Mezinárodní koutek

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět

Jste spokojeni se sekcemi, které se dotýkají států mimo České republiky

Ano
96
94%
Ne
6
6%
 
Celkem hlasů: 102

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tý jo, mi budeme tak vzdělaní :) Díky :ok:
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Diaľničiar píše:Nejpozději do konce 08/2010 bude schéma hotové.
No, tak bohužel ... :(

Schéma Chorvatska je hotové. :arrow: I když v A10 nejsou konkrétní informace, ale téma je.
Schéma Francie je téměř hotová. :arrow: Na 95% (chybí ještě 2-3 témy; ke státním dálnicím a doplnit informace do Paříže a dotáhnout koncesionáře v Marseille).

Nevím, zda se mi to povede dodělat. Chystám se totiž na 20 dní pryč a když se vrátím, zřejmě se nebudu hned věnovat fóru.

Takže se omlouvám, ale výjimečně nebude můj plán ani dřív (jak bylo mým zvykem) a ani do daného data. :crazy:

Do konce roku se budu věnovat hlavně Slovensku, kde jsou ještě veliké resty. :|
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Martin z Ostravy »

V pohodě :ok:
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Tak jsem konečně zde. Jde zima, času bude mnohem více než doposud.
Projdu si co je nové. Pak zkontroluji ve všech tématech základní odkazy na oficiální instituce.
A pak přidám nové stavby, další zajímavosti a snad i další projekt, který jsem začal a dnes pokračují jiní.
No a závěrem v prosinci konečně nové schéma sekce Slovensko.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

A jsem zpátky.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak super :ok:
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Lenny »

Ani v jedné sekci zahraničí se mi nezobrazuje okno pro rychlou odpověď.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Lenny: mě to jde :)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Program do konce léta:

*i nadále pruběžne kontrolovat odkazy na instituce a sem tam přidat aktuální informace ze zemí
*dokončit základní strukturu Francie a doplnit několik informací
*zásadním spusobem přepracovat Slovensko – vzhledem k pádu PPP

+ prioritní informace: nové úseky dálnic v strategických zemích pro Českou republiku, třeba Chorvatsko

To by mělo vyrovnat ten skluz, který zde mám po poměrně dluhší odmlce. Pak teprve na podzim se budu snad i věnovat obšírněji ostatním státum světa + možná nějaký nový doplním.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Obávám se, že již není v mojich silách zvládnout všechno to, co jsem vybudoval. Jakožto moderátor sekcí světa mohu koordinovat fóra, ale neutáhnu již všechna témata ... a nedá se ani utáhnout změny které se dějí vlivem ekonomických událostí od roku 2009, ... dnešní dluhová krize značí krizi v plánech v budování infrastruktury v mnoha státech, ... takže budu přispívat pouze občasně ... jinak prokliknout odkazy na příslušné organizace v jednotlivých státech není problém, pravda pokud se nezměnil web ... tak se prosím nezlobte, že některá témata zaspali na více jak 1 rok :crazy:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Standa »

To se nedá nic dělat, tohle téma je prostě příliš široké a navíc začínáme žít "v zajímavých časech", kdy se vše mění poněkud rychleji. Ale je to každopádně na tomto serveru tak trochu okrajové téma (píše se tu hlavně o českých dálnicích a více méně navazujících dálnicích v Evropě), takže každá informace je zajímavá a většině z nás rozšiřuje obzory. Můžeme sem přispívat všichni, když narazíme na nějakou novinku případně na něco na doplnění (či změnu) již zde zmíněných projektů, ale asi si nikdo neděláme iluze, že bychom dokázali pokrýt celý svět tak podrobně, jako Česko :) .
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

*sekce Austrálie a Oceánie v rámci možností opraveny odkazy, nic zvláštní nové tam nepřibudlo
*sekce Afrika prošla značnějším doplněním _ pouze reflektuji na dění v těch státech
*sekce Interkontinentální spojení - future vision, ... tam není co řešit prozatím

*sekce Amerika a sekce Asie _ budou řešeny tak jako Afrika během následujících týdnů

