Právě je 2.12.2020 19:48:39
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 Mezinárodní koutek 

Jste spokojeni se sekcemi, které se dotýkají států mimo České republiky
Ano 94%  94%  [ 80 ]
Ne 6%  6%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 85

 Mezinárodní koutek 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Vážení aktivní čtenáři fóra ceskedalnice.cz,

pokud někde uvidíte neplatný/neaktuální vládní odkaz, tak mi prosím pište SZ

a já se pokusím jej opravit; vyhledat aktuální. Někdy se stává, že když je některá země v politicko-vojenských problémech, tak odkazy nejsou plně funkční, ale někdy se prostě odkaz změní z jiných důvodů.

Není již v mých silách udržet zcela 100% stav všech témat a příspěvků. :|

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


7.10.2015 10:23:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Už zas je za náma rok, posledně jsem 8.12.2014 psal nějaké shrnutí, které letos omezím na následujících pár řádků:

1. V první řadě děkuji za čtenost a důvěru vyjádřenou v tomto hlasování.

2. Je zde cca. 176 států světa v nějakém formátu (mapa, základní údaje, linky na instituce atd.) a snažím se státy průběžne aktualizovat z hlediska rozvoje jejich silniční/dálniční infrastruktury.

3. Za ten rok se debata v sekcích pozvedla radikálněji:


Celkový počet příspěvků vzrostl z 8.286 na 10.558 (+2.272 anebo +27%). Zahraničí tvoří 9% fóra. To je celkový progres oproti roku 2014, který byl stejně rekordním co do historie.

Sekce EU vzrostla z 5.784 příspěvků na 7.628 příspěvků (+1.844 anebo +32%) a tvoří až 72% z mezinárodní sekce. To je stejně tak rekord na tomto fóru a radikální vzestup. Nejvyšší podíl na tom mají další a podrobní informace ve státech: Slovensko a Polsko jakožto přímí sousedé ČR a v obou zemích probíhá rekordní výstavba dálniční sítě.

Celkový počet témat vzrostl z 336 na 353 (+17), přičemž nárůst států se na tomto již téměř nepodílí. Sekce EU tvoří 172 témat (+15).

To odzkradluje vyšlyšení zájmů a proseb o zlepšení informovanosti z řad nejbližšího okolí České republiky. Věnuji se pravidelně i mnoha desítkám dalších zemí. A děkuji všem, kdo mi s tím pomáhá. ;)

Vyhlídky pro rok 2016 jsou jednoduché: udržet aktuálnost odkazů a informovat o novinkách v jednotlivých zemích. Nemám již nějaké další specifické ambice co do radikálních změn ohledně struktury států a jejich fór; snad jen pokud se naplní změna číslování silniční sítě na Slovensku, tak budu upravovat názvy témat v sekci Slovensko.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


19.12.2015 14:39:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Přátelé, tak nyní je tomu 7 let, co jsem zde přítomen.
Příloha:
0.PNG
0.PNG [ 19.15 KiB | Zobrazeno 29635 krát ]

Chci se poděkovat za důvěru vedení fóra ve mě vloženou + uživatelů v hlasování.

Já mnohdy neposuzuji, já pouze informuji o plánovaných záměrech a projektech, co již běží. :idea:

Ještě jednou děkuji a jsem rád, že ta čtenost stoupá a úroveň diskuze neklesá. :P

p.s. tu češtinu jsem od roku 2009 nepatrně zdokonalil, alespoň v to doufám, ale lepší to asi nebude

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


Naposledy upravil Diaľničiar dne 28.3.2016 18:39:37, celkově upraveno 1

edit: informace co je nové v rámci roku 2016 jsou v jednom příspěvku pod tímto15.3.2016 20:17:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Británie si odhlasovala BREXIT, v referendu, vystoupení z EU. Fakticky ale ještě v EU zůstává.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


24.6.2016 11:12:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Takže jak jsem slíbil, tak jsem odstraníl z tohoto vlákna všechny příspěvky z roku 2016, které se věnovali postupnému vylepšení celé zahraniční sekce s tím, že tady v tomto jednom příspěvku ten základ stručně sepíšu.

