Připomínky k fóru

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

adamos píše:Jsou fóra, kde si, stejně jako zde, "Zobrazím nové příspěvky". Pak kliknu na téma a zobrazí se mi přímo první nový příspevek. Šlo by to udělat i na tomto fóru? Je to pohodlnější na čtení, než procházet celé téma od začátku.

Díky Adam
Tohle funguje, pokud chcete na poslední nepřečtený, je potřeba kliknout na tu oranžovou šipečku, co je hned nalevo od názvu tématu, pokud jsou tam nepřečtené příspěvky.

Nad zvetšením té šipečky popřemýšlíme...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od adamos »

Standa píše:
adamos píše:Jsou fóra, kde si, stejně jako zde, "Zobrazím nové příspěvky". Pak kliknu na téma a zobrazí se mi přímo první nový příspevek. Šlo by to udělat i na tomto fóru? Je to pohodlnější na čtení, než procházet celé téma od začátku.

Díky Adam
Někdy je ale lepší projít téma celé, zrovna v tomto mi poměrně dost lidí vysvětluje, že to s tím přehozením řazení příspěvků není úplně nejlepší nápad. Ale jsem každopádně rád, že to nenapadlo jen mě :) !
Abychom si rozuměli, nejde mi o obrácené řazení příspěvků, naopak mě řazení podle data vzestupně vyhovuje. Ta oranžová šipečka, na kterou upozornil Mapman, je přesně to, co jsem hledal. Díky!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

adamos píše: ...
Abychom si rozuměli, nejde mi o obrácené řazení příspěvků, naopak mě řazení podle data vzestupně vyhovuje. Ta oranžová šipečka, na kterou upozornil Mapman, je přesně to, co jsem hledal. Díky!
Tak to se omlouvám, zjevně jsem zůstal se svým "převratným" nápadem osamocen :? . Ale o šipečce se v tomhle tématu také psalo :) . Každopádně už jsem si zvykl na řazení i na šipečku a, nejsem-li přihlášen, také ji používám.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lenny »

Dvě věci:

První věc: chybí mi tu možnost pro rychlou odpověď.

Druhá věc: do celkového počtu příspěvků u jednotlivých jsou započítávány i příspěvky smazané
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martini »

Za pole pro rychlou odpověď se přimlouvám též.

Dále bych jednoznačně byl i pro rozdělení fóra o rychlostních komunikacích na jednotlivé.
Nezakládal bych však fóra pro R3 a R11 neboť to jsou přímá pokračování Déček.
V silnicích I. třídy to asi přehledné udržíme, ale u eRek se obávám, že by se nám to zachvíli znepřehlednilo, viz. např. teď vlákno o Trasování R35, kde to vypadá, že vzniká jedno nekonečné vlákno pro celou problematiku R35, což není dobré.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

martini píše:...
Dále bych jednoznačně byl i pro rozdělení fóra o rychlostních komunikacích na jednotlivé.
Nezakládal bych však fóra pro R3 a R11 neboť to jsou přímá pokračování Déček.
V silnicích I. třídy to asi přehledné udržíme, ale u eRek se obávám, že by se nám to zachvíli znepřehlednilo, viz. např. teď vlákno o Trasování R35, kde to vypadá, že vzniká jedno nekonečné vlákno pro celou problematiku R35, což není dobré.
Rozdělení u R určitě ano, ale konkrétně u vlákna "Trasování R35" to asi moc nepomůže, spíš by to chtělo ho přejmenovat na "Trasování R35 přes Bruntál a Opavu", což je jeho přesnější obsah (jiná problematika R35 se tam snad zatím neřeší, ale při současném názvu je to jen otázka času).
Ives
Příspěvky: 6
Registrován: 24.3.2009 15:55:09
Bydliště: Brno, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Ives »

Zdravím, dovolil bych si připomenout mikeho připomínku, jestli by nešly omezit velikosti fotografií na takovou úoveň, aby nerozšiřovaly příspěvky? Je opravdu nepohodlné u každého příspěvku pohybovat zprava doleva a zpět.

