České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=110
Stránka 137 z 150

Autor:  jeni013 [ 1.8.2020 10:05:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

V každém případě je nesmysl, aby stavby takového významu a velikosti povolovaly provinční stavební úřady. Jak chtějí takto postavit VRT, když jim to budou povolovat úředníci v Pacově, Pelhřimově , Jihlavě apod. Ti budou pod silným tlakem nejen pracovním, ale hlavně politickým. Navíc pokud to dělají v tom místě, je velké riziko, že budou zaujatí (ať už pro, či proti) a mají možnost tu stavbu torpédovat, či protlačovat, což je ve výsledku to samé...

Autor:  Aram96 [ 1.8.2020 12:30:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Reakce starosty je hodně mimo, to jsou fakt čiré hospodské kecy "vy jste to na nás hodili atd. atd.". Nicméně souhlas s tou první větou o tom dobytkovi Havlíčkovi, to jeho vyjádření o tom, že 511 nelogicky blokoval stavební úřad v Uhříněvsi je naprosto přes čáru a nefér. :ko: Starosta si nicméně měl odpustit ty další řeči, ty jsou úplně mimo, nicméně nejsou sprosté, jak ty od Havlíčka. Jinak také jsem zvědav na to, jak se konečně "rozběhnou ve velkém výkupy pozemků" magistrátem. :evil:

Autor:  krtek700 [ 1.8.2020 16:21:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Tuhle debatu o twitteru můžeme přesunout někam do odpočívky nebo přímo do Havlíčka ve všeobecných.
Teď jsem koukal, jak pod Havlíčkovým tweetem dostal po hubě 1975, kde opravoval klasický komentář o Olbramovicích.

Autor:  martini [ 1.8.2020 17:22:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

MČ Praha 22 byla určena ze strany MMR proto, že na jejím území leží největší část ze všech MČ. Kdyby byl býval určen MHMP jako prvoinstanční úřad, což teoreticky také bylo dle mého vědomí možné, tak pak by odvolání řešilo MMR, takhle bude odvolání řešit MHMP.

Autor:  Lynx [ 1.8.2020 19:05:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Ministerstvo dopravy
@min_dopravy

"Bez emocí a pravdivě o územním řízení ke stavbě SOKP 511 Běchovice - D1. Žádost o vydání územního rozhodnutí podána na stavební úřad Prahy 22 v září 2018, rozhodnutí vydáno v červenci 2020. Procesní chyba a námitky prodloužily řízení o měsíce."

Já si jen říkám, jestli náhodou i ministerstvo dopravy tak trochu nemá podíl viny za to, že se takové stavby delegují na stavební úřady, které to nezvládají ? ! Dávno měli na takovéhle věci myslet a navrhnout zákony, které by to řešily. Ale najít si obětního beránka je jednodušší ....

Autor:  Aram96 [ 1.8.2020 19:12:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Přesně tak .. je hrozně snadné ukázat na jeden SÚ, který bohužel udělal chybu a zpozdilo se to, ale jednak za to nemůže, že to dostal a druhak u takové stavby by bylo skoro zázrak, kdyby se nějaká chyba neudělala. Nechtěl bych jej obhajovat, ale takovéhle stavby dávno nemá řešit nějaký malý SÚ, v tom je zakopaný pes a téměř v ničem jiném, vše ostatní jsou už kosmetické věci.

Autor:  1975 [ 1.8.2020 19:51:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

krtek700 píše:
Tuhle debatu o twitteru můžeme přesunout někam do odpočívky nebo přímo do Havlíčka ve všeobecných.
Teď jsem koukal, jak pod Havlíčkovým tweetem dostal po hubě 1975, kde opravoval klasický komentář o Olbramovicích.


Nebo, nejsem z cukru, je to celkem "prča", už mě ty umělci mají za Martina Kolovratníka:o)

Autor:  1975 [ 1.8.2020 19:55:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Aram96 píše:
Přesně tak .. je hrozně snadné ukázat na jeden SÚ, který bohužel udělal chybu a zpozdilo se to, ale jednak za to nemůže, že to dostal a druhak u takové stavby by bylo skoro zázrak, kdyby se nějaká chyba neudělala. Nechtěl bych jej obhajovat, ale takovéhle stavby dávno nemá řešit nějaký malý SÚ, v tom je zakopaný pes a téměř v ničem jiném, vše ostatní jsou už kosmetické věci.


Kluci, kluci...jste jak ty umělci z twitteru.o) V roce 2018, kdy se to "přidělovalo", byla holt taková pravidla. I na základě takových zkušeností se změnila, ale tohle muselo doběhnout podle původních pravidel.

Ledaže by to ŘSD stáhlo a nechalo rozjet znovu, u Houbaře (tak jako o tom údajně začíná přemýšlet u 1108). Ale opravdu si myslíte, že u 511 by to byla nějaká výhra?