Mezinárodní koutek se vyvíjel řadu let. Jedno navazovalo na druhé, vznikali nové sekce, vlastní fóra, podsekce, upravovala se struktura vlastních fór atd. Jednou či dvakrát proběhla komplexní kontrola odkazů a jakž takž jsem stačil odsledovat zásadní změny; nové státy atd. Nakonec ve výsledku vidíme, že dálnice nebo silnice dálničního typu se staví v mnoha státech a není to výsada několika pár desítek zemí a dokonce, že probíhá již masivně tzv. dualizace silnic, což jsou často až rychlostní silnice v našem běžném ponímání, i když v mnoha zemích pojem rychlostní silnice značí i u nás dálnici, ale i pouhou silnici. K tomu někdy pojem 1/2 profil atp. Nakonec tedy ale vidíme, že 4- a více pruhové komunikace se staví téměř ve většině států světa a to i v zemích, kde by to možná nikdo před 15-20 lety ani nikdo neočekával. V tomto roce jsem se rozhodl věnovat komplexnímu pročtení všech tém. Všechny témy, všechny příspěvky. Neaktuální odkazy jsou smazané, mnoho nahrazeno novými, kde se dalo jsou k tomu doplňující poznámky. Všechny úvodní příspěvky jsou vylepšené. To je u mě základ: každé téma disponuje úvodním anebo i několika prvními příspěvky s aktuálními daty nebo s odkazy, kde se dá mnohé dohledat. A do mnoha států jsem dopsal novinky. Někde toho bylo více, někde po letech něco a hnedka mnoho zajímavého. Zároveň jsem dopsal nové státy. A rovněž jsem stávající samostatní státy v rámci vlastních fór vylepšil dle původních předsevzetí. Dnešním dnem je hotovo, i když hotovo není a nebude nikdy. Svět se vyvíjí a společně s tím i mění. Zaměření tohoto fóra je na nové stavby nebo na rozvojové plány silničních dopravních staveb. Jen nepatrný zlomek je věnován na doplnění celkového obrazu (obyvatelstvo, rozloha, velikost měst, podíl sektorů a tvorbě HDP a státních rozpočtů atd.) Je zde celkem 180 států světa; včetně ČR. K tomu interkontinentální sekce, kde jsou jak future visions tak aktuální projekty v provozu/ve výstavbě jak silniční tak železniční. Samozřejmě, největší zastupení zde má Slovensko a následují další sousedé ČR a poté státy, kam se hodně jezdí autem. To jsou priority. Ale věnuji se mnoha dalším státům dle svého volného času a dle zájmu o ně jak z vaší tak z mojí strany.

V roce 2016 jsem tedy provedl následující změny a úpravy mimo výše uvedeného pročtení:

v časovém rozmezí 02-06/2016 v rámci všech států: :arrow:

*aktualizace obyvatelstva, někde i rozlohy a dalších hlavních údajů
*komplexní obnova nefunkčních vládních odkazů a linek na instituce
*kontrola funkčností odkazů na uváděné zdroje; jejich případné ostranění
*odstranění neplatných odkazů na obrázky, které se pak nezobrazují
*aktualizace uvedených projektů v jednotlivých státech
*nové projekty v jednotlivých státech, nové plány, aktualizace stavu rozsahu sítí
*doplnění nových úseků dálnic a zkapacitněných silnic v provozu i do krátké minulosti
*přidání několika mapek a dalších obrázků včetně větších projektů i podrobnější informace
*přidání odkazů na regiony do úvodních příspěvků států, např. Portugalsko (Madeira), Čína (Hong Kong, Macao) atd.
a mnoho, mnoho dalšího

Nové státy, přidáno během celého roku, již zohledněno v počtu států :arrow:

Afrika: Gabon, Kongo
Asie: Východní Timor

Starší nedodělané věci průběžně během celého roku až doposud :arrow:

Amerika: cca. 40 dalších chybějících států v rámci USA + úseky uvedené ve všech do provozu za roky 2014 + 2015 (dál do minulosti nejdu) + aktualizace stavu infrastruktury a zákonů na dofinancování rozvoje a oprav na nejbližší roky ve všeobecním vlákně

vzniká specifická téma Vývoj infrastrukturních staveb, která poskytne základní obraz ke stavbám jako takovým k pochopení podstaty; psáno výhradně na základě mých zkušeností a informací

Francie: zásadní vylepšení celé sekce přidáním několika staveb, aktualizací regionů a staveb v nich atd. s historickým důrazem a současným opisem soukromých dálnic v celkové návaznosti na silniční síť

Chorvatsko: zásadní vylepšení celé sekce, aktualizace výstavby a vývoje včetně možných novinek v rozvoji (koncese státních firem, jejich zadlužení, změny mýta/možné nálepky), aktualizace stavu sítě, popis nových projektů do hloubky v rámci regionů atd.

