Mezinárodní koutek

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět

Jste spokojeni se sekcemi, které se dotýkají států mimo České republiky

Ano
96
94%
Ne
6
6%
 
Celkem hlasů: 102

Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Mezinárodní koutek nyní obsahuje popis 163 států světa a snad kromě Vatikánu zde není žádný pouze formálně jenom, aby tady byl. Všude naleznete základní informace o zemi, které jsou v dosahu: geografie, mapové začlenění ve světě, hlavní město, web stránky na oficiální instituce, informace o silniční infrastrukture až po detailnější informace dle možností.

Ve většině těchto států opravdu nalézáme dálnice, rychlostní silnice anebo silnice dálničního typu a to již i v zemích, o kterých by jsme třeba před 15-20 lety pochybovačně řešili zda to tam někdy bude možné. :P

Největší přírůstky dálnic má Čína. Zde nás dokáží ohromovat stavby, které se zapisují do našeho povědomí, co se dá postavit. Asie celkově staví dálnice dle stavu a možností: Arabové to dělají díky ropě, Peržané rovněž, mnoho zemí díky mezinárodní pomoci a úvěrů třeba z Japonska. Indie v rozvoji dálniční sítě zpomalila tempo a také kvalitu.

Druhé největší investice do dálniční sítě jsou v USA: tak na nové stavby jak i do opravy původní sítě. Veliký rozvoj dálnic zaznamenává Mexiko, ale rovněž třeba i Brazílie. Latinská Amerika staví převážně přes PPP a úseky jsou tvrdě zpoplatňovány.

Z hlediska nových dálnic v počtu na státy se jeví úspěšně také Afrika. Již to není o dálnicích v několika státech. :idea: Staví se masivně v mnoha z nich a první tahy téměř v každé větší zemi. Afrika nyní zaznamenává i boom v rozvoji silnic jako takových a v nových správach údržby, takže přibývá celoročně sjízdných komunikací.

Mezinárodní koutek je pouze doplňkem tohoto fóra a já to tak taky chápu. Pokud je žádost na nějaké doplnění, děje se tak v co nejrychlejším tempu - pokud je to v silách někoho z nás. Nyní je zde 295 témat (9,14% z fóra), ve kterých je 5687 příspěvků (7,53% z fóra).

Po novém, po dohodě s tvůrci webu Ceskedalnice.cz budu tvořit i základní informace pro Řidiče v části Zahraničí, začínám s Chorvatskem. :D
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Tak jsem přidal několik nových států:

Guyana

Arménie
Jemen
Laos

Rovníková Guinea

Papua Nová Guinea

Zároveň jsem doplnil nejnovější údaje do témat, kde se to dalo, a které byly hodně pozadu. Rovněž se snažím doplňovat údaje o nových stavbách, bohužel v některých zemích se toho staví tolik, že to prostě nestačím doplňovat včas (a tím nemyslím jenom Čínu, kde často pouze sucho konstatuji kolik km se postaví v daném roce). :?

Vzhledem k letní sezóně jsem se zaměřoval na maximum na Chorvatsko a celkově státy turisticky zajímavé. A to rovněž jak jsem uvedl v předchozím příspěvku proběhla i aktualizace Chorvatska na portálu této stránky (sekce mimo fóra). A rovněž se pokusíme tam s Martinem z Ostravy doplňovat informace častěji.

I nadále probíhá kontrola vládních linek a odkazů, sem tam některé jsou v rekonstrukci nebo vypadnou, kde se dá je okamžitě nahrazuji za nové. Takže většina by měla vždy být k dispozici.

