[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Odpovědět
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od 1975 »

Lenny píše:
MPMP píše:Možná by zvládla, ale zkuste se na to podívat z jiného úhlu - máte 2 možnost:
1/ Začít stavět hned s tím, že rychlost v tomto úseku bude omezena (třeba až na 80 km/h)
2/ Trvat si na svém, že dálniční okruh by měl být bez omezení rychlosti a dohadovat se dalších 5 let. Do té doby nebudete jezdit vůbec, protože budete stát v kolonách.
Jen pro úplnost - jiná možnost se (zdá se) nenabízí.
Kterou variantu si vyberete?
Zvolím za 3. změna hlukových norem.
Lenny, to je právě ta cesta do pekel, o kterou se pokusili pražští hygienici, když z toho chtěli udělat "ochranné hlukové pásmo". Jediná třetí varianta je maximálně to, že by ŘSD přišlo s nějakou geniální úpravou, která by ten hluk snížila "stavebně".
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Mike »

andy píše:Jestli omezení rychlosti třeba na 80 km/h urychlí stavbu (o čemž teda silně pochybuju), tak jsem pro. Osobně jsem totiž toho názoru, že nějaké omezení rychlosti tam dřív nebo později bude tak jako tak - viz ostatní podobné úseky v Praze :mrgreen:
naopak !
jestli mi zaručíte, že tam budu moci 130kmh, tak klidně těch 5let budu svýma splodinama dusit vnitřní Prahu
jestli tam nakonec stejně bude 80kmh, tak ať už tam jedou buldozery
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od MPMP »

Mike píše:
andy píše:Jestli omezení rychlosti třeba na 80 km/h urychlí stavbu (o čemž teda silně pochybuju), tak jsem pro. Osobně jsem totiž toho názoru, že nějaké omezení rychlosti tam dřív nebo později bude tak jako tak - viz ostatní podobné úseky v Praze :mrgreen:
naopak !
jestli mi zaručíte, že tam budu moci 130kmh, tak klidně těch 5let budu svýma splodinama dusit vnitřní Prahu
jestli tam nakonec stejně bude 80kmh, tak ať už tam jedou buldozery
Nezaručíme! A osobně bych se moc divil, kdyby v blízké budoucnosti bylo na nějaké dálnici, která prochází do 500m od trvale obydlených domů města (nikoli malá vesnice), povolena maximální rychlost bez nějakého omezení. Stačí se podívat do Rakouska a Německa musí Vám to být jasné. ;)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Mike »

takže krom staré D1, která byla protažena mimo většinu měst a obcí jsme v této republice vlastně v háji :?
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od 1975 »

Lenny píše:
MPMP píše:Možná by zvládla, ale zkuste se na to podívat z jiného úhlu - máte 2 možnost:
1/ Začít stavět hned s tím, že rychlost v tomto úseku bude omezena (třeba až na 80 km/h)
2/ Trvat si na svém, že dálniční okruh by měl být bez omezení rychlosti a dohadovat se dalších 5 let. Do té doby nebudete jezdit vůbec, protože budete stát v kolonách.
Jen pro úplnost - jiná možnost se (zdá se) nenabízí.
Kterou variantu si vyberete?
Zvolím za 3. změna hlukových norem.
Možná, že přeci jen...
"... citované rozhodnutí od Ministerstva zdravotnictví jsme neobdrželi - nemůžeme se k němu vyjádřit. V případě MUK SOKP - Štěrboholská - R12 na kú Běchovice došlo k úpravám, které snižují hladinu hluku a tím pádem hlukové ochranné pásmo nezasahuje do obytné zástavby.""
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od MPMP »

1975 píše:Možná, že přeci jen...
"... citované rozhodnutí od Ministerstva zdravotnictví jsme neobdrželi - nemůžeme se k němu vyjádřit. V případě MUK SOKP - Štěrboholská - R12 na kú Běchovice došlo k úpravám, které snižují hladinu hluku a tím pádem hlukové ochranné pásmo nezasahuje do obytné zástavby.""
Tohle je citace odkud?
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Majkl »

