Připomínky k fóru

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

bhs píše:
mapman píše:Už brzy přejdeme na jinou verzi fóra, tahle je zastaralá...
Prezentační stránka stávající verze je podle mě velmi dobrá, jednoduchá, přehledná..... Z praxe vím, že většina inovací skončí ne příliš dobře, některé přímo špatně.
Držím palce, ať se nová verze podaří, když už chcete / musíte ......
Musíme, protože už začala mizet vlákna, nejdou registrace a celé fórum drží jen silou vůle.
R48 -> D48 se podařilo!
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Honey72 »

ElWapp píše:Děkuji za dobré zprávy:) a přidám hned jedno drobné přání - možnost odfiltrovat z aktivních témat vše ze zahraniční sekce...
Tedy, tak tento požadavek bude Dialničaře dost bolet :-)
Proč hned odfiltrovat, jsou tam zajímavé věci, na které byste odfiltrováním běžně nenarazili. Docela by stačilo u zahraničního příspěvku jen označit nadpis. Dát před něho symbol, jiná barva či nějak jinak. Ale schovávat ne, věčná škoda.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od adamos »

Martin z Ostravy píše:
bhs píše:
mapman píše:Už brzy přejdeme na jinou verzi fóra, tahle je zastaralá...
Prezentační stránka stávající verze je podle mě velmi dobrá, jednoduchá, přehledná..... Z praxe vím, že většina inovací skončí ne příliš dobře, některé přímo špatně.
Držím palce, ať se nová verze podaří, když už chcete / musíte ......
Musíme, protože už začala mizet vlákna, nejdou registrace a celé fórum drží jen silou vůle.
Za mě jednoznačně velké díky provozovatelům a adminům fóra. Že je stávající verze BBfóra značně zastaralá jsem si všiml už před časem a dokonce začal zkoumat možnosti upgradu... než jsem se rozhoupal s nabídkou pomoci, věci se dějí samy. Ještě jednou velké díky a těším se na novou verzi!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

Taky velké díky všem, kdo to tady udržují v chodu :ok: . Co se týče příspěvků, které někoho nezajímají, tak se to dá poměrně snadno označit za přečtené a je po problému.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Aram96 »

Rovněž se připojuji k poděkování všem, kteří fórum udržují. :ok: :ok: Za mě zahraniční témata určitě nevadí. Kdyby šly nějak opravdu jednoduše řešit, že by byly třeba pod jednou hlavičkou, bylo by to asi kulantní řešení, ale aby si s tím někdo dával práci navíc, za to určitě neoroduju. Když to někomu vadí, ať to prostě přejde.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lynx »

Honey72 píše:
ElWapp píše:Děkuji za dobré zprávy:) a přidám hned jedno drobné přání - možnost odfiltrovat z aktivních témat vše ze zahraniční sekce...
Tedy, tak tento požadavek bude Dialničaře dost bolet :-)
Proč hned odfiltrovat, jsou tam zajímavé věci, na které byste odfiltrováním běžně nenarazili. Docela by stačilo u zahraničního příspěvku jen označit nadpis. Dát před něho symbol, jiná barva či nějak jinak. Ale schovávat ne, věčná škoda.
Nejsem programátor ani se v tom nevyznám, takže nemám vůbec představu nakolik je to složité, ale pokud by to šlo zařídit něják bez větších problémů, tak by bylo dobré kdyby si mohl uživatel navolit, které témata nechce zobrazovat mezi aktuálními. Případně by se to zobrazovalo někde zvlášť.

Takže by si každý mohl sám vyfiltrovat co ho nezajímá. Nejen tohle konkrétní téma (tedy zahraničí), které to tady někdy hodně zahlcuje, takže ostatní aktuální příspěvky mohou zapadnout.
Výhoda by byla, že si to každý vyselektuje podrobně. Mě třeba zajímá ze zahraničí Slovensko, Chorvatsko, další blízké zahraničí ....naproti tomu destinace typu Tádžikistán nebo Botswana mě fakt moc nezajímají. Takže bych si tuhle exotiku co mě nezajímá hezky vyklikal, jakože jí nepotřebuji. A to co mě zajímá bych si nechal - to by byl pro mě ideální stav.
Jiní uživatelé co je nebaví třeba politika, by si mohli zneviditelnit třeba politická témata, aby je to neotravovalo ... prostě každý podle sebe.

