[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Odpovědět
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

Skvělé zprávy ! Upřímně řečeno, vůbec jsem nedoufal v takovéto rozhodnutí NSS, zvláště v době "zklidňování" dopravy a "boulevardizaci" kapacitních komunikací. Díky za kvalitní práci příslušných pracovníků, jejichž podklady obstály proti všem známé pakáži !
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od dvs »

michal píše:Tak hlavně ať v tom přezkumu obstojí i připravená EIA dokumentace...
EIA samotna (kladne stanovisko) nejde napadnout primo u soudu. Napada se az UR, pro ktere je EIA zavaznym stanoviskem. U UR se jedna vetsinou o tzv. rozklady (ty si trenuje Patrik na D1).
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Mike »

takže zítra už tam najedou bagry :?: :roll:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kasme »

Běchovice hostily setkání k Pražskému okruhu

Zhruba tři stovky lidí z Běchovic a z okolních městských částí přišlo v úterý odpoledne do místní tělocvičny diskutovat a poslechnout si aktuální informace k jedné z nejvýznamnějších chystaných dopravních staveb současnosti - dostavbě Pražského okruhu v úseku tzv. 511 a související výstavby přeložky silnice I/12. „Jsme tu s vámi proto, abychom si vás vyslechli, diskutovali s vámi a našli přijatelná řešení,” shrnula cíl setkání osobně přítomná pražská primátorka Adriana Krnáčová.

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi ... skemu.html
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

Hezké čtení - včetně odkazu na reakci starostů na variantu obchvatu "tlustý fix" na mapě 1 : 200 000 . Konečně hlavní město jedná korektním způsobem. :ok:
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od AUTOsro »

Na jednání jsem byl, byl z něho pořizován záznam a prý bude k dispozici na stránkách Běchovic.

Byla představena celá stavba a nadstandardní řešení jejích negativních dopadů (hluku), také byla odprezentována nevhodnost regionální varianty. Na každé sedačce byl leták s obrázkem rozsahu vegetačních pásů uvažovených v EIA a rozsahu reálně připravovaných, v prezentaci byl pak ukázán 3D model protihlukových opatření. Zaujalo mě, že tam kromě valů budou i PHS přímo před domy. Kromě toho byl na každé sedačce i léták lobující za regionální okruh.

V rámci diskuze tam exministr Prachař přednesl své posouzení regionální varianty, kde vyšlo, že by ji využilo více aut a byla by levnější, ty vyšší intezity zdůvodňoval tranzitem, nižší cenu výpočtem z cenových normativů. Nevím, jak z toho dokázal dostat ty vyšší intezity na regionálí variantě, každopádně ta cena je dost hrubý odhad.
Po zpracovateli hlukové studie chtěli, aby se jim pomalu "omloval na kolenou" za to, že v předchozí verzi byla hluková uzávěra (načež několikrát vysvětloval, že to tam nechtěl on, ale hygiena, že jemu se to nelíbilo od začátku).
Krnáčovou tam sjeli za to, že ANO má v programu odmítnutí okruhu přes Černý Most a Běchovice, ale teď dělá něco jiného.
Celkově se vždy ozval potlesk z jedné části sálu, když se řeklo něco pro stavbu, a naopak z jiné části sálu, když se řeklo něco proti.

Jinak Běchovice chtějí, aby se co nejdříve dokončila 518 + 519, aby to všechno nejezdilo kolem nich.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Mroz »

Diky za informace a pekne shrnuti.

Jsou nekde k dohledani ty letaky ohledne vegetacnich pasu? Nedari se mi bohuzel nic dohledat.

Dale jsem se chtel zeptat, zdali se nediskutovaly vykupy pozemku v rezji h.m. Prahy. Jestli naprikald Praha neplanuje vykupovat pozemky jako celek a nikoli jen to, co je potreba pro samotnou stavbu, jak musi cinit RSD. Bylo by fajn, kdyby se na polich mezi 511 a Dubci vysadil les jako Robotka na druhe strane dalnice.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Jirka L »

leták, který se rozdával na besedě i s mapkou nové zeleně je třeba tady
http://www.praha-benice.cz/evt_file.php?file=1767
a záznam z první besedy v Uhříněvsi zde:
https://www.youtube.com/watch?v=34LG9kg1co4
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Pavel Q »

