Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Příspěvek od mapman »

Tak už je to konečně tu, v noci jsme na ostro spustili nový design stránek.

Setkáte-li se s nějakými potížemi, popř. máte-li k těmto stránkám co říct, využijte toto téma k případným připomínkám, komentářům či návrhům!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od martini »

Zdravím po týdnu mé nepřítomnosti a předně si dovoluji vyslovit velké poděkování za normální fórum, takové překvapení jsem ani neočekával :-).
Jen chci podotknout, že by bylo vhodné, aby se všechny odkazy otevírali v nové záložce, některé se tak otevírají, jiné však ne a je nutné na ně klikat s ctrl, tak jenom taková idea, pokud to lze nějak ošetřit.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od Diaľničiar »

K tomuto chci vyjádřit veliké poděkování, protože my co víme, že výstavbou a otevřením se práce ještě jenom začíná, tak my víme, že tyto informace jsou velmi důležité.

Zvláště pak jsem si s radostí a se zájmem pročetl:

*Seznam základních stavebních objektů běžného SSÚD
*Vybavení běžného SSÚD dopravními a strojními (mechanizačními) prostředky

A mám taky nějaké otázky, když tak i přes SZ. :idea:

1. Jaké povrchy dominují v SSÚD ? (na kterých stojí údržbové vozy)
2. Jsou vždy sklady soli kryté ?
3. Za trafostanici je zodpovědný kdo ? (přímo SSÚD)
4. Jakou kapacitu mají sklady pro pohonní látky ?
5. Ohledem provozní budovy se mi zdá nějak málo informací - co všechno se tam nachází ?

6. Jistě jsou i větší SSÚD s větším počtem kusů techniky, kolik je maximum ? (třeba na nákladní auta a sypače, traktory)
7. Proč tam nejsou i třeba tzv. šípové radlice ? (třeba v Kanadě jsou)
8. Co je přesně sněhový metač ? (že by fréza ?)
9. Chybí mi zde nějaká fréza na sníh ?
10. Na co přesně se v ČR používá valník s beranidlem ?
11. Stříkání vodorovného dopravního značení vykonává kdo ?
12. Co je zkratka při autě Octavia "sml." ?
13. Proč není na SSÚD i nějaký terénní vůz ?

Pak mám taky některé vychytávky:

- jsou základní vozy údržby napojeny na GPS s možností sledovatelnosti v provozní budově ?
- mají všechny vozy vysílačku ? (s napojením a dosahem kam ?)
- kdo všechno se denně projede po svěřeném úseku dálnice/rychl. silnici ?
- mají větší SSÚD třeba i jeřáb ?
- mají SSÚD i grédr ?

Děkuji moc za odpovědi. 8-)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
VJY
Příspěvky: 1
Registrován: 22.7.2009 7:50:14

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od VJY »

AHOJ
toto je fakt úžasný zdroj informací, a design je jeden z nejlepších co jsem na webu viděl. 8-)
Mám malý námět pro zamyšlení. Když umíte do schematických map vložit informační tabule střediska řízení dálnic, uměli-byste tam také dostat kamery? jejich průzkum přes dopravniinfo je poněkud nepohodlný.

Přeji krásný den
VJY
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od pavel.hrdina »

VJY píše:toto je fakt úžasný zdroj informací, a design je jeden z nejlepších co jsem na webu viděl. 8-)
Dekujeme za poklonu, snazime se aby web vypadal profesionalne ac ho delame ve svem volnem case. Kazde takoveto slovo potesi a ujisti nas, ze to nedelame zbytecne.
VJY píše: Mám malý námět pro zamyšlení. Když umíte do schematických map vložit informační tabule střediska řízení dálnic, uměli-byste tam také dostat kamery? jejich průzkum přes dopravniinfo je poněkud nepohodlný.
Myslim si osobne totez. Uz jsem v ramci toho delal maly pruzkum, ale maji to delany dost dynamicky, kdy URL na kazdou fotku je platne pouze nejakou omezenou dobu a pak prestane existovat (nemam tuseni proc to nekdo navrhl takto nestastne).

Hlavni problem je pak v tom, ze netusim jak z nich dostat v kazdem okamziku platny seznam. A to same plati i pro ZPI, ale tam nastesti ty jejich URL se v case nemeni, takze jsme je "sejmuli" v jednom casovem okamziku a tu mnozinu zobrazujeme. Kdyz pribude dalsi, tak nez si toho vsimneme, tak u nas nebude (protoze ji budem muset rucne pridat do seznamu ke stahovani).

:arrow: Ted tedy vyzva do publika - kdyby nahodou nekdo byl schopen mi pomoct s analyzou (Ethereal apod.) na niz momentalne nemam cas, tak by se s tim treba i dalo neco udelat.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od Bobek »

Hlásím rozbité odkazy na Dekru v Německé sekci.

