Německá a anglická sekce fóra

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Michel »

Jak tak koukám, nikdo zatím nepřispěl do cizojazyčných sekcí fóra.
Jenom mě napadlo - nemůže to být tím, že odkaz z anglické i německé verze stránek uživatele zavede sice do příslušné sekce fóra, ovšem rozhraní fóra je stále v češtině? Takže chudák anglicky či německý hovořící uživatel netuší, jak může do fóra přispět? :)
Nešlo by to kdyžtak nějak přenastavit? Aby odkaz z příslušné jazykové verze stránek zavedl uživatele do příslušného rozhraní fóra?
A nebo to už je nastaveno a mně se to zobrazuje v češtině, protože mám někde v prohlížeči nastaveno, aby mi implicitně zobrazoval čekou verzi stránek - podobně jako google.com se mi vždzcky načte česky?
Kotislaw
Příspěvky: 80
Registrován: 16.4.2009 10:16:56

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Kotislaw »

Ja bych to zrusil. Privital bych nejakou sekci mesta, nebo tak neco, kde by se udelali subfora vsech vetsich mest (krajske, okresni), tam by se diskutovalo jako v silnicnich sekcich, uzavirky, rekonstrukce, nove useky(obchvaty) atd.
Co vy na to?
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Diaľničiar »

Na slovenském fóru www.dialnice.info taková sekce je; s názvem "Cestná sieť" a je to 2. největší sekce. ... já se do té české zřejmě nezapojím, ale mohu říct, že zájem o to byl a je skutečně obrovský a je to logické - dálnice a silnice nikdy nebudou ve větším počtu jako třeba silnice I. třídy, nebo II. nebo III. nebo městské silnice atd., kde naopak ale většina z nás žije. :D
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Fox Mulder »

Kotislaw píše:Ja bych to zrusil. Privital bych nejakou sekci mesta, nebo tak neco, kde by se udelali subfora vsech vetsich mest (krajske, okresni), tam by se diskutovalo jako v silnicnich sekcich, uzavirky, rekonstrukce, nove useky(obchvaty) atd.
Co vy na to?
Proč byste to rušil?? :x Až sem přijde nějakej cizinec, tak to velice rád využije. Nevim proč tu rušit, svůj účel to přece má. :?

Ty sekci města bych spíš udělal jako regiony, asi jako kraje. :) To by se tu určitě hodilo a vyplatilo a lidi by velice rádi diskutovali do silniční dopravě v jejich městě. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Kotislaw
Příspěvky: 80
Registrován: 16.4.2009 10:16:56

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Kotislaw »

Fox Mulder píše:
Kotislaw píše:Ja bych to zrusil. Privital bych nejakou sekci mesta, nebo tak neco, kde by se udelali subfora vsech vetsich mest (krajske, okresni), tam by se diskutovalo jako v silnicnich sekcich, uzavirky, rekonstrukce, nove useky(obchvaty) atd.
Co vy na to?
Proč byste to rušil?? :x Až sem přijde nějakej cizinec, tak to velice rád využije. Nevim proč tu rušit, svůj účel to přece má. :?

Ty sekci města bych spíš udělal jako regiony, asi jako kraje. :) To by se tu určitě hodilo a vyplatilo a lidi by velice rádi diskutovali do silniční dopravě v jejich městě. ;)
No to ja bych urcite jako kraje nezakladal, pak by stratily svou vahu sekce silnic a dalnic, to je spis logictejsi to udelat jako mesta.
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Michel »

Fox Mulder píše:
Kotislaw píše:Ja bych to zrusil. Privital bych nejakou sekci mesta, nebo tak neco, kde by se udelali subfora vsech vetsich mest (krajske, okresni), tam by se diskutovalo jako v silnicnich sekcich, uzavirky, rekonstrukce, nove useky(obchvaty) atd.
Co vy na to?
Proč byste to rušil?? :x Až sem přijde nějakej cizinec, tak to velice rád využije. Nevim proč tu rušit, svůj účel to přece má. :?
Taky vůbec nechápu, proč byste to chtěl rušit :?:

Jenom mám právě obavu, že cizinec může být zmatený z toho, že z anglické nebo německé verze stránek se dostane na fórum, které je, až na název sekce, v češtině.