Slovensko: na 5 etap aktualizace a doplnění informací: úprava obsahu tém (přeskupení příspěvků) což bylo nutné vzhledem k rozsahu sekce, aktualizace jednotlivých podsekcí, doplnění o nové úseky, nové stavby a výhledové stavby

A k tomu všemu zesílení informování v tisku, kam směrují zprávy, které by jinak mohli snadno zapadnout. Na většinu z nich poté směrují odkazy z příslušných vláken.

Děkuji všem, kdo se aktivně podílí na pravidelném informování z některých států světa, všem kdo ledacos přeloží nebo napíšou jenom tak vlastní postřehy.

Statistické srovnání nebudu letos psát na konci roku, ale nyní s vědomím, že je to za 10 měsíců:

*počet států se rozrostl o 3 (+1,7%)
*celkový počet příspěvků vzrostl z 10.558 na 12.915 (+2.357 nebo +22,3%)
- na počet nových příspěvků je to více jak za rok 2015
- zahraničí tvoří 9,7% celého fóra (+0,7%)
*sekce EU vzrostla z 7.628 příspěvků na 9.341 příspěvků (+1.713 nebo +18,3%)
*celkový počet témat vzrostl z 353 na 393 (+40), na čem má největší podíl doplnění států v rámci USA, jinak by témat ubudlo pro celkové změny v letošním roce

Nutno dodat, že i když celkový počet příspěvků vzrostl, tak v řádu stovek jich bylo v rámci obrovské aktualizace za letošní rok i smazáno. Většina z toho mé vlastní, kdy některé informace jsem sloučil do jiných nebo zcela odstranil mnoho obrázků, videí a dalších odkazů. Část ztratila smysl po odstranění příspěvku, kde byl pouhý odkaz na něco co již ale nebylo funkční a v návaznosti na to bylo několik reakcí jak je to hezké. Tohle je již spam a ten byl odstraněn. Kvalitativně si ale všechny sekce polepšili.

Výhled do dalšího období: nemám již žádné specifické cíle, budu udržovat aktuální informace a odkazy dle svých možností se zaměřením spíše na delší informativní příspěvky nebo čistě krátké informace o nových úsecích tak jako doposud se zaměřením dle výše zmíněného. 8-)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


22.10.2016 23:15:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
novinky a postřehy:

nové státy, Afrika:

Togo
Guinea-Bissau

při čtení některých témat, do kterých píšu nějaký delší článek nebo důležitou informaci nebo postřeh po roku tyto témy pročítám a kontroluji/opravuji/nahrazuji případné web odkazy, pokud jsou starší neplatné; nevztahuje se na údržbu stránek

Jinak vše jen dle mého volného času. Zaměřuji se na EU a nevynechávám ostatní svět, ale je toho opravdu hodně.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


12.5.2017 10:21:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Teď jsem si až uvědomil, že tady mám někde zastaralé mapy. Ale tak ono to se dá pochopit, že když je někde Srbsko a Černá Hora, že tam nastala třeba změna z těchto důvodů. Časem dohrám možná další mapy do dalších států. Prozatím Makedonie/FYROM, kde chybělo Kosovo jako soused. Takových mapek je možná vícero i jinde jak vznikají nové státy, tak okolní mají nového souseda. To mě třeba při minuloroční aktualizaci stavu obyvatelstva nenapadlo kontrolovat i tohle. Když tak mi pište takové nesrovnalosti. Od dokonalosti to má daleko ... ty zahraniční sekce. (v Africe je třeba Jižní Súdán a tím pádem již existující témy k okolním státům tam mají jen Súdán)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


12.8.2017 21:18:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 951
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Je zcela pochopitelné, že nejde neustále sledovat všechno a navíc státy neustále vznikají, zanikají nebo se přejmenovávají.......