I nadále se budu soustřeďovat na doplňování aktualit ze světa od povodní po novou výstavbu. A znovu se zaměřím na Slovensko a doplním, co jsem kde chtěl. Až bude více času (což asi nebude nikdy), pokusím se rozvinout další státy a provincie USA/CA.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Martin z Ostravy »

:ok: Děkujeme
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Žádám přesunout fórum Chorvatsko z části Evropa mimo EU do části Evropská unie. :idea:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Rok 2013:

I tak jako po minulé roky si dovolím, ovšem trošku jinak, napsat několik vět. :arrow:

1. v tomto roce jsem se soustředil na rychlejší aktualizaci linků ve všech tématech a snad i většina z nich je funkční
2. zároveň jsem se soustředil na doplnění obsáhlejších informací v mnoha státech a snažil jsem se i v méně diskutovaných doplnit další informace
3. bylo přidáno minimálně 6 zcela nových států; naleznete v příspěvcích v tomto tématu s datem 2013
4. Chorvatsko se stalo 28. členem EU, takže sekce EU je co do sledovanosti, debat i obsahu logicky nejdůležitější částí mezinárodních sekcí

Evropská unie nyní tedy obsahuje 27 států. Z nich 2 mají poslední příspěvek starší jako 1 rok. Nejsledovanějšími, s číslem nad 10.000 zhlédnutí disponují státy: Slovinsko, Itálie, Maďarsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Slovensko, Francie, Polsko a Chorvatsko. Tedy více jak 1/3 EU sekce. Všichni sousedé ČR zde mají vlastní fórum, jako bonusy jsou i Francie a Chorvatsko. Oba tyto státy jsou odznova "přestavěny". Odstraněno bylo geografické členění, zavedl jsem rozčlenění dle koncesionářů v případě Francie a dle jednotlivých dálničních tahů v případě Chorvatska. Pro Chorvatsko jsem rokem 2013 zavedl i aktuální informace z provozu silnic a hodlám pokračovat i v dalších letech. Ohledně Chorvatska jsem doplnil několik informací i do základního přehledu v rámci webu; Informace pro řidiče, Zahraničí. Ohledně Slovenska jsem se zavázal posílit informovaní o rozvoji silniční infrastruktury a to jsem i splnil, i když ještě vázne lepší informovanost z hlediska doplnění mapek pro úseky na R2, R7 atp.

Evropa mimo EU nyní obsahuje 18 států. Z nich 4 mají poslední příspěvek starší jako 1 rok. Nejsledovanějšími, s číslem nad 5.000 zhlédnutí disponují státy: Srbsko, Rusko, Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Albánie, Norsko a Andorra.

Amerika nyní obsahuje 30 států. Z nich 6 má poslední příspěvek starší jako 1 rok. Nejsledovanějšími, s číslem nad 3.000 zhlédnutí disponují státy: USA a Kanada a oba mají vytvořeno vlastní fórum. Kanada je již rozčleněna na teritoriálním principu a částečně jsou tam i základní, nebo širší informace. USA prozatím rozčleněny nejsou; pro nedostatek času. Celkem ještě 6 států Ameriky chybí zcela.

Asie nyní obsahuje 42 států. Z nich 4 mají poslední příspěvek starší jako 1 rok. Nejsledovanějšími, s číslem nad 3.000 zhlédnutí disponují státy: Čína, Spojené Arabské Emiráty, Izrael, Ázerbajdžán. Celkem ještě 6 států Asie chybí zcela. Bohužel, pro nedostatek času jsem nebyl schopen doplňovat aktuální zprovozňování nových úseků dálnic v Číně, kde trvá dálniční boom, pokusím se ovšem informovat, o kolik se dálniční síť rozrostla v roce 2013 a snad se pokusím alespoň na měsíční báze informovat v roce 2014.

Afrika nyní obsahuje 42 států. Z nich 9 má poslední příspěvek starší jako 1 rok. Nejsledovanějšími, s číslem nad 3.000 zhlédnutí disponují státy: Maroko, Alžírsko a Uganda. Celkem ještě 12 států Afriky chybí zcela.

Austrálie a Oceánie nyní obsahuje 9 států. Z nich 1 má poslední příspěvek starší jako 1 rok. Nejsledovanějšími, s číslem nad 3.000 zhlédnutí disponují státy: Austrálie a Nový Zéland. Celkem ještě 5 států Austrálie a Oceánie chybí zcela.

