[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od martini »

Odvolání proti ÚR má dle dnes doručeného usnesení MMR řešit Krajský úřad Jihočeského kraje...

https://www.mmr.cz/getattachment/abe4ca ... Z&ext=.pdf
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Rozumím tomu dobře (případně mě prosím opravte) že v září 2020 to dostal k řešení Magistrát Prahy a teď se po 5 měsících MMR rozhodlo, že ne, a že to dá k vyjádření někomu jinému ? Když už, tak, proč jim to trvalo 5 měsíců ?
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Michal R »

Lynxy, jste tu na fóru už dost dlouho na to, aby vás to mohlo překvapit...

Ale holt koronáč a možnost home officu se 100% platu na ministerstvech rozhodně negeneruje nijak zvlášť tryskovou rychlost...

(jasně, martini, nechci házet všechny ministerské úředníky do jednoho pytlíku. A vás už teprve ne.)
Ale něco jsme loni i letos řešili, a vymření na MŽP, MPO a zejména MK dosahovalo biblických rozměrů. Takže se nedivím, že to trvalo 5 měsíců... Vždyť je to vlastně rychle ;)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

Protože 511 je státní priorita. Kdyby nebyla, tak se kdejaké lhůty nevyužívají naplno. :)
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

No, že je to k pláči, o tom žádná. Ale žel bohu, Michal má pravdu. Lhůty k tomu vyřízení odvolání nejspíše žádné dané nejsou, co ? Takže do konce roku ?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

Já teď myslel lhůty ohledně podjatosti. Každopádně je to smutný příběh. Ale na druhou stranu, ať je to radši rovnou mimo Prahu, od začátku řízení, a vše se poctivě vypořádává, ať to opět nezavdává odpůrcům důvody nebo možnosti to blokovat.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Mike »

jen aby za dalších 5 měsíců, úředníci JčK nevyhlásili, že když se jim z Prahy staví dálnice, tak jsou taky podjatí....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

pro zajímavost srovnání našich předpokladů a reality sem dávám fragmenty příspěvků ze září 2020 (snad se na mě autoři nebudou zlobit), jak jsme ještě relativně optimisticky očekávali rychlost projednání. Že bude 5 měsíců trvat jen přesunutí z jednoho úřadu na druhý nepředpokládal nikdo ... v tomhle jak vymyslet další zdržení, nás naše úřady nikdy nepřestanou překvapovat. V Michalově příspěvku jsem opravil rok 2011 na 2021, který evidentně měl na mysli
Michal R píše:Na vypořádání odvolání není termín, avizuje se rok. (No, pro další úvahu předpokládám, že odvolání zamítnou. Pokud ne, tak novou trasu už nikdo nikdy neprojedná a 511 nikdy nebude!) Já si myslím, že tak rychle to nepůjde a dávám vypořádní časovku konec 2021..........(vynechaný text)............. Tedy zahájení stavby jaro 2029 - když to půjde alespoň "normálně"..... Nebo se pletu?.
bumbik píše:Michal R: záleží na povaze námitek, pokud tam nebudou požadavky na přezkum závazných stanovisek, tak lze 46 rozkladů vyřídit za cca 6 - 8 měsíců, tzn. tady se bavíme cca o létě 2021 .......(vynechaný text) ......... tzn. na jaře 2024 (pokud nebude ÚOHS) můžeme začít stavět - uvidíme, jak moc se budu mýlit ;-)
.
Saljack píše:Já jsem optimista a doufám, že se s námitkami vypořádá rychle můj odhad je začátek 2021 a pak už doufám, že žádný problém nebude .......
Lynx píše:MichalR: Uvažujete realisticky, ale člověku se to nechce připustit, že je to takhle hrozné. Pořád jako by doufal v lepší zítřky. Třeba se stane zázrak a bude to o něco dřív :-)

Já se taky obávám, že když se smíříme s tím,. že to bude 2029, tak tu bude reálně až v roce 2040. Takže doufejme, že to bude co nejdřív a realně to bude 2029 :-)
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

2 Lynx : Dá se říci obecně, že naše očekávání jsou skrz naskrz prolezlá optimismem. Není to jen toto vlákno. V současnosti ve které každodenně jsme sklenici vody z 90% vidíme poloplnou. Nikoliv poloprázdnou. Na změny, časové posuny a problémy všeobecně máme na sobě jakési brnění. Beru, že optimistický pohled na věci obecně je našemu tělu a "duši" prospěšný. Snad...
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Máte pravdu - Je to přirozená psychická obrana, protože kdyby si člověk připouštěl všechna možná negativa a počítal se špatnými (i když bohužel pravděpodobnými) variantami vývoje, tak se pořád utápí v depresi. Speciálně u pražského okruhu by to byla permanentní těžká deprese :-) Tak je pro zachování zbytků duševního zdraví lepší dívat se spíš na jiné stavby, kde to jakžtakž jde.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Saljack »