Ale jak říkám - nemám vůbec představu jak moc je to náročné něco takového udělat, jestli je to reálné požadovat a jestli na to má někdo čas a ochotu - zvlášť když to dělá dotyčný ve volném čase a nic z toho nemá.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Na nové verzi fóra a aplikaci zde se pracuje. Stejně tak na aktualizaci na obsahu stránek starých i 7 let. Zrovna jako na aktualizaci mnoha dat a údajů na fóru samotném ...

Zahraniční sekce dohromady tvoří 10% fóra, respektivě státy EU/Evropy tvoří 7,7%, respektivě Slovensko zde tvoří 2,7%. Osobně nevyužívám funkce "poslední příspěvky", ale do minulosti byla provedená 1. úprava a sice, že se státy mimo tohoto evropského prostoru nezobrazují v těch přehledech a poté byla realizována 2. úprava, kdy se dokonce stejné názvy Slovenska upravují do podoby v závorce (SK), aby se tak odstranila závadnost ve smyslu D2/D4 atd. až po Železnice. Ten potenciál je mnohonásobně širší - jakmile by se našel kdokoliv kdo by popsal dopodrobna síť z Číny/USA atd. jako je třeba HR/PL, tak klidně. Je to všechno o času ... Zrovna tak ČR: když budete stavět 2x tolik D/R, jak vám je slibováno, bude násobně o čem psát proti stavu, kdy se pomalu násobně píše o tom, proč se nestaví.

Osobně taky nečtu všechno a ze zkušeností odjinud existuje vícero možností jak vyfiltrovat obsah. Ale závisí od možností fóra. Zde od vyfiltrování obsahu konkrétního uživatele lze realizovat i další úpravu, a sice zaškrtnout si informování, když se někde něco nové vyskytne. Nevím do jaké míry to je ještě aktuální protože fórum již na mail nezasílá ani příchod SZ. Lze taky vybírat konkrétní sekce co do zobrazování nových příspěvků, ale tato funkce tady není nyní vůbec. Vše je pak o nastavení každého registrovaného uživatele. Já si pročtu co mě zajímá a pak až už je mnoho témat nepřečtených a již to překáží při dalším nakliknutí, tak dávám označit za přečtené, protože vím, že všechno číst nebudu a umím "hledat". To je tady velmi kvalitní funkce. :)

Ať každý čte co jen chce. :) A taky ať nečte, co nechce a klidně ať je to cokoliv, včetně zahraničních sekcí. :) Zrovna tak píšu i ve vláknách k vašim stavbám ... akorát nebudu 200x opakovat, proč někde není 100 km/h v tunelu nebo proč je někde most namísto tunelu atd., ale když jiní chtějí, tak proč ne?

Někteří taky mají nejvíce příspěvků ve zcela OT sekcích, tedy co nemají prakticky nic společného s originálním zaměřením fóra, ale proč ne?

p.s. hodně infrastrukturních fór, včetně platformy skyscrapercity, U.S. interstate, CDN highways, F-stavební atd., které existují dlouhou dobu, tak zápasí s úpadkem. Dopracuje se to moc do široka, ale pak se čím dál méně aktualizuje obsah, je mnoho otázek a málo odpovědí a jakmile nastane výpadek adminů, tak ty databázy občas mají výpadek a pak je to i o těch fórách jako takových. Já na zastaralost fóra kdysi upozornil - bylo řečeno, že neva-, ale vidíte jak to je a MzO to shrnul ...
Martin z Ostravy píše:Musíme, protože už začala mizet vlákna, nejdou registrace a celé fórum drží jen silou vůle.
Na začátku to bylo pár vláken v Německu, poté Slovensku, pak celé vlákno opravy české D2 atd. Nevíte kdy ani jak a to jsou tisíce příspěvků co chybí; jsou zde, dají se vyhledat, ale fórum je nezobrazuje; na tomto příkladě to bylo vysvětleno: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 57#p233557 . Dokud existuje aktivní živá síla, tak se technické obtíže dají nahrazovat a opravovat. :) Velmi často se stává, že lidi jsou apatičtí, když pozorují více keců, než bagrů. :lol: A kolik lidí mělo ambice jít to změnit, ale zapadnou do koloběhu, změní ten kritický náhled a pak je ani nebaví se k tomu vyjádřovat, ale to je zcela normální životní vývoj. Jenomže to má často dopad na ty dopravní weby. :( Protože tam nejsou náhradnící, zase tolik lidí není, kdo by tomu ten čas věnoval. Já z těch 15 let taky mám i mnohoroční výpadky. Akorát nemám problém i po 100. napsat to stejné, jak se věci mají a proč. Jsou noví čitatelé, další uživatelé ... taky normální koloběh.

