[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Odpovědět
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Sosa »

Spíš prohlásí, že čekali až začne ŘSD vykupovat.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Benedikt píše:Co ale myslel pan ministr, že začne ŘSD vykupovat bez ÚR? To mi stále hlava nebere. Přeci aby mohli nabídnout osminásobek, musí být stavba umístěná a nikdo normální to neprodá za znaleckou cenu.
Já jsem zase slyšel v TV reportáži, že ŘSD bude vykupovat celé pozemky včetně části mimo dálnici v městem plánované odstiňovací zeleni a ty pak převede na město, které mu je zaplatí.

Jak to ale v praxi udělají a za jakou cenu to hodlají vykupovat, to by mě také zajímalo.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Michal R »

... a doplním Lynxe:
A jsem zvědav, kde na to v rozpočtu vezmou peníze a podle které legislativní normy to hodlají realizovat. Ani bych se nedivil, kdyby náhodou s tím po partizánsku začli, že dřív nebo později by se našel šikula, který by rozhodnutí o nákupu pozemků napadnul jako nezákonné. A že by se státní zástupci nějak žynýrovali obvinit celé zastupitelstvo, tak to ani omylem. Myslím, že tohle je jenom vějička pro novináře a neznalé, že jakmile dojde na hlasování, tak z toho najednou vycouvají....
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od dvs »

Nemelo by byt uz to UR?
Pak zapsat geometraky a popojedem.

Podle harmonogramu melo byt VČERA ...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

..podle všeho ŘSD stále ještě nedoplnilo všechny podklady, které po něm Praha 22 chce.. bohužel, ti zas nechtějí veřejně říct (ŘSD to snad řekli...), které podklady to jsou...
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Ohledně doplnění dokladů se standardně posílá žadateli oficiální úřední dokument nazvaný "Výzva". Takže to nepochybně už dávno proběhlo. Tam je vypsána doba přerušení řízení, co všechno požadují doložit, prostě všechny podorobnosti a úřední náležitosti.

Z čeho soudíte, že ŘSD ještě nedoplnilo podklady ?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

Ano, žadateli ano - to je ŘSD. Ale tato výzva není veřejná. Nechápu sice proč, když to je "správní úkon", ale je to zřejmě tak.
Nedoplnění soudím z toho, že jsem obě strany poptal - a vedoucí úřadu na P22 tvrdí, že ŘSD nedoplnilo. A ŘSD na tohle konkrétně zatím neodpovědělo, zatímco předtím na dotaz k vrácení ano.
A protože jsem od přírody opatrný k velkým soudům bez ověření, píšu "podle všeho".
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Tak to díky za informace přímo od zainteresovaných osob.

Už se opakuji, ale nerozumím tomu a pořád mě nepřestává fascinovat, jak ten inženýring odpovědné osoby nezvládají. A to u takhle důležité stavby. Tady žádná výzva neměla být, měli dodat všechno co úředník chce hned od začátku. Stačilo se předem zeptat co úředníci požadují.

Namísto toho hned po pár dnech od podání žádosti úředník hlásí, že je dokumentace nekompletní. To s tím úřadem vůbec nekomunikovali než žádost podali ? Neuvěřitelné. I u rodinného domku si tohle člověk předjedná, když nechce být zdržován.

No a teď jim zase neskutečně dlouho trvá doplnění. Chápu, že asi zase něco páčí z dalších úřadů, ale k tomuhle vůbec nemělo dojít. Kdyby byla řádná a hlavně včasná komunikace mezi žadatelem a stavebním úřadem. Času na to měli spousty.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

1975 - Díky, toto je záslužná činnost, protože i takový nepřímý tlak je donutí s tím něco dělat rychleji, když se toho odpovědného člověka bude někdu uvnitř na to ptát ;)
Nechci nikoho odsuzovat, ale vím z praxe, jak to chodí - a platí to i o mě samém :D