Mezinárodní koutek nyní obsahuje popis 169 států světa; včetně ČR. Počet se rozrostl o +4%.

Celkem je zde nyní:
- příspěvky: 6.586 (7,6% obsahu fóra), přičemž sekce EU tvoří 4.500 příspěvků (68%)
- témata: 306 (8,5% celého fóra), přičemž sekce EU tvoří 138 témat (45%)

Pro rok 2014 si stanovuji tyto priority:

*udržet aktuálnost vládních linků ve všech tématech
*i nadále průběžně informovat o aktualitách ze silniční infrastruktury ve všech státech
*intenzivněji se věnovat státu Čína z hlediska dálničního boomu v zemi
*zlepšit informovanost ve státech, které nedisponují novějšími posledními příspěvky
*přidat další státy USA
*na portálu ceskedalnice.cz přinést před letním obdobím nové informace ohledně Chorvatska

Přidání nových států bude záležet od vývoje v nich. :idea:

Děkuji za pozornost i za zájem o mezinárodní sekce. :P
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Pouze informačně:

Neupravuji informace kolem Krymu a komu patří, dokud se to opravdu nějak neustálí. I tak mi to irituje celý tento stav. :?

Snad, kdyby byl ohlas opačný, budu to řesit, jak si budete přát.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Marooned17 »

Diaľničiar: Asi bych to zatím taky neřešil.
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Hanes »

Mohl bys to dát pod Sovětský svaz a nemusíš se o to více starat, komu to patří :lol:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od kot »

A k tomu připsat: Sovětský svaz mírová hráz! :lol:
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Provedl jsem jarní revizi témat ve fóru, nevypsal jsem to do témat, ale opravil jsem několik desítek odkazů, přidal další a opravil jsem pár překlepů a chyb, o kterých již vím. :P

Nejsem zcela zpokojen ještě s informacemi v mnoha vláknech, ale není na to tolik času.

Dnešním dnem zahajuji přestavbu Slovenska a jeho celkovou aktualizaci. Bude trvat do léta, když se i za cca. 2-3 týdny udělá větší uspořádání sekce a vznikne nějaká ta podsekce. :idea:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Hanes »

Přeji hodně úspěchů v přestavbě Slovenska! :lol:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Bohužel, Hanes, pouze zde ve fóru ;)

Včera jsem se hrál s Ugandou a byla by škoda jít se dívat jenom na poslední příspěvek, protože je jich tam opravdu více, takže TADY to začíná 8-)

Kdyby se takhle stavělo všude. :kladivo:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Trvalejší nedostatky v zahraniční sekci:

*stát Francie (není dle mých představ)
*stát Slovensko (rozčlenění na D1, D3 a R2 umožní novou skladbu dle úseků - ovšem není tolik času), informace v hrubém rozsahu jsou, pak na zeptání cokoliv
*stát Chorvatsko, dálnice A7 a celé vlákno k městu Rijeka vázne co do přesnosti informací (co je A7 a co je státní silnice, přivaděč), stejný nedostatek se jeví v okruhu A10 a i A12 a A13 (zde vládní záměry se mění neustále jestli bude 1/2 profil anebo plný profil a dle toho i členění na státní silnici anebo rovnou dálnice)

*zcela nevyhovující informace v Kanadě, kde jsou alespoň základní linky, i regionální
*zcela nevyhovující informace v USA, kde jsou alespoň základní linky a několik států

*rozsah nových úseků v Asii nestačím zde uvádět, tam je rozsáhlý stavební boom řadu let

*občanské války a převraty mi komplikují dosah na informace pro některé státy v Africe a mnoho zemí nemá téměř žádné vládní linky


Já o všech nedostatcích vím, bohužel jsem limitován i časem a těch věcí a priorit je tolik, že ne vše se mi daří tak, jak bych chctěl. Děkuji za pochopení.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Sosa »

