|
Právě je 27.4.2021 9:38:12
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
| Autor |
Zpráva |
|
Saljack
Příspěvky: 325
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Praha má vykupovat jenom tzv. zelené pásy ale vůbec ne pro ŘSD. Představa, že Praha vykoupí všechno je opravdu na hlavu. A přesně jako píše ElWapp, kdyby to bylo někde jinde než v Praze ŘSD by to řešilo všechno a byl by to jenom jejich problém. Tady se vlastně nadává na to, že Praha projevila iniciativu sice to zatím je jenom na papíře ale pořád je to něco co vůbec dělat nemusí.
|
| 17.7.2020 18:14:25 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Na hlavu to možná je, ale proč se s tím teda veřejně vytahovali na tiskové konferenci? Pokud něci nechci dělat, tak to neslibuju. Politik ale myslí "jinak". Ten naopak slíbí cokoli. To je ale asi tak všechno, tím se zřejmě tak vyčerpá, že mu už na nic dalšího nezbudou síly. A s tím nadáváním to je jeden velký omyl. Nikdo Prahu nekritizuje za to, že projevila iniciativu, ale že ji projevila PRÁVĚ JEN NA TOM PAPÍŘE. Kdyby se o tom nemluvilo na tiskovkách a nedělal se tomu prohlášení reklama a místo toho se zahájily výkupy, nikdo by proti tomu neřekl ani slovo.
|
| 17.7.2020 18:23:51 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
RSD pozemky pro zelene pasy vykupovat nemuze/nesmi. Praha muize. Jen to nedela a jen o tom keca.
|
| 17.7.2020 21:10:17 |
|
 |
|
Saljack
Příspěvky: 325
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Jestli si dobře pamatuji, tak je taky problém, ze spousta těch pozemků leží současně jak v zelených pásech, tak i pod okruhem. Již několikrát bylo řečeno, že jednání s majiteli by mělo probíhat zároveň jak s Prahou tak i s ŘSD, jenže ŘSD nemůže vykoupit nic bez ÚR. Další problém je, že zelené pásy nejsou veřejně prospěšnou stavbou (nebo to aspoň tvrdi Scheinherr) a pokud to tak je tak ten výkup je tedy mnohem těžší než v případě ŘSD, které může v případě, že se někdo zasekne i vyvlastnit.
|
| 18.7.2020 12:57:41 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Saljacku, píšeš to správně, ALE pokud je spousta těch pozemků tam i tam, tak by Praha mohla ZAČÍT vykupovat ty, které může. Tady na fóru někteří z nás "vrčíme", že Praha nevykoupila ani CENTIMETR. Takže to bylo hezké PIAR, ale skutek utek. Chápal bych, že Praha kvantifikuje ty pozemky, které LZE SAMOSTATNĚ vykoupit a na těch začne pracovat. U ostatních by argumentovala potřebou spolupráce. To ani nemluvím o tom, že by Praha mohla vykoupit pozemek jak pro pás, tak pro stavbu trasy. A POZDĚJI to převést na ŘSD. V tomto by nebyla první. Jiná města tak budoucí stavbu urychlují...
|
| 18.7.2020 14:05:27 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
kote, a pak je ještě další možnost, že ten příběh ohledně výkupu pozemků pro zelené pásy někdo vypustil, aniž by měl jakkoli znalost její dané problematiky, hloubku složitosti... Ono to se to u sójové ho latté dá vymyslet hodně....
|
| 18.7.2020 16:15:15 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
https://www.facebook.com/spolecneprohp/ ... 8756760537Spolek Společně pro Počernice už podal vyjádření k podkladům, 13 stránek.
|
| 21.7.2020 13:13:05 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Tak já nevím, ale tady je fakt něco postavené na hlavu... Negativní dotčení přírodní památky Počernický rybník. V rámci posouzení EIA bylo uvedeno, že se přírodní památka Počernický rybník nachází přibližně 400–500 m od SOKP 511. Z projektové dokumentace záměru je patrné, že tato vzdálenost je jen zhruba 80 m, tedy okolo 30 m od ochranného pásma Počernického rybníka.Docela by mě zajímalo, od kterého místa obě strany počítaly. A ještě více by mě zajímalo, proč se to řeší, když tou PP už prochází stavba 510...  To se jako na tomhle opravdu dá zastavit stavba veřejně prospěšné stavby?