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


16.8.2017 0:00:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
viewtopic.php?p=153562#p153562

děkuji 8-)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


24.9.2017 21:07:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Každý rok tady napíšu pár slov, takže ani letos to nevynechám. V roce 2016 jsem psal koncem 10. měsíce, takže nyní je to opravdu více ke konci roku. Takže máme za sebou ROK 2017, který oproti roku 2016 nebyl nijak zásadně "modernizačním rokem", ale více působil jako "aktualizační rok" a tedy pokračoval jsem ve všem, co sleduji v rámci jednotlivých států aneb jsem výjimečně začínal i něco nové.

Nové státy, přidáno během celého roku :arrow:

Afrika: Togo, Guinea-Bissau
Asie: Maledivy

Takže je zde celkem 183 států světa. :idea:

Kde se to dalo, tak tam jsem v rámci "delší návštěvy vlákna" shlédl platnost odkazů nebo jsem doplnil další instituce. Někde jsem napsal i delší příspěvky s důrazem na důležité projekty anebo celkový státní rozvoj. Jenom doplňkem je pak místní hospodářská situace, diplomatické spory nebo snad i přírodní katastrofy. Dá se tak srovnat s prostorem EU, i když ten celkový důraz je kladen na EU a na nejbližší státy k ČR. Opravdu důležité novinky jsou v Monitoringu Tisku tak, aby si je všimlo více lidí, ale je tam již pokles oproti roku 2016, protože ani není tolik času.

V rámci vlastního fóra ke Slovensku jsou 2 nové sekce: R3 a R4. Pro lepší přehlednost vzhledem na dosavadní, ale i další výstavbu. :idea:

Trochu té statistiky :arrow:

*počet států se rozrostl o 3 (+1,7%)
*celkový počet příspěvků vzrostl z 12.915 na 15.928 (+3.013 nebo +23,3%)
- zahraničí tvoří 10,5% celého fóra (+0,8%)
*sekce EU vzrostla z 9.341 příspěvků na 11.383 příspěvků (+2.042 nebo +21,9%)
*celkový počet témat vzrostl z 393 na 405 (+12), na čem má největší podíl doplnění o nové sekce ve vlastním fóru ke Slovensku, jak jsem zde již uvedl

Dá se říct, že tento rok byl opravdu již jen ve formě běžné údržby. Od léta mám navíc mnohem méně času, takže sem přicházím v intervalech jednou za 1-2-3 týdny a dle toho taky přidávám nové informace. Pokud nemám mnoho času, tak upřednostňuji i anglické texty s tím, že se snažím neopakovat se v rámci daných vláken/států aneb dohledávám i další informace. Delší příspěvky pak doplňuji až když mám více volného času.

Výhled do dalšího období: v roce 2018 bude pokračovat styl z roku 2017; postupné snižování časté přítomnosti na 1x za týden v delším časovém rozsahu a jinak velké doplňování v rámci světa chci udržet na intervalu alespoň jednou za měsíc. Prioritně se věnuji novým úsekům dálniční sítě světa v provozu, poté ostatním projektům dle priorit opakovaně uvedených (vzhledem k důležitosti ČR a čtenáře zde).

Postřeh: všiml jsem si, že mnoho příspěvků v jednotlivých státech má větší zobrazovanost obrázků pokud jsou nahrávané jako přílohy než některé starší příspěvky třeba taky s přílohami, což značí, že na tyto příspěvky směrují odkazy jinam. I celkově ta sledovanost zahraniční sekcí stoupá. Vzhledem k rozsahu by si to žádalo četnější pročítání jednotlivých států, ale na to bohužel nemám čas, takže než zas přistoupím někdy k takovému pročítání jako tomu bylo v roce 2016, tak bude dobré upozorňovat mě na nedostatky. Pokud v těch zemích není občanská válka nebo něco podobného, tak to často dokážu napravit. :idea:

Děkuji každému, kdo do ostatních států mimo ČR aktivně přispívá nebo i jen čte a stejně tak adminům za technickou spolupráci. 8-)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


25.12.2017 19:36:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 951
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Dialničiar: Klobouk dolů za Tvé neustálé udržování mezinárodního koutku.


