Reklama na portálu

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět

Jste ochotni přispívat na chod portálu ceskedalnice.cz, výměnou za zrušení/omezení reklam?

Ano, částkou nad 500 Kč
3
13%
Ano, částkou do 500 Kč
7
30%
Ano, částkou do 300 Kč
4
17%
Ano, částkou do 100 Kč
2
9%
Ano, ale pouze na fórum, částkou do 500 Kč
1
4%
Ano, ale pouze na fórum, částkou do 300 Kč
0
Žádná hlasování
Ano, ale pouze na fórum, částkou do 100 Kč
0
Žádná hlasování
Ne, reklamy mi nevadí
5
22%
Ne, žádným způsobem
1
4%
 
Celkem hlasů: 23

Stanley
Příspěvky: 74
Registrován: 14.3.2009 16:13:30
Kontaktovat uživatele:

Reklama na portálu

Příspěvek od Stanley »

Ahoj,
rád bych otevřel diskuzi na téma reklamy na portálu ceskedalnice.cz. Vzhledem k tomu, že sám jsem provozovatelem různých webů, tak celkem chápu motivaci, proč tu ta reklama je. Nic není zadarmo. Určitě nechci mluvit za všechny, ale já osobně bych uvítal možnost podpořit provoz webu klidně i nějakým pravidelným finančním příspěvkem, pokud bych tu ty reklamy nemusel mít. Je mi jasné, že mít to nějak nastavitelné a řešit logiku kolem toho, zda dotyčný opravdu přispívá atd. by bylo složité. Ale možná by se nás takových našlo dost na to, aby portál tu reklamu nepotřeboval vůbec...
Co si o tom myslíte?
Honey72
Příspěvky: 5255
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Honey72 »

AdBlock, AdGuard apod se o neviditelnost reklamy postarají ;-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Mike »

Ad Block a uživatel od devadesátek
internet je zadarmo a pro všechny ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Stanley
Příspěvky: 74
Registrován: 14.3.2009 16:13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Stanley »

Tyjo, to mě fakt nenapadlo, že tu někdo vytáhne AdBlock. Pro mě jsou ceskedalnice.cz web, který mě dlouhodobě zajímá a chci, aby fungoval. Ne abych provozovatele obral o co jen jde a šel si po svých. Pokud je pro provoz potřeba reklama, tak to znamená, že jsou potřeba peníze. Za sebe říkám, že radši dám peníze, pokud to portálu pomůže k stabilnímu fungování, než otravná reklama, na kterou stejně neklikám. Možná to tady funguje, ale co jsem měl možnost si vyzkoušet, tak nikde ta reklama nepřinesla zdaleka tolik prostředků, kolik nepohodlí způsobila.
Japao Joe
Příspěvky: 1030
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Japao Joe »

Máš recht, nicméně zrovna díky tomuto web jsem si AdBlock nainstaloval, protože ta spodní reklama, co furt posouvá text, mě šíleně iritovala (a byla to i rada od místních). :-(
michal
Příspěvky: 4492
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od michal »

No oproti reklamám třeba na youtube je to tady zlatý... :roll:
Aram96
Příspěvky: 7835
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Aram96 »

Já mám adblock pořád všude zaplý a ani to vypínání mi pořádně nefunguje, to bych ho musel odstranit úplně a to neudělám.
Velice rád proto přispěju finančně bokem těm, kteří fórum spravují a drží pohromadě.
Stanley
Příspěvky: 74
Registrován: 14.3.2009 16:13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Stanley »

Japao Joe píše: 12.1.2024 8:55:21 Máš recht, nicméně zrovna díky tomuto web jsem si AdBlock nainstaloval, protože ta spodní reklama, co furt posouvá text, mě šíleně iritovala (a byla to i rada od místních). :-(
No právě. Přijde mi to jako nesmysl, aby sem provozovatelé museli cpát iritující reklamu, jen aby z nás strašně neefektivně dostali nějaké peníze na provoz. To radši ty peníze pošlu napřímo a nebude z toho užírat Google. ..
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od adamos »

Reklamu chápu jako "nutné zlo". Adblock jsem nikdy neměl, naučil jsem se jí nevnímat. Chápu, že je potřeba. Na ceskedalnice.cz je hodně nenápadná a neruší, spousta webů je mnohem horších. Na provoz rád přespěju - penězi nebo i jinak.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Abychom zjistili, zda má smysl se zabývat nějakou formou placené verze webu, výměnou za absenci reklam, vytvořil jsem anketu.
Zajištění běhu celého portálu ceskedalnice.cz vychází ročně na cca 25 tis. Kč, to abyste měli představu, co to stojí.
Je v tom započítán mimo hostingu i prostředky vynaložené na technickou správu fóra a obsahu stránek, protože čas mládeneckého nadšení, kdy nemalý tým lidí dělal stránky ve volném čase a zadarmo, je nenávratně pryč.
Bohužel se nepodařilo, přres četné výzvy, najít nástupce, kteří by pokračovali, což je hlavní problém. Celý tento projekt neměl nikdy ambice být komerčním projektem, ale bez peněz by dnes již neexistoval a že chybělo ke konci málo.
R48 -> D48 se podařilo!
darwousek
Příspěvky: 926
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od darwousek »

Nevím mě je třeba příjemnější reklama než aby mi při každém vstupu do fora blikal nápis "Přispějte".
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Paul1
Příspěvky: 346
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Paul1 »

Příjem z reklamy je za mě jistější příjem, než se spoléhat na dobrovolné příspěvky. Většinou to stejně bývá tak, že po počátečním nadšení ochota platit postupně uvadá. Takže by to mohlo dopadnout tak, že by se reklama za 2, 3 roky zase vrátila. Navíc ty reklamy tady nejsou nijak obtěžující.

Pokud by se zavedly povinné příspěvky, tak by to mohlo mít výhodu v tom, že by se omezily OT diskuze.
Naposledy upravil(a) Jirka L dne 14.1.2024 12:19:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Smazána část příspěvku která nevhodně komentovala ostatní uživatele-
Aram96
Příspěvky: 7835
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Aram96 »

Můj názor: reklamy nerušit, na těch to bude stát, ale umožnit i dobrovolný příspěvek. ;-) To by nešlo ?
darwousek
Příspěvky: 926
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od darwousek »

Povinným příspěvkem klesne aktivita a do pár let se stane forum nepouživatelným.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Stanley
Příspěvky: 74
Registrován: 14.3.2009 16:13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od Stanley »

Já bych uvítal, kdybych se placením příspěvku té reklamy mohl zbavit. A určitě si nemyslím, že by to mělo být povinné. Otázka je, zda by takové řešení (platící bez reklam, neplatící s reklamou) šlo nějak rozumně implementovat, aniž by z toho provozovatelé zešedivěli...
Nevadí mi ani varianta, že bych přispíval a web by byl bez reklamy pro všechny. "Černé pasažéry" neřeším, chci aby to tu fungovalo kvůli sobě, jestli sem bude někdo chodit zadarmo, to mě osobně netrápí.
ElWapp
Příspěvky: 1637
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od ElWapp »

Souhlasím se Stanleym, vidím to stejně.
evilcleaner
Příspěvky: 1064
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od evilcleaner »

taky jsem pro "premiovou" verzi bez reklam pro ty registrované členy, kteří zaplatili. 300 kč/ rok by mi přišlo adekvátní, protože 100 platících by už pokrylo náklady. pokud by to bylo 500, dal bych to taky.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
MPMP
Příspěvky: 3268
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Reklama na portálu

Příspěvek od MPMP »

300 Kč/rok bych zaplatil též, ale 100 takových "fandů" se nenashromáždí ani náhodou. Můj odhad je maximálně tak do 20 a pro takovouhle minoritu nemá cenu se tím zabývat.
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“