Nakonec zelené pásy jsou lepší než PHS, ale naráží to na problém pozemků. Mnohdy bych uvítal něco podobného i podle stávajících dálnic.
Pavel5
Příspěvky: 55
Registrován: 25.5.2012 8:53:59

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Pavel5 »

Jirka L píše:leták, který se rozdával na besedě i s mapkou nové zeleně je třeba tady
http://www.praha-benice.cz/evt_file.php?file=1767
Nevíte někdo, kdo je autorem letáku? Je to HMP? Docela mě překvapuje, že v letáku se uvádějí termíny pro začátek stavby 2019 a zprovoznění 2021, zatímco přímo na besedě se mluví o začátku 2021 a době trvání výstavby 4 roky.

Navíc pracovní skupina pro 511 má v posledním zápise následující:
(vydání stanoviska EIA 10/2017, podání žádosti o územní rozhodnutí 06/2018, pravomocné územní rozhodnutí 05/2019, pravomocné stavební povolení rozhodujících objektů 12/2020)

Co se vlastně skrývá mezi ÚR 06/2018 a pravomocné ÚR 05/2019. To již počítají s odvoláním a soudy?
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kuba »

Podání žádosti o ÚR neznamená vydání nepravomocného ÚR. Mezitím stavební úřad žádá o stanoviska dotčené orgány, probíhá územní řízení, koná se veřejné projednání a pak se vydává rozhodnutí.
jendelin.i
Příspěvky: 65
Registrován: 15.10.2009 20:07:00

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jendelin.i »

AUTOsro píše:V rámci diskuze tam exministr Prachař přednesl své posouzení regionální varianty, kde vyšlo, že by ji využilo více aut a byla by levnější, ty vyšší intezity zdůvodňoval tranzitem, nižší cenu výpočtem z cenových normativů. Nevím, jak z toho dokázal dostat ty vyšší intenzity na regionálí variantě,
Já myslím, že to ve svém projevu zřetelně naznačil - uvedený rozbor vycházel z průzkumů směrových vztahů vnější dopravy (jako např. ročenka 2011 str. 15.-16.), tj. zabýval se nejspíš pouze vnější dopravou do/z Prahy a tranzitem přes Prahu, zatímco vnitroměstské tangenciální vztahy považuje na PO za nežádoucí, jak výslovně řekl... A regionální var. by pobrala navíc nějaké středočeské tangenciální vztahy, i z II/101, tohle "mísení" asi nevadí...

Mě zase zaujala perla, že při tzv. regionální variantě by stát víc vybral na mýtném - to jako tímhle způsobem obhajuje, že např. jízdy D1 - D8 by se podstatně prodloužily?
jendelin.i
Příspěvky: 65
Registrován: 15.10.2009 20:07:00

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jendelin.i »

Mroz píše:Dale jsem se chtel zeptat, zdali se nediskutovaly vykupy pozemku v rezji h.m. Prahy. Jestli naprikald Praha neplanuje vykupovat pozemky jako celek a nikoli jen to, co je potreba pro samotnou stavbu, jak musi cinit RSD.
O výkupech v režii HMP pojednává Memorandum, schválené Usnesením Rady HMP č.1125 z 23.5.2017. (Ještě bude schvalovat Zastupitelstvo.) Zdůrazňuje se tam, že ŘSD následně od Prahy vykoupí jen ty pozemky, které jsou předmětem záboru dle pravomocného ÚR a za cenu, za kterou je HMP koupila (tj. Praha na tom nesmí mít zisk), nejvýše však za cenu dle předpisů, podle kterých ŘSD vykupuje.
Dolínek jasně řekl, že Praha bude vykupovat větší pozemky právě na ty slibované zelené pásy. Max. cenu (pochopitelně) zatím nikdo nezmiňuje, ale tuším, že i Praha bude muset postupovat hospodárně.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od JAnD »

Japao Joe píše:Ono to vykupování obcí (krajem...) má i jinou výhodu než jen volnost v cenách a to tu, že mohou vykupovat i pozemky, které nejsou součástí stavby. Jako vlastníka by mě určitě nepotěšilo, že mi vykoupí většinu pozemku (sice za 8× odhad), ale co s tím zbytkem (většinou bez rozumného přístupu a využití).
Ano, vzpomínám si, když jsem při projektování D47 nesměli zasáhnout do tohoto pozemku
http://ikatastr.cz/#ilat=49.571856&ilon ... n=17.64883
a říkali jsme si, proč to nevykoupili předem celé...
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Pavel Q »