Jinak řazení příspěvků mám radši taky sestupné a možnost si to změnit v nastavení je opravdu postačující.. :)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lenny »

Ještě jedna malá připomínka:

mohli by začít fungovat moderátoři a přesouvat příspěvky, kam patří jako např. jedničky v sekci R nebo povídání o VRT do Berouna v teme o Blance. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

Všiml jsem si, že v nově založených diskuzích již nelze vkládat anketu?? :(

Proč už to nejde?? :( Proč je to vypnuto/zrušeno? Mě to přišlo jako vynikající věc, která měla potenciál diskuze oživit a učinit je ještě zajímavější. :cry:

Bude to někdy opět v provozu? Pokud ne, tak proč?

Díky za odpovědi.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

Fórum neni kartotéka, takže příspěvky patřej tam, kam je autoři vložili. Maximálně pokud se někde vyvine delší OT thread, tak se dá osamostatnit, ale přesouvání jednotlivých příspěvků je dost velký chucpe. Ovšem ty zmínky o VRT jsou tam naprosto funkční, pokud se v souvislosti s Blankou začne o možnym přetížení jižní části MO a proč ten baranďák nepude přestavět -- neplácáme si tady přece ideální dálnice ve vzduchoprázdnu, byť to podle některých příspěvků tak občas vypadá ;)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lenny »

Nešlo by změnit sadu smajlíků za krásně kulaté? pak bych tu ještě uvital takového co klepe kladivem a ještě s vydličkou Obrázek, nožem Obrázek a tento by se určitě líbil Kasmemu Obrázek.

Co ostatní na to?;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od kalanis »

Tady někdo prolezl káreport ObrázekObrázek (tamními familiérně označovaný jako káčko) , co Lenny?

ed: A krabičky od mýdla co? Obrázek
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lenny »

kalanis píše:Tady někdo prolezl káreport ObrázekObrázek (tamními familiérně označovaný jako káčko) , co Lenny?

ed: A krabičky od mýdla co? Obrázek
Jasné, pravidelně čtu diskuzi na káčku, sice v poslední době méně, ale čtu. A ty smajlíky mi tu chybí, hlavně ten s tím kladívkem, bo bych ho použival dost často.;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

Mě se líbí tenhle! Obrázek

Jen akorát ten smajlík nesplňuje poslední normu EURO 5, snad to nebude vadit. ;) :lol:
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Přistoupili jsme na to rozdělení sekce Rychlostní silnice do subfór, s tím přijde zařazení přímých odkazů na subfóra v rámci "Obsahu fóra" tak jak je to u sekce Praha.

Ty ankety prověřujeme, pokud to nefunguje, není to záměr ;)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martini »

mapman píše:Přistoupili jsme na to rozdělení sekce Rychlostní silnice do subfór, s tím přijde zařazení přímých odkazů na subfóra v rámci "Obsahu fóra" tak jak je to u sekce Praha.
Díky, mrknu na to.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

mapman píše:Přistoupili jsme na to rozdělení sekce Rychlostní silnice do subfór, s tím přijde zařazení přímých odkazů na subfóra v rámci "Obsahu fóra" tak jak je to u sekce Praha.

Ty ankety prověřujeme, pokud to nefunguje, není to záměr ;)
Výborně, to rozdělení fór jsem vám chtěl sám navrhnout, že by to takhle bylo lepší, aby se v tom dalo lépe orientovat a vyhledávat. ;)

To je dobře, že ankety budou.. :) Je to skvělá věc.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Pišta
Příspěvky: 85
Registrován: 16.3.2009 15:37:11

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Pišta »

Ja by som sa teda prihovoril na premenovanie "Dálnice a silnice v Česku" buď na "Dálnice a silnice v Čechách" alebo na "Dálnice a silnice v ČR" :|
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