...........měl by jsi dostat pochvalu před nastartovaným finišerem :lol:

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


29.12.2017 19:54:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
ROK 2018 se pomalu končí a společně s ním přichází menší vyhodnocení v rámci fóra tak jako každý rok.

Za tento rok tady není žádný nový stát. Jejich počet je tak i s ČR na úrovni 183.

Přibudla ovšem 1 oblast a to: Dánsko: Faerské ostrovy (viz 1. příspěvek je odkaz; je to třeba dle vzoru Portugalsko: Madeira)

Během tohoto roku jsem tady prakticky 1/2 roku souvisle nebyl. O to možná více pak poslední kvartál. Od toho se ale odvíjí fakt, že možná přibudlo více neplatných odkazů na fotky/videa, ale ty témy, kde jsem přispíval více jsem prohlížel a zaměřil jsem svojí pozornost i na kontrolu vládních linek.

Z hlediska vylepšení SK sekce se snad dočkalo jen několik menších úprav toho co se staví přímo do názvů včetně lepší přehlednosti toho co se tendruje, ale není to všechno 100%. Letos se ale neodevzdal do provozu žádný km v rámci dálniční sítě.

V rámci ostatních samostatných sekcí se státy ve vlastních fórech se větší revize dotkla jen Francie, kde jsem odstranil již hotové stavby. Došlo tak i k úbytku témat i příspěvků.

Naplnil jsem tak předpoklad pro letošní rok, kdy jsem tady byl mnohem méně, ale udržel jsem v základech novinky z dálničního a hlavního silničního rozvoje ve světě dle priorit a zájmu zde.

I proto, že stárnu, tak zapomínám a jsem mnohem pomalejší a do SK sekce s jejím rozsahem jsem si zavedl pomocné téma, co bych mohl kde dopsat a doplnit. Né vše co já vnímám jako standard a za zcela zřejmou věc to považuje běžná a často mladší veřejnost, takže možná chybí vétší informovanost jednotlivých procesů; to se týká i všeobecných vláken v ČR. Psaní delších "výkladových" příspěvků je ale časově náročnějsí oproti předešlému období.

Statistika 2018

*cekový počet příspěvků vzrostl z 15.928 na 17.974 (+2.046 nebo +12,85%)
- zahraničí tvoří 10,44% celého fóra (pokles)
*sekce EU vzrostla z 11.383 příspěvků na 12.814 (+1.431 nebo +12,57%)
*celkový počet témat vzrostl ze 405 na 410 (+5), kde sice klesl rozsah Francie, ale jsou odčleněné některá témata v rámci SK silnic I. třídy pro lepší přehlednost

Výhled do dalšího období:

*v roce 2018 jsem zavedl rozepsání financování národních silničních sítí a budu v tom pokračovat i rokem 2019, je to vysoce nadstavbová činnost, ale právě proto; ZDE s cílem dokončení v 2020
*chci opravit nedostatek, který jsem již opsal v tomto tématu a tím je aktuálnost některých map (pro vznik nových států); ZDE
*v roce 2019 se dočká vylepšení část Austrálie a Oceánie ;)

Jinak v roce 2019 tady budu na přibližně stejné úrovni jako v tomto roce. Nárazově doplním co je kde ve světě nové a pouze 2-3 období v roku tady budu více dní po sobě. Pokud to zdraví dovolí, tak tady nějaký čas budu během roku přispívat.

Velmi bych chtěl touto cestou poděkovat všem kdo aktivně přispívají bez zbytečné politizace do jednotlivách vláken. Nejde o kvantitu, ale o kvalitu. Třeba o PL se nemusím prakticky vůbec informačně starat díky působení ML90.

Na závěr děkuji každému, kdo do všech států přispívá a pokud jen čtete s cílem dohledat co vás zajímá, tak se nebojte klidně i napsat do vlákna nebo jako doposud do SZ. Adminům fóra děkuji za pravidelnou technickou spolupráci. Vše dobré do roku 2019, přátelé. 8-)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


30.12.2018 14:06:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Přátelé, tak nyní je tomu 10 let, co jsem zde přítomen.
Příloha:
10.JPG
10.JPG [ 32.5 KiB | Zobrazeno 13719 krát ]

platí to co jsem napsal, když tomu bylo 7 let, zde více ;)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


