Registrace

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Registrace

Příspěvek od Warcz »

Už poněkolikáté mi píšou lidi na web. naposledy:

Zpráva: Dobrý den, mám problém s registraci na fórum Česke dálnice. Nikto nereaguje a nevím na koho se obrátit. Děkuji.
E-mail pokud chcete odpověď: stefan.kapina@gmail.com
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Registrace

Příspěvek od Diaľničiar »

Oni o tom ví (mapman a spol.)

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 12#p235812

je snaha o upgrade fóra z toho co jsem vyrozuměl ... nejsou lidi k chodu fóra, takže to drží tak nějak pohromadě prozatím, možná k novému roku se to povede, nevím ... byl jsem ujištěn posledně, že to pár let ještě vydrží :) (to když jsem přemýšlel v ex roce v létě jestli doplnit informace do celého zahraničí)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Registrace

Příspěvek od mapman »

No, to je tak. Automatické registrace jsme pro množství spamujících pseudouživatelů zakázali a ruční registrace zhruba od února nikdo nedělá, takže tímto způsobem už přišlo fórum o vysoké desítky nových potenciálních uživatelů. A dát někomu novému práva na ruční registrace se nikomu z adminů nechce, protože to znamená nutnost mu zřídit přístup do administrace.

I nové fórum bylo jedním z kolegů opakovaně přislíbeno a stále není... Holt nekomerční projekt.

Ad Warcz: Změnil jsem nastavení z "ručního" na "aktivace adminem" - tak jim zkus napsat, ať se zaregistrují přes http://forum.ceskedalnice.cz/ucp.php?mode=register - uvidíme, jak dlouho to vydrží bez spamů.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Registrace

Příspěvek od Warcz »

To je docela škoda. Napadlo mě jestli to je o penězich udělat krom admina, moderatora, třeba roli "Sponzor fora" za nějaky ročni poplatek...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Registrace

Příspěvek od mapman »

To bohužel není o penězích, ale o čase a prioritách...
Už jsem mezitím smazal dva ruské spamboty, tak to bude nastaveno na aktivaci adminem.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Registrace

Příspěvek od Warcz »

Na jaké verzi phpbb to běží ? Podle data tak phpBB v2.0 ?

Ty lepší verze už umí ověřovat registrace proti blacklistum :-/
https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... block_mod/

Budu držet palce, popřípadě pokud mohu přiložím ruku k dílu. Nejsem programátor, dělám testera :-)
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Registrace

Příspěvek od kot »

Tak kromě našich trollů tu mít ještě ruské, to by teda byl mazec !
NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: Registrace

Příspěvek od NullDeVoid »

Právě jsem si prošel registračním procesem, a… Hrůza.
Snažím se zaregistrovat. Nechce to vzít mail na gmailu. Proč, proboha?
Snažím se znovu. Jako obvykle si zvolím obskurní jméno, silné heslo… Pustí mě to dál. Chci se přihlásit, nic.
Hledám, co a jak. Někde nacházím, že se můžu normálně zaregistrovat, někde, že musím napsat někomu mail s nějakým předmětem, abych jako byl zaregistrován. Tak…co z toho? Velmi matoucí.
O několik dní později zkouším znovu. Nic.
O dalších několik dní znovu. Nic.
Píšu mail na adminskou adresu. I po dnech bez odpovědi.
Na měsíc se na to vykašlu, protože řeším jiné věci.
A pak zase. A zase nic. Zase píšu mail a zase bez odpovědi. Tak já nevím… Je ten mail funkční? Má seznam nějaký filtr, co maže odpovědi automaticky? Začínám být paranoidní.
Zase se zkouším registrovat. Koukám, že v hesle mám „speciální znaky“. Jako . , _ / apod. Hmmm. Zkusím je odebrat.
Posílám tam registraci s upraveným heslem. Nedoufám v nic a je mi to asi už jedno, dělám jiné věci.
…a najednou mi to dovolilo se přihlásit.
Tak to snad není možný. Takže pokud je v hesle nějaký speciální znak, a vsázel bych se na to, že vadí /, tak to ten systém asi nezvládne, nebo já nevím. Teď bych si ale nebyl jistý už ničím. A samozdřejmě nikde není napsáno nic o tom, že „hej, kámo, jak se budeš registrovat, tak jako heslo dej malý a velký písmena a čísla pouze. Nezkoušej nic dalšího“.
Extrémně matoucí proces, a připadá mi to, jako kdyby to testovalo to, jestli se sem doopravdy chci dostat. Jakože projde jen člověk, co je ochoten vynaložit dostatečně velké úsilí.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“