Pišta píše:Ja by som sa teda prihovoril na premenovanie "Dálnice a silnice v Česku" buď na "Dálnice a silnice v Čechách" alebo na "Dálnice a silnice v ČR" :|
Tak to musím dost důrazně protestovat! Česko je oficiální zkrácený název státu, zatímco Čechy je historický název pouze jedné ze zemí koruny české. Používání zkratky ČR považuji (stejně jako občasné, jak pevně doufám stále řidčí, používání zkratek SR, MR, PR nebo RF) za pozůstatek minulého režimu (ČSSR, MLR, PLR, SSSR,...), dnes použitelný tak leda pro KLDR ;) . Pro rýpaly: USA (a do určité míry i UK) je trochu něco jiného, tam opravdu oficiální zkrácený název není. Bohužel se dělá velmi málo pro rozšíření oficiálního zkráceného názvu i v jiných jazycích, takže jsem se s ním zatím setkal pouze v němčině.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

Standa píše:
Pišta píše:Ja by som sa teda prihovoril na premenovanie "Dálnice a silnice v Česku" buď na "Dálnice a silnice v Čechách" alebo na "Dálnice a silnice v ČR" :|
Tak to musím dost důrazně protestovat! Česko je oficiální zkrácený název státu, zatímco Čechy je historický název pouze jedné ze zemí koruny české. Používání zkratky ČR považuji (stejně jako občasné, jak pevně doufám stále řidčí, používání zkratek SR, MR, PR nebo RF) za pozůstatek minulého režimu (ČSSR, MLR, PLR, SSSR,...), dnes použitelný tak leda pro KLDR ;) . Pro rýpaly: USA (a do určité míry i UK) je trochu něco jiného, tam opravdu oficiální zkrácený název není. Bohužel se dělá velmi málo pro rozšíření oficiálního zkráceného názvu i v jiných jazycích, takže jsem se s ním zatím setkal pouze v němčině.
Souhlasím. Dálnice v Čechách znamená pouze dálnice v ČR kromě Moravy a Slezska. ;) A jsem také pro jednoslovný název "Česko", než-li používání zkratek. Sice je ve fóru s oblibou používám, protože jsou kratší, ale do budoucna bych to viděl jako oficiální. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

Fox Mulder píše: Souhlasím. Dálnice v Čechách znamená pouze dálnice v ČR kromě Moravy a Slezska. ;) A jsem také pro jednoslovný název "Česko", než-li používání zkratek. Sice je ve fóru s oblibou používám, protože jsou kratší, ale do budoucna bych to viděl jako oficiální. ;)
Nevím jak jinde, ale v tomto fóru se používají spíš mezinárodní zkratky zemí (A, D, CZ, PL, H, SK, ... , také USA), což mi přijde jako dost profesionální. Jen mám vždycky problém s Kanadou, jestli je to CAN nebo CND (a ono je to CDN :!: ).
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martini »

Nějak nám tady zapadl dotaz na pole pro rychlou odpověď.
Je to opravdu vychytávka, která velmi usnadňuje odpovědi tohoto typu. Šlo by jí sem prosím přidat?
Předem díky.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

Standa píše:Nevím jak jinde, ale v tomto fóru se používají spíš mezinárodní zkratky zemí (A, D, CZ, PL, H, SK, ... , také USA), což mi přijde jako dost profesionální. Jen mám vždycky problém s Kanadou, jestli je to CAN nebo CND (a ono je to CDN :!: ).
V hokeji je Kanada CAN. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lenny »

Pišta píše:Ja by som sa teda prihovoril na premenovanie "Dálnice a silnice v Česku" buď na "Dálnice a silnice v Čechách" alebo na "Dálnice a silnice v ČR" :|
S tím souhlasím. Mě Česko připomíná německé Tschechei, které velmi rádi používáli nacisti. Ale když chcete, tak si sami nadávejte.;)

další alternativou by mohlo "Dálnice a silnice v republice"
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Zůstane Dálnice a silnice v Česku, je to většinově přijímaný zkrácený název republiky. Nevidíme potřebu to měnit.
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“