Připomínky k fóru

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Ondra O.K. »

Chtel bych se zeptat, proc se mi stale zobrazuji nektere temata jako neprectena (tedy oranzova), i kdyz jsem se na ne uz pri minulem spusteni prohlizece dival... cookies pouzivam, je potreba nastavit jeste neco?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já se na letáky ŘSD chodím dívat často, ale abych procházel i ty staré, jestli jsou aktualizované, tak to opravdu ne. Kdyby to aspoň vždycky vyvěsili, ten aktualizovaný leták, ale to oni né :)
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Ondra O.K. píše:Chtel bych se zeptat, proc se mi stale zobrazuji nektere temata jako neprectena (tedy oranzova), i kdyz jsem se na ne uz pri minulem spusteni prohlizece dival... cookies pouzivam, je potreba nastavit jeste neco?
Upřímně řečeno, nemám tušení, stává se to pouze, když nějaké téma přesunu do jiného fóra a ponechám původní "stínové", jinak by k tomu nemělo docházet... Zkus vysledovat kdy hlavně se to stává a u čeho...
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Ondra O.K. »

mapman píše:
Ondra O.K. píše:Chtel bych se zeptat, proc se mi stale zobrazuji nektere temata jako neprectena (tedy oranzova), i kdyz jsem se na ne uz pri minulem spusteni prohlizece dival... cookies pouzivam, je potreba nastavit jeste neco?
Upřímně řečeno, nemám tušení, stává se to pouze, když nějaké téma přesunu do jiného fóra a ponechám původní "stínové", jinak by k tomu nemělo docházet... Zkus vysledovat kdy hlavně se to stává a u čeho...
No prikladem je napr. tema D1, kde psal posledni prispevek Rallymen v nedeli a zadny jeste nepribyl. Presto ze jsem to forum prosel a mezitim nekolikrat zavrel prohlizec, tak se neustale zvyraznuje jako neprectene. To same u D8 a D11 a ostatnich tem to same.

Zkouseno v IE a Chrome.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od pp21 »

Martin z Ostravy píše:Já se na letáky ŘSD chodím dívat často, ale abych procházel i ty staré, jestli jsou aktualizované, tak to opravdu ne...
Klidně bych kolonku na letáky udělal, kdo první zaznamená novej leták, napíše tam upozornění (idélně + link). No a pokud si někdo náhodou všimne, že se některý aktualizoval, tak to může hodit info.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

mapman píše:Co se týče příspěvků na stránku, přemýšleli jsme nad 20-25ti. Ještě uvidíme.
25 příspěvků na stránku je podle mě minimum. Třeba toto fórum http://forum.trance.cz/ má 50 příspěvků na stránku a to tam často lidi "vlepují" fotky, videa, gif obrázky, apod. Myslim, že tam to funguje výborně a těch 50 příspěvků na stránku vidím jako optimum. 10 příspěvků na stránku mě děsí. :roll: Vidim to v tohle threadu, že je tu pár příspěvků a já furt klikám jak blázen. Proč tak málo?? Proč 10? Proč ne 50? Ve strarém fóru to bylo podobné a nikomu to nevadilo, ne? A lidi sem píší stejně pouze text, tak nevadí přece větší množství.
mapman píše:Co se týče Off-topic diskuse, je tu od toho přeci Odpočívka Na české dálnici! Je potřeba jen trochu hledat na titulce :) viewforum.php?f=55
Tak to se omlouvám, to jsem nějak nepostřehl. :oops: Já se domníval, že se jedná o fórum o odpočívkách na dálnicích. :mrgreen: A zřejmě jako já bude uvažovat víc lidí. Možná by asi bylo lepší to napsat rovnou do názvu. Teď je tam "Odpočívka" a napsat tam něco jako "Odpočívka = Off topic diskuze". ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jannnn »

Nešel by tento: Obrázek (ikonka pres kterou se clovek dostane na novy prispevek) a tento: Obrázek (ikonka odkazující na poslední příspěvek v tématu) obrázek zvětšit? Přeci jen v dnešní době, kdy je běžné rozlišení 1024x768, resp 1280x800 px, a většina lidí má ještě o kus víc, tak se trefovat myší do minipolíčka 9x9 pixelů je docela solidní porod :).

Ale jinak za nové fórum chválím, 100% pokrok, hlavně co se týká přehlednosti.
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od banjo »

ja jsem taky pro zvednout pocet prispevku na stranku, pripadne nechat volbu na uzivateli. naprosto souhlasim, ze 25 prispevku na stranku je minimum pro rozumnou pouzitelnost.

souhlasim i se zvetsenim ikonek pro prechod na posledni/novy prispevek, ted to neni moc pohodlne. nektera phpBB fora jsou nastavena tak, ze datum a cas, pripadne i nick v kolonce "posledni prispevek" jsou vyvedeny jako odkaz, ktery na posledni prispevek vede. na to se trefuje o dost jednoduseji :-)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

Ano, také souhlasím, aby datum, uvedený v kolonce "poslední příspěvek" byl hypertextový odkaz, směřující na poslední stranu té příslušné diskuze. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martin »

Počet příspěvku jsme zvedli na 25 příspěvků/stránka.

Co se odkazů týká, pokusíme se s tím něco udělat.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

Tak se vracím k mé včerejší připomínce, jestli by nebylo lepší, aby se příspěvky zobrazovaly podle času sestupně, nikoli vzestupně. Každý si sice může nastavit nastavení dle svých potřeb, ale to začne fungovat až po přihlášení a ne každý se hned přihlašuje (já to zpravidla dělám, až když chci něco napsat). Druhá možnost je sjet dolů na konec stránky a přenastavit si řazení, což se ale musí opakovat u každé navštívené diskuse a při zvětšení počtu přípsěvků na stránku (což je bezvadné) i samotné sjetí chvíli trvá. Takže bych se přimlouval spíš za sestupné řazení jako defaultní, pokud by to ostatním uživatelům nevadilo. Kdyby to byl problém, asi by to řešil hypertextový odkaz v datu posledního příspěvku, jak píšou kolegové pode mnou (či nade mnou).
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Zatím u všech diskusí, které jsem navštívil byl nejnovější příspěvek vždy dole.
K přihlašovaní: zapněte automatické přihlášení a není co řešit.
R48 -> D48 se podařilo!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jannnn »

Já jsem pro zanechání řazení příspěvků vzestupně. Kdo sem chodí často, nemá problém si zapnout automatické přihlášení a buďto pak skočit pomocí ikonky na nejnovější nepřečtený příspěvek (rozhodně nejpohodlnější varianta) a nebo si to v nastavení změnit.

Zatímco když sem příjde někdo cizí, tak je to pro něj řazené sestupně děsně nepřehledné, pokud si chce přečíst celý thread. Musí číst od posledního příspěvku, popojíždět stránkou nahoru a jít po stránkách odzadu...Při vzestupném řazení prostě klikne na název threadu a čte to jako noviny - příspěvek po příspěvku, stránku po stránce.

Navíc je to u phpBB (a i drtivé většiny dalších) fór taková konvence, mít řazení klasicky (vzestupně). Fór, kde je to defaultně nastaveno na sestupné řazení naštěstí moc není :)
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martin »

Implicitnímu řazení příspěvků sestupně nejsem moc nakloněn. Standardní evropská konvence čtení je zleva doprava a shora dolů, cokoliv jiného je při intenzivnějším čtení krajně nevyhovující.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Warcz »

ne to ne... to je hruzna už jsem to zažil a určitě tak jak to je...
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

Super, chválim navýšení počtu příspěvků na stránku z 10 na 25. Od teď už začíná být fórum reálně použitelné! :)

Teď už jen navýšit počet z 25 na 50 a bude to ideální! :D Lidi stejně většinou píšou velmi krátké příspěvky na pár řádků, bez obrázků a podpisů, takže 50 by určitě nebyl problém! :) Zkuste nastavit na zkoušku 50 a když nebudou výhrady, tak těch 50 můžete ponechat, ne? ;) Kdo to má furt klikat každých pár příspěvků, když si čte nějaký fórum, je to otrava. 50 je idál!
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Ondra O.K. »

Zatim mi prijde ze je forum trosku moc klikaci, nektere veci jsou strasne zahloubene ve strukture, musi se mockrat klikat aby se clovek vlastne dostal k diskuzi

- rozdeleni monitoringu tisku a internetu je podle me zbytecne, stejne i clanek z novin je na internetu...nemyslim ze "Monitoring tisku" by nemohl sdruzovat vsechna media

- napad se subforem s monitoringem na rok 2009 je "aspon neco", znovu opakuji svuj nazor ze lepsi by byl "Monitoring tisku 2009" a pod nim vsechny clanky a odkazy na jednom miste.

- sly by subfora (pokud bude zamitnuta nasledujici pripominka) udelat i pro Dalnice a Rychlostni silnice? I se zvyraznenim neprectenych polozek? Aby byl odkaz do sikuze hned na prvni strance

- predpokladam ze shrnuti vsech useku pod hlavni tema "Dalnice" asi odmitnete, ale presto ho nadhodim - soucasne se stavi rekneme 10 useku, takze by v tom podle me nebyl takovy gulas, o usecich ktere se nestavi se nediskutuje, resp. by stacily v tematu Vseobecne - napr. tema Silnice tak ale udelane je a tam bude urcite vetsi pocet temat.

A jen popichnuti diskutujicich - nezda se vam ze na novem vytouzenem foru diskutujeme nejak malo? Za den to vidim tak na 3-4 prispevky...vic se snazme :D
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

Martin z Ostravy píše:Zatím u všech diskusí, které jsem navštívil byl nejnovější příspěvek vždy dole.
K přihlašovaní: zapněte automatické přihlášení a není co řešit.
1) Příklady diskusí, kde bývá nejnovější příspěvek nahoře jsou třeba http://www.metroweb.cz/diskuze/index.php nebo klasický http://neviditelnypes.lidovky.cz/ .

2) Přihlašuji se většinou z práce, čas od času musím pobíhat mimo kancelář a mám jednoho kolegu vtipálka... Diskuse s přihlašováním je pro něj určitě velkým lákadlem!

Ale je to jen o zvyk, už jsem se naučil dost úspěšně trefovat to mikrotlačítko na poslední příspěvek a tím se můj mikroproblém taky řeší. Takže bych si dovolil ten můj nápad na sestupné řazení příspěvků "stáhnout z pořadu jednání" :) .
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od pp21 »

Ondra O.K. píše:- rozdeleni monitoringu tisku a internetu je podle me zbytecne, stejne i clanek z novin je na internetu...nemyslim ze "Monitoring tisku" by nemohl sdruzovat vsechna media
To jsem prosadil já, a původní myšlenka byla pod monitoringem tisku dávat články z novin, zpravodajských serverů atp, a pod monitoring internetu aktualizace internetových stránek věnujícím se dopravě (dalnice-silnice.cz, dalnice-d3.cz, EIA, aktualizace mapových serverů atp).
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Jakub Šponar »

Standa píše: 2) Přihlašuji se většinou z práce, čas od času musím pobíhat mimo kancelář a mám jednoho kolegu vtipálka... Diskuse s přihlašováním je pro něj určitě velkým lákadlem!
Na tohle platí naprosto jednoduché řešení, než odejdu od kompu zamknu obrazovku. ;)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Mike »

Martin z Ostravy píše:Zatím u všech diskusí, které jsem navštívil byl nejnovější příspěvek vždy dole....
ano, ano
přesně tak to je a doufám, že to tak zůstane i zde 8-)

k počtu příspěvků, současná podoba mi připadá OK, jen poznámku, doufám, že je někde nastavena max. velikost vložené fotografie na šířku ca.800 - 1000pixelů.
nesnáším, když mi vložený obrázek roztáhne "forum" tak, že pro čtení všech 25 příspěvků musím stránku stále posouvat zleva doprava a zpět.
PS. mám 1280 x 960
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Warcz »

Standa doporučuji
Obrázek
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

Warcz, Jakub Šponar:

Díky za tip, bude se to hodit :) .
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od adamos »

Jsou fóra, kde si, stejně jako zde, "Zobrazím nové příspěvky". Pak kliknu na téma a zobrazí se mi přímo první nový příspevek. Šlo by to udělat i na tomto fóru? Je to pohodlnější na čtení, než procházet celé téma od začátku.

Díky Adam
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

adamos píše:Jsou fóra, kde si, stejně jako zde, "Zobrazím nové příspěvky". Pak kliknu na téma a zobrazí se mi přímo první nový příspevek. Šlo by to udělat i na tomto fóru? Je to pohodlnější na čtení, než procházet celé téma od začátku.

Díky Adam
Někdy je ale lepší projít téma celé, zrovna v tomto mi poměrně dost lidí vysvětluje, že to s tím přehozením řazení příspěvků není úplně nejlepší nápad. Ale jsem každopádně rád, že to nenapadlo jen mě :) !
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“