Mně osobně je jedno zda a kdo čte nebo nečte kteroukoliv tému nebo příspěvek. Je toho hodně co když já tady napíšu, tak se o tom debatuje jinde a ne jen ve virtuálním světě. A to se dá vztáhnout i na další platformy debat a reálu, kdo ví, kde pod čím píšu. Zde jsem to poňal výslovně informačně z 90% a 10% občas vlastní názor, pohled. Jsou weby, kde jsem přímým konzultantem moderátorů, kde se dá cokoliv vyhledat, nebo občas něco živě odkomunikuji, protože zase tolik času není, abych všude psal a co se týče mé účasti v zahr. sekcích tohoto fóra, taky to takhle již dlouho nepotrvá, ale o tom průběžně informuji v zahr. sekcích v této sekci + adminů fóra. Skyscrapercity a ty US/CDN fóra tam jsou lidi-moderátoři a admini, kteří pracují na ministerstvech dopravy/výstavby a dokonce na nejvyšších postech nebo na DOT atd., ale jamile se tak stane, tak ten "psací potenciál klesne", protože se to prolíná s prací a najednou je tlak nevyjádřovat se. Nebo "jen odkomunikovat kdesi cosi", to je i tady. Ale to je taky normální.

To nejhorší, co se může stát kromě technických obtíží je totiž absence aktualizací a vývoje. To pak nemá smysl; pak postačují i často v horším stavu státní/národní stránky a noviny, ale v lepším, než na minulost protočená vlákna ve fórech. Kdo kdy vytvořil jakýkoliv web a udržoval ho informacemi, tak ví, že to je nesmírně náročné na čas. Nikdy to nevydrží celý život, když to nemá nástupce. Člověk časem i mění zájmy.

Pokud i tohle zde jednou zanikne a stane se tak dříve, než já odejdu ze světa, tak mě to bude mrzet, ale vím, že to dopomohlo mnoha lidem k dovoleným, pracovním cestám, dobrodruhům na trabantech, nákladních vozech, motorkách, že se tím inspiruje státní správa atd. a umí to zodpovědět mnoha lidem mnoho otázek, stejně jak i naštvat (že se něco nestaví a nebude a vím, že nebude nebo naopak rozhodně bude). Prozatím je zájem udržet technickou stránku, obsah záleží od všech. Jedno bez druhýho nejde. :)

p.s. vůbec nejsem upjatý na počet příspěvků, dokonce bych řekl, že již více než 1000+ je takových, že by to mohlo být ve formě ceskedalnice.cz, ale není a já právě chci udržet encyklopedickou formu zahraniční sekce, proto aktualizuji konkrétní příspěvky a ten přehled spíš udržuju. Klidně i tím 4- ročním nebo 10- ročním souhnem napříč vlákna. Je to můj vklad času. A je jedno jestli to bude číst 1000 lidí měsíčně nebo půlročně. Jestli si to někdo neotvoří i vůbec, no tak ne. Nenechávám si tady za to ani platit. :)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od kalanis »

Já musím taky poděkovat za tu snahu, že to i po tech létech drží. :ok: :ok: :ok: Jen nemnozí si tu budou pamatovat předchozí verze, kde to byly spíše návštěvní knihy s velmi plochou strukturou a kdy příspěvky chodily ve vláknech - a pak když se s velkou slávou (a nějakým tím vztekáním) přešlo na tohle BB. Taky je to už kolik? Celkem dost let...
Jako programátor vím, co to znamená migrace mezi verzemi. :crazy: Není to tak jednoduché, protože se vyvíjí i vnitřní chápání některých věcí. :kladivo: Jiný známý nedávno dělal podobnou migraci fóra a také z toho nadšením příliš nehýřil. :crazy: A to se k tomu dostal od někoho, kdo mu tam ty změny prý i popsal. :ugeek:
milanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25.12.2015 23:43:50

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od milanek »

Rozhodně nemám v úmyslu nějakou otravovat, ale v poslední době jsem se dvakrát nemohl přihlásit. Nevím jestli admini nějako můj účet opravili nebo se to nějak sklepalo, ale nyní to už zase jde. Tak kdyby se to někomu stalo taky, tak trpělivost.
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Jirka95 »

Lenny píše:Navrhuji zrušit blicího smajlíka.
Také se přidávám. Nedalo by se toto téma nějak znovu otevřít a opravdu ho odstranit?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lynx »

Taky jsem pro zrušení.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Japao Joe »

No jo, ale co bude dělat Aram? ;-)
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od KarelLer »

Já jsem za zrušení všech grafických smajlíků. Opravdu si nevystačíme s tímhle?

