| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=110 |
Stránka 12 z 150 |
| Autor: | Mike [ 7.6.2010 9:54:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice - D1 |
dokud se neobjeví prudký nárůst v Říčanech, Uhříněvsi, Kolodějích, Sibřině, Úvalech a podobných obcích na "objízdných trasách", tak není proč spěchat. 2014 budou další komunální volby, takže to je ideální prostor pro "profilaci" voličů |
|
| Autor: | Standa [ 7.6.2010 10:16:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice - D1 |
Mike píše: dokud se neobjeví prudký nárůst v Říčanech, Uhříněvsi, Kolodějích, Sibřině, Úvalech a podobných obcích na "objízdných trasách", tak není proč spěchat. 2014 budou další komunální volby, takže to je ideální prostor pro "profilaci" voličů V sobotu v podvečer jsem si projel II/101 mezi D1 a I/12 a tam se to bude muset opravdu pro kamiony zavřít, na mnoha místech se ani dva nevyhnou, v jedné části je už teď propadlá krajnice... Dobrá zpráva pro Český Brod je, že trasa na D11: I/12 > II/113 > II/330 je pro kamiony nepoužitelná (zákaz na II/113). To je ovšem špatná zpráva pro I/12... |
|
| Autor: | andy [ 8.6.2010 15:37:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
ŘSD píše: Na základě výzvy OS MHMP ze dne 20.5.2010 doplnilo ŘSD ČR žádost o vydání územního rozhodnutí o požadované doklady. Na základě tohoto doplnění očekáváme že bude pokračováno v územním řízení. Předpokládané termíny : Předpoklad nabytí právní moci územního rozhodnutí …………… 4.Q. 2010 Dokumentace pro stavební povolení ……………………………. 2.Q 2011 Stavební povolení ……………………………………………… 2.Q. 2012 Zahájení realizace ……………………………………………….. 3.Q. 2012 Zdroj zde. |
|
| Autor: | 1975 [ 8.6.2010 16:00:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Znamená to, že podklady doplnilo jen ŘSD, anebo i ty hygienici? Pokud všichni, proč je nabytí právní moci až Q4 2010? A proč je mezi dokumentací pro stavební povolení a vydáním SP celý rok? Vážně se to nedá stihnout rychleji a radostněji? |
|
| Autor: | P_V [ 8.6.2010 16:41:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
1975 píše: Vážně se to nedá stihnout rychleji a radostněji? |
|
| Autor: | obr [ 8.6.2010 17:01:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
v podstatě jde o to vypracovat dobře slohové cvičení a nasadit správného soudce s tím správným výkladem jinak jakkoliv vykladatelných zákonů.... že kvůli tomuhle se vleče zahájení stavby léta a na tomhle závisejí životy a zdraví lidí a miliardy nákladů je hodně smutné. |
|
| Autor: | andy [ 8.6.2010 17:13:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
obr píše: v podstatě jde o to vypracovat dobře slohové cvičení a nasadit správného soudce s tím správným výkladem jinak jakkoliv vykladatelných zákonů.... Pokud něco neznám, jistě si to můžu vykládat jakkoliv.. V tomto konkrétním případě šlo o to, že projekt byl z nějakého ne zcela známého důvodu navržen tak, že by nesplňoval všeobecně platné hygienické limity. Je tedy potřeba ho předělat tak, aby jim vyhověl - toť vše. obr píše: kvůli tomuhle se vleče zahájení stavby léta a na tomhle závisejí životy a zdraví lidí a miliardy nákladů No comment, jen připomínám např. toto: www.okruhprahy.cz/historie píše: První zmínky o silničním obchvatu kolem Prahy (tehdy nazývaného Pražský dálnicový okruh) jsou již z 30. let 20. století. |
|
| Autor: | Majkl [ 8.6.2010 18:54:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
To 1975: Podle mě je to rok proto, že je zde započítaná i doba na výkupy pozemků, což tak ten rok odpovídá. Protože SP může být vydáno až po získání pozemků. Naopak nabytí právní moci UR v 4Q mi přijde hodně optimistické, počítáme-li s tím, že se šubrtovci odvolají. |
|
| Autor: | obr [ 9.6.2010 6:09:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
andy - realita v Čechách je, že je třeba věc správně "zdůvodnit", nejlépe "objektivně" . Tohle zesílilo za totáče a zejména ve státní správě to bují stále. To "zdůvodnění" je bohužel mnohem důležitější nežli to podstatné v reálném životě - výsledek. Vy tady vycházíte z toho, jakoby všechny ty námitky a ti účastníci včetně škodičů a soudců byli něco důvěryhodného |