Anebo to může dopadnout jako v Hradci http://hradec.idnes.cz/pozemky-pod-term ... zpravy_the
jpx
Příspěvky: 16
Registrován: 19.3.2009 10:56:24

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jpx »

U silnice Nupaky - Kuří na poli stojí náklaďák s vrtnou soupravou, že by nějaký průzkum v trase 511?
Orel
Příspěvky: 70
Registrován: 6.11.2010 14:18:15

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Orel »

jpx píše:U silnice Nupaky - Kuří na poli stojí náklaďák s vrtnou soupravou, že by nějaký průzkum v trase 511?
Když jsem 4.8.2013 pořizoval přiloženou fotku, nevěřil jsem, že budu mít ještě skoro po čtyřech letech radost ze správy o vrtné soupravě, stojící na poli za oněmi slaměnými balíky. Asi jsem jako většina příznivců stavby 511 čekal trochu rychlejší spád výstavby. No, můžeme jen doufat, že jde o první vlaštovku a ne o poruchu vrtné soupravy, která po opravě odfrčí na nějakou "důležitější" stavbu.
Přílohy
D1xR1.jpg
D1xR1.jpg (192.86 KiB) Zobrazeno 11805 x
JoeKing
Příspěvky: 21
Registrován: 2.5.2015 13:51:28

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od JoeKing »

http://www.ctidoma.cz/politika/2017-07- ... tuje-32343


Jste pražským radním za dopravu. Jak se díváte na stále nedostavěný Pražská okruh?

Myslím, že to není tak důležité jak se prezentuje. Víte, že 60% všech cest je veřejnou dopravou? To je potřeba podporovat. I kdyby byl Pražský okruh celý a přidal ještě jeden pruh, kdyby tito lidé sedli do auta, místo MHD, stejně by byl okruh k ničemu. Jde o předražený projekt. Pokud už je nutné něco stavět, neměly by to být drahé tunely, které navíc využijí jen auta.

Jaká dopravní stavba tedy má budoucnost?
Jednoznačně vysokorychlostní železnice z Brna do Prahy, i když jde o drahou záležitost, je to krok dopředu.
hekor
Příspěvky: 100
Registrován: 4.5.2016 22:14:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od hekor »

Četl jsem to celý. To je debil všech debilů ve všech názorech. Být jeho táta, tak se stydím...
jendelin.i
Příspěvky: 65
Registrován: 15.10.2009 20:07:00

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jendelin.i »

Ani paní autorka není nijak skvěle orientovaná, pokud si nevšimla, že před více než rokem a půl, za poměrně bouřlivých okolností, pražským radním být přestal 8-) :D :kladivo:
Tj. je pražským zastupitelem za dopravu (předsedou výboru v zastupitelstvu).
Já se lekl, že takhle perlil Dolínek :oops:
JoeKing
Příspěvky: 21
Registrován: 2.5.2015 13:51:28

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od JoeKing »

Dnes ve 22:00 budou na @CT24zive v Udalosti a komentare Dolinek, Humplik a Stropnicky diskutovat na tema prazsky okruh
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od kot »

Tak dement na otázku proč šmejdi brzdí D11, odpověděl tunelem Kubačka s pochvalou aktivit ekoteroristů obecně. D11 zkrátka zamluvil a moderátor ho nikam "nepřimáčkl". Myslím tím k odpovědi na otázku k D11.... Ach jo.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

Nemůžu toho šmejda taky vystát, ale D11 tam zmínil - že Hnutí Duha chrání občany, protože odhalilo podvod státu, který tvrdil, že má všechny pozemky, a prý nemá.o)
Samozřejmě, Dolanský totálně nepřipravený, takže na tuto lež, nebo aspoň polopravdu nedokázal reagovat, stejně jako na ostatní jeho lži.
Třeba 511 prý stojí proto, že ŘSD není ani schopné vykoupit pozemky. Co na tom, že bez ÚR to dělat NESMÍ. Narozdíl od Prahy, v jejíž vládě soudruh byl, a která, byť komplikovaně, vykupovat dávno mohla....
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“