Lynx - předem bych je neodsuzoval. OÚR si mohl vyžádat něco, jehož zpracování chvíli trvá od nějakého externího zpracovatele, nebo to je třeba aktualizace stanoviska, kde se čeká na jiný státní orgán, atd.
Je ale pravda, že jsem v loňském roce něco s ŘSD pracovně musel řešit a oni jsou vážně chcíplí. Přesun jednoho hotového papíru na jiný státní orgán jim klidně trvá 2 měsíce a to ho mají připravený nebo mají napsat 1 stránku domluvené věci a někam to poslat. Prostě to někde leží na hromadě. To platí i vedoucích pracovnících ŘSD. Pak jsou ale jiní vedoucí pracovníci, kteří jsou velmi akční a šikovní. Pokud to borci nedostanou befelem od pana ředitele nebo přímo ministra, že to je top priorita, tak se dost čast často dlouho nic neděje. Mají tam evidentně nastavené úplně jiné časové vnímání než v soukromém sektoru.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

Ale D 0 je přece "priorita priorit" /viz ten článek ze 2017/, takže tady by se mělo makat na plné pecky. Doufejme, že se to konečně pohne. Už se těším na zprávu od těch šikovných zde na fóru ! :D
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

Divné je, že ŘSD říkalo, že ano, doplňují a do konce roku 2018 to budou mít. A najednou pořád nic. Za mě je špatné i to, že ta výzva je neveřejná. Proč? Co na tom je tajného? Můžete někdo znalejší doplnit, proč to je, respektive podle jakého zákona (abychom se poptali po změně:o) ?
Vilouch
Příspěvky: 117
Registrován: 10.8.2015 14:25:08

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Vilouch »

Obecně stavební řízení je ze zákona neveřejné s okruhem účastníků taxativně stanovených dle stavebního zákona (stavebník, vlastníci pozemků, atd..). Není tedy zákonný důvod něco zveřejňovat, ale tak dleko ještě řízení neí. V tuto chvílí se ale jedná o vůbec první krok - podání žádosti a před tím, než se řízení oznámí, je třeba doplnit, aby žádost byla kompletní. Tady ani nevidím žádnou potřebu, k čemu by mi bylo, že vím, co má ŘSD doplnit. O zahájení řízení se včas dozvíme - bude to určitě viset na úřední desce a budou toho plné noviny.
Jo a jak už tady zaznělo - to že je řízení přerušené a nějakou dobu to trvá, není nic nestandardního, stavební úřad se aspoň přesně vyjádřil, co ještě požaduje. A vzhledem k tomu, že nevíme, co chybí, ani nelze soudit, jestli už ŘSD trvá doplňování žádosti dlouho nebo ne.
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Atos »

Lynxi a spol.: Myslím, že už jsem tuto moji domněnku někde tady psal: Nebude třeba důvodem k podání nekompletní žádosti o ÚR to, že se tu nestaví ten "rodinný domek", ale trochu komplikovanější stavba. V době podání žádosti tak přiloží jen to co mají a už jim u těchto dokladů nepropadnou termíny (u něčeho jsou třeba jen půl roku) a zatím dále shánějí další déletrvající doklady.
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od AF-1 »

Idealne vzit nejakou tu miliardu navic a mit jedno kompletni RSD pro kazdou stavbu.
: o )
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

Vilouch píše:Obecně stavební řízení je ze zákona neveřejné s okruhem účastníků taxativně stanovených dle stavebního zákona (stavebník, vlastníci pozemků, atd..). Není tedy zákonný důvod něco zveřejňovat, ale tak dleko ještě řízení neí. V tuto chvílí se ale jedná o vůbec první krok - podání žádosti a před tím, než se řízení oznámí, je třeba doplnit, aby žádost byla kompletní. Tady ani nevidím žádnou potřebu, k čemu by mi bylo, že vím, co má ŘSD doplnit. O zahájení řízení se včas dozvíme - bude to určitě viset na úřední desce a budou toho plné noviny.
Jo a jak už tady zaznělo - to že je řízení přerušené a nějakou dobu to trvá, není nic nestandardního, stavební úřad se aspoň přesně vyjádřil, co ještě požaduje. A vzhledem k tomu, že nevíme, co chybí, ani nelze soudit, jestli už ŘSD trvá doplňování žádosti dlouho nebo ne.
Jasně, tady jde o přístup - já prostě věřím, že zcela transparentní státní správa je lepší, že když je na to vidět, je možné na ty úředníky více tlačit. Viz Registr smluv. A pak ten pohled, že pokud by ŘSD bylo soukromou organizací, tak to beru. Ale dokud ho "tak trochu platím", mám aspoň morální právo vědět, jak efektivně mé peníze utrácí.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od theodor less »

