| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=110 |
Stránka 136 z 150 |
| Autor: | ElWapp [ 30.7.2020 15:00:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Tzn. přesně za 30 dnů se teprve začnou vypořádávat odvolání. A do jejich úplného vypořádání nenabývá ÚR právní moc? |
|
| Autor: | 1975 [ 30.7.2020 15:01:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
...tak to bych pochopil...zkoušejí to, byť marně. I na tom veřejném projednávání to zaznělo opakovaně... Větší bizár za mě je, že tam je třeba námitka MHMP.. |
|
| Autor: | martini [ 30.7.2020 15:44:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Námitky se shromáždí a pak půjde celý spis na Magistrát, který bude o námitkách rozhodovat. Uvidíme, jaký bude rozsah závazných stanovisek, který se bude chtít přezkoumávat, každopádně tady už by měla být většina stanovisek z hlediska svého stáří více než rok již nepřezkoumatelná, viz § 4 odst. 9, 10, 11, ale to by musel být odvolací orgán odvážný stejně jako MŽP v případě nadjezdu ve Velké Chuchli |
|
| Autor: | Saljack [ 30.7.2020 16:07:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Myslíš tuhle námitku?: Citace: [37] Hlavní město Praha, zast. MHMP – odbor evidence majetku, Mariánské nám. 2/2, 110 01 Praha 1, účastník řízení dle § 85 odst. 2 písm. a) stavebního zákona. Podání č.j. P22 7398/2019 OV 06 ze dne 24.6.2019. [38] HMP trvá na dodržení podmínek dle stanoviska odboru evidence majetku MHMP č.j. MHMP2080324/2018 ze dne 17.12.2018. V uvedeném stanovisku uděluje souhlas se stavbou za splnění tam uvedených podmínek, spočívajících v podmínkách na majetkoprávní vypořádání, stavebně-technických podmínkách a podmínkách provádění stavby. [39] Stavební úřad k bodu [38]: V daném případě není podmínkou vydání územního rozhodnutí souhlas vlastníka pozemku, na kterém se stavba umisťuje (k tomu blíže viz bod [5]). Shodně tak není předmětem územního řízení otázka majetkoprávního vypořádání (k tomu blíže viz bod [12]). Předmětem územního řízení nejsou ani stavebně technické podmínky (k tomu blíže viz bod [4]) ani podmínky provádění stavby, které spadají do řízení stavebního. Trochu mi není jasné, jak může sedět na odboru evidence majetku člověk, který neví co je ÚR a čeho se týká. Nebo nevím jak jinak si vysvětlit, proč tahle námitka byla podána. Působí to na mě totálně amatérsky. |
|
| Autor: | 1975 [ 30.7.2020 17:22:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
..proto říkám - bizár:o) A takovému MHMP půjdou námitky, viz Martini... ale primátor Tibetu už má celý tým určitě v lati, tužky nabroušené a vypořádá to obratem. |
|
| Autor: | ElWapp [ 30.7.2020 18:03:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Primator bude vyporadavat namitky? |
|
| Autor: | MPMP [ 30.7.2020 18:06:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
No, nečetl jsem to, jen jsem to zběžně během asi tak 1/2 hodiny "prolistoval". Docela by mne zajímalo, jak dlouho a jak poctivě to četli ti, kterým tak strašně moc vadilo, jak dlouho vypracování tohoto rozhodnutí trvalo. Stále si myslíte (Lynx, bumbik, Saljack, ...), že to mohlo být "už dávno hotové"? |
|
| Autor: | Lynx [ 30.7.2020 18:14:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Ano. Mělo to být už dávno hotové. Vzhledem k tomu, že dělali podruhé to samé, tak je 3/4 roku skandální doba. 90 procent měli hotovo z minula. Tak co těch 3/4 roku dělali ? Mimochodem podruhé se to dělalo jejich formální chybou. Takže o to víc by měli hnout zadelí, což se nestalo. Primární chyba je ale na straně státu, že nemá mechanismy jak posílit stavební úřady v těchto případech a poskytnout jim součinnost, právní pomoc atd. Že je to na jedné či dvou úřednicích, které s tím nemají zkušenosti, je systémová chyba. Trestuhodná systémová chyba. Takhle to přece nemůže fungovat, aby dálnici o délce 15 km se stovkami stavebních objektů a tisíci dotčenými lidmi a organizacemi řešila úřednice, která do té doby dělala územní rozhodnutí a stavební povolení jen na stavbu nových ulic v délce 100 m někde na poli za obcí, kde je dotčených lidí a organizací jenom pár a nestojí proti ní právníci ekologických organizací. |
|
| Autor: | Lynx [ 30.7.2020 18:40:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Omlouvám se se za druhý příspěvek k témuž tématu - ale přehoďme výhybku k reálným věcem: Mohl by prosím někdo znalý napsat, co nás teď čeká ? Tedy jaké jsou varianty vývoje ? odvolání bude skoro určitě - co to bude znamenat a v jakém časovém horizontu ? Děkuji. |
|
| Autor: | 1975 [ 30.7.2020 18:51:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
ElWapp píše: Primator bude vyporadavat namitky? Hubou určitě. https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/prazsky-okruh-reditelstvi-silnic-a-dalnic-d1-primator-zdenek-hrib.A200730_183419_eko-doprava_chtl |
|
| Autor: | Mike [ 30.7.2020 19:11:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Saljack píše: Jenže právě, že se tady již více 10 let tvrdí, že ještě rok dva. ... a co se kvůli tomu stalo-změnilo-posunulo ? NIC auta dál poskakují po šterboholské, tranzit se valí do města... a sotva se to dostaví - myšleno 511, tak se zjistí jak moc chybí 520 ( o čemž tady už nějaký pátek diskutujeme ) a to se vůbec, ani v náznacích nemluví, co bude vlastně s 518-519... poslední, co trochu odsejpalo byla D5 |