Hmm tak mě opravdu nenapadlo, že to MMR opět pohnojí s tou podjatostí. Počítal jsem, že Praha bude na ty námitky připravená a že to půjde dobře. Ale s přesunem to teď vidím opravdu špatně. Teď se to bude v lepším případě 2 měsice převážet do JČK, ten to bude půl roku studovat a půl roku mu bude trvat než se s těma namitkami vypořádá takže můj nový stále optimistický odhad je, že se to vypořádá někdy na podzim 2022. Co mě ale fascinuje je to, že už několik měsíců víme, že Praha je podle MMR podjatá ale přesouvá se to až nyní. To by přece mělo být do týdne rozhodnuté a hlavně když Praha řekla, že se nebude odvolávat. Teď si myslím, že by bylo možná lepší kdyby se Praha odvolala proti podjatosti protože si myslím, že by to vyhrála a je jenom otázkou jak dlouho by to odvolání trvalo. Ale asi počítali, že MMR bude u rozhodnutí o přesunu mnohem rychlejší.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od krtek700 »

Ono možná můžeme být rádi, že jim to trvalo až do prosince rozhodnout. Jestli správně čtu, tak 10. 11. 2020 bylo uzavřeno memorandum Praha, Stč kraj a ŘSD, což by způsobilo i podjatost ve Stč kraji. Kdyby to tam stihli do podpisu memoranda celé, tak by se to asi opakovalo :D(taky tu námitku někdo v lednu dával na Stč kraj)

Saljack: Ono rozhodnutí o podjatosti nabylo právní moci až někdy před týdnem a předpokládám, že nemůžou přesouvat něco, co nebylo "odebráno".
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od MPMP »

A Praha se neodvolávala, podle mne, proto, že si s touto kauzou nechce "pálit prsty" a je vlastně ráda, že nemusí rozhodovat.
Aktuálnímu spolku ve vedení Prahy jde krásně cokoli kritizovat, ale jak má dojít na konkrétní akci, dělají, že neexistují.
A úředníkům na příslušných odborech se taky nedivím, ať totiž rozhodnou jakkoli, vždy budou částí medií rozcupování a pár dogmatiků jim začne vyhrožovat. Dělat dneska úředníka, který MUSÍ rozhodnout není žádný med. Já bych na ně zase tak moc nenadával.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

2 MPMP : Máš pravdu, pro JHK to je akce za trest, ale pražští úředníci si olíznou radostí všechny prsty, žes tím nemají starosti. A klauni se nepokrytě radují, že město rozhodovat nemusí a myjí si ruce jako Pilát pontský...Přímo tu skvadru vidím ! :zvraci:
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od krtek700 »

Zase bych to neházel na vládce v Praze, že to rozhodně nechtěli dělat. Na druhou stranu, Jihočeský kraj by měl mít teď poměrně velkou a čerstvou zkušenost s několika dálnicemi ne- D4, D3 řešili nějaké problémy, tak možná v současné situaci nejlepší řešení?
PS.: Tuší někdo, jestli může Praha předat i něco "rozdělaného", nebo to musí předat v původním stavu a s ničim nepomáhat.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Saljack »

Tak 1. Praha nemůže za to, že MMR je úplně mimo a řeklo, že Praha je podjatá (tady si myslím, že MMR si umylo ruce a nechtělo to řešit, tak to raději uznali) 2. Praha se neodvolala aby to uspíšila. Dokážete si představit, jak dlouho by trvalo to odvolání? Minimálně měsíc by trvalo, než by Praha dodala odvolání, že podjatá není. Když si vezmeme jak dlouho to trvalo MMR než rozhodlo, že je Praha podjatá, tak jak dlouho by jim asi trvalo vypořádat odvolání? Takže by se celý proces minimálně na rok zaseknul a stále by nebylo jasné, jak by to dopadlo. Co kdyby MMR opět rozhodlo, že Praha je podjatá (já sice věřím, že by to tak nedopadlo ale to nikdo z nás neví), tak bychom ztratili další rok. Takže to rozhodnutí vzdát se odvolání bylo podle mě správné. A už vás vidím, jak tady nadáváte, že se Praha odvolává a zbytečně to zdržuje. Největší škodič 511 je právě MMR. A neřekl bych, že se Praha raduje, že se toho zbaví, protože Praha na to bylo podle mě jediná připravená a má k tomu nejblíže.
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Atos »

Souhlasím a jen dodávám: Územní řízení řeší územně příslušný úřad právě proto, protože to území jakž takž zná.
Úřad v ČB už je od dotčeného území dost daleko a jen doufám, že se "potížisté" nebudou znovu odvolávat až do Haagu. A nebude se tady zase někdo jiný odvolávat pro "nekompetentnost", protože daný úřad to dotčené území vůbec nezná?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od MPMP »