Autor:  1975 [ 1.8.2020 20:06:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

K pozemkům, TW RM:

Bohužel ještě se nepodařilo žádný pozemek vykoupit. Osloveni byli zatím dva majitelé dotčených pozemků, kteří vlastní rozsáhlou plochu, ale ti nesouhlasí s výkupní cenou, kterou nabízí hl. m. Praha. Oficiální oslovování trvá cca 2 měsíce.

Autor:  Aram96 [ 1.8.2020 20:12:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1975 píše:
Aram96 píše:
Přesně tak .. je hrozně snadné ukázat na jeden SÚ, který bohužel udělal chybu a zpozdilo se to, ale jednak za to nemůže, že to dostal a druhak u takové stavby by bylo skoro zázrak, kdyby se nějaká chyba neudělala. Nechtěl bych jej obhajovat, ale takovéhle stavby dávno nemá řešit nějaký malý SÚ, v tom je zakopaný pes a téměř v ničem jiném, vše ostatní jsou už kosmetické věci.


Kluci, kluci...jste jak ty umělci z twitteru.o) V roce 2018, kdy se to "přidělovalo", byla holt taková pravidla. I na základě takových zkušeností se změnila, ale tohle muselo doběhnout podle původních pravidel.

Ledaže by to ŘSD stáhlo a nechalo rozjet znovu, u Houbaře (tak jako o tom údajně začíná přemýšlet u 1108). Ale opravdu si myslíte, že u 511 by to byla nějaká výhra?

Však ano, souhlas, proto říkám, že ty kecy Havlíčka byly sprosté a nefér.

Autor:  1975 [ 1.8.2020 20:26:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Byly navíc zbytečné, a netaktické. Ale pokud ten starosta má o řízení takový přehled, jak projevil, tak se celkem nedivím, že těm paním moc nepomohl.

Autor:  krtek700 [ 1.8.2020 20:40:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1975 píše:
K pozemkům, TW RM:

Bohužel ještě se nepodařilo žádný pozemek vykoupit. Osloveni byli zatím dva majitelé dotčených pozemků, kteří vlastní rozsáhlou plochu, ale ti nesouhlasí s výkupní cenou, kterou nabízí hl. m. Praha. Oficiální oslovování trvá cca 2 měsíce.

Pokud jsem dobře viděl, tak někdo na Twitteru, možná sám Hrib psal, že mají 30% pozemků.


Jinak taky nechápu, proč pořád řešíte to že to mohlo jít na velkou Prahu, tady i v legislativě jsme to řešili už několikrát, tady je to snad na každé straně.


Jinak k té chybě úřadu, chápu že to na paní muselo být složité, ale mě příjde, že ten úkon, který se pokazil byl jeden z těch nejlehčích ne?

Autor:  1975 [ 1.8.2020 21:01:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

...dohledal jsem ten samohřib na TW:

Ve skutecnosti 20% pozemku na zelene pasy kolem 511 uz mame. 30% je statu a s nim jednáme o smene. A na zbytku se pracuje - je nutne mit geometricke plany a odhady.

Nedá to smysl - tak buď nemají plány a odhady, a pak mají nulu. Nebo mají plány a odhady a mají 20%. Což je divné, protože to by muselo projít zastupitelstvem, a že bychom to všichni přehlédli?

Ledaže by to myslel tak, že 20% už shodou náhod Praze už patřilo.
Pak by to odpovídalo - Hřib odpracováno 0.

Autor:  Lynx [ 2.8.2020 2:25:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1975 píše:
Ledaže by to myslel tak, že 20% už shodou náhod Praze už patřilo.
Pak by to odpovídalo - Hřib odpracováno 0.


Podle všeho to tak vypadá. Nevykoupili nic. Mají jen to co bylo obecní už před tím.

Autor:  krtek700 [ 2.8.2020 6:34:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Netuším jestli to odpovídá procentuelně, ale Praha vlastní pozemky- prakticky všechny mezi Dubčí a Běchovice 2.
Stát vlastní pozemky(Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i.,) Od Hájku po Královice(kolmice z dálnice k nejvzdálenějším místům těch obcí, tak všechno mezi tím. ).
Pravděpodobně to odpovídá, je to zrovna v místech, kde ty zelené pásy mají být docela rozsáhlé.

Autor:  kot [ 2.8.2020 14:52:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Pánové, pokud jsou ta čísla reálná, tak super. Uvidíme dál, jak se bude houbař na sítích chválit. No, snad co nejdříve se začnou objevovat reálná čísla. Předpokládám, že by se to nejdříve mělo objevit v novém letáku.

Autor:  Mike [ 2.8.2020 19:14:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Aram96 píše:
Však ano, souhlas, proto říkám, že ty kecy Havlíčka byly sprosté a nefér.

njn, ale vstává půl hodinu před premiérem
takže on už tam vlastně asfaltuje :lol:

Autor:  michal [ 3.8.2020 22:37:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Plánují se vlastně u Modletic nějaké výraznější změny ve stávajícím řešení II/101 a sjezdu z D0/D1 na ten kruháč? Protože poslat do stávajícího stavu toho kolektoru provoz z 511 směr Brno (čili tranzit jedoucí teď po D1) by asi nebylo řešení vedoucí k plynulosti dopravy... :D :D :D Nebo pořád převládá mylná představa, že ty kolony s 511 zmizí? :roll:

Autor:  bumbik [ 4.8.2020 7:12:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

včera v událostech komentářích byl přítomen Houbař, náměstek Scheinherr, mluvčí ŘSD Rýdl téma 511 ..., doporučuju si pustit - čas 19:30 !!!

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... 1000370803

Autor:  Aram96 [ 4.8.2020 7:36:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

michal píše:
Plánují se vlastně u Modletic nějaké výraznější změny ve stávajícím řešení II/101 a sjezdu z D0/D1 na ten kruháč? Protože poslat do stávajícího stavu toho kolektoru provoz z 511 směr Brno (čili tranzit jedoucí teď po D1) by asi nebylo řešení vedoucí k plynulosti dopravy... :D :D :D Nebo pořád převládá mylná představa, že ty kolony s 511 zmizí? :roll:

Tahleta část MÚK Modletice je dle mě velmi podhodnocená. Bohužel když se ta křižovatka chystala, tak na ŘSD asi nikdo ani netušil, že se ve velkých uzlech dělají rampy i dvoupruhové s dvoupruhovým připojováním. Popravdě si myslím, že bude slabinou i ten samotný rozplet ve směru na Prahu, až bude na D0 odbočovat mnohem více aut než dnes. :?

Autor:  1975 [ 4.8.2020 7:47:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

bumbik píše:
včera v událostech komentářích byl přítomen Houbař, náměstek Scheinherr, mluvčí ŘSD Rýdl téma 511 ..., doporučuju si pustit - čas 19:30 !!!

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... 1000370803


1) proč jsou tam ty dva klauni najednou? Klasický "pozvali jsme příznivce Hillary a odpůrce Donalda"?
2) lžou, že to mohli dát jinam - nemohli. Ale Železný to neví, nerozporuje, nechá je to plácat dál
3) Dolínek správně - Praha se může prosadit u odvolání
4) Hřib správně - nemůžu (ani starosta) zasahovat přímo
5) "pomohli jsme jim" - proč se ani jednou Železný nezeptá JAK KONKRÉTNĚ
6) stavět se bude letos, nebo příští rok - kde to vzali? Ani ŘSD tohle netvrdí, a Rýdl je pak opravil
7) námitek nebylo 1165 - to je včetně odpovědí. Takže cca 600, z toho odhadem 75% totožných
8) Rýdl - nevím o žádném problému I/12. Ona už má povolení? Staví se?
9) D3 se staví mezi Táborem a ČB - really? To je příprava... Marcelo...
10) D3 ve středních Čechách Rýdl - místní neprotestují...no, neříkám všichni, ale pár jich přeci jen bude, že

Autor:  bumbik [ 4.8.2020 7:55:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1975 - sice jsem včera u toho usínal, ale myslím, že mluvčí Rýdl říkal, že tam někteří protestují a dost sofistikovaně ...! (ad 10)

jinak jsem zvědav, jak si teď Praha poradí s odvolacím řízením, bylo by moc milé, kdyby do konce letošního roku nabylo ÚR právní moci!

Autor:  1975 [ 4.8.2020 13:31:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Dobrá, podstatou je, že:
1) Houbař lže, když říká, že ÚR mohlo být přiděleno jinam - podle pravidel v době řešení NEMOHLO
2) Houbař lže, když říká, že něco vykoupil. Nevykoupil ani metr, za 20% vydává to, co Praze patřilo ještě před 511
3) Houbař nechce říci, JAK KONKRÉTNĚ Praze 22 pomohli - kolik peněz, za co apod. Přestože jde o veřejné prostředky. Výkon pana Scheinherra na obou veřejných projednáních byl tristní - to se za pomoc považovat vážně nedá. Houbař se jich neúčastnil - holt, nenatáčela tam ČT.
4) Houbař si přivlastňuje práci jiných - nepravomocné ÚR nemá on, ale ŘSD, potažmo P22, která ho vydala
5) starosta P22 o přidělení 511 věděl od 2015, začalo 2018 - co udělal v mezidobí, aby byl připraven?
6) a obdobně - co udělal/dělá Houbař pro to, aby byl připraven, až k němu spadne odvolání?

Autor:  1975 [ 4.8.2020 13:45:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

bumbik píše:
1975 - sice jsem včera u toho usínal, ale myslím, že mluvčí Rýdl říkal, že tam někteří protestují a dost sofistikovaně ...! (ad 10)

jinak jsem zvědav, jak si teď Praha poradí s odvolacím řízením, bylo by moc milé, kdyby do konce letošního roku nabylo ÚR právní moci!


"...sofistikovaný odpor jedinců, organizované skupinky, opakuji, ne lidí, kterých se to týká..."

Jinak zase, když tam s Marcelou, která neví jaká bije, stojí, mohl by jí říct, že úsