[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Odpovědět
Užovka
Příspěvky: 165
Registrován: 16.3.2009 10:55:38

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Užovka »

souhlas s pivkem !!
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od siesa »

Souhlas s Pivkem...Neco podobneho, jako kdyz nekdo bojuje proti prolomeni limitu proti tezbe uhli, ale rad si doma vecer rosviti a zatopi....Proste zijeme ve stredni Evrope ve spolecnosti 21. stoleti a KAZDY z nas musi obetovat neco ze sebe samotneho, aby bylo dosazeno nejake rozumne rovnovahy spolecnosti...
kot
Příspěvky: 10538
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

Sakra chlapi, vy jste ale tvrďáci. Ale naprostý souhlas! Je třeba najít rozumný a pro obě strany "zkousnutelný" kompromis. Tohle neustálé zdržování začíná být neúnosné!
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

Ne že by se mi tyhle partyzánské metody nelíbily, ale přeci jen bych přivítal spíš nějaké legislativní řešení typu "Zákon o liniových stavbách", které by ty obstrukce znemožnilo. Ještě k těm Běchovicím (když už jsme v tématu :) ): víc kamionů na I/12 by byl tlak na jinou, mnohem rozumnější část Běchovic - ty jsou totiž rozděleny zhruba na polovinu kolem I/12 (ti podporují přeložku I/12 a dostavbu okruhu) a na část blíže k budoucí MÚK (ti podporují zelené khméry, za něž kandidovala i současná starostka a kteří tak dostali 40% hlasů - a mám dojem, že se opírají o podporu topkařů).
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Na podání žaloby či odvolání stačí jediný člověk, který ani nemusí být z Běchovic. Viz třeba situace u D8 v Českém středohoří. Takže trestat někoho na základě principu kolektivní viny je nejenom amorální, ale taky neúčinné.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od dvs »

Standa píše:(ti podporují zelené khméry, za něž kandidovala i současná starostka a kteří tak dostali 40% hlasů - a mám dojem, že se opírají o podporu topkařů).
Tak já nevím, ale Běchovice starostku nemají...
složení zastupitelstva
http://www.praha-bechovice.cz/SAMOSPRAV ... telstvo-MC
složení rady
http://www.praha-bechovice.cz/SAMOSPRAV ... ny/Rada-MC
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

dvs: Aha, tak to jsem měl nějak chybně zafixováno, že starostkou je právě Šubrtová (tedy obdobná situace, jako na Suchdole). A z odkazů je dokonce zřejmé, že zde tvoří koalici ODS a TOP09! Zjevně bych měl víc ověřovat fakta (a zrovna tady jsem měl 100 chutí to udělat, úplně jistý jsem si nebyl) :oops: , asi stárnu ;) ...

Ovšem vyplývá z toho, že Pivkovo řešení je opravdu v případě Běchovic mimo, protože paní Šubrtová evidentně reprezentuje maximálně tak opozici zastupitelstva a obyvatelé si zde kompromisům nakloněné zastupitelstvo už zvolili. Suchdol je samozřejmě něco jiného, ale i kdyby si tam zvolili někoho jiného, Hejl a jeho klika bude škodit dál (jak píše Dr. Fe 1)... Prostě se zase ukazuje, že měl Klaus v ledasčem pravdu, tentokrát ve svém odporu k nikým nevoleným občanským sdružením :twisted: !
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od dvs »

No s tou opozicí a koalicí bych si tak moc jistý nebyl. Pro udělání názoru, jak se k okruhu staví MČ Běchovice si stačí přečíst negativní stanovisko této MČ k EIA na R1 510. Stanovisko je v příloze posudku MZP244_posudek.zip a je podepsané panem starostou. Slovník a argumenty jsou na první pohled od pí Šubrtové. Podobnost se Suchdolem je docela velká - NIMBA přístup napříč stranami. Na druhé straně neschopný magistrát, který není schopen zprocesovat ZÚR. Bodejť by byl, když jejich ÚRM, který to má na starosti ovládají borci na zklidňování (viz kauza Smetanovo nábřeží a útvar LADÍME) pod patronací pana primátora za TOP09.
Než vliv nikým nevolených sdružení je to nadbíhání menšinovému názoru.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

Já už tomu nerozumím, jak to teda v těch Běchovicích mají :) ... Tak snad ať je teda pro jistotu trochu přidusí :D ... Na názoru na MHMP se shodneme téměř 100%.
dvs píše:...Než vliv nikým nevolených sdružení je to nadbíhání menšinovému názoru.
To mi přijde jedno a to samé: ten menšinový názor (možná i výrazně menšinový názor) je reprezentován oním nikým nevoleným, leč značně hlasitým občanským sdružením (a ještě za naše peníze - via SFŽP :evil: ). Bohužel to spoustě lidí jaksi nedochází a nepotrestají tohle nadbíhání ve volbách, jak by bylo logické... Třeba pro mě je TOPka absolutně nevolitelná :twisted: .
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od dvs »

Ještě k těm volebním výsledkům je zajímavé kouknout na výsledky obecních voleb v roce 2010 v jednotlivých okrscích MČ Běchovice:
http://volby.cz/pls/kv2010/kv1111?xjazy ... 0&xvyber=1
http://volby.cz/pls/kv2010/kv1111?xjazy ... 0&xvyber=1

V roce 2006 ještě byly ty dva okrsky hogenní.
Užovka
Příspěvky: 165
Registrován: 16.3.2009 10:55:38

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Užovka »

však ono se to příští rok změní :-))
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od vaclav »

dvs píše:Ještě k těm volebním výsledkům je zajímavé kouknout na výsledky obecních voleb v roce 2010 v jednotlivých okrscích MČ Běchovice:
http://volby.cz/pls/kv2010/kv1111?xjazy ... 0&xvyber=1
http://volby.cz/pls/kv2010/kv1111?xjazy ... 0&xvyber=1

V roce 2006 ještě byly ty dva okrsky hogenní.
velice zajimave, mily wantsone!
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:Prostě se zase ukazuje, že měl Klaus v ledasčem pravdu, tentokrát ve svém odporu k nikým nevoleným občanským sdružením :twisted: !
Klaus jako obvykle pravdu neměl, ten jen potřeboval "klid k poctivé práci" jak za komančů. Problém se sdruženími není v jejich existenci ale v naprosto šílené možnosti odvolávat se proti čemukoliv a k tomu neochotě soudů rozhodovat, natož dokázat rozhodnout v rozumném čase. Výsledkem je, že jednu stížnost následuje pingpong od okresního ke krajskému soudu, ten to rozhodnout nechce, tak se to vrací okresnímu atd až to skončí po x letech na vrchním soudu. A protože není odvaha rozhodovat, tak se místo funkčních nedostatků hledají formální chyby.
Dusanh
Příspěvky: 714
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Dusanh »

JirkaS píše:Klaus jako obvykle pravdu neměl, ten jen potřeboval "klid k poctivé práci" jak za komančů. Problém se sdruženími není v jejich existenci ale v naprosto šílené možnosti odvolávat se proti čemukoliv a k tomu neochotě soudů rozhodovat, natož dokázat rozhodnout v rozumném čase. Výsledkem je, že jednu stížnost následuje pingpong od okresního ke krajskému soudu, ten to rozhodnout nechce, tak se to vrací okresnímu atd až to skončí po x letech na vrchním soudu. A protože není odvaha rozhodovat, tak se místo funkčních nedostatků hledají formální chyby.
Přesně tak. Místo izolovaných řešení je třeba mít univerzální v podobě zákona. Každý tím pádem bude vědět, co ho čeká, když... Nějaké vlaštovky se již objevují např. stran výkupů apod., snad se pohne i toto. Možná tomu nahraje i současná situace, kdy (do jisté míry) jsou peníze, ale nejsou připravené projekty.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

