[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Odpovědět
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Podle mě se jedná o to stejné.
jendelin.i
Příspěvky: 65
Registrován: 15.10.2009 20:07:00

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jendelin.i »

V procesu EIA se každý může vyjádřit 3x:
1. písmeně k dokumentaci
2. písemně k posudku
3. ústně na veřejném projednání.

Ve věci PO 511 (kód MZP472) hl.m. Praha (mimo jiné):
1. doporučovala dílčí úpravy MÚK Dubeč (což se v DÚR skutečně prověřuje), podepsáno radní JP
2. požadovala dílčí úpravy MÚK Dubeč prověřit v rámci procesu EIA, nikoliv až v DÚR; zpochybnila dopravněinženýrské podklady o intenzitách dopravy; požadovala posoudit v EIA mnohem větší území; pokud se v těchto bodech nevyhoví, nevydávat souhlasné stanovisko EIA, podepsáno JP
3. jen část bodu 2. řečena zaměstnancem MHMP na veřejném projednání, s tím, že částečně bylo vysvětleno, ale zdaleka ne vše...
4. Rada HMP revokovala vyjádření ad 2. a nařídila radní JP doručit "bez připo" na MŽP. Jsem zvědav, jak se s tím MŽP popasuje, domnívám se, že ta revokace je až po termínu...

Ve věci I/12 (kód MZP473) hl.m. Praha (mimo jiné):
1. "důrazně doporučovala" koordinovat přeložku I/12 s hypotetickou variantou (není v žádných ZÚR ani ÚP) VRT Praha - Brno podél I/12 ("zřejmě" pozměnit trasu, niveletu a tvar 2 MÚK na I/12), podepsána JP.

Další postup hl.m. Prahy ve věci I/12 zatím není z veřejných zdrojů (CENIA) dohledatelný.
Tj. zastupitel Novotný buď myslí jarní vyjádření k dokumentaci I/12 ad 1. a upozorňuje na tuto situaci, aby se blamáž neopakovala u I/12, neboť vyjadřování k posudku I/12 právě probíhá, nebo se stalo něco horšího a hl. m. Praha už vyjádření k posudku I/12 odeslala a opět přitvrdila?
Radek M
Příspěvky: 81
Registrován: 14.11.2016 14:02:26
Bydliště: pár kroků od MÚK Hulín

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Radek M »

Jednání pražských zastupitelů o dostavbě okruhu skončilo po dvou minutách

https://praha.idnes.cz/krnacova-zastupi ... zpravy_rsr
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od michal »

Nema nahodou vysledek voleb negativni vliv na budoucnost stavby 511? "Proste to zastavime" misto "Proste to postavime", protoze se budou menit vladni priority...?
bbront
Příspěvky: 8
Registrován: 28.3.2012 10:23:54
Bydliště: P9 - Sata

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od bbront »

Výsledek voleb by mohl stavbám pomoci. Stavby jsou vidět a dá se na nich hodně vydělat => Babiš je bude (jistě nezištně) podporovat. To je snad jediné pozitivum, které se dá najít.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od michal »

Tak hlavne ale aby podporil 511 ve stavajici trase, ne ze zacne vymyslet nejake novoty... Coz bych bohuzel rozhodne nevylucoval... :roll:
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Michal R »

Dal jsem si tu práci, že jsem u všech stran, u kterých jsem čekal, že postoupí do PSČR, kouknul na program v oblasti dopravy. Vše je samozřejmě ještě k dohledání... No a jestli je něco nesystémového, tak jsou to Piráti, v oblasti dopravy je to čirý nesmysl... Ostatní (a teď nehodnotím ostatní politické kapitoly) od nejvyššího zisku - ANO, ODS, SPD, KSČM i ČSSD - mají v programu tu více, tu méně fráze o dobudování dálniční sítě. Je jasný, že politika se tvoří, až bude nalezena parlamentní většina a uklohněný politický eintopf koaličních dohod, ale až zas tak velkou obavu bych neměl.... (a nebo tomu alespoň chci věřit... :-)
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od michal »

Jsou mozne tri druhy pristupu: 1) neblabolit a rychle postavit, co se ma 2) neblabolit a rychle zmenit, co se ma postavit (oboji, aby se ukazalo, ze jsme strana cinu) 3) blabolit dal. Ale jestli k D11 vydavaji letacky proti DZ a do pripravy 511 neblaze zasahuje urednik MhmP, tak si nedelam iluze, ze 511 a s ni celou Prahu a potazmo i CR cekaji lepsi casy...
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Michal R »

Ad michal:
Iluzí, že nás čekají lepší časy vážně netrpím.
Jenom jsem se snažil dát maličko optimismu v tew věci, že stávající majorita v parlamentu se dle proklamací tváří, že budovat dálnice chce...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od michal »

Ty lepší časy se týkaly výhradně stavby 511 a její důležitosti pro město i republiku. Celorepublikové politické klima jsem rozhodně nekomentoval, takže jsem od Vás tu iluzi lepších časů ani nečekal :D Jen prostě nahlas přemýšlím, jestli pro tuto konkrétní stavbu může dojít k nějakému posunu k lepšímu, k horšímu, nebo to zůstane u standardního průběhu, tedy "na dlouho a těžce a snad možná nakonec jednou"...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jozka »

Dej se vule bozi (a to rikam jako agnostik), protoze mam zkusenost z komunalni politiky s pristupem ANOnistu... zmenime to, abysme to zmenili. Abysme mohli rict, ze jsme autory te zmeny. Dalo hodne usili vsech ostatnich, aby se ze zmeny nestala uplna hovadina.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Tak co si pamatuji, tak ANOisti před pražskými komunálními volbami v roce 2014 vykřikovali nesmysly toho typu, jakože okruh je takto trasován kvůli tomu, že tam mají kmotři pozemky, že je to něčí maniupulace atd. Doufal jsem, že z tohoto se už probrali (tenkrát byli noví a v podstatě neměli vůbec žádný program - ten šili horkou jehlou z toho co jim kdo nakukal). Doufal jsem, že už se trochu zorientovali a nebudou chtít změnu za každou cenu. Vy jste moje doufání, teď trochu nalomil.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kyk »

Vykřikovali a měli pravdu, přímo rodinná mafie má pozemky v trase obchvatu ...
Žilková šílí: Nechce mít u baráku dálnici! Stropnický to zařídí?!
Já vím, bulvár... ale tahle familia nás ještě přijde (a už přichází) draho.
jendelin.i
Příspěvky: 65
Registrován: 15.10.2009 20:07:00

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jendelin.i »

Byl jsem u toho, když 511tku přišla hájit na setkání s občany v Běchovicích i primátorka Krnáčová (ANO), vzdorovala i osobnímu výpadu JUDr. Šubrtové, která před ní mávala volebním programem ANO (pro komunální volby 2014) který směřoval k "rozumné" variantě okruhu. Primátorka v podstatě odpověděla, že pod tíhou argumentů musela názor změnit...
Tj. od vítězství ANO v parlamentních volbách očekávám nezhoršení situace v přípravě PO 511.

OT: k situaci ve Sněmovně excelentní rozbor
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Sosa »

No pokud tam nepošlou příslušnou soudružku, tak se konat nebude.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Posudek EIA na 0511 doporučuje, aby MŽP vydalo kladné stanovisko:
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 71015.html
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Starostové 14 obcí na východě Prahy v memorandu požadují dokončení JV části Pražského okruhu
http://www.stavebni-forum.cz/cs/newsroo ... ho-okruhu/
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

Nemelo uz by byt vydano Stanovisko k EIA? Je to 30 dni od verejneho projednavani, ne? :o)
kuhe
Příspěvky: 15
Registrován: 5.10.2011 6:57:36

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kuhe »

Asi sem.

Zítra se chystá lokální setkání MČ Praha 15, MČ Praha 22, MČ Praha – Petrovice, IPR a Petra Dolínka (jihovýchod Prahy) ohledně dopravních staveb na dotčeném území.