(Stupidní Umweltplakette) :evil:
Království a půl princezny za 511.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Trochu rýpací dotaz, vím, že všichni máte spoustu práce, ale kdy budu nějaká aktualizace stránek? Třeba schémat a tak? Dá se nějak pomoci? :)
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od Diaľničiar »

Také zde nechci rýpat a předem si vážim člověka, který slíbil, že mi to na ŘSD vybaví a pošlem mi pak e-mail tohoto dotazu: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?p=5809#p5809 , ale pořád se nic neděje. Lidi, vždyť to není tak těžké. Již mi na to odpověděli z Německa (podáno v 08/2009) a Chorvatska (podáno v 09/2009), tak snad vám to nebude trvat 1 rok. :roll: Když tak prosím Vás zodpovězte alespoň to, co víte.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od mapman »

Obcas mi to na RSD prijde jako v Kocourkove... dotaz podan uz davno, odpoved stale nikde... Pripomeneme se...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od ElWapp »

Je (měl by být) nějaký rozdíl mezi "Zobrazit aktivní témata" a "Zobrazit nové příspěvky"? zobrazuje se mi pro obě to samé, přitom pro Nové příspěvky bych čekal, že se už nebude zobrazovat to, co jsem přečtl (ale ono se to zobrazuje)...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od mapman »

Rozdíl je minimální - to první ukazuje mnohem víc témat, to druhé pouze ta nepřečtená (pokud jich je málo nebo nejsou, tak se tam objeví posledních pár aktivních). V systému byly obě možnosti, každému z nás vyhovuje něco jiného, tak jsme nechali oboje...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od ElWapp »

aha, díky. A je nějak možné zobrazit jen nepřečtené (oranžové) příspěvky?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od mapman »

K tomu by měla být ta druhá volba, nevím proč to funguje jak to funguje, to asi budou vědět spíš tvůrci phpbb3 systému :)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od multi »

Nechci být hnidopich a snad nikoho z tvůrců stránek neurazím, ale na stránce o R35 v popisu jednotlivých staveb má být v popisu stavby Opatovec - Mohelnice v seznamu výjezdů místo názvu obce Malenín uvedeno Maletín. :arrow:
Avantime
Autor
Příspěvky: 617
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od Avantime »

multi píše:Nechci být hnidopich a snad nikoho z tvůrců stránek neurazím, ale na stránce o R35 v popisu jednotlivých staveb má být v popisu stavby Opatovec - Mohelnice v seznamu výjezdů místo názvu obce Malenín uvedeno Maletín. :arrow:
Určitě neurazíte, naopak, zpětné vazby se velice vážíme, ono při množství zpracovávaných dat se i přes kontrolu občas nějaký ten překlep (a čas od času i vážnější nedostatek) prostě vyskytne. Opravil jsem to a za ceskedalnice.cz vám děkuji. :-)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od multi »

Avantime píše: Určitě neurazíte, naopak, zpětné vazby se velice vážíme, ono při množství zpracovávaných dat se i přes kontrolu občas nějaký ten překlep (a čas od času i vážnější nedostatek) prostě vyskytne. Opravil jsem to a za ceskedalnice.cz vám děkuji. :-)
Výborně. Za tým návštěvníků těchto stránek také děkuji. :)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od andy »

Zdravím, na stránce http://www.ceskedalnice.cz/odkazy je v sekci Informace o dopravě uveden nefunkční odkaz dopravnisituace.cz - nemá to být spíš dopravniinfo.cz :?:
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentráře

Příspěvek od martin »

Stránka odkazy právě prochází rozsáhlou aktualizací, mějte prosím ještě chvilku strpení.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Příspěvek od Diaľničiar »

V části Zahraničí (pro motoristy) je uvedena nulová tolerance pro alkohol v Chorvatsku. Tohle platilo mezi rokmi 2004 a 2008, ale v 2008 se právěže vláda částečně vrátila zpátky: toleruje se lidem nad 24 let a zároveň lidem kteří nejsou z povolání prof. řidiči tolerance alkoholu 0,5 promile. Nejsem si vědom, že by se to zase měnilo.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Příspěvek od Marooned17 »

Díky za aktualizaci mapky dálniční sítě, ale vtipné je, že zatímco dosud byla dělána v nějakém vektorovém editoru, poslední je provedena v programu malování. A je to tak trochu vidět. :) Snad se po zprovoznění R6 a D1/A1 ta mapka upraví definitivně, protože pak se dlouho nic měnit nebude.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Příspěvek od pp21 »

Marooned17 píše:Díky za aktualizaci mapky dálniční sítě, ale vtipné je, že zatímco dosud byla dělána v nějakém vektorovém editoru, poslední je provedena v programu malování.
Možná jsem mimo ... ale o co jde??? Odaz na tu mapu by nebyl...?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Příspěvek od mapman »

Je to ta hlavní mapa v "Dálniční síť" :) Někdo z kluků mi ji koukám upravil ... no upravím to teda v těch vektorech ať to nevzbuzuje zbytečné emoce :)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Příspěvek od Marooned17 »

Mapman: V klidu, me to bude stačit na ten nový stav od dubna, ať se mám na co těšit :-)
Harold
Příspěvky: 60
Registrován: 15.3.2009 14:35:52
Bydliště: Brno

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Příspěvek od Harold »

Chci upozornit na stránky http://ceske-dalnice.webnode.cz/, jejichž "autor" kompletně vykrádá obsah stránek Českédálnice.cz (viz dokonce i mapa http://files.ceske-dalnice.webnode.cz/2 ... -velka.jpg).
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Portál ceskedalnice.cz - připomínky, komentáře

Příspěvek od jeni013 »

Harold píše:Chci upozornit na stránky http://ceske-dalnice.webnode.cz/, jejichž "autor" kompletně vykrádá obsah stránek Českédálnice.cz (viz dokonce i mapa http://files.ceske-dalnice.webnode.cz/2 ... -velka.jpg).
Vzhledem k tomu, že uvádí:
http://ceske-dalnice.webnode.cz/ píše:© 2009 Všechna práva vyhrazena.
předpokládám nějaké osobní propojení - jinak prasárna :ko:

EDIT: Pokud potšebuji nalízat žpatnou mluvku, zajedu sy do Tachau-Dobrenzovo okénko. Sde je češtin pro kašdécho veliká kobylek...
Naposledy upravil(a) jeni013 dne 4.4.2012 20:48:22, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“