|
| Autor: | michal [ 30.7.2020 19:19:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Ten vocas primátor už na základě dnešního nepravomocného ÚR začíná v roce 2022 stavět... |
|
| Autor: | kot [ 30.7.2020 19:25:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
"Město ve spolupráci se státem vykupuje pozemky pro tzv. zelené pásy kolem okruhu"... Pohádka a staré pověsti české pokračují ! Třeba doopravdy město příští rok začne ! |
|
| Autor: | jozka [ 30.7.2020 20:27:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Tak, znate to. Kde se ji, tam jez, kde se pije, tam pij a kde se pracuje tam neprekazej. |
|
| Autor: | 1975 [ 30.7.2020 21:58:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
kot píše: "Město ve spolupráci se státem vykupuje pozemky pro tzv. zelené pásy kolem okruhu"... Pohádka a staré pověsti české pokračují ! Třeba doopravdy město příští rok začne ! TW RM: Postupně se oslovují vlastníci pozemků společně s Hl. m. Praha, kteří jsou dotčeni stavbou i tzv. zelenými pásy. Zároveň už probíhají veškeré převody od státních institucí. Bohužel bez pravomocného ÚR nelze vyvlastňovat vlastnictví pozemků v případě neshody s majitelem. |
|
| Autor: | Kuba [ 30.7.2020 23:09:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
1975 píše: Aram96 píše: Vidím to tak, že si žensky z úřadu přečetly tu konverzaci tady a když se tady vymýšlí něco o zpětvzetí žádosti a podobně, tak to radši vydaly houby tady...už je nebavily ty moje neodbytné dotazy do mailu a telefonicky:o) Každopádně malilinkatý krůček vperjod! Super! Jednoznačně! Na druhou stranu - rozhodnutí má 204 stran a opravdu to svědčí o složitosti řízení. Paní Ing. Máslové tímto děkuji za spoustu mravenčí práce a přeji velmi příjemnou dovolenou v lázních |
|
| Autor: | Majkii [ 31.7.2020 6:04:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Jojo, ale když i omniministr to prezentuje tak, že vydání blokoval úředník z Uhříněvsi... |
|
| Autor: | Saljack [ 31.7.2020 11:39:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Zajímalo jako tlak MD a ŘSD vyvíjeli (myslím, že žádný). Pokud na ně tlačili, tak to může ještě být průser a někdo to může zneužít k odvolání. Ministr si chtěl přihrát politické body, ale zachoval se jak slon v porcelánu, působí to na mě totálně amatérsky. |
|
| Autor: | Saljack [ 31.7.2020 11:44:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Mimochodem tohle je od starosty Uhříněvse: Citace: Pane ministře, jste dobytek Pig face a píši vám to jako starosta Uhříněvsi. Proč MMR pověřilo vydáním ÚR náš stavební úřad, když tato řízení k dálnicím jinak řeší vaše ministerstvo? Myslíte, že u nás o to někdo stál? Nikoho jste se v roce 2018 neptali a rovnou to na nás hodili. |
|
| Autor: | mapman [ 31.7.2020 12:16:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Tak to je reakce jak z hospody - MMR je havlíčkovo ministerstvo? a MMR opravdu pověřilo Uhříněves vydáním ÚR nebo to vyplývalo z tehdejšího znění zákona? Nikdo to totiž na Uhříněves v roce 2018 nehodil, prostě jim to ze zákona příslušelo... |
|
| Autor: | 1975 [ 31.7.2020 12:38:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Od obou je to fakt reakce nehodná gentlemana. Jen si nedělám iluze, že by to na magistrátu Prahy jelo nějak extra rychlejc. |
|
| Autor: | dvs [ 31.7.2020 13:05:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Teď ten chlubivý houbař na magistrátu vypadá jak gentlman Ach jo. Pani úřednici děkujeme a přejeme příjemnou druhou polovinu prázdnin. Jak to vidíte s vyřešením těch odvolání. |
|
| Autor: | kot [ 31.7.2020 14:16:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
No, od Havlíčka to opravdu šikovné nebylo. Starostu Uhřiněvse lze chápat, ale jeho reakce je naprosto mimo! A navíc smíchává hrušky a jablka do jednoho pytle (MMR X MD). To, že si to vláda neošetřila lépe (nějaká vyjímka) ukazuje na "prioritu" této /podle mně/ nejdůležitější stavby v ČR. Ale tohle vše je za námi. Teď se ukáže, co pro to je schopen předvést houbař. |
|
| Autor: | 1975 [ 31.7.2020 14:49:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
Kote, jen bacha, jakékoli "výjimky po jednu prioritní stavbu" jsou slepou cestou do pekel. Smutným pomníčkem v tomto smyslu byla i myšlenka využití ochranného hlukového pásma u této stavby, kterou se právě na 511 zkusilo v dobré víře jít a ve finále to celý proces bohužel jen zdrželo, protože to dalo šubrtům munici a bylo to kvůli tomu shozeno. |
|
| Autor: | kot [ 31.7.2020 15:05:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1) |
2 1975 : Máš úplnou pravdu, různé výjimky jsou cestou do pekel! ( cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly ) Ale když je ta 511 tak důležitá... Ale trefil jsi s tou výjimkou na hluk hřebíček na hlavičku ! Tam se to tenkrát hooodně zadrhlo. A minimálně od té doby byli aktivisti všeho druhu na koni. |
|
| Stránka 136 z 150 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|