Tak to vypadá, že tomu slavnýmu běchovickýmu sdružení jde o úplné zrušení územního rozhodnutí. Je to v dnešním článku na aktualne.cz. Ale psal to baroch takže je potřeba to brát trochu s rezervou. Nicméně něco na tom asi bude, pokud skutečně MMR zruší ÚR, tak je s 511 konec a rodí se nám druhý suchdol. Více v článku v sekci tisk.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od MPMP »

Majkl píše:Tak to vypadá, že tomu slavnýmu běchovickýmu sdružení jde o úplné zrušení územního rozhodnutí. Je to v dnešním článku na aktualne.cz. Ale psal to baroch takže je potřeba to brát trochu s rezervou. Nicméně něco na tom asi bude, pokud skutečně MMR zruší ÚR, tak je s 511 konec a rodí se nám druhý suchdol. Více v článku v sekci tisk.
Pokud se běchovickým podaří dosáhnout zrušení ÚR, tak zapomeňme na jakýkoli SOKP a to kdekoli, kde ještě není. Naprosto stejné argumenty jako Běchovice použije jakákoli jiná obec, ke které by se tato dálnice měla přiblížit. A já jim všem budu fandit, protože své ÚP a svůj rozvoj postavili na platném ÚP vyššího celku, zatímco v Běchovicích o té dálnici věděli a přesto tam tu výstavbu povolili. Je to jednoznačný návod pro jakoukoli obec, která nechce ve své blízkosti dálnici. Jestliže se v ÚP něco takového objeví, honem rozparcelovat a zastavět, oni se noví majitelé už postarají, aby nebyla a obec se pak může dokonce tvářit, že tu dálnici chce. Je to prostě hnus.
Se vší vážností zde prohlašuji, že sdružením navrhované vedení více na východ rozhodně neprojde přes obyvatele Úval, Horoušan, Jiren, Šestajovic, Nehvizd apod. V závislosti na detailním trasování si dosaďte odpovídající názvy obcí. Situaci na jih od I/12 neznám, ale předpokládám, že to bude podobné. Takže buď to ve stávající stopě nějak půjde a nebo zapomeňme všichni na jakoukoli dálnici kolem Prahy. Všude už stojí obytné zóny a pokud někde nestojí, tak během projednávání EIA je dost času území rozparcelovat, rozprodat a zastavět. "A šmytec"!
Chápu, že nikdo nechce dálniční křižovatku "pod okny", co ale nechápu, je přístup stavebních orgánů a hygieniků, kteří dovolí tuto výstavbu v místech, kde je v ÚP dávno předtím plánována stavba dálničního typu.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od pp21 »

V článku je nový zákres varianty "R" ... na webu OS pak totéž v trošku lepší kvalitě, tož jsem to teda pro jistotu plácnul přes mapu, abychom věděli kam by si to tak asi přáli ... zkrátky NIMBY
new-1.jpg
new-1.jpg (250.65 KiB) Zobrazeno 18176 x
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od andy »

Hlavně ten průchod středem Úval je luxusní :twisted:
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Majkl »

To jsou teda idioiti, jak chtějí zajistit napojení na 510? Přes R10? Nebo kam ta čára vede? Oni nad tím totiž vůbec nekoumali, prostě vzali tužku a udělali klikatou čáru, hlavně at je to pryč od nich. Jak píše MPMP, pokud jim tohle projde, je konec se vším. A navíc, ta křižovatka tam byla v plánu dávno, než to zastavěli. Ale já pevně věřím, že to neprojde.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od MPMP »

andy píše:Hlavně ten průchod středem Úval je luxusní :twisted:
To je jasné, na západ je Klánovický les, tam to jasně jít nemůže a kdyby to v tom plánku namalovali na východ od Úval, bylo by na první pohled patrné, že je to tak daledko, že je to nesmysl. :?
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Majkl »

To MPMP: Nedávno jste zde citoval, že dojde k úpravě té křižovatky tak, že hlukové ochranné pásmo nebude zasahovat do obytné zástavby. Je to řešení problému? A odkud ta citace je?
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od MPMP »

Majkl píše:To jsou teda idioiti, jak chtějí zajistit napojení na 510? Přes R10? Nebo kam ta čára vede? Oni nad tím totiž vůbec nekoumali, prostě vzali tužku a udělali klikatou čáru, hlavně at je to pryč od nich. Jak píše MPMP, pokud jim tohle projde, je konec se vším. A navíc, ta křižovatka tam byla v plánu dávno, než to zastavěli. Ale já pevně věřím, že to neprojde.
Všichni doufáme, že to neprojde, ale když vidím spor o pozemky u HK, tak se začínám vážně bát, že tady je možné všechno.
Proč byste chtěl něco napojovat na 510? Záměrem je vytlačit okruh co nejdál od MÉHO DOMU a následně ať se s 510 stane co chcete - nejlépe zrušit a zbourat. Vždyť to vydává hluk :evil:
Nejhorší na tom je, že tento postoj není postojem Běchovic, ale pouze těch co bydlí u té plánované křižovatky. A to jsou většnou lidi, co si to postavili (koupili) v posledních 10 letech, tedy relativně mají peníze, mají i kontakty na právníky, mají před sebou dlouhé bydlení v tomto místě a mají chuť udělat cokoliv k dosažení svého (když mě to stálo tolik peněz, tak si tu přece nenchám postavit dálnici).
Naproti tomu původní (s nadsázkou) obyvatelé obce žijí celý život u jedné z nejzatíženějších výpadovek Prahy a už jaksi otupěli a nemají ty prostředky, možnosti a drzost jako ti noví. ti by jakékoli vytěsnění dopravy z obce přivítali, ale přes protesty nových obyvatel to "jaksi" nejde. Že u stávající silnice bydlí mnohem více lidí a bez jakékoli hlukové ochrany, to nikoho nezajímá. Ach jo.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od MPMP »

Majkl píše:To MPMP: Nedávno jste zde citoval, že dojde k úpravě té křižovatky tak, že hlukové ochranné pásmo nebude zasahovat do obytné zástavby. Je to řešení problému? A odkud ta citace je?
Sorry, to psal 1975, já jsem se ho naopak ptal, odkud to má. :-)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od adamos »

Jen ať to přetrasují, držím jim palce. Ale s jednou podmínkou, že se protáhne Štěrboholská radiála do Říčan. A ta ŠR se postaví jako první!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Majkl »

To MPMP: Sorry, popletl jsem to, škoda :-)
Nicméně jaké jsou možnosti rozhodnutí MMR? Předpokládám, že to není jen zrušit nebo nezrušit ÚR. Pokud se splní podmínka hluku po úpravách křižovatky, tak není přece potřeba rušit ÚR. Může tedy být rozhodnutí MMR takové, že bude požadovat řešení hluku, ale nechá v platnosti ÚR, pokud se hluk vyřeší?
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od pp21 »

MPMP píše:Nejhorší na tom je, že tento postoj není postojem Běchovic, ale pouze těch co bydlí u té plánované křižovatky. A to jsou většnou lidi, co si to postavili (koupili) v posledních 10 letech...
No já nevím, podle informací z tisku se jedná o osadu se 120ti domy. A podle zběžného nahlédnutí do historických ortofotomap tam drtivá většina domů stojí minimálně od padesátých let, dokonce to vypadá, že za posledních 20 let tam nejsou prakticky žádné nové domy. To jen abychom v tom měli jasno ;o)
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od 1975 »

MPMP píše:
Majkl píše:To MPMP: Nedávno jste zde citoval, že dojde k úpravě té křižovatky tak, že hlukové ochranné pásmo nebude zasahovat do obytné zástavby. Je to řešení problému? A odkud ta citace je?
Sorry, to psal 1975, já jsem se ho naopak ptal, odkud to má. :-)
Já myslel, že to je z toho poznat :o) - je to od mluvčí ŘSD. Na druhý dotaz po nákresu takového řešení už bohužel odpověď nepřišla.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od MPMP »