16.3.2019 1:15:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
výjimečně pololetní informace :arrow:

*v uplynulých 10 dnech jsem doplnil informace do 67 států světa na všech kontinentech nebo 37% států zde založených; je tam toho opravdu hodně + v mnoha z nich jsem kontroloval a aktualizoval vládní odkazy, pouze někde je o tom zmínka v novém příspěvku, jinak jen důvod úpravy a možná 10 příspěvků jsem smazal pro ztrátu významu (zanikl odkaz a nebyla na to reakce)

*nový stát v Africe: Sierra Leone, kde existuje cca. 100 km rychlostního tahu vybudovaného přestavbou tehdejší silnice a to během pár let zpátky; celkem je tedy tady již 184 států světa (ne všude jsou 4- a vícepruhové tahy, ale téměř všude ano)

*koncem roku 2018 jsem pak slíbil několik věcí a tak informuji, že všechny jsou dle plánu zrealizované, ale rozvedu to:
- Jižní Súdán nebyl reálně uveden na mapách svých sousedních států, již tam je, nahrazené mapy
- slíbil jsem vylepšení sekce Austrálie a Oceánie a stalo se, Austrálie má vlastní fórum dle územně-správního členění
- nadstavbová téma, kterou "buduji" si polepšila o další státy a zbývají již jen ty evropské s tím, že je tam nový rozcestník: Národní financování silniční infrastruktury ; platí ale že celkové ukončení tohoto rozsahu bude v roce 2020 a pak se uvidí jak dál, protože možná to organizačně vylepším znovu atd., nechci nic předem slibovat

aktuální nedostatky jsou třeba :arrow:

*stav populace v mnoha státech se liší v milionech (plánuji to znovu aktualizovat, ale až v roce 2020)
*některé informace v úvodních příspěvcích hlavně v sekcích s vlastním fórem, tedy kde se co přesně staví (jednotlivé dálniční tahy) mají nepřesné/nedoplněné údaje a je nutno to dohledávat čtením ve vláknech; průběžně to odstraňuji a vylepšuji, ale situace se mění tak jak se to vyvíjí stavebně v realitě
*Makedonie se přejměnovala na Severní Makedonii, co tam změněno je, ale znovu to samé jako s J. Súdánem, nepřesné mapy sousedních států, ale to není až takový problém (dtto Svazijsko, které se i přejměnovalo, ale název jsem ponechal a pouze je v tématu uvedena tato změna
*vícero jednotlivých států v USA nemá žádné nové informace od jejich založení, co postupně chci napravit a zcela jistě by se našlo mnoho dalších nedostatků ...


Dělám co můžu, ale nejbližší měsíce tady zase hodně nebudu. Teď jsem převážně dodělal informační skluz. To se týká i soukromých zpráv (SZ), provedl jsem rozsáhlé přeskupení zpráv, zodpovězel na mnoho dotazů po delším čase a nalezl i opravu staré zprávy. Myslím, že je tady již slušná databáze staveb a je možno získat lepší ucelenější pohled na rozvoj silniční infrastruktury z celého světa. Statistické údaje k příspěvkům pak až zase na konci roku.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


13.7.2019 23:33:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
SHRNUTÍ ZA ROK 2019

Nový stát: Sierra Leone, celkem je tady 184 států včetně ČR.

Vícero aktivit bylo zrealizováno v létě, o čem jsem informoval o příspěvek výše. Vzhledem k mojemu vytížení a dalším okolnostem jsem tady i tento rok více nebyl než byl, takže informování uvázlo a je realizováno více v nárazové formě. Kromě otevíraných vícepruhových silnic se věnuji i reportážím z jejich výstavby a v nějaké formě aktualizuji základní odkazy nebo se občas věnuji i jednotlivým státům.