Kód: Vybrat vše

:-)   :-D   :-O   :-(   ;-)   8-)
Atd?
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Honey72 »

Pokud se ty grafické užívají střídmě, vůbec to přece nevadí. Ale když se někdo rozvášní :)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Aram96 »

Japao Joe píše:No jo, ale co bude dělat Aram? ;-)
Byť je používám, najdou se někteří, co je užívají rozhodně více. :)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Není důvod rušit všechny. Osobně bych to nechal tak jak to je. Stejně má být nová platforma fóra.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od kot »

Pokud bude nová platforma, tak nic ze smajlíků nerušte. Když je někdo nadužívá, tak ho admini mohou varovat a to by mělo pomoci...
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Geo »

Lenny píše:Navrhuji zrušit blicího smajlíka.
Chtel jsem odpovedet jen blicim smajlikem, ale u lidi, kteri chteji bliciho smajlika zrusit, by tento druh humoru asi neuspel.

BTW: ten Lennyho navrh je z roku 2020.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lynx »

Ale my nejsme zas takový suchaří, já třeba mám absurdní humor rád, akorát mi tenhle smajlík připadá zbytečně vyhrocenej. Ale není to zas tak zásadní věc, jestli je tady tenhle smajlík , nebo není.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Aram96 »

Nevím jak michal (také častý uživatel :zvraci: :mrgreen: ), ale já blijícího používám jako nejvyšší “level” nespokojenosti s něčím. Když nebude, tak nebude, je mi to jedno. Emotikony používám protože jsou a někdy dokážou pomoci upřesnit ironii, kterou by někteří bez smajlíka nemuseli pochopit.
Když už, tak bych spíš řešil, že někteří smajlíci vytvoří u řádku větší mezeru než jiné. Ten blijící obzvlášť velkou mezeru, takže klidně zrušit. Ale určitě mi nevadí to samotné blití.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Emotikony do debat na internetu patří, alespoň v malé míře nahrazují chybějící empatie, které vidíme u rozhovoru. Pohyby tváře, těla, případný úsměv. Pokud neznáme diskutujícího, může to hodně pomoct jak je co míněno.
Ovšem sám nepreferuji, když je smile za každou větou. Ale to je zase třeba osobitý styl člověka ... je to doopravdy snad to poslední, co je tady potřeba "řešit". :)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lynx »

Tady ale začala diskuze pouze o jednom konkrétním emotikonu, ne o emotikonech jako celku. To jen někteří uživatelé v jiných tématech to začali takto nepravdivě prezentovat. Ve skutečnosti jsem zde nezaznamenal ani jednoho přispěvatele, který by chtěl zrušit všechny emotikony.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od michal »

Já se zrušením :zvraci: nesouhlasím, mnohdy mám pocit, že to je jediná adekvátní reakce, byť se s ní snažím neplýtvat. Ale jsem připraven respektovat hlas většiny či adminů. Určitě by ale stálo za to obohatit možnost vyjádření našich nálad o tzv. facepalm... :D
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lynx »

Facepalm je v pohodě. Ale rozhodně bych nedoporučoval to hnát dál v extrémech, blijcí smajlík je tak ještě hraniční, ale třeba exkrement je pro mě tedy už dost "zahraniční" :-) Ono smajlíků existuje dost druhů a některé jsou opravdu už přes čáru.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Tato diskuze o blijícím smilovi jsou tady vícekrát, ale bohužel je řeč i o zrušení všech emotikonů v grafické podobě a je to tady, nejenže to je i v jiných tématech. Proto pro pořádek:
Lynx píše:Tady ale začala diskuze pouze o jednom konkrétním emotikonu, ne o emotikonech jako celku. To jen někteří uživatelé v jiných tématech to začali takto nepravdivě prezentovat. Ve skutečnosti jsem zde nezaznamenal ani jednoho přispěvatele, který by chtěl zrušit všechny emotikony.
Ve skutečnosti nezaznamenal, ale ve skutečnosti tady ten jeden je. ;) :arrow:
KarelLer píše:Já jsem za zrušení všech grafických smajlíků.
A není to v jiných, je to doopravdy v této o něco výše:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 87#p248887

Srovnalo se to ale zase s dalšíma přispěvatelama, kteří až něco takové nechtějí ...

To je základ, ujasnit si co kdo chce. Ale taky co lze realizovat technicky, v dobách, kdy se tady komplikuje načtení tisícovek příspěvků ... tohle (smilové) doopravdy problém není.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“