|
| Autor: | Standa [ 9.6.2010 7:55:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
obr píše: andy - realita v Čechách je, že je třeba věc správně "zdůvodnit", nejlépe "objektivně" . Tohle zesílilo za totáče a zejména ve státní správě to bují stále. To "zdůvodnění" je bohužel mnohem důležitější nežli to podstatné v reálném životě - výsledek. Vy tady vycházíte z toho, jakoby všechny ty námitky a ti účastníci včetně škodičů a soudců byli něco důvěryhodného I nedůvěryhodný škodič může vznést důvěryhodnou námitku. Zejména, když jde o něco měřitelného nebo alespoň teoreticky vypočítatelného - prostě to normě buď odpovídá, nebo ne. Důležité je, aby se to ŘSD podařilo přepracovat tak, aby se další škodičova odvolání nemohla o nic reálného opřít a byla tedy již zcela jednoznačně nedůvěryhodná. Podle toho přehledu na stránkách SOKP by ale už mělo být ze strany ŘSD vše hotovo a doplněno, takže se snad nebude čekat celé 4 měsíce. |
|
| Autor: | martini [ 9.6.2010 10:20:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
1975 píše: Znamená to, že podklady doplnilo jen ŘSD, anebo i ty hygienici? Pokud všichni, proč je nabytí právní moci až Q4 2010? A proč je mezi dokumentací pro stavební povolení a vydáním SP celý rok? Vážně se to nedá stihnout rychleji a radostněji? A jak již nekdo poznamenal, mezi obdobím, kdy ÚR nabyde právní moci a vydáním SP musí být jednak zpracována DSP, což samo o sobě takového času nevyžaduje, ale hlavně musí být vykoupeny alespoň nějaké pozemky, aby se mohlo vydat SP alespoň na dílčí stavební objekty (třeba na MÚK s ŠR Závěrem bych samozřejmě chtěl dodat, že se jedná o nejoptimističtější scénář ŘSD... Kéž by se to povedlo. Hlavně nesmí MHMP udělat zase nějakou formální chybu při vydávání ÚR, toho bych se obával nejvíce. |
|
| Autor: | obr [ 9.6.2010 10:37:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
stando, ano má to odpovídat nejen normě, ale i zákonům. A tady nastává ten problém...kterým a podle kterého výkladu ? |
|
| Autor: | Standa [ 9.6.2010 11:40:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
obr píše: stando, ano má to odpovídat nejen normě, ale i zákonům. A tady nastává ten problém...kterým a podle kterého výkladu ? Tak zrovna tady je to celkem jasné a snad se to i rychle vyřeší. Jinak samozřejmě souhlasím, že v podmínkách, kdy se neustále něco mění, je pochopitelně mnohem těžší něco schvalovat. Výklad zákonů je pak kapitola sama pro sebe, tam je to už o těch slohových cvičeních s nejistým výsledkem... |
|
| Autor: | 1975 [ 9.6.2010 12:05:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Pokud se píše, že ŘSD doplnilo, tak samozřejmě včetně stanoviska hygieny, oni (ŘSD) jako předkladatel musí poschánět všechna stanoviska DOSS (dotčené ográny státní správy, když zde Petr zmínil, že máme vysvětlovat všeobecně známé zkratky Pokud tedy všechno mají, tím lépe. Dá se k nim někde dostat? Podle mé zkušenosti na prostý dotaz ŘSD dokumenty nepošle, jen odpoví, že je předalo MHMP... |
|
| Autor: | martini [ 12.6.2010 13:33:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Na MHMP by Vám měli umožnit nahlédnout do spisu, ale musíte tam osobně a lépe se předem domluvit. Pokud to absolvujete, rádi se dozvíme výsledek. |
|
| Autor: | Speedy Gonzales [ 20.7.2010 23:59:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
ACHTUNG, ACHTUNG !!! OZNÁMENÍ MHMP O POKRAČOVÁNÍ ÚŘ NA SOKP 511 Má to zvláštní časování - Magistrát vydal oznámení 28.6.2010, na webu okruhprahy.cz se do objevilo 20.7.2010, ústní projednání je svoláno na 10.8.2010. KONTROLNÍ OTÁZKA: Je soudružka Šubrtová a její parta účastníkem řízení? |
|
| Autor: | j.jakubse [ 21.7.2010 11:10:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Maj tam v textu nekolikrat "stavba 511 Běchovice – dálnice D“ Vypadla jim z toho 1, tak doufejme, ze to nekdo nebude brat, jako formalni nedostatek a neodvola se kvuli tomu. Mozna by bylo dobry jim to sdelit, aby si to opravili. |
|
| Autor: | MPMP [ 21.7.2010 11:20:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