JirkaS: Problém občanských sdružení vidím především v nátlaku, který vyvíjejí na volené politiky (viz třeba Auto*mat a současný MHMP). Díky často až mesianistickému nasazení, propracované PR, proniknutí na klíčová místa ve státní správě a často velmi nechutné pomoci veřejnoprávních médií kontrolovaných těmi, jejichž jméno nesmíme vyslovit ;) , je jejich vliv naprosto neúměrný jejich skutečnému zastoupení ve společnosti - což je to, co kritizoval Klaus a v čem měl IMHO pravdu (ale jde jen o můj názor, neberu Vám Váš). Jakýkoli pokus o změnu legislativy v duchu, jak o něm píše Dusanh, automaticky narazí na obrovský odpor této skupiny a zatím se prostě nenašlo dost politiků natolik odvážných, aby se proti němu dokázali jasně vymezit. Navíc je otázka, jestli nestačí i legislativa stávající, pokud by soudy u dopravní infrastruktury tolik nelpěly právě na těch formálních nedostatcích a více upřednostňovaly něco jako "duch zákona" či "zdravý rozum" (že to umí, dokázal třeba NSS v onom případu rychlé jízdy v Děčíně). Souhlasím s Vámi, že soudům chybí odvaha rozhodovat, ale proč? Bojí se snad nátlaku aktivistů a jejich OS? Nebo už skutečně došlo k infiltraci původně nezávislých soudů (jmenovitě NSS) těmito nikým nevolenými a v podstatě marginálními skupinami? Divíte se, že stále více lidí chce ten "klid k poctivé práci" a bude podle toho i volit?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od JirkaS »

Ale nátlak je normální věc se kterou si politik musí umět poradit. Z druhé strany tlačí zase jiní - třeba stavební firmy, které mají i daleko lepší prostředky a nakonec i výstavba se dá politicky pěkně prezentovat. Podívejte se, jak i přes stížnosti místních radnice ochotně podporují kdejakého developera, kterému ještě ochotně změní na objednávku územní plán.
Ohledně soudců - není potřeba žádná infiltrace, neochota rozhodovat byla vždy (viz spousta ekonomických věcí z 90. let). Pobírat plat a nebýt vidět je vždy jistější řešení. Problém je navíc i přímo v systému, který ten nekonečný pingpong mezi jednotlivými stupni soudů umožňuje.
Jinak by mě zajímalo, koho myslíte tím "veřejnoprávních médií kontrolovaných těmi, jejichž jméno nesmíme vyslovit". Jediné jméno, které se nesmělo vyslovit, byl přece lord Voldemort, a ten měl "na starosti" Prahu :-)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

Asi to vidíme malinko odlišně, což ale není žádná katastrofa. Já také nechci OS zakazovat, jen je brát víc s rezervou - nakonec, může za nimi stát kdekdo.
JirkaS píše:...Jinak by mě zajímalo, koho myslíte tím "veřejnoprávních médií kontrolovaných těmi, jejichž jméno nesmíme vyslovit". Jediné jméno, které se nesmělo vyslovit, byl přece lord Voldemort, a ten měl "na starosti" Prahu :-)
Přiznám se, že už jsem tuhle Potterovskou formulku použil vícekrát. Tady jsem měl na mysli specifickou českou formu levicových intelektuálů, jejichž název bývá někdy používán s lehce ironickým až urážlivým zabarvením. Kdysi jste mě za jeho nadměrné užívání sepsul :) . Ale to už jsme dost OT, byť to vzdáleně s problematikou souvisí.
kyk
Příspěvky: 958
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kyk »

Občanská společnost je od toho aby se lidé zapojovali do veřejného dění.
Jde nejen o různé aktivisty či OS, která se snaží blokovat některé stavby, omezit IAD, které jsou proti různým variantám vedení dopravy městem, ale i jiné OS, sdružení, které se naopak snaží něco prosadit.
V případě různých auto*matů a jiných mi zde chybí jejich protipól, sdružení které chce řešit plynulost v dopravě a zároveň i najít místa pro chodce a cyklisty, spolky které by dlouhodobě tlačily na prosazení veřejně prospěšných zájmu a "byly slyšet a vidět". Podobně i v souvislosti s dostavbou MO a PO.
Nikde nic, ticho po pěšině.
Spíš než změnami legislativy omezující projevy občanské společnosti (pro někoho třeba negativistické a ideologické, avšak zcela legální) bych podpořil vznik a činnost právě takovýchto zájmových sdružení, kterým jde o věc a chtějí ji prosadit. Lidé sice nadávají na politiky, vše se stává politikum, ale nikdo nechce nic pro společnost udělat, prosadit společný zájem.
Raději budou sedět doma a nadávat tu na supějící kamiony, tu na uzavřené nábřeží, jinde na něco jiného.
A budou věřit že to za ně vyřeší Bureš anebo jiní...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

Kyk: Protipól tu je: http://www.osbid.cz/ . Jenže se netěší takové podpoře ze strany různých spasitelů a pachatelů dobra.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Sosa »

Standa píše:Navíc je otázka, jestli nestačí i legislativa stávající, pokud by soudy u dopravní infrastruktury tolik nelpěly právě na těch formálních nedostatcích a více upřednostňovaly něco jako "duch zákona" či "zdravý rozum" (že to umí, dokázal třeba NSS v onom případu rychlé jízdy v Děčíně).
Proboha jen ať se drží zákonů, právních základů a nepředjímají. Toto jsou jejich největší nešvary.