Přílohy:
hp.jpg [ 213.47 KiB | Zobrazeno 2624 krát ]
|
| 21.7.2020 14:37:28 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4336 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Z projektové dokumentace je patrné, že to je 80 m  No, tak když se tam počítá odbočovací pruh té současné MÚK, tak asi ano. Já žasnu, že takovéhle kydy dokáže někdo dát na papír a ještě s tím jít na trh .. škoda lesů, opravdu. Ale pravda, proti spolku ve Znojmě a jejich 700 stranám jsou to troškaři (pardon z OT).
|
| 21.7.2020 16:26:43 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
...tak zatím na Praze 22 našli jen kolo:o)) http://praha22.prod.ki-wi.cz/file/MC220B0CH6AW%230%23MC220B0CH6AW.pdf...snad najdou i odvahu konečně vydat Rozhodnutí, když už ji uplynuly ty lhůty...
|
| 27.7.2020 20:30:30 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Teď v čase dovolených vydávat Rozhodnutí ? Nebuďme naivní .... Navíc teď Ministerstvo pro místní rozvoj vydává poukazy na slevu do lázní o které je enormní zájem, tak třeba tam paní taky odjela. Teď jen doufejme, že po návratu z lázní neonemocní a bude na to mít po těch lázních náladu. Kromě toho za chvíli jsou tady zase Vánoce a v čase předvánočním , to zas nemůžeme chtít, aby se něják moc pracovalo, nebuďme nelidové.
Sečteno a podtrženo - zatím to vypadá na posun zahájení výstavby o jednu až dvě pětiletky, při tomhle tempu .....
|
| 28.7.2020 1:12:52 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Lynxi, pokud se moc nepletu, tak vydání bylo nejprve avizováno o prázdninách, pak z toho vypadl KONEC prázdnin. No, a to je 34 dní. Takže buďme ještě "chvíli" trpěliví. Pak můžeme oficielně začít brblat a vrčet...
|
| 28.7.2020 12:13:37 |
|
 |
|
Saljack
Příspěvky: 325
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Jenom shrnutí za letošek sliby od úřadu, že rozhodnutí bude na jaře, potom do prázdnin a nyní je to do konce prázdnin. Takže dokážu pochopit, že je někdo. Po čtvrt ročním zpoždění, jenom letos, trochu nedočkavý.
|
| 28.7.2020 12:52:56 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Vydání Rozhodnutí bylo avizováno už cca před rokem, přičemž formální chybou úřadu, který neoslovil všechny účastníky, se ten samý proces dělá znova. Člověk by si naivně myslel, že to podruhé půjde rychle, ale v tuto chvíli je to asi 3/4 roku co úřad rozhoduje podruhé o tomtéž, co už jednou projednával. Mě to tedy přijde naprosto tristní a šílené - a to je to přitom údajně preferovaná stavba.
Takže jestli vám to přijde příliš, že by měl kvůli tomuhle člověk brblat a vrčet ...... tak už jste asi smířen s tím, že hlemýžď je oproti úřednímu postupu sprinter a že se stavby dožijou možná naši vnuci, ale my ne. Mimochodem, už před 10 lety se říkalo, že stavba 511 začne co nevidět, jen co bude dokončena 512 a 513. takže už možná na nějáké to lehké brblání máme i nárok .....
|
| 28.7.2020 16:03:23 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
osobně si myslím (a teď mě ukamenujete), že by bylo rozumnější, při té "sprintérské rychlosti" raději tu žádost o ÚR vzít zpět (ze strany ŘSD) a požádat znovu dle novely 416 již buď na krajském úřadě středočeského kraje nebo na magistrátu hl. města Prahy, podle mě by to bylo mnohem rychleji vyřízené, nebo ještě vyčkat, ale pokud nebude rozhodnutí na světě ani na podzim, tak pak už bych vážně uvažoval nejen o zpětvzetí žádosti, ale i o přepracování dokumentace a o podání žádosti o sloučené ÚR a SP dle novely 416, která snad od nového roku bude platit ... možná by to paradoxně bylo nejrychlejší řešení ..., ale současná agonie s P22 je podle mě zbytečnou ztrátou času, na tak rozsáhlou stavbu zkrátka nemají úřední kapacity ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 29.7.2020 7:59:26 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
To mi přijde jako nesmysl. Tím by se všechny připomínky zahodily, ale všichni by je stejně sepsali znova a musely by se opět vypořádávát. Navíc by to byl politický kocourkov. Rok práce stavebního úřadu zahozen, stavba odsunuta... a představa, že se podle dokumentace DÚR stavba povoluje, je iluzorní.
|
| 29.7.2020 8:04:15 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
bumbik píše: osobně si myslím (a teď mě ukamenujete), že by bylo rozumnější, při té "sprintérské rychlosti" raději tu žádost o ÚR vzít zpět (ze strany ŘSD) a požádat znovu dle novely 416 již buď na krajském úřadě středočeského kraje nebo na magistrátu hl. města Prahy, ... Proboha, jen to ne!
|
| 29.7.2020 8:06:45 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
ElWapp píše: To mi přijde jako nesmysl. Tím by se všechny připomínky zahodily, ale všichni by je stejně sepsali znova a musely by se opět vypořádávát. Navíc by to byl politický kocourkov. Rok práce stavebního úřadu zahozen, stavba odsunuta... a představa, že se podle dokumentace DÚR stavba povoluje, je iluzorní. asi jste mě nečetl pořádně - psal jsem PŘEPRACOVAT dokumentaci, tzn. vytvořit dokumentaci pro SLOUČENÉ ŘÍZENÍ ÚR a SP !!! a podle novely 416 rozjet toto tzv. koordinované řízení a podle polského modelu získat pozemky, pak jeden přezkum a máme platné ÚR a SP  pokud projde sněmovní verze 416, tak jsem si skoro jistý, že by to bylo rychlejší než současná agonie, protože se taky může stát, že za rok touto dobou budeme čekat "do konce prázdnin na rozhodnutí ze strany P22  "
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 29.7.2020 8:10:04 |
|
 |
|
ElWapp
Příspěvky: 1149 Bydliště: Praha 4
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Ono to prepracovani dokumentace ale neni jen o tom, ze se pretisknou rozpisky. Delat sloucene rizeni na SOKP bych neriskoval.
|
| 29.7.2020 8:15:33 |
|
 |
|
Saljack
Příspěvky: 325
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Proboha jen to ne. To už bych se stavby taky nemusel dožít. A nešlo by dotáhnout to ÚR a pak teprve aplikovat 416 i když si myslím, že se SP nebude zas tak velký problém, ale spíš mě zajímá zda by to něčemu pomohlo.
Dále by mě zajímalo, co dělá ŘSD potžmo MD pro to aby už konečně P22 to ÚR vydala. Nemohlo MD poskytnout nějaký grant pro P22 aby najmuli více lidí kvůli ÚR? Protože zatím nevidím nějakou přehnanou snahu od ŘSD nebo MD s tím pohnout aby to bylo rychleji (jedině 416).
|
| 29.7.2020 8:55:12 |
|
 |
|
krtek700
Příspěvky: 969
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Saljack píše: Proboha jen to ne. To už bych se stavby taky nemusel dožít. A nešlo by dotáhnout to ÚR a pak teprve aplikovat 416 i když si myslím, že se SP nebude zas tak velký problém, ale spíš mě zajímá zda by to něčemu pomohlo.
Dále by mě zajímalo, co dělá ŘSD potžmo MD pro to aby už konečně P22 to ÚR vydala. Nemohlo MD poskytnout nějaký grant pro P22 aby najmuli více lidí kvůli ÚR? Protože zatím nevidím nějakou přehnanou snahu od ŘSD nebo MD s tím pohnout aby to bylo rychleji (jedině 416). MD a už vůbec ne ŘSD do toho podle mě nesmí zasahovat. Praha něco poskytovala, jestli se nepletu, tak to byly nějaké peníze na právní služby ne?
|
| 29.7.2020 9:09:09 |
|
 |
|
Saljack
Příspěvky: 325
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Je jasné, že ŘSD do toho nemůže zasahovat, ale zase může tlačit na MD. A tady nevidím rozdíl jestli peníze poskytne Praha nebo MD. Navíc tady by vůbec nešlo o zasahování, ale pouze poskytnutí financí/kapacity aby to P22 mohla vůbec zpracovat (to, že na takový projekt opravdu nemá se nyní již jasně prokázalo). Pokud by to nemohlo udělat MD napřímo má říct jinému ministerstvu, vládě nebo nevím čemu, že je to potřeba řešit. To samé má udělat P22 a zažádat u Prahy, MD vlády nebo nevím kde aby jim s tím pomohli.
|
| 29.7.2020 9:30:46 |
|
 |
|
Dusanh
Příspěvky: 683
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
A kdo vlastně tehdy řešil 512/513/514?
|
| 29.7.2020 10:05:48 |
|
 |
|
ML90
Příspěvky: 1335 Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
bumbik píše: a podle polského modelu získat pozemky Už jsem tu na fóru popisoval, jak ten proces v Polsku vypadá (s vydáním stavebního povolení pozemky automaticky přecházejí za náhradu na stát) a jsem si takřka jistý, že v ČR by přes veřejné mínění nikdy nic podobného neprošlo. Představte si, že se vám tohle stane třeba s domem, kde žijete, což v Polsku není vzhledem k hustotě zástavby v některých regionech zas až tak vzácná situace. Odškodnění navíc není nějaký x násobek odhadní částky, ale naopak částka odškodnění nemůže podle zákona překročit hodnotu vyvlastňovaných nemovitostí.
|
| 29.7.2020 11:16:02 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
Bumbikuv nápad má logiku, pokud věříme, že 416 OPRAVDU ODBLOKUJE a urychlí výstavbu. Podle příspěvků výše, ale velká víra v našich řadách nepanuje. To jste mě poněkud zaskočili. Vypadá to, že jsem možná příliš velký optimista...
|
| 29.7.2020 11:21:56 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|