Saljack píše:A neřekl bych, že se Praha raduje, že se toho zbaví, protože Praha na to bylo podle mě jediná připravená a má k tomu nejblíže.
S tímto nemohu souhlasit. pokud by Praha byla (jak píšeš) připravená a chtěla tu stavbu postrčit, mohla už dávno vykupovat pozemky pro zelené pásy. Reálně to ale skončilo tím memorandem (ta magistrátu jdou), nevykoupil se ale ani 1 metr čtvereční.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

S posledním příspěvkem souhlasím. Nicméně i tak si myslím, že je dobře, že to bude v JČ kraji. Bude to od začátku nestranné a nebude se to moci zpochybňovat kdykoli v dalším řízení. Ve výsledku to ušetří více času než ten pro***** půl rok. ;)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od bumbik »

co jsem slyšel tak, hl. důvod, proč se nepodařilo Praze vykoupit pozemky pro zelené pásy, je ten, že je většinou vlastní stejní vlastníci, kteří vlastní pozemky v trvalém záboru 511 a chtějí stejný bonus za pozemky v trvalém záboru a za pozemky pod zelenými pásy a to nelze a Praha u zelených pásů nemůže vyvlastňovat ... má svázané ruce
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

bumbiku, to bylo známo a jasné od začátku. Nechce se mi hledat tak moc zpátky, abych tu diskuzi v tématu "vyčuchal". Spíše jde o to, že si klauni s tím nápadem naběhli a nekonzultovali problém s někým kompetentním. Samozřejmě rozdíl v ceně mezi oběma typy pozemků je drastický. Ani se těm majitelům pozemků pod pásy nedivím, že se nikam s prodejem neženou...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Saljack »

Ještě jednou jak vykupování zelených pasu blokuje stavbu? Vůbec nijak stavba může být zprovozněná i bez nich. Takže tenhle argument je naprosto mimo. Praha na rozdíl od ŘSD nemá žádné páky jak majitele pozemku donutit aby je prodali a nemají neomezené finance a i kdyby měli tak si nikdo netroufne jim dát přemrštěnou cenu protože to smrdí obviněním. To memorandum vzniklo jenom z dobré vůle Praha se na to mohla úplně vybídnout. Navíc podobné memorandum má i Středočeský kraj. A jak psal bumbik většina pozemků má stejného vlastníka nebo leží přímo pod stavbou a tak se očekává, že to majitelé budou chtít řešit vše najednou a jelikož ŘSD zatím nemůže vykupovat musí se čekat. Když to tedy shrnu tak jediný kdo brzdí dostavbu jsou obce, které se stavbou nesousedí a MMR svými přešlapy totální neschopností.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od MPMP »

Takže podle tebe je v pořádku, že Praha před x lety velkohubě vyhlásila, že bude vykupovat pozemky pro stavbu před nabytím právní moci ÚR, pak se opravila, že bude vykupovat pozemky pro zelené pásy (opět za zvuku fanfár) a nakonec z toho v tichosti sejde a neudělá se VŮBEC NIC.
A nejsem si jistý, že to stavbu nebrzdí, protože ony "zelené pásy" byly výsledkem dohod s odpůrci stavby. A jak vidět, Praha sliby nedodržuje, proč by se tedy měli odpůrci dohodnout, když vidí, že sliby čelních politických představitelů nemají ani cenu papíru, na kterém jsou ona memoranda napsaná?
Tím tedy Praha stavbu rozhodně k realizaci nepřibližuje.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Aram96 »

Pokud vím, tak hlavními odpůrci jsou NIMBY z opačného konce Prahy, kteří nesouhlasí s 518-520 a tak blokují i tohle. Neobhajuju pražský magistrát, nicméně, že stavbu nebrzdí (ani nepřímo) je podle mě pravda. Mohli sice vykupovat dříve, jenže kdo by jim to prodal, když za pár let má přijít s lepší nabídkou ŘSD. ;) Já bych Praze vyčítal především tu plnou hubu keců, co měla a poté to, že není zatím vykoupeno nic pro zelené pásy. Ty ale stavbu nepřiblíží, jak se zde mnozí domnívají, ani "psychologicky" to ničemu nepomůže. Mohlo by to pomoci jedině za situace, kdy by hlavní brzdou byly právě pozemky (ty pod samotnou stavbou), což není tento případ. Tady je to o blokacích skrz povolování a to především ze strany těch, co do toho nemají ani co žvanit.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od krtek700 »

Aram96 píše:Pokud vím, tak hlavními odpůrci jsou NIMBY z opačného konce Prahy, kteří nesouhlasí s 518-520 a tak blokují i tohle.
To je ale způsobeno zejména těmi zelenými pásy, proto neprotestují okolní. Jinak by se zapojily i okolní obce, Běchovice skoro jistě.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“