Otázka na administrátory - nešlo by s tím něco provést, jak jsem se ptal hned na začátku? :)
Kotislaw
Příspěvky: 80
Registrován: 16.4.2009 10:16:56

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Kotislaw »

Cekam kdy se vyjadri nejakej administrator k tomu napadu s mesty ;)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od martini »

Mým názorem je, že bychom tu měli řešit opravdu max. silnice do úrovně I. tříd, jinak se tady z toho zblázníme a diskuse se zvrtne úplně jinam než by se chtělo (osobní názor).
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ale komplexní fórum o českých silnicích chybí.
Navíc se tu ty silnice nižších tříd až tak neřeší, podle mně je to v normě.
Pořád tady hrají prim dálnice a erka, takže bych se nevzrušoval.
Navíc tady píšou pořád ti stejní lidé, a že by tady bylo 500 a více aktivních členů neočekávám, takže chaos tady určitě nevznikne.
R48 -> D48 se podařilo!
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od banjo »

chaos vznika uz ted, kdyz se v tomhle vlakne debatuje o zrizeni sekce "mesta" :-D

me by diskuse o mestech nevadila, ale pouze za predpokladu, ze by bylo mozne vlakno, subforum nebo dokonce cele forum oznacit jako nesledovane, tzn. ze by se mi nevypisovalo kdyz kliknu na odkaz "zobrazit nove prispevky". doufam, ze jsem to popsal aspon trochu srozumitelne. ostatne tato funkce by se hodila uz dnes (ale nevim, jestli ji phpbb vubec podporuje).
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od martin »

K městům: jsem k tomu poměrně skeptický, za 1/4 roku nějaká (rozuměj intenzivnější vůči ostatním vláknům) diskuze k Praze/Brnu nenastala, a to jsou města, kde se opravdu něco děje. Teď si opravdu nedokážu představit zakládat subfórum pro Plzeň, Ústí..., kde se prakticky nic neděje a když ano, dá se to poměrně slušně stáhnout pod nějakou I/xx nebo rovnou jako téma pro sekci Silnice. Takže strukturu v nejblišží době neplánujeme měnit a zastávám názor, že oba extrémy - netřízená diskuze jako minule anebo naopak příliš - jsou špatně.
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Michel »

banjo píše:chaos vznika uz ted, kdyz se v tomhle vlakne debatuje o zrizeni sekce "mesta" :-D
Ano, ano ;) Vesele se tu diskutuje a má původní otázka zůstala nezodpovězena :D

Je to celkem legrace - jak nějaká otázka dokáže vyvolat diskuzi úplně o něčem jiném :)

Jinak s těmi městy souhlasím s martinem - v sekci Praha se diskutuje celkem dost - ta byla určitě na místě, ale třeba v sekci Brno jsou pouhá dvě témata, takže zřizovat další sekce pro další města smysl opravdu moc nemá. Většinou každým městem (nebo dneska už spíše okolo) prochází nějaká ta silnice první či druhé třídy, takže se dá případné téma přidat do sekce Silnice.
Kdyby existovaly sekce a podsekce pro všechna města - okresní a krajská - tak by to fórum jenom znepřehlednilo, protože dejme tomu hypotetický příspěvek "I/58 - obchvat Příbora" by se dal umístit jak do sekce Silnice, tak do hypotetické sekce Města/Příbor a navíc by většina podsekcí zela dlouho prázdnotou.
Jediné, o čem by podle mě snad stálo za to uvažovat, je založit sekci "Dopravní situace ve městech" nebo s podobným názvem, ale bez subfór a počkat, co se tam objeví za příspěvky...

A ještě abych nezapomněl:
Michel píše:Jenom mám právě obavu, že cizinec může být zmatený z toho, že z anglické nebo německé verze stránek se dostane na fórum, které je, až na název sekce, v češtině.

Otázka na administrátory - nešlo by s tím něco provést, jak jsem se ptal hned na začátku? :)
Vím, že je to možná trochu podružný dotaz vzhledem k návštěvnosti cizojazyčné verze stránek, ale přece...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od mapman »

Michel píše:
Otázka na administrátory - nešlo by s tím něco provést, jak jsem se ptal hned na začátku? :)
Jde to ale ne úplně jednoduše, až na to bude čas, tak se do zdrojáku trošku zavrtáme.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od mapman »

martin píše:K městům: jsem k tomu poměrně skeptický, za 1/4 roku nějaká (rozuměj intenzivnější vůči ostatním vláknům) diskuze k Praze/Brnu nenastala, a to jsou města, kde se opravdu něco děje.
Vsadím se že do pár měsíců po tématech k jednotlivým městům bude, je tu třeba spousta diskutujících z Ostravska a dokážu si živě představit že až vás pánové nasytíme informacemi o vělkých stavbách tak půjdete i po menších :))) Podobný vývoj jsem sledoval na polském fóru kde se dne tlachá o každé drobnosti, jako např. příjezd prvního bagru na nějakou stavbu a podobně ;)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Německá a anglická sekce fóra

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mně tyhle drobnosti právě zajímají.
A netrpělivě vyhlížím první bagr na R48. :D
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“