Pokud to chápu správně, mělo by jít zejména o lokální doprovodné stavby k SOKP 511 (Hostivařská spojka), případně čistě lokální stavby (přeložka Hornoměcholupské ulice k překladišti Metrans).

Vzhledem k přítomnosti Petrovických mám silné pokušení dloubnout si a zmínit Jihovýchodní-krátkou variantu/Vestecku spojku jako optimální řešení místní situace. :kladivo:

Středa 8. 11. 2017 od 17:00 na Praze 15 v nové hasičské zbrojnici: Holoubkovská 323 https://mapy.cz/s/2bqqF

Oficiální oznámení: http://www.praha15.cz/urad/odbory-uradu ... inkem.html
Fb: https://www.facebook.com/68842867459885 ... 999412811/
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od FlakY` »

Já myslel, že to je zítra. Pokusím se tam dnes dostavit. Kdo se tam další chystáte?
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Michal R »

FlakY` píše:Já myslel, že to je zítra. Pokusím se tam dnes dostavit. Kdo se tam další chystáte?
Pro nás pracující: Dopředu díky za info ze setkání!
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

Dovolím si doplnit Michala: Díky za PODROBNÉ info ze setkání... Na jižní polokouli z něj budeme mít větší radost než vy ostatní na severní. :D :ok:
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od FlakY` »

Pár poznatků ze včerejšího setkání:

Stavba 511 by měla do 10 dnů získat stanovisko EIA, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by nebylo pozitivní. Kolem této stavby to bylo asi tak vše.

Hornoměcholupská
1. etapa přeložky Hornoměcholupské má nejblíže k realizaci (ÚR 12/2019) (https://mapy.cz/s/2bDpM), ale stále ještě není trasa definitivně zakotvena a existuje druhá varianta (https://mapy.cz/s/2bDqL). Jelikož není zanesena v UP, tak by změna trasy představovala zdržení minimálně další 3 roky. Některými lidmi včetně jednoho zastupitele byla tato trasa kritizovaná z jejich pohledu jako za zbytečnou stavbu a požadovali odsunutí výstavby do doby než se postaví Hostivařská spojka.
2.etapa přeložky Hornoměcholupské je v UP zanesena jen jako rezerva a teprve teď se prověřuje trasování a možné negativní vlivy. (https://mapy.cz/s/2bDtL) Pro starousedlíky je to priorita.
Celá přeložka Hornoměcholupské ulice tvoří obchvat MČ Praha 15 Horní Měcholupy a nežádoucí tranzitní dopravu odsouvá na okraj. Umožní další rozvoj MČ Praha 15 a v první etapě řeší kontejnerové překladiště společnosti Metrans, kde bude na novou přeložku přímo napojena.

Hostivařská spojka
Má nejdál k realizaci. Problémy jsou především mezi Kutnohorskou - D0 a proto se počítá, že obchvat Dolních Měcholup bude realizován samostatně. Petr Dolínek obhajoval magistrát z nečinnosti a nepřipravenosti této stavby. Poukazoval na malé kapacity úředníků a požádal MČ aby se zapojily do příprav a významně se podílely na urychlení realizace stavby.
Hostivařská spojka byla označena za absolutní prioritu a její realizace mohla být už před 10 lety. Bohužel ji magistrát přidružil ke stavbě 511 a záměrně odsunul přípravu do doby vyřešení stavby 511.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Svatosp »

FlakY` píše:Pár poznatků ze včerejšího setkání:

Hornoměcholupská
Některými lidmi včetně jednoho zastupitele byla tato trasa kritizovaná z jejich pohledu jako za zbytečnou stavbu a požadovali odsunutí výstavby do doby než se postaví Hostivařská spojka.
Který zastupitel to povazuje za zbytecne? Není to ten Zeleny ekoterorista Ducko, který napachal na Praha 15 uz dost zla, protože se dostal na radnici pod rouskou nejakeho občanského sdruzeni a soustavne skodi.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“