Jinak já říkám, že u nás máme soudy nezávislé ne dvou věcech, na zdravém rozumu a zákonech.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:Přiznám se, že už jsem tuhle Potterovskou formulku použil vícekrát. Tady jsem měl na mysli specifickou českou formu levicových intelektuálů, jejichž název bývá někdy používán s lehce ironickým až urážlivým zabarvením. Kdysi jste mě za jeho nadměrné užívání sepsul :) .
Mně to došlo, jenže je to dávno mimo realitu. Podívejte se na vedení ČT. Šéf - Dvořák - dosazen ODS, předseda rady ČT - Uhde (ODS) si zde užívá důchodu a jednou místopředsedkyní je Eklová (=Makrlíková), která je tam opět za věrné služby Klausovské ODS v tehdejší Bobovizi. Však už se Dvořák snaží, podobně jako předtím na Nově jde za jeho vedení publicistika nenápadně do kopru. Třeba Černé ovce už z poloviny jen opakují staré věci. Hlavně nedráždit....
Mike
Příspěvky: 5000
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Mike »

spíš by bylo třeba začít stavět "v karlovarském" stylu
okruh už mohl dávno stát, jezdilo by se po něm a někde u soudu by se hrál ten zmiňovaný pingpong o odstranění stavby 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

Mike píše:spíš by bylo třeba začít stavět "v karlovarském" stylu
okruh už mohl dávno stát, jezdilo by se po něm a někde u soudu by se hrál ten zmiňovaný pingpong o odstranění stavby 8-)
Jenže na to evidentně od odchodu Béma žádné vedení Prahy "nemá koule"...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

JirkaS píše:...Podívejte se na vedení ČT. Šéf - Dvořák - dosazen ODS, předseda rady ČT - Uhde (ODS) si zde užívá důchodu a jednou místopředsedkyní je Eklová (=Makrlíková), která je tam opět za věrné služby Klausovské ODS v tehdejší Bobovizi. Však už se Dvořák snaží, podobně jako předtím na Nově jde za jeho vedení publicistika nenápadně do kopru. Třeba Černé ovce už z poloviny jen opakují staré věci. Hlavně nedráždit....
Něco na tom asi bude - třeba na začátku předvolební kampaně prakticky nebylo hlavních zpráv, aby se neinformovalo o tom, co dělá Strana zelených: "Zelení připravují kandidátky", "Zelení už mají kandidátky skoro hotové", "Zelení mají sestavené kandidátky" a podobně. Prostě zadarmo PR jaké neměla ani leckterá mnohem významnější strana, o jiných marginálních stranách ani nemluvě. Po nějaké době se to zklidnilo, možná na základě nějakého zásahu shora. "Černé ovce" moc nesleduji, ale ty mi nikdy nepřišly nějak vyloženě politicky vyhraněné, takže jestli si na ně někdo došlápl, spíš půjde o business, než o politiku (což může jít ruku v ruce). Nicméně třeba pořadu "Z metropole" se to asi moc nedotýká ;) .

Pozn.: Dal jsem tuhle reakci do samostatného příspěvku, aby se dala vyhodit někam jinam, protože už jsme moc OT...
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od dvs »

Postoj pražského magistrátu vyjádřila jeho mluvčí v jednom z posledních čísel Světa motorů v článku k zavírání Smetanova nábřeží v odpovědi na otázku:
Tereza Králová, mluvčí pražského magistrátu; Svět motorů 2013 č.41 píše:Má magistrát v plánu budovat vnější a vnitřní okruh?
Vnější okruh je záležitostí státu a jeho postojů. Vnitřní okruh financuje město - příští rok by měl být otevřen tunelový komplex Blanka, který v mnohém pomůže. město chce i nadále postupovat koncepčně a strategicky.
To že to visí na neschopnosti úředníků magistrátu dát dopořádku ZÚR ani slovo.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“