Statistika 2019

*celkový počet příspěvků vzrostl ze 17.974 na 20.553 (+2.579 nebo +14,35%)
- zahraničí tvoří 10,43% celého fóra (pokles)
*sekce EU vzrostla z 12.814 příspěvků na 14.591 (+1.777 nebo +13,87%)
*celkový počet témat vzrostl ze 410 na 421 (+11), což je dáno především vytvořením vlastního fóra Austrálie a Oceánie

Výhled do dalšího období:

*letos chci aktualizovat počty obyvatelstva a všechny základní odkazy na důležité instituce v každém státě, které mají něco společné se silniční infrastrukturou a dopravou; nebudu pročítat všechna vlákna, ale méně obsažené státy ano a neaktuální odkazy půjdou pryč nebo budou nahrazeny tak, aby se minimalizoval dopad na odstranění příspěvků
*budu aktualizovat úvodní příspěvky v extra fórech: Slovensko, Chorvatsko, Francie
*letos chci taky dopracovat nadstavbovou tému: Národní financování silniční infrastruktury
*samozřejmostí budou informace o nově zprovozněných velkých silničních staveb nebo silnic dálničního typu
*pokud se definitivně odčlení GB od EU, tak dojde k logickému kroku přesunu informací i zde ve foru a to samozřejmě i při jakékoliv další politické změně

Vzhledem k tomu, že jsem si nenašel čas a prostor pro napsání SZ, tak využiji jen tuto společnou formu a do roku 2020 přeji všem čtenářům a uživatelům všechno dobré a mnoho zdraví. 8-)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


5.1.2020 14:17:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Vzhledem ke světové zdravotní krizi, kterou nepochybně pandemie nového koronaviru na báze SARS je a který způsobuje nemoc COVID-19 jsem polevil v účasti na tomto fóru a to hned ze dvou důvodů: jak se šlo dočíst výše, tak jsem si stanovil pro letošní rok aktualizaci obyvatelstva a kontrolu linek a aktualizaci toho, co se kde staví, jenomže: svět de facto omezil výstavbu mnoha staveb a aktualizace nemá větší smysl, co je jeden důvod. No a ten další důvod je, že nějak se neumím donutit tady být delší dobu a nahrávat údaje, protože mnoho z nich je z místních novin nebo odbornějších časopisů a tak vlastně čtu jako důvod pro různá stavební opatření zase jen tu nemoc a navíc řeším tak jak všichni jaksi jiné věci. Snad časem doběhnu informační skluz, který je již roven cca. 3 týdnům, ne-li 1 měsíci. Za pochopení situace děkuji. Občas sem zajdu a prohlédnu si co je nové v zahraničních sekcích, ale na delší působení to tady teď nevidím. Snad, možná časem nebo postupně vždycky něco. Uvidíme.

Pás V Afriky a J pásu Asie navíc čelí rojům kobylek, bude nebo tam již je humanitární potravinová krize, opravdu bude to mít dopady na další nějaké investice. Ostatně teď je k vidění mnoho záběrů opuštěných silnic, ulic, jsou bariéry mezi státy nebo dokonce kolem měst. Jsou to frustrující záběry, které zbytečně zatěžují psychiku.

Doufejme, že se povede virus prodloužit v čase, ten následně zeslábne a když už i bude nakaženo více lidí, tak nebude mít tak drastické účinky. Nebo snad vymizne na min. letní období. Necháme se překvapit. Buďme k sobě hodní a mějme se rádi. Společně to zvládneme, ale bude velmi záležet od toho zda opravdu všichni se k těm cílům připojíme, protože právě od toho bude záviset jak dlouho tato virová krize potrvá a jaké bude mít (zdravotní a ekonomické) dopady. Nic jiného nám ani nezbývá. Nezávidím ani zdravotníkům, ani armádě, ani politikům jejich situaci a docela chápu strach obyčejných lidí. Bojíme se všichni, ale nepropadejme panice.

Jak mi to situace a nálada dovolí, tak snad občas něco k něčemu uvedu. Nějakou novou stavbu něbo nějaký vývoj z výstavby nebo snad nějaké plány. Je to takový paradox, že mám najednou hromady času a prostoru pro vysedávání i zde, ale nějak toho právě nelze využít pro tento cíl.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


16.3.2020 21:43:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 6267
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Tak hodně zdaru a pevné zdraví.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


17.3.2020 0:00:43
Profil ICQ
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Děkuji.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


17.3.2020 16:26:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
V období od 27.9. do 19.10. jsem aktualizoval přečetl všechny témy/státy v sekci Afrika. Co všechno to obnášelo se lze dočíst v souhrnu: viewtopic.php?p=221239#p221239 a pak samozřejmě lze si číst jednotlivá vlákna. Poslední takáto velká aktualizace informací v této sekci proběhla v roce 2016. Do té doby se sekce prakticky formovala a bohužel, ale v letech 2019-2020 tady již tolik času netrávím, takže v mnoha státech chybělo mnoho informací co se tam postavilo, staví, připravuje do výstavby. Proto se nyní může zdát, že se snad staví jen tam, ale není tomu tak. Je to jen vyřešen informační skluz a já si dělám celkový přehled mj. tedy i tady se snažím to co nejlépe přeložit.