*sekce EU _ jsem rád, že tam nepřispívám sám, nakonec jsou to zřejmě nejdostupnější informace; Francie - doplněn koncesionář a pár informací; Slovensko - pořádek v tem co se staví a nestaví v 1. příspěvcích třeba D1, reflektace na padlé PPP a příprava na další období

*sekce mimo EU _ doplnění informací do Chorvatska (považuji sa prioritu z celé této sekce); doplnění informací do dalších států dle teho, co se v nich děje

- může se celkově stát, že kliknete na odkaz ministerstva/silničního úřadu a ten odkaz je nefunkční, ... ve většině případů jde "pouze" o výpadek, nikoliv o znefunkčňení webu, i když i takové případy byly a odkazy jsem aktualizoval nebo doplnil o další

- není jednoduché ani pro mě sehnat detailní informace ze zemí, kde politická linie tohle nechce umožnit, i když je to obrovská škoda, bohužel, ani třeba z Číny není kompletní přehled, který by byl ověřen ... no a samozřejmě není ani možné zrovna z té Číny i kdyby takový přehled byl abychom se tady tomu do detailů věnovali, to spíš vybírám zajímavosti ... naopak jsou země kde není problém si informace sehnat protože se tam weby nemění a jsou více než aktuální (bohužel ze sekcí Amerika, Afrika, Asie jde vždy jen o výjimky než-li o pravidla)

- i když se silniční problematice věnuji opravdu dlouhá léta, takže základy mnoha jazyků mám, bohužel rusky, čínsky a arabsky neumím téměř nic, takže pak raději nedávám nějaké kusé informace vůbec

*když je to urgentní, opravuji základní informace (počet obyvatel), nyní: nový stát Jižní Súdán a další "opravy" v dalších zemích, kde to bylo za uplynulého 1,5 roku mojí slabé přítomnosti zde již silně potřebné
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Sekce Asie je doplněna a aktualizována. Rovněž i všechny odkazy na weby a obrázky. Podařilo se i udržet ostatní sekce, které jsou všechny jakž-takž udržovány i s čerstvějšími informacemi od té doby, co jsem zde zase výraznějí více.

Čeká již pouze sekce Amerika. Pokusím se do konce ledna 2012. :idea:

To období 1-1,5 roku mojí slabé přítomnosti zde se odraží ... no co se dá dělat, nedalo se temu věnovat více, ale co tam po tem, teď se to dotáhne a pak se uvidí, na co se zaměřím podrobněji. :jidlo:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Přistoupil jsem ke smazání celého jednoho státu: Nikaragua. Bohužel, informací z této země není mnoho, jediné co se zde mělo stavět byla silnice 1+1 pruh, i to přes PPP a ani k temu doposud nepřišlo. Je to jediný odstraněný stát. Všude jinde je buď zajímavé pár informací mít k dispozici nebo se tam staví alespoň silnice 2+2. V tématu Nikaragua byly pouze 3 příspěvky, všechny moje: v prvním byla vlajka, mapa a základní údaje, ve druhém nefunkční odkaz na ministerstvo veřejných prací a ve třetím obrázek nové dlážděné silnice a informace o záměru stavět silnici 1+1 od letiště do centra přes PPP. Ani ve vláknách SSC a pod. se informací z této země nedá dopátrat.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

I sekce Amerika byla dnes dokončená. :P Všechny nefunkční vládní odkazy byly opraveny, další vládní linky doplněny, další aktuální čísla i nějaké projekty v zemích.

Tímto považuji všechny sekce za aktuální. Pokud naleznete někde nějaký nedostatek, napište mi SZ nebo to napište do příslušného vlákna, budu to operativně řešit.

Nejbližší týden se kouknu na to, které státy tady jsou, které nejsou a mohli by být -> i když možná nepřidám prozatím žádný.