Myslím že pro většinu z nás je to dostatečné a tak za sebe velmi děkuji za všechny informace. I když jsou pro nás v mnohém zahanbující.
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Hanes »

Informací je dostatek, pro většinu jsou důležité státy okolo a tam, kam jezdíme na dovolenou autem. Chorvatsko je solidní a jestli někdo zjišťuje, zda jde o přivaděč, dálnici nebo státní silnici mi nepřijde zas až tak důležité, hlavně, že se tam dostanu. Jedu na dovolenou a jestli to bude o 10 euro dražší, tak se svět nezboří. Pokud je někdo takový šetřílek, že to objede, tak ať raději sedí doma na prdeli, to ho nebude stát nic. Pochybuju, že pokud pojedu do afriky, tak si pronajmu auto a potřebuju info o silnicích. Když už tam budu, stopro si pronajmu nějaký offroadový vůz abych viděl co chci. Myslím si, že i ostatní světadíly nejsou tak důležité jako Evropa a pokud se někdo někam vydá s tím, že si tam pronajme auto, se kterým tam bude jezdit, tak si může zjistit detaily na ambasádě dané země, když mu nestačí to, co je tady.

Jinak za mezinárodní sekci vyslovuji Dialničiarovi POCHVALU!!! :ok:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Standa »

Hanes: Tak tyhle stránky nejsou prioritně cestopis nebo turistický průvodce, takže třeba tenhle koutek sleduju hlavně pro informaci, kde všude se co nového staví. Když je ta informace využitelná i v praxi při mých cestách, beru to jako další bonus. Rád si přečtu i co je nového v té Africe, Jižní Americe nebo Asii, i když vím, že po drtivé většině jejich nových dálnic určitě nikdy nepojedu.

Tato sekce mi tedy přijde naprosto vyvážená - poznatky z praxe vesměs z okolních zemí přidáváme tak nějak všichni, u těch nejexotičtějších závisíme plně na Diaľničiarovi a já za sebe se rozhodně připojuji k poděkování.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

v rámci sekce Slovensko jsem se zaměřil na všechna témata, nyní ovšem prioritní jsou vlastní fóra pro D1, D3 a R2, všude nové informace, mapky, aktuální stav, nová témata, přidané aktualizované seznamy úseků ... prozatím se ani nic jiné nestaví, "pouze" na D1 (86 km), D3 (19 km) a R2 (31 km)

co se týče mapek, tak jsou i v 1. příspěvcích daných komunikací a cílem bude tak mít označené všechny D/R a vylepšit celou sekci, vše dle času

výhledově se má zahájit i výstavba dalších useků, D4+R7 přes PPP, na R3 nějaký obchvat na severní větvě, ostatní R-ky jen ztěží momentálně, takže toto rozčlenění postačuje bohatě nyní

+udržuji přehled ve světě

Děkuji za důvěru. :P
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Sosa »

Když vidím co se vše staví na Slovensku a co u nás tak mě jímá zlost.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od ML90 »

Sosa píše:Když vidím co se vše staví na Slovensku a co u nás tak mě jímá zlost.
Kdyby Slovensko, ale co teprve Polsko. Tam je to naprosto fascinující. Jestli to půjde takhle dál, tak budou mít komplexní síť rychlostních komunikací mnohem dřív než my.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Dnešním dnem zahajuji kontrolu všech vládních linek a odkazů, všech odkazů na mapy a důležité obrázky a náhodní kontrolu odkazů na fotografie z výstavby.

Začínám v sekci Amerika. Tam, kde chybí novší informace, pokusím se doplnit. Následovat budou Afrika a Asie, Austrálie a Oceánie, až na konec Evropa mimo EU a EU.

Veliká aktualizace stavu počtu obyvatel proběhne v dalších letech, při větších státech to dělám průběžně.