Ideální by bylo vzhledem na statistiky a informace všechno aktualizovat do konce roku 2021. Nebudu nic slibovat, ale do konce roku je ještě dost času, tak ještě nějakou sekci zrealizuju. Rozhodně to již letos nebude Evropa, jak EU tak státy mimo EU. Možná právě proto, že tam je možnost dohledat si cokoliv a bohužel, ale taky všechno číst vím že zabere moc času. To si nechám až na konec.

Snaha je to formovat to informačně tak, jak vidím v SZ zájem o vyhledání informací od možností cestování za byznysem, dovolenou aneb studijními prácemi na různá témata. Tedy co probírám s mnoha lidma zde, jinde, i v reálu.

Během tohoto zase nemám čas psát průběžné aktuality po celém světě a odkládám na později i speciální témata, třeba dopsání financování rozvoje silniční sítě; viz shrnutí za rok 2019. Doplňuji jen pár států, v dalších spoléhám na jiné a zbytek jednoduše počká.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


20.10.2020 14:46:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
V období od 21.10. do 1.11. jsem aktualizoval přečetl všechny témy/státy v sekci Amerika kromě USA a Kanady. Co všechno to obnášelo se lze dočíst v souhrnu: viewtopic.php?p=222022#p222022 a pak samozřejmě lze si číst jednotlivá vlákna. Poslední takáto velká aktualizace informací v této sekci proběhla v roce 2016. Do té doby se sekce prakticky formovala a bohužel, ale v letech 2019-2020 tady již tolik času netrávím, takže v mnoha státech chybělo mnoho informací co se tam postavilo, staví, připravuje do výstavby. Proto se nyní může zdát, že se snad staví jen tam, ale není tomu tak. Je to jen vyřešen informační skluz a já si dělám celkový přehled mj. tedy i tady se snažím to co nejlépe přeložit.

Sekce USA a Kanada budu aktualizovat pravděpodobně až v roce 2021. Co si budeme povídat, já tu snahu o to, co se kde do provozu odevzdává mám aneb i velký projekt ve výhledu, když se takový formuje. Ale jsou to státy, které mají prakticky kvalitní odkazy, kde lze dohledat téměř všechno možný.

Já se teď zaměřím na Oceánii a pak uvidím, jaký postup budu realizovat dál. Očekávám vícero informací z dalších států, část chodí ještě teď i k těm jinde, proto jsem průběžne dopisoval i tam aneb jak se něco někde realizuje nebo má odevzdat do provozu, tak se to již v rámci Afriky a teď i Ameriky snažím uvést včas.

Skluz v odpovědích SZ řeším průběžně taky.

Využívám k této činnosti "nucené volno" nebo jak to napsat, vzhledem k pandemii; obtížné cestování co by ještě šlo řešit, ovšem pak i věk, kde spíš "protistrana" si nepřeje přímou účast.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


1.11.2020 22:06:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 14420
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
V období od 2.11. do 8.11. jsem aktualizoval přečetl všechny témy/státy v sekci Austrálie a Oceánie. Co všechno to obnášelo se lze dočíst v souhrnu: viewtopic.php?f=100&t=377&p=222408#p222408 a pak samozřejmě lze si číst jednotlivá vlákna. Ten rozsah je stejný i jak u výše uvedených příspěvků.

Nyní se budu odhadem 1 týden věnovat nejdůležitějším informacím v rámci všech států a postupně se přesunu do sekce Asie, kterou bych rád do konce roku stejným způsobem aktualizoval, i když tam toho bude hodně, když vím co se tam všechno staví a co tady není uvedeno, ale stejným způsobem se tomu budu věnovat, a proto si na to dávám ten čas až do konce roku.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2020
čtěte+hlasujte


8.11.2020 17:51:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz