| Autor |
Zpráva |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Já věřím, že obě paní mají sbaleno, připravené rozhodnutí, jen ve čtvrtek buchnou na "odeslat", a šup na vlak směr Hrvatska:o)
|
| 14.7.2020 9:46:21 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
To zní až příliš optimisticky. Nezapomeňte, že zatím poslední termín byl KONEC prázdnin. Jinak samozřejmě KÉŽ BY...
|
| 14.7.2020 11:06:19 |
|
 |
|
Roman813
Příspěvky: 115
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
No ale podle mě lze vznášet po seznámení s podklady připomínky, nebo ne? Třeba Egeria to tak dělá i na 3 kola...
|
| 14.7.2020 13:24:33 |
|
 |
|
Benedikt
Příspěvky: 131 Bydliště: D11
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Jinak nevím jestli jsem se nepreslechl, ale dnes Mátl prohlásil na té vládní saskarne něco ve smyslu, že na územko ani nespěchaji, aby ta stavba byla podle nove novely 416 a ze se tím zrychlí příprava alespoň o rok. Přičemž s realizací se tak počítá už příští rok.
|
| 14.7.2020 18:23:15 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
O jakou dnešní šaškárnu se jedná ? díky
|
| 14.7.2020 18:26:40 |
|
 |
|
Benedikt
Příspěvky: 131 Bydliště: D11
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Národní ekonomická konference, ale bylo to spíše takové podprahové to co jsem výše napsal. Nicméně v čase cca 1:55 tam o tom Mátl mluví a má tu stavbu v prezentaci po boku mimo jiné 136 nebo 311. https://www.nek2020.cz/
|
| 14.7.2020 19:31:14 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Díky za link. Myslím, že říkal, že územko je důležité, 416 zmínil ve smyslu, že právě na 511 by měla pomoci hodně. Zajímavý byl ten slide o rozpočtu - letos 56, 2021 pak 61, a na 2022 a 2023 by bylo potřeba přes 70mld. Přičemž když naposledy bylo přes 50mld. (2010, za ODS), tak se stavělo za zhruba dvojnásobné ceny.
|
| 14.7.2020 22:07:30 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4336 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Říkám to už minimálně rok, že při současném vývoji bude potřeba za cca 5 let téměř zdvojnásobit rozpočet ŘSD. Postupné zlepšování legislativy ještě více .. paradoxně pseudokrize by tomu mohla opravdu pomoci, pokud se z ní opravdu "budeme proinvestovávat". A jinak popravdě věřím, že s výkupy na 511 ta 416 (jak stará, tak nová) opravdu pomůže. D0 je dle mého názoru plná nějakých spekulantů, papalášů atd., kteří na tohle čekají 10, 20 let. Tu novou už asi nevyužije celou, ale pokud opravdu půjde podle plánů, tak teoreticky stačí po vydání UR ihned na úřad donést žádost o SP, na to počkat a jedeme. 
|
| 14.7.2020 22:25:07 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Arame, ono je to taky o tom poměru - podle RM z těch dnešních 56 šlo 17 na opravy. Neříkám, že už se nemusí opravovat, ale myslím, že ty největší už zaplaťpámbu proběhly a mohlo by jít na ně třeba půlka.
Ta 416 - nebude pak ale zase tlak na ŘSD, aby nevykupovalo, protože dá třeba osminásobek, když může získat SP, pozemky "zabavit" a v následném soudění o peníze vykoupit zřejmě za mnohem méně (viz JUDr.u Jaroměře)?
|
| 15.7.2020 22:01:51 |
|
 |
|
Kuba
Příspěvky: 1310
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Určitě bude v příštích letech velká potřeba zvýšit objem národních prostředků, už jenom vzhledem k tomu, že do programu OPD II je vše alokováno a další program je více než na vodě. Tato informace je z podzimu a na jaře se to o to víc znásobilo v návaznosti na Covid-19 a plánované obrovské zadlužení na úrovni EU. Postoj MF ČR na podzim byl neoblomný, a to že nelze zvyšovat objem zadlužení nad dluhovou brzdu a zároveň budou i tyto dluhy započítávány do celkového vládního dluhu ČR. Dále si MF stojí za tím, že vyvedení části dluhu na případnou akciovou společnost - model rakouský Asfinag - tak, aby se do sumy vládního dluhu nezapočítával, je již dnes absolutně neprůchodné a že tato metodika již není v národních rukou, ale určuje ji Eurostat, který by i v těchto případech dluhy do vládního dluhu započítával. Toto brzdí motivaci transformace ŘSD na akciovou společnost. Že by se podařilo trvale navýšit objem národních zdrojů ze státního rozpočtu, o tom silně pochybuji. Leda tak, že se zvýší v důsledku inflace.
|
| 16.7.2020 1:31:52 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Dohoda o Letňanech je na spadnutí, stát Praze přispěje na okruh, řekl Babiš Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ctvr ... domaci_burTéto stavby se týká tahle věta: "Premiér také řekl, že stát pomůže magistrátu s výkupem pozemků pro část úseku vnějšího okruhu mezi Běchovicemi a D1." Jak to Babiš reálně udělá, to tam bohužel není. Každopádně by bylo skvělé, kdyby se to konečně pohnulo
|
| 16.7.2020 11:39:49 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
|
| 16.7.2020 12:41:37 |
|
 |
|
goldfinger
Příspěvky: 217
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Než se to zprocesuje, tak bude třetí vláda a druhý primátor. Takže akorát další sliby pro radost bláznům.
|
| 16.7.2020 13:40:30 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
"Premiér také řekl, že stát pomůže magistrátu s výkupem pozemků pro část úseku vnějšího okruhu mezi Běchovicemi a D1." Tak schválně, jestli se teď bude nadávat na Babiše, že Hřibovi dost nepomáhá 
|
| 16.7.2020 14:52:21 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Není důvod nadávat Babišovi za to, že Praha nefunguje. To byl za Krnáčové, teď to vedou jiní a ještě hůř.
|
| 16.7.2020 15:19:57 |
|
 |
|
Saljack
Příspěvky: 325
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Tak očekávám od místních stěžovatelů na Prahu, že si stejně nyní budou stěžovat na vládu, že nevykoupila pozemky.
|
| 16.7.2020 19:28:59 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
No... Před čtyřmi lety vznikl slavný EIA seznam prioritních staveb. 511 se do toho seznamu nedostala, protože neměla ÚR. Řekněte mi, kam se tahle vládní priorita pod ochranou ministrů ANO za ty čtyři roky dostala?
|
| 16.7.2020 19:45:21 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Díkiy za připomenutí Michale. Tak snad se po těch 4 letech dožijeme (zatím nepravomocného) ÚR. No, ty 4 roky je fakt masakr !
|
| 16.7.2020 19:56:15 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Saljack píše: Tak očekávám od místních stěžovatelů na Prahu, že si stejně nyní budou stěžovat na vládu, že nevykoupila pozemky. Je někde jak přesně to řekl, nedej bože myslel? Jak může vykupovat vláda? Město ano. ŘSD ano, ale jen pozemky pro stavbu. Tam zas žádné nevykupuje město. Pokud začne platit 416, ono s tím ŘSD pohne, nebojte.
|
| 16.7.2020 21:03:44 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
No, jo chlape ! Ale kdy se dá po vrácení senátem /teoreticky/ čekat podpis hradního pána ???
|
| 16.7.2020 22:41:20 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
...asi jsou tu povolanější legislativci, ale myslím, že je celkem čas, protože nově může být účinnost vždy jen od 1.1., nebo 1.7., takže i kdyby všichni podepsali v srpnu, platit to bude až od ledna... ale bez záruky:o)
|
| 16.7.2020 22:43:31 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Ale v tom by mělo být buď přehlasování senátu sněmovnou, nebo její souhlas a pak teprve Miloš. /pak jsou tu všechny možné senátní, sněmovní prázdniny, třetí vlna čínské chřipky a už je konec roku /
|
| 16.7.2020 22:47:52 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Saljack píše: Tak očekávám od místních stěžovatelů na Prahu, že si stejně nyní budou stěžovat na vládu, že nevykoupila pozemky. To co píšete je naprosto zcestný. Zelený pásy si vymyslela Praha a sama slíbila, že vykoupí pozemky. A dokonce že vykoupí něco předem i pro ŘSD. V reálu neudělali zatím ani ň. Za to vláda fakt nemůže. Vládě lze oprávněně vyčítat ledacos, ale tohle zrovna ne.
|
| 17.7.2020 1:53:54 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Praha "si vymyslela"... No jo, mela se na to asi vykaslat, at se s tim (odporem mestskych casti) RSD popere samo. Co si ma Praha co vymyslet, ze? Po sto padesate sedme, at uz Praha nyni neco dela nebo ne, ted tim okruh nezdrzuje, ten je momentalne zaseknuty jen a pouze na stavebnim urade Prahy 22.
|
| 17.7.2020 6:24:45 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
ElWapp: to sice ano, ale až to na P22 vyřídí, bude se čekat na ty pozemky. A v tom mohla Praha pomoct, že by je vykoupila předem. Navíc to veřejně zástupci magistrátu prezentovali jako pomoc státu při stavbě obchvatu. Ano, prohlášení, to pražským radním jde. Ale reálně udělali co? Fakt to sem mám napsat?
|
| 17.7.2020 10:14:26 |
|
|