Je dost možné, že počet mojich příspěvku poklesne, když uznám za vhodné některé informace spojím anebo přesunu anebo smáznu, pokud bude někde výslovně na něco odkaz a ten bude zcela nefunkční. :idea:

stav (aktualizováno úpravou příspěvku):

EU - hotovo
Evropa mimo EU - hotovo
Amerika - hotovo
Asie - hotovo
Afrika - hotovo
Austrálie a Oceánie - hotovo
Interkontinentální spojení - hotovo
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 13.10.2014 23:38:09, celkem upraveno 7 x.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Hanes »

Nevím, co k tomu dodat, práce kterou si s tím mezinárodním koutkem dáváš je k nezaplacení. Díky tomu máme přehled, kde se co ve světě šustne.

Snad jen:
Děláš to mooooc dobře :ok: Děkujeme
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Po týdnu intenzivní denní práce jsem pročetl všechny sekce a témata kromě sekce v EU. V rámci EU je pročteno vše kromě vlastních fór: Slovensko, Chorvatsko a Polsko. Ovšem, i zde jsem četl všechny samostatní témy (celé Slovensko před asi měsícem v rámci přestavby) a všeobecní témata, kromě Polska. Chorvatsku jsem se pečlivě věnoval v létě.

Smazal jsem neplatní příspěvky (několik pár desítek, z toho zlomek ostatních uživatelů, nejvíce v Polsku), pokud byl někde odkaz a ten byl nefunkční a ten byl hlavním obsahem pro existenci příspěvku a to celoplošně, nejvíce se to týká mě. Upravil jsem desítky odkazů vládních linek a kompetentních úřadů, doplnil jsem některé další. Změny jsou opravdu ve všech sekcích v mnoha státech. Aktualizoval jsem informace, kde to byla potřeba. Celkem se úprava/smazání týká stovek příspěvků (do cca. 250 od léta včetně Chorvatska a Slovenska), protože kde se dalo jsem opravil překlepy a chyby po sobě.

Nyní si dovoluji tvrdit, že 99% odkazů na oficiální zdroje je aktuálních. Smazal jsem i podezřelé odkazy (3), kde můj Eset varoval před virem. Týká se to třeba KDR. Odkazy na obrázky jsem prošel na 50-60%, takže co jsem odhalil jako už nedostupní je smazáno. Tohle se netýká témat všeobecních na vlastních fórech v rámci EU, tam by to zasáhlo do debaty.

Dále jsem ve vl. fóru Německo ze všeobecní témy něco přesouval do již založených a tohle je jediné, čemu se chci ještě věnovat v rámci Polska a přesunout příspěvky, kterých se to týká do A1/A4 atd., tedy do vláken, kam to patří. Kromě toho ještě aktualizuji stav obyvatelstva v 1. příspěvcích v největších státech v rámci všech sekcí.

V tomto rozsahu se jedná o nejrozsáhlejší update v rámci států od roku 2012, kdy jsem to prováděl v zimním období a taky to už bylo nevyhnutní po letech 2009-2010, kdy se vytvořila základní síť států. Pak v roce 2013 jenom ve vytypovaných státech prováděl další kontrolu vládních odkazů a linek.

Souběžně s tím jsem udržel informovanost ve všech sekcích.

Dodržujte prosím 4 pravidla:

1. snažte se nedávát sem odkazy ve tvaru "img" na veliké obrázky, protahuje se tak debatní vlákno. :arrow: já takové odkazy pak i tak přepisuji na tvar

2. snažte se do sekcí, kde jsou vlastní fóra (Německo, Polsko, Slovensko atd.) dávát do všeobecních témat opravdu jenom to, co nemá vlastní tému v tom fóru. A to z toho důvodu ať všeobecní témy nejsou přetížené.