1975 píše: Jasně, tady jde o přístup - já prostě věřím, že zcela transparentní státní správa je lepší, že když je na to vidět, je možné na ty úředníky více tlačit.
Nedostatek transparentnosti může znamenat že nám "něco tají" nebo, že nezveřejňují každý úkon.
Tajnosti jsou špatně. Naproti tomu "přeinformovanost" ukládá správě další povinnosti, jejichž splnění zabere čas, peníze a přinese i riziko chyb.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

Obecně ano, ale mně by stačilo jen prosté přeposlání té stejné výzvy, kterou poslali na ŘSD, nic víc. Takhle mi odpověděli, ale že mi nemůžou odpovědět. Takže žádný čas neušetřili:o) Případně, aby ji v okamžiku poslání do ŘSD někam dali na web (úřední desku). Úplné scifi pro státní správu, že by měli jeden společný document management systém, nečekám. Jednoho Nagana jsem se dožil, víc už nečekám.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Souhlasím s 1975, že by to mělo být všechno veřejné, pak by byla úplně jiná úroveň veřejné kontroly. A tím i daleko větši tlak na urychlení práce.

Takhle se můžeme jen dohadovat v čem je problém a jediná informace kterou víme bezpečně je, že to všechno trvá strašlivě dlouho. Ale proč to tak trvá, na to si můžeme vytvářet spoustu teorií.

Jinak co se týče platnosti stanovisek, tak to u staveb obvykle nebývá omezené na půl roku, jak tady někdo psal. Není k tomu ani žádný důvod, proč by to mělo mít časové omezení a navíc takto krátké. K vyjádření to dávali různým institucím už cca před rokem, v září dávali žádost s dokumentací již upravenou podle stanovisek, takže nevím co za další stanoviska ještě shánějí nyní ? To právě bohužel nevíme (a ani mě nic nenapadá) a zase jsme u té veřejné informovanosti ....
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od ElWapp »

Vyjadreni spravcu siti samozrejme casove omezene je a je k tomu dobry duvod - site se v prubehu casu meni. Ohledne zverejneni vyzvy k doplneni - kdy predtim vas to u jine stavby zajimalo a co byste s takovou informaci udelali? V tomto specifickem pripade (511) by mel poslouzit zakon o pristupu k informacim, zverejnovat to u vsech staveb by akorat spamovalo vyvesni desku. Stejne to je vec, se kterou nic neudelate, a to ani jako ucastnici rizeni, coz nejste. Vyvesni deska ma slouzit k uverejneni dulezitych tisku upravujicich prava a povinnosti, ne byt mistem k ukojeni zvedavosti dalnicnich fandu.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od theodor less »

99% souhlas. To 1% je chybějící diakritika.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

ElWapp píše:Vyjadreni spravcu siti samozrejme casove omezene je a je k tomu dobry duvod - site se v prubehu casu meni. Ohledne zverejneni vyzvy k doplneni - kdy predtim vas to u jine stavby zajimalo a co byste s takovou informaci udelali? .........
U správců sítí je časově omezené - co se týče existence jejich sítí, ale ne na půl roku. Nejméně rok je to určitě. To jste zapomněl dodat. Jejich vyjádření k projektu jako takovém, už ale časově omezené není ! To jste především zapomněl dodat. U vyjádření různých institucí, například různých odborů Úřadu městské části, Hygienické stanice, Hasičů, Policie atd atd. také žádné časově omezené není. Ty se také vyjadřují ke konkrétní podobě projektu. Na to jste také zapomněl.

