Pravidla fóra - diskuse

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Mike »

vidím, že téma nikdo nečetl a nebo s ním tak bezhlavě souhlasí, že nevyvstala potřeba diskuse a překvapivě ji neumožnili ani moderátoři - zakladatelé témat.
patrně je to způsobeno tím, že dle nastupujících pravidel bude na diskusním forů povolena diskuse pouze jednou za hodinu
inu demokracie pláče, ale patrně se tím autoři chtějí někde chlubit - co vybudovali - nebo si již nepřejí, abychom sem vkládali např. fotografie ze staveb atp.
na druhou stranu - uznávám, provoz fora si platí sami ze svého, tak co bychom chtěli, pak to ovšem mělo zůstat informační stránkou "českých dálnic" a diskusi tu vůbec nepřipouštět
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: pravidla fora - diskuse

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pokusím se to uvést na pravou míru.
a)Diskuzi o pravidlech nikdo nezakázal, jen v příspěvku s pravidly není dovolena, neboť jde jen o takovou vývěsku. Nezakládal jsem tomu speciální téma, nechal jsem toto na uživatelích, kteří budou mít zájem se k tomu vyjádřit, což se stalo.
b)Žádný zákaz diskuze se nekoná, jedná se jen o to, aby se více používala citace a aby nedocházelo k tomu, že někdo odpovídá do jednoho tématu 3x za sebou, což není diskuze ale samomluva. Pokud napíšeš příspěvek, na ten někdo odpoví, a ty odpovíš na něj je vše ok - a to je diskuze. Přiznávám se, že na problém s fotkami jsem nepomyslel a budu jej muset napravit.
R48 -> D48 se podařilo!
Mike
Příspěvky: 4940
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Mike »

no, této informace jsem si nevšimlm - s oním příspěvkem dalšího uživatele.a k fotkám, nevím, proč tam to omezení je, je přeci nastaveno omezení velikosti souboru, což je dle mého názoru dostačující
v tomto ohledu mi "víc vadí" vkládání videí, ať už rádoby vtipných nebo takových, jejichž informační hodnota se limitně blíží 0
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To ustanovení je skutečně možné vykládat dvěma způsoby, ale správný výklad je ten, jež jsem uvedl výše, tedy že dva příspěvky za sebou nesmí přidat totožný uživatel.

Je to v nastavení fóra, v současnosti jsou tam max tři obrázky na příspěvěk.
Takže buď se zvětší tato nebo se změní pravidla, ale taky to omezení nechápu.

Jak nadávám na naše zákonodárce, tak jsem stejný trotl jak oni, páč to asi bude hned chtít aktualizovat. :roll: :kladivo: :oops:
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od mapman »

To omezení na fotky je z několika důvodů:
1) Náš hosting není nafukovací ...
2) Pokud už nějaké fotky na stránky umístíme, tak bychom je rádi měli pohromadě v galerii a ne volně v příspěvcích
3) Pokud to skutečně není na galerii, tak bohatě stačí tři fotky na příspěvek.

Má to jednu vadu, "vaše foto" ve své původní podobě odumřelo, takže fotky dáváme do galerie, kterou má na ttnz.cz kasme - ale myslím že to zatím stačí. Už nic slibovat nebudu, protože to stejně nějsem s ohledem na moje možnosti schopen plnit...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Lenny »

S tímto pravidlem mám problém
Článek 4
(3) Je zakázáno přidat dva a více příspěvku za sebou v jednom tématu, v čase kratším než 1h, a to z důvodu zachování přehlednosti témat.
Občas je přehlednější přidat 2 příspěvky než jeden zvlášť, když v témě se vedou dvě dílčí diskuze.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Martin z Ostravy »

K tomu slouží citace
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Lenny »

Bo tu diskuzi nevidím, stejně jako ostatní. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak to je někde chyba. :o
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Lenny »

Mi to nevadí a chybu v tom nehledej ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Michel »

No, pokud jsem Lennyho správně pochopil, tak mu jde asi o tohle:
Když se v jednom vláknu zeptají dejme tomu 2 různí uživatelé na 2 různé věci, je podle něj přehlednější odpovědět jim ve dvou samostatných příspěvcích, kdy v každém bude citace otázky a odpověď. Když jsou obě dvě otázky odcitovány a zodpovězeny v jednom příspěvku, tak se tomu 2. uživateli odpověď hledá o něco hůře než tomu prvnímu, protože se musí pročíst přes otázku a odpověď toho prvního. Zatímco, když je odpověď na každou z otázek zvlášť v příspěvku, tak je opticky lépe oddělena od té druhé.

Já sám musím přiznat, že s tímhle tak trochu souhlasím. Přece jen odpověď na příslušnou otázku se hledá snáze, když se člověk vždycky jen podívá na začátek příspěvku, jestli tam není jeho jméno nebo citace s jeho jménem a když není, tak hledá dál.
To je ale tak asi jediná výhoda odpovídání ve více příspěvcích. Jinak to podle mě pak ve výsledku příslušné vlákno spíš znepřehledňuje. Více příspěvků a více stránek člověk prochází mnohem déle a já vždycky od dalšího příspěvku očekávám, že bude od jiného uživatele, a pokud je od stejného, zbytečně mě to mate... A sám jsem od těch dob, co jsem se někdy ve čtrnácti poprvé zaregistroval na phpBB fórum, zvyklý používat několikanásobnou citaci a s orientací v takových příspěvcích - s několika citacemi a odpověďmi - nemám sebemenší problém...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od JirkaS »

Mně tedy taky přijde lepší odpovědět ve dvou různých odpovědích, než to sloučit do jedné. Zachová se tím totiž předmět zprávy a dalšímu diskutujícímu se na to píší lépe odpovědi.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Martin z Ostravy »

S tím využíváním předmětu zprávy to tady nebude až tak horké, co si tak vybavuji, tak ho využívá snad jen Dobrenz.

Důvod natahování vláken a hlavně zmatečnost vytvářeno odpovědí jednoho uživatel třikrát za sebou právě vedla k tomuto pravidlu.
Je to jen o tom, naučit se citovat.
Nějak nevidím rozdíl v tom, jestli hledám své jméno v jedné citaci mezi více příspěvky nebo v jednom příspěvku mezi více citacemi.
Nicméně u té druhé varianty, se vlákno zbytečně nenatahuje.
R48 -> D48 se podařilo!
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Michel »

No, pokud jsou citace ve více příspěvcích, tak mi přijde, že jsou opticky přece jenom lépe oddělené, ale možná to je jen můj dojem. Já jsem paradoxně před příchodem na tohle fórum byl zvyklý používat vždycky vícenásobné citace a od dalšího příspěvku jsem vždycky automaticky očekával, že je od jiného uživatele, takže mě takovéhle rozdělování odpovědí do více příspěvků ze začátku dost otravovalo, ale nakonec jsem ho shledal celkem užitečným a zpřehledňujícím diksuzi.
Ovšem souhlasím, že ve výsledku to vlákno jako celek naopak znepřehledňuje, hlavně proto, že má pak více stránek.

Ad předmět - jsem téhož názoru, já osobně se na předmět příspěvku nedívám prakticky nikdy. Vlastně mě nikdy ani nenapadlo, proč by někdo měl uvádět předmět jiný, než ten automaticky vygenerovaný podle 1. příspěvku. Takže na první Dobronínovi příspěvky jsem koukal jako sůva z nudlí, co to píše za nesmysly a neúplné věty, než mi asi u jeho 10. příspěvku došlo, že jeho sdělení začíná už v předmětu, který nikdy nečtu... :-D Navíc takovéhle použití předmětu je podle mě naprosto nesmyslné. Když už, tak v tom předmětu má být nějaké stručné heslo a ne začátek věty která pokračuje v příspěvku :kladivo:
Lynx
Příspěvky: 3678
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Lynx »

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu,
nejsa moc technicky zdatný v oblasti obsluhy účtu, mám dotaz na funkci tohoto fóra - lze blokovat soukromé zprávy od konkrétního uživatele ? Tedy tak aby zároveň ostatní SZ normálně fungovaly ?

Dá se tedy něják zamezit tomuto stalkingu ?

Děkuji.


Tento příspěvek byl po dohodě s autorem zkrácen. Zbytek nepatřičných příspěvků byl přesunut do koše Jirka L.
Aram96
Příspěvky: 7835
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Aram96 »

Nemám rád bonzování... :lol:
Ale když klikneš na jeho profil, tak je tam přidat mezi nepřátele. A ti jsou pak automaticky ignorováni. ;)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od theodor less »

krtek700 píše: Páni admini, nejde přidat k příspěvkům nějaká lištička lajků a dalších smajlíků?
Kdo bude mít více lajků, bude mít pravdu. Tedy nikoli váha argumentů, ale váha hlasů. Bolševizace fóra.
Mám zato, že ambice tohoto webu jsou větší než soutěž typu StarDance.
kyk
Příspěvky: 952
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od kyk »

Na druhou stranu pokud se chceš tzv. podepsat k příspěvku spoludiskutéra, nebo vyjádřit souhlas, nezbývá ti nic jiného než plevelit vlákno "planým textem", ikdyž je to vyjádření díků.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Lenny »

To už tu kdysi bylo, ale moc velký význam to nemělo, klikali na to hodně booti.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kot
Příspěvky: 10331
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od kot »

Booty nebrat !
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od theodor less »

Pokud příspěvek obsahuje vulgarismy nebo slovně napadá jiné uživatele je přesunut do "Odpadkového koše". Pokud příspěvek obsahuje lživé informace, které mají jiného uživatele pomluvit ve smyslu § 184 zákona č. 40/2009 Sb nebo § 7 zákona č. 251/2016 Sb, administrátor příspěvek rovnou maže.
Tak učinil administrátor i v případě příspěvku uživatela "Lynx" ze dne 19.12.2021 v tématu [D35] Opatovice – Časy – Ostrov. Díky zásahu administrátora tedy nechutná pomluva nebude dál šířena. Jako obranu proti jedincům s nedostatečným právním vědomím doporučuji napadeným uživatelům archivaci nezákonného příspěvku pro případnou obranu mimo toto fórum.
Lynx
Příspěvky: 3678
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od Lynx »

Anonym píše: 21.12.2023 15:02:05
MPMP píše: 20.12.2023 13:45:35 Elektromobilita je ale "naplánována" brzo a hlavně PRO VŠECHNY.
A to máte odkud, že elektromobil budou vlastnit všichni? Pro lidi, kteří nemůžou dobíjet doma přece existuje alternativa - hromadná doprava.
Ono je možné sem na fórum psát anonymně? Anebo je "Anonym" v tomto případě jméno uživatele?
ElWapp
Příspěvky: 1637
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pravidla fóra - diskuse

Příspěvek od ElWapp »

Staci kliknout na jmeno uzivatele a uvidite odpoved... anonymne prispivat nelze.
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“