3. nezakládejte zbytečná hlasování (třeba co má který stát ještě stavět), nepište zbytečnosti (věci, které se nijak netýkají podstaty tohoto fóra)

4. necitujte, pokud reagujete na předchozí příspěvek :arrow: já i tak pak tyto příspěvky upravuji do požadované formy

Je mou samozřejmostí, že každý upravený příspěvek jiného uživatele anebo úprava mojeho, která mění nějakou podstatu má uveden důvod takové úpravy. Aktualizace odkazu do tohoto nespadá. I proto vždy budu infomovat, co se provádí a proč se to provádí. Cílem mezinárodní sekce je udělat detailní přehled sousedů ČR, lepší přehled států EU a pokud je čas, tak ukázat novinky ze světa silnic a dálnic po celém světě, včetně relevantního stavu s faktama o státě.

Děkuji za pozornost. 8-)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Je prosinec 2014 a rok 2014 se tak pomalu končí a to je čas pro několik slov ... začnu tím, co v plánu nebylo až v takovém rozsahu, v jakém to bylo provedeno :arrow:

Nové státy/oblasti v roce 2014: 6 nových států a 4 další oblasti

Portugalsko: Madeira (viz 1. příspěvek je odkaz)

USA: Indiana, Kalifornie, Portoriko
Nikaragua (i když tento stát tu již jednou byl)
Honduras

Bhútán
Kambodža
Myanmar
Nepál

dále:

*zásadní zlepšení celé sekce Slovensko
*rozsáhlá aktualizace a vylepšení témat v Chorvatsku a to i tématem pro motoristy mimo fóra ve spolupráci s Martinem z Ostravy
*efektivizace tématu Polsko všeobecně selekcí příspěvků do A1/A4/S-69
*aktualizace počtu obyvatel ve větších státech

nedostatek: (možná bude opraveno až v roce 2015)

*opravit informace v tématu Dálnice A7 (Rupa – Rijeka – most Krk) + Rijeka, ohledně značení konkrétních staveb (problém D8 vs. A7)

Priority dané v prosinci 2013 pro rok 2014 jsou naplněny. :idea:

Ani zdaleka není všechno stále tak, jak bych si to představoval, ale snažím se vycházet zájemcům o to, co je jim nejbližší, takže se nedostatkama v USA/Kanadě/Číně již nezabývám, doplňuji jen dle volného času. Letos nebudu hodnotit, co je jak čteno a kde je kolik příspěvků, všichni to vidíte. Letos si nedávám priority pro rok 2015, pouze se pokusím udržet aktuálnost a i nadále přinášet novinky ze světa silniční infrastruktury mimo ČR. Cokoliv navíc bude bonus. :P

Globální statistické srovnání s rokem 2013:
Diaľničiar ze dne 22.12.2013 píše:Celkem je zde nyní:
- příspěvky: 6.586 (7,6% obsahu fóra), přičemž sekce EU tvoří 4.500 příspěvků (68%)
- témata: 306 (8,5% celého fóra), přičemž sekce EU tvoří 138 témat (45%)

Mezinárodní koutek nyní obsahuje popis 169 států světa; včetně ČR. Počet se rozrostl o +4%.
Nyní:

- příspěvky: 8.286 (+1.700 anebo +20,5%), 8,2% obsahu fóra (+0,6%), přičemž sekce EU tvoří 5.784 příspěvků (+1.284 anebo +28,5% a tedy 69,8% z mezinárodních sekcí)
- témata: 336 (+30 anebo +9,8% a tedy 8,5% celého fóra), přičemž sekce EU tvoří 157 témat (+19 anebo +13,8% a tedy 46,7% ze všech témat v mezinárodní sekci)

Mezinárodní koutek nyní obsahuje popis 175 států světa; i včetně ČR. Počet se rozrostl o +3,6%.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Nové státy a oblasti za rok 2015 (příspěvek pro moje potřeby)

Guinea

USA: Florida
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 29.7.2015 21:09:58, celkem upraveno 1 x.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Diaľničiar píše:
nedostatek: (možná bude opraveno až v roce 2015)

*opravit informace v tématu Dálnice A7 (Rupa – Rijeka – most Krk) + Rijeka, ohledně značení konkrétních staveb (problém D8 vs. A7)
hotovo :D

(update 1. příspěvku s vysvětlením stavu)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“