V roce 2012 se budu mnohem více věnovat konkrétním projektům v oblasti dálničních sítí, větších mostů, dluhších tunelů v rámci celého světa tak, jak to mám rozpracováno. :kladivo:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Obrovské děkuji musí směrovat i na autory a majitele tohoto webu, protože uznávám, že část dat zabírají i sekce, které spravuji. Děkuji i všem uživatelům, kteří přispívají především do mnoha států EU a Evropy jako takové, ale i do USA atd. To, co se daří budovat na této stránce v oblasti zahraničních sekcích to je dovolím si tvrdit rozsahem a informacemi (a možnostemi jich získat) jedno z nejlepších míst široko-daleko, je to svérazné, je to naše. :kladivo:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od mapman »

My také děkujeme za snahu udržovat zdejší koutek v aktualizované podobě. V českém jazyce takovéto informace opravdu člověk jen tak nenajde ;)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

EU, z hlediska států 100%, všech 26 zemí (ČR je zde automaticky)
Evropa, z hlediska států 100%, všech 19 zemí
Amerika, z hlediska států 80%, 28 států
Asie, z hlediska států 81%, 39 států
Afrika, z hlediska států 72%, 39 států
Autrálie a Oceánie, z hlediska států 50%, 7 států

jsou zde výjimky: do Maroka počítám i Západní Saharu, naopak Palestina a Tchaj-wan i Kosovo mají vlastní témata

minulý rok byl přidán stát Jižní Súdán, naopak smazán stát Nikaragua

je jistě několik zemí v EU a Evropě jako celku, které by tady být nemuseli ale to jsem si dal jako prioritu (územní prioritu)

Celkem je zde popsaných (jakž-takž) 159 států světa. Všechny státy EU nebo i G7+1 nebo i OECD.

Je zde několik stovek odkazů na vládní weby: ministerstev dopravy, veřejných prací, úřady silniční sítě/dopravy, silničních fondů, měst a regionů, přičemž tato snaha je pro každou zemi.

Kromě dálnic uvádím i základní fakta o rozsahu silniční sítě, počtu obyvatel a rozlohy státu, je li to nutné tak i krátkou minulost země.

Snažím se vyhýbat politikám zemí, rovněž i dalším věcem, které přímo nesouvisejí s dálnicemi a silnicemi.

Pro rok 2012 mohu stanovit pouze tyto priority:
1. udržet stávající aktuálnost pro všechny státy světa
2. doplnit údaje z aktuálních projektů a větších projektů již popsaných
3. dohledat informace na různé nezodpovězené otázky (včetně SZ)
4. zachytávat rychleji případné otrasy v konkrétních zemích: veliké přírodní katastrofy, hospodářské problémy, které způsobí problémy ve výstavbě-údržbě silničních sítí
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Chtěl bych vyčlenit samostatní fórum pro Kanadu v rámci sekce Amerika. Možná to tak nevypadá, ale chci tento stát popsat více, dle jednotlivých provincií. Tak jako kdysi jsem popsal Francii, Slovensko nebo Chorvatsko. Je to země, ve které jsem prožil podstatní část života (mnozí víte) a chci se jí věnovat zde nejvíce z celé sekce Amerika. Doposud jsem se věnoval především zemím, které mělu skutečný význam přímo pro české řidiče. Ale myslím, že by bylo rozumné popsat nové záměry a plány silničních sítí a systém značení v zemi, která má mnoho 1.-10. míst světa od geografie přes sport po silnice nebo nerostní suroviny, i když počtem obyvatel právě nevyniká. Rok 2012 bych věnoval této zemi na tomto fóru jako zcela nové věci.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

4 nové státy tenhle týden:

Vanuatu, Austrálie: názorná ukázka mini státu a že se to dá investovat do silnic
Svatá Lucie, Karibik: totéž jako první příklad
Čad, Afrika: na ropu bohatý jih dodá peníze na silnice; demokratizace, dostupnost informací
Gambie, Afrika: přidán pro reální rychlostní silnici v zemi :)

aktualizace některých linků v asi 15 státech světa

v USA stát Texas; celkově USA ještě se budu věnovat
rovněž i Kanadě celoročně

aktuální informace ze světa ...
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Dynamický příspěvek:

Zápisek 4.9.2012

*do konce tohoto měsíce chci přejít všechny státy kromě těch, co mají samostatní fóra: kontrola odkazů na oficiální instituce, kontrola dostupnosti tabulek/obrázků atp., kontrola proti nepovolené reklamě (spam boti)
*aktualizace základních údajů: především počty obyvatel
*kontrola vzájemných odkazů (na jiné příspěvky ve fóru)
*ke konci aktualizace mezinárodní sekce shrnu celkový počet států a případně doplním, čo chci ještě udělat

Udělám tak nyní, protože od podzimu bude znám plán výstavby dálniční infrastruktury na Slovensku a tak se budu více věnovat Slovensku, tak jako jsem se věnoval přestavbě fóra ve Francii nebo v Chorvatsku. Kdy se budu věnovat podrobněji Kanadě, ještě nevím. :ko:

- tento příspěvek budu postupně dopisovat a tedy rozšiřovat obsah; když se tak uděje, dám do pozornosti celé téma
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Afrika ... kompletně proběhnuté státy (aktualizace linků, doplnění informací i do napsaných příspěvků i přes nové příspěvky, lokálně aktualizovány úvodní informace)

takhle bych chtěl všechny sekce projít a pak se do konce roku věnovat podrobněji konkrétním dalším projektům ve světě

reálně zde mám téměř roční pauzu (s výjimkou několika dní a pár příspěvků)

děkuji všem, kdo kde co doplnil :P
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Nyní se budu věnovat Slovensku. 8-)

Všechno ostatní v mezinárodní sekci je aktualizováno (především různé linky, čísla k aktuálnosti sítí, nahrány obrázky tam, kde se ztratil původní odkaz, aby byla zachována diskuze, některé příspevky smazány pro neaktuálnost nebo bohužel když tam byl jen nadpis a odkaz na již nefunkční link a nenavazoval na to žádný další link...), doplněno o poslední vývoj dle nutnosti (krize v EU, přírodní katastrofy, převraty-myšleno na celou sekci světa) a podchycené poslední období zprovoznění nových staveb. Žádný stát mazat nebudu, žádný neplánuji přidávat, možná později dle dalšího vývoje v některých zemích. Přejmenováno je Nizozemí na Nizozemsko. Doplněn počet obyvatel mnoha hlavních měst a doplněna dle potřeby další velká města. Vše v návaznosti na informace v tématech, aby uživatel nebyl nucen otevírat strýčka googla a hledat kde co je... opravil jsem si několik desítek vlastních překlepů v starších příspěvcích atd. Smazána jedna reklama na taxík.

Nyní tedy Slovensko a samozřejme již průběžně doplňovat informace dle aktuálneho vývoje ve světě silničních staveb.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
poljaq
Příspěvky: 171
Registrován: 25.3.2010 21:24:56
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od poljaq »

Myslím, že nejen výsledek hlasování je poděkováním za mezinárodní sekci. A zasloužilo by se hluboce smeknout.
Už se těším na aktualizace Slovenska.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Děkuji 8-) :P A děkuji i všem hlasujícím :ok:

Slovensko jsem si rozdělil na 2 etapy:

1. doplnit aktuální stav s mírním vývojem do poslední minulosti + reorganizace témat (smazáno téma: PPP všeobecně nebo některé samostatní příspěvky včleněny do větších témat)

2. rozepsat další úseky na D/R, které se reálně připravují do výstavby v již funkčních vláknech typu R2, přidat mapky úseků a tras pro lepší názornost

Nebudu se věnovat prioritně stavbám +3 roky, protože ze zkušeností za 20 let se Slovenskem jsem poznal, že co se má budovat později se pak prostě nestaví. A z hlediska foremnosti ve fóru je v tom pak pouze nepořádek ... :roll: budu se věnovat stavbám průběžně a informativně. Co jde do tendru to přidám v lepší názornosti. A pak samozřejmě již informovat o průběhu výstavby až po zprovoznění. Nejlépe je popsaná třeba dálnice D1, věnovat se právě chci rychlostní silnici R2, na kterou konečně přichází řada. :kladivo:

1. etapa je téměř u konce :)
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 22.12.2013 15:18:24, celkem upraveno 1 x.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“