Petr Pokorný píše:
MPMP píše:Nejhorší na tom je, že tento postoj není postojem Běchovic, ale pouze těch co bydlí u té plánované křižovatky. A to jsou většnou lidi, co si to postavili (koupili) v posledních 10 letech...
No já nevím, podle informací z tisku se jedná o osadu se 120ti domy. A podle zběžného nahlédnutí do historických ortofotomap tam drtivá většina domů stojí minimálně od padesátých let, dokonce to vypadá, že za posledních 20 let tam nejsou prakticky žádné nové domy. To jen abychom v tom měli jasno ;o)
Je to možné, nehodlám se přít. Pak ale už vůbec nechápu, proč tato námiotka přišla až teď. V době jednání o ÚR se neřešila? V době projednávání ÚP se neřešila? Kdykoliv mezitím se neřešila? Není to náhodou tak, že se řešila, ale obec Běchovice (vím, je to část Prahy, ale v katastrálním smyslu slova to je obec) to od začátku věděla a od začátku řešila dilema, zda ponechat těžkou doprau středem obce nebo zda souhlasit s navrženým řešením a došla k závěru, že navržené řešení je "menší zlo", než zakonzervování stávajícího stavu? Jen pro ostatní: já to nevím, já se ptám! Jen mi to přijde jako logické řešení, proč tento problém vyvstal až teď. Nejde o to ŽE je problém, ale KDY je prezentován a JAKÉ je navrhováno řešení. To z toho dělá klasicky NIMBY problém.
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Majkl »

Ale vždyt je to jasné, opět se vyskytlo klasický sdružení škodičů, jasně že to věděli už dávno,ale pokud se odvolali na poslední chvíli, tak v tom hledejme jednoznačně úmysl oddálit výstavbu co to jen jde. Už jsem to to jednou psal, není to postoj celých Běchovic, jen téhle části. A starosta Běchovic není jako Hejl, nechce přetrasování. Nevím jak jeho hlas je důležitý ale předpokládám, že MMR se nebude rozhodovat na základě toho, že parta de****ů chce zrušit ÚR a přihlédne i k názoru starosty. Pokud jde vyřešit problém hluku tak, aby to splNovlao co má, není vůbec důvod měnit ÚR. A MD se přece změne ani posunu křižovatky nebrání
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od martini »

Majkl píše:předpokládám, že MMR se nebude rozhodovat na základě toho, že parta de****ů chce zrušit ÚR a přihlédne i k názoru starosty. Pokud jde vyřešit problém hluku tak, aby to splNovlao co má, není vůbec důvod měnit ÚR. A MD se přece změne ani posunu křižovatky nebrání
Zůstaňme prosím ve slušné a věcné rovině. Všichni účastníci řízení si musí být rovni. Pokud to jsou občané dotčení stavbou, mají právo domáhat se svých práv pokud došlo k nějaké chybě (vyhlášení OHP, které označilo za nezákonné MZ). Problém je, že se ke stavbě mohou vyjadřovat i organizace, které jí nejsou dotčené, ale mají "vyšší poslání" chránit přírodu.

Věřím, že MMR přistoupí, vzhledem k výše uvedenému zrušení OHP, k oslovení investora s žádostí o vysvětlení resp. návrh řešení, a pokud investor dokáže, že provedl v projektu úpravy, které hluk sníží pod limit, že nebude nutné ÚR rušit.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Majkl »

Martini omlouvám se, nechal jsem se unést. Ale na druhou stranu, pokud by se tito lidé odvolali a chtěli řešit problém hluku, pak ok, neřeknu ani slovo, ale když jediným záměrem je celou stavbu za každou cenu zrušit a popř posunout kamsi k sousedovi (což je jen zastírací manévr, dobře vědí že jinde to nemůže být,ale hlavně že to není u nich) pak si žádné lichotivé titulování rozhodně nezaslouží
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od MPMP »

martini píše:Věřím, že MMR přistoupí, vzhledem k výše uvedenému zrušení OHP, k oslovení investora s žádostí o vysvětlení resp. návrh řešení, a pokud investor dokáže, že provedl v projektu úpravy, které hluk sníží pod limit, že nebude nutné ÚR rušit.
pokud to dostane na stůl "objektivní" úředník, tak ano, pokud to ale dostane na starost někdo, kdo "z principu" dálnicím nefandí, tak se diskutovat a vysvětlovat nebude a bude se rušit. Bohužel.
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: 511 Běchovice - D1

Příspěvek od Majkl »

Tak jsem se podíval na stránky toho slavného sdružení. A navzdory slibu martinimu se musím opakovat. Jsou to dementi. Jediným cílem není řešit hluk ale úplně zastavit výstavbu. Agitačními kecy typu: zastavte to,ještě je čas, se to tam jen hemží. Za největší kámoše tam samozřejmě považují suchdol aspol. Boj o hluk je jen záminka, nic víc (což neznamená že ten problém s hlukem bohužel není).
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“