České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=110
Stránka 136 z 150

Autor:  ElWapp [ 30.7.2020 15:00:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Tzn. přesně za 30 dnů se teprve začnou vypořádávat odvolání. A do jejich úplného vypořádání nenabývá ÚR právní moc?

Autor:  1975 [ 30.7.2020 15:01:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

...tak to bych pochopil...zkoušejí to, byť marně. I na tom veřejném projednávání to zaznělo opakovaně... Větší bizár za mě je, že tam je třeba námitka MHMP..

Autor:  martini [ 30.7.2020 15:44:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Námitky se shromáždí a pak půjde celý spis na Magistrát, který bude o námitkách rozhodovat. Uvidíme, jaký bude rozsah závazných stanovisek, který se bude chtít přezkoumávat, každopádně tady už by měla být většina stanovisek z hlediska svého stáří více než rok již nepřezkoumatelná, viz § 4 odst. 9, 10, 11, ale to by musel být odvolací orgán odvážný stejně jako MŽP v případě nadjezdu ve Velké Chuchli :-)

Autor:  Saljack [ 30.7.2020 16:07:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Myslíš tuhle námitku?:
Citace:
[37] Hlavní město Praha, zast. MHMP – odbor evidence majetku, Mariánské nám. 2/2, 110 01 Praha
1, účastník řízení dle § 85 odst. 2 písm. a) stavebního zákona. Podání č.j. P22 7398/2019 OV 06
ze dne 24.6.2019.

[38] HMP trvá na dodržení podmínek dle stanoviska odboru evidence majetku MHMP č.j.
MHMP2080324/2018 ze dne 17.12.2018. V uvedeném stanovisku uděluje souhlas se stavbou za
splnění tam uvedených podmínek, spočívajících v podmínkách na majetkoprávní vypořádání,
stavebně-technických podmínkách a podmínkách provádění stavby.

[39] Stavební úřad k bodu [38]: V daném případě není podmínkou vydání územního rozhodnutí
souhlas vlastníka pozemku, na kterém se stavba umisťuje (k tomu blíže viz bod [5]). Shodně tak
není předmětem územního řízení otázka majetkoprávního vypořádání (k tomu blíže viz bod
[12]). Předmětem územního řízení nejsou ani stavebně technické podmínky (k tomu blíže viz bod [4]) ani podmínky provádění stavby, které spadají do řízení stavebního.

Trochu mi není jasné, jak může sedět na odboru evidence majetku člověk, který neví co je ÚR a čeho se týká. Nebo nevím jak jinak si vysvětlit, proč tahle námitka byla podána. Působí to na mě totálně amatérsky.

Autor:  1975 [ 30.7.2020 17:22:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

..proto říkám - bizár:o) A takovému MHMP půjdou námitky, viz Martini... ale primátor Tibetu už má celý tým určitě v lati, tužky nabroušené a vypořádá to obratem.

Autor:  ElWapp [ 30.7.2020 18:03:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Primator bude vyporadavat namitky?

Autor:  MPMP [ 30.7.2020 18:06:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

No, nečetl jsem to, jen jsem to zběžně během asi tak 1/2 hodiny "prolistoval".
Docela by mne zajímalo, jak dlouho a jak poctivě to četli ti, kterým tak strašně moc vadilo, jak dlouho vypracování tohoto rozhodnutí trvalo. Stále si myslíte (Lynx, bumbik, Saljack, ...), že to mohlo být "už dávno hotové"?

Autor:  Lynx [ 30.7.2020 18:14:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Ano. Mělo to být už dávno hotové.

Vzhledem k tomu, že dělali podruhé to samé, tak je 3/4 roku skandální doba. 90 procent měli hotovo z minula. Tak co těch 3/4 roku dělali ?

Mimochodem podruhé se to dělalo jejich formální chybou. Takže o to víc by měli hnout zadelí, což se nestalo.

Primární chyba je ale na straně státu, že nemá mechanismy jak posílit stavební úřady v těchto případech a poskytnout jim součinnost, právní pomoc atd. Že je to na jedné či dvou úřednicích, které s tím nemají zkušenosti, je systémová chyba. Trestuhodná systémová chyba. Takhle to přece nemůže fungovat, aby dálnici o délce 15 km se stovkami stavebních objektů a tisíci dotčenými lidmi a organizacemi řešila úřednice, která do té doby dělala územní rozhodnutí a stavební povolení jen na stavbu nových ulic v délce 100 m někde na poli za obcí, kde je dotčených lidí a organizací jenom pár a nestojí proti ní právníci ekologických organizací.

Autor:  Lynx [ 30.7.2020 18:40:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Omlouvám se se za druhý příspěvek k témuž tématu - ale přehoďme výhybku k reálným věcem:

Mohl by prosím někdo znalý napsat, co nás teď čeká ? Tedy jaké jsou varianty vývoje ? odvolání bude skoro určitě - co to bude znamenat a v jakém časovém horizontu ? Děkuji.

Autor:  1975 [ 30.7.2020 18:51:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

ElWapp píše:
Primator bude vyporadavat namitky?


Hubou určitě.

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/prazsky-okruh-reditelstvi-silnic-a-dalnic-d1-primator-zdenek-hrib.A200730_183419_eko-doprava_chtl

Autor:  Mike [ 30.7.2020 19:11:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Saljack píše:
Jenže právě, že se tady již více 10 let tvrdí, že ještě rok dva.
...

a co se kvůli tomu stalo-změnilo-posunulo ?
NIC
auta dál poskakují po šterboholské, tranzit se valí do města...

a sotva se to dostaví - myšleno 511, tak se zjistí jak moc chybí 520 ( o čemž tady už nějaký pátek diskutujeme )
a to se vůbec, ani v náznacích nemluví, co bude vlastně s 518-519...

poslední, co trochu odsejpalo byla D5

Autor:  michal [ 30.7.2020 19:19:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Ten vocas primátor už na základě dnešního nepravomocného ÚR začíná v roce 2022 stavět... :crazy: :crazy: :crazy:

Autor:  kot [ 30.7.2020 19:25:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

"Město ve spolupráci se státem vykupuje pozemky pro tzv. zelené pásy kolem okruhu"... Pohádka a staré pověsti české pokračují ! Třeba doopravdy město příští rok začne ! :lol:

Autor:  jozka [ 30.7.2020 20:27:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Tak, znate to. Kde se ji, tam jez, kde se pije, tam pij a kde se pracuje tam neprekazej.

Autor:  1975 [ 30.7.2020 21:58:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

kot píše:
"Město ve spolupráci se státem vykupuje pozemky pro tzv. zelené pásy kolem okruhu"... Pohádka a staré pověsti české pokračují ! Třeba doopravdy město příští rok začne ! :lol:


TW RM: Postupně se oslovují vlastníci pozemků společně s Hl. m. Praha, kteří jsou dotčeni stavbou i tzv. zelenými pásy. Zároveň už probíhají veškeré převody od státních institucí. Bohužel bez pravomocného ÚR nelze vyvlastňovat vlastnictví pozemků v případě neshody s majitelem.

Autor:  Kuba [ 30.7.2020 23:09:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1975 píše:
Aram96 píše:
Vidím to tak, že si žensky z úřadu přečetly tu konverzaci tady a když se tady vymýšlí něco o zpětvzetí žádosti a podobně, tak to radši vydaly :lol: každopádně jsme zase o krůček blíže :ok:


houby tady...už je nebavily ty moje neodbytné dotazy do mailu a telefonicky:o) Každopádně malilinkatý krůček vperjod! Super!


Jednoznačně! :-)
Na druhou stranu - rozhodnutí má 204 stran a opravdu to svědčí o složitosti řízení.
Paní Ing. Máslové tímto děkuji za spoustu mravenčí práce a přeji velmi příjemnou dovolenou v lázních :-)

Autor:  Majkii [ 31.7.2020 6:04:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Jojo, ale když i omniministr to prezentuje tak, že vydání blokoval úředník z Uhříněvsi... :roll: :oops: :crazy:

Autor:  Saljack [ 31.7.2020 11:39:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Zajímalo jako tlak MD a ŘSD vyvíjeli (myslím, že žádný). Pokud na ně tlačili, tak to může ještě být průser a někdo to může zneužít k odvolání. Ministr si chtěl přihrát politické body, ale zachoval se jak slon v porcelánu, působí to na mě totálně amatérsky.

Autor:  Saljack [ 31.7.2020 11:44:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Mimochodem tohle je od starosty Uhříněvse:
Citace:
Pane ministře, jste dobytek Pig face a píši vám to jako starosta Uhříněvsi. Proč MMR pověřilo vydáním ÚR náš stavební úřad, když tato řízení k dálnicím jinak řeší vaše ministerstvo? Myslíte, že u nás o to někdo stál? Nikoho jste se v roce 2018 neptali a rovnou to na nás hodili.

Autor:  mapman [ 31.7.2020 12:16:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Tak to je reakce jak z hospody - MMR je havlíčkovo ministerstvo? a MMR opravdu pověřilo Uhříněves vydáním ÚR nebo to vyplývalo z tehdejšího znění zákona? Nikdo to totiž na Uhříněves v roce 2018 nehodil, prostě jim to ze zákona příslušelo...

Autor:  1975 [ 31.7.2020 12:38:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Od obou je to fakt reakce nehodná gentlemana. Jen si nedělám iluze, že by to na magistrátu Prahy jelo nějak extra rychlejc.

Autor:  dvs [ 31.7.2020 13:05:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Teď ten chlubivý houbař na magistrátu vypadá jak gentlman :)

Ach jo.

Pani úřednici děkujeme a přejeme příjemnou druhou polovinu prázdnin.

Jak to vidíte s vyřešením těch odvolání.

Autor:  kot [ 31.7.2020 14:16:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

No, od Havlíčka to opravdu šikovné nebylo. Starostu Uhřiněvse lze chápat, ale jeho reakce je naprosto mimo! A navíc smíchává hrušky a jablka do jednoho pytle (MMR X MD). To, že si to vláda neošetřila lépe (nějaká vyjímka) ukazuje na "prioritu" této /podle mně/ nejdůležitější stavby v ČR. Ale tohle vše je za námi. Teď se ukáže, co pro to je schopen předvést houbař.

Autor:  1975 [ 31.7.2020 14:49:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Kote, jen bacha, jakékoli "výjimky po jednu prioritní stavbu" jsou slepou cestou do pekel. Smutným pomníčkem v tomto smyslu byla i myšlenka využití ochranného hlukového pásma u této stavby, kterou se právě na 511 zkusilo v dobré víře jít a ve finále to celý proces bohužel jen zdrželo, protože to dalo šubrtům munici a bylo to kvůli tomu shozeno.

Autor:  kot [ 31.7.2020 15:05:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

2 1975 : Máš úplnou pravdu, různé výjimky jsou cestou do pekel! ( cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly ) Ale když je ta 511 tak důležitá... Ale trefil jsi s tou výjimkou na hluk hřebíček na hlavičku ! Tam se to tenkrát hooodně zadrhlo. A minimálně od té doby byli aktivisti všeho druhu na koni.

Stránka 136 z 150 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/