Co se týče uzavřenosti, tak tu jste obhajoval u ŘSD už vícekrát. Jakože nám vlastně není nic do toho co ŘSD dělá, že nám se nemá co zodpovídat, ale jen ministerstvu dopravy atd. Tedy že ŘSD vlastně nemá veřejnost informovat o své činnosti. V tomhle s vámi nesouhlasím zcela zásadně. Větší otevřenost znamená větší kontrolu, větší tlak na zlepšení práce, protože bude vidět, když někdo otálí a nepracuje. ŘSD je placena z našich daní, stará se o veřejné statky a má se tudíž zodpovídat i veřejnosti. Nejen interně na ministerstvu dopravy. Jsem pevně přesvědčen o tom, že větší otevřenost vede ke zlepšení práce té instituce.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od theodor less »

Lynx píše: ŘSD je placena z našich daní, stará se o veřejné statky a má se tudíž zodpovídat i veřejnosti.
Máme parlamentní demokracii. Není kontrola úloha opozice?
Máme zastupitelský systém, který platíme. Proč se mám místo na své zástupce spoléhat na občany,
kteří se "zradikalizovali"?
Zatím (navzdory zemanům a babišům) máme i svobodu slova. Není to úloha médií?
Budou instituce pro "zbytnělé výkaznictví" mít čas na práci?
Neochromí "heretičtí zprůhledňovači"státní aparát?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

theodor less píše:
Lynx píše: ŘSD je placena z našich daní, stará se o veřejné statky a má se tudíž zodpovídat i veřejnosti.
Máme parlamentní demokracii. Není kontrola úloha opozice?
Máme zastupitelský systém, který platíme. Proč se mám místo na své zástupce spoléhat na občany,
kteří se "zradikalizovali"?
Zatím (navzdory zemanům a babišům) máme i svobodu slova. Není to úloha médií?
Budou instituce pro "zbytnělé výkaznictví" mít čas na práci?
Neochromí "heretičtí zprůhledňovači"státní aparát?
Úloha opozice? V nějakém utopistickém snu, možná. V reálu?
Zastupitelský systém platíme. Ano, ŘSD taky.
Úloha médií? Myslíte jako nestranného Václava Moravce, jinak také partnera předsedy nejmenované opoziční strany?
Zbytnělé výkaznictví a ochromení státní správy - oni ty úředníci to píšou na pergamen, kaligrafickým písmem? Anebo v nějakém wordu, který mohou stejně jako do ŘSD poslat/uložit někam?

Já respektuju, že na to máme zcela rozdílné názory. Jen jeden dotaz - které země fungují lépe... otevřené Estonsko, nebo byrokratické (dosaďte si podle libovůle Česko, Francii...)?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

...z jiného vlákna

Registr smluv odhaluje pružnost státní správy: Darovací smlouva mezi Městem Pardubice a ŘSD o pozemcích mj. i pro MÚK Palackého byla podepsána v říjnu 2017. Ministerstvo financí ji schválilo (nutnost dle zákona) 2. března 2018. :roll:

Město Pardubice převádí na ŘSD další balík (ministerská doložka tentokráte trvala jenom 3 měsíce) pozemků včetně těch pro stavbu MÚK Palackého. Jaké další ještě případně chybí (krom SŽDC), ale bohužel nevím. Zajímavé je, že na některých pozemcích v okolí je ještě zapsána poznámka Předkupní právo podle § 101 zákona č. 183/2006 Sb., přičemž ale od jejich majitelů se již vykupovalo.


...čili například takto odhalená věc může vést k tlaku na změnu zákona, aby takové schválení nebylo potřeba, nebo aby u něj platila fikce souhlasu (například 1 měsíc max., i když za mě ideálně 8 dní - za ty třeba já musím nahlásit změny sociálce/zdravotní pojišťovně atd. - tak proč by podobně rychlý nemohl bý ti stát...)
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Lynx »

Kromě toho co psal už přispěvatel 1975, tak ani ta opozice či novináři se k informacím z ŘSD nedostanou, pokud to bude fungovat v neveřejném režimu. Ti co jsou u moci si dají pozor, aby se nedostalo ven na veřejnost nic navíc, než to co utajit nelze (viz třeba kolaps na D1 a záležitosti s tím spojené) . Takže takováhle kontrola bohužel v praxi nefunguje.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“