j.jakubse píše: Maj tam v textu nekolikrat "stavba 511 Běchovice – dálnice D“ Vypadla jim z toho 1, tak doufejme, ze to nekdo nebude brat, jako formalni nedostatek a neodvola se kvuli tomu. Mozna by bylo dobry jim to sdelit, aby si to opravili. |
|
| Autor: | obr [ 21.7.2010 12:59:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
k právu - škodiči blokují stavby, páchají miliardové škody a ničí lidi žalobami využívajícími důsledné dodržování (jakkoliv vykladatelných českých) zákonů, včetně překlepů v listinách. Argument o "nekvalifikovaných" úřednících je hlavní demagogií kde koho. A teď jsem se dozvěděl na Reportéři ČT, tedy instituce vysílající také výše uvedené "argumenty", že stále platný zákon o zrušení šlechtických titulů je v případě knížete "lesníka a hospodského" vlastně jen vyčpělá sodovka...kníže za redaktory ČT asi nemůže, ale připomnělo mi to, jak kníže sám obdivoval, že ve Švýcarsku dodnes respektují právo a platné zákony i když byly přijaty třeba v 17. století Doporučuji to D1, pokud chybné, opravit..tedy je název D1 právně správný ? |
|
| Autor: | Hrušková [ 29.7.2010 6:42:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R1 - Pražský okruh |
Magistrát hlavního města Prahy vydal 28.6.2010 oznámení o pokračování územního řízení na SOKP stavbu 511 Běchovice - dálnice D1 a současně nařídil veřejné ústní jednání, které se bude konat v úterý 10.srpna 2010 v 9:00 hodin v budově MHMP, Jungmannova 29, Praha 1, v zasedací místnosti č. 201, 2. patro. http://www.okruhprahy.cz/ze-stavby/ozna ... u-sokp-511 |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 29.7.2010 8:53:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Už to tady je, o tři příspěvky výše |
|
| Autor: | Hrušková [ 5.8.2010 11:26:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Jak to vypadá se stavbou úseku 511 po současných škrtech na ministerstvu, kdy některé stavby budou zakonzervované? |
|
| Autor: | pp21 [ 5.8.2010 12:18:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Hrušková píše: Jak to vypadá se stavbou úseku 511 po současných škrtech na ministerstvu, kdy některé stavby budou zakonzervované? Žádné škrty ještě neproběhly ... stále se jedná jen o politické tanečky a tahanice ... žádný oficiální výstup z toho stále není, všechny zprávy jsou zatím jen dohady nebo spekulace. Podle mě příprava 511 stále běží dál, tj čeká se na vydání ÚR. Jo a zrovna dneska jsem k tomu zaznamenal na webu Prahy aktuální info (rubrika "vy se ptáte, my odpovídáme"). Povšimněte si zejména toho, jak jde spolu dohromady otázka s odpovědí ... jeden vo koze, druhej vo voze...: Citace: Otázka: Clona 212 na Jižní spojce - oblast Záběhlic (K. Cingrošová 4.8.2010 10:58) Dobrý den, jelikož otevření jižní části Pražského okruhu nijak nezlepší tranzitní dopravu na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, chtěla bych se zeptat, kdy můžeme počítat s realizací PHS v této oblasti. Děkuji. Odpověď: (Odbor služeb veřejnosti MHMP 5.8.2010 8:36) Vážená paní Cingrošová, stavba 511 (Běchovice – dálnice D1) Pražského okruhu se nachází ve fázi územního řízení. Trasa byla vybrána z několika navržených variant, pro kterou byla zpracována dokumentace EIA a vydáno stanovisko Ministerstva životního prostředí ČR. Na základě žádosti o vydání územního rozhodnutí z června 2008 bylo územní rozhodnutí vydáno v prosinci 2008. Proti tomuto rozhodnutí bylo podáno 163 odvolání a Ministerstvo pro místní rozvoj v lednu 2010 vrátilo územní rozhodnutí zpět Magistrátu hl.m. Prahy k novému projednání. V květnu 2010 investor požádal o obnovu územního řízení. Nabytí právní moci nového územního rozhodnutí se předpokládá v závěru roku 2010. Po vydání územního rozhodnutí bude pokračovat investorská příprava zajištěním dokumentace ke stavebnímu povolení a k zadání stavby. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 5.8.2010 12:30:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Něco mi to připomíná |
|
| Autor: | Majkl [ 5.8.2010 14:13:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Kdopak to asi je ta Hrušková? že by někdo od šubrtovců? Ani bych se nedivil |
|
| Stránka 12 z 150 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|