet...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od jonáš »

Vona je poměrně zmařená i tak .. skoro tam člověk nepotká auto a je to snad nejlevnější Agip v Praze ;-) ale myslim že jí nic nehrozí .. spíš by se musel prokopat ten kopeček nad Jelenama. A ideální by to bylo tahnout mezi rozvodnou a Šeberovem, ale to taky nimby neprojde. Když tu původní trasu shodily Křeslice, tak to bude mít Šeberov o hodně snažší. Prorokuju těm dvěma kruhákům na starý benešovský dlouhej bezstarostnej život 8-)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od dvs »

Jak to souvisí s Křeslicema?: Bojí se, že se nakonec postaví silnice v původní trase okruhu kolem Milíčovského lesa.

Možná by se měla fakt trochu probudit Praha a zamyslet se, kam pojedou ty auta od té D3. Ona stejně ta zamítnutá varianta bez MÚK byla na nic. Ale ono není kam spěchat, protože středočeská D3 hned tak nebude (tam zprávu od nssoudu čekáme letos také). Jak to je s tím nákupním centrem, které plánovali u té nové MÚK na D1 u Šeberova? Uživí se vůbec?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od jonáš »

To já vim (a bylo by to správně, odlehčilo by se jižáku o průjezd do Petrovic), jen mě fascinuje, že je někdo u projektu, kterej končí na opačný straně dálnice, bere vůbec vážně. A středočeská D3 neni moc relevantní, úkolem tý spojky je v danou chvíli hlavně odlehčení Vídeňské. Jen ten kousek mezi sjezdem z okruhu a starou kunratickou spojkou někdy trvá i deset minut, dál do města bych s tim jel leda po devátý večer a frontu od Jesenice naštěstí stát nemusim.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Vestecká spojka

Příspěvek od dvs »

Zatím ještě není odůvodnění nssoudu, ale už na kraji Křeslice neuspěli s prokázáním tzv. aktivní legitimace, takže jejich návrh se zamítl. Jenomže sporu se účastní ještě fyzické osoby majitelé pozemků a nemovitostí v okolí a Ti uspěli se svou stížností. Odmítnutí je zase založené na nedostatečném vyhodoncení synergických vlivů a nevyhodnocení vlivů na veřejné zdraví. Z hlediska zpracování ZÚR je to docela oříšek, protože ty vlivy jsou hlavně v sousední plánovací dokumentaci Prahy.

Tady je ten rok starý rozsudek z kraje:
http://kr-stredocesky.cz/NR/rdonlyres/E ... 201264.pdf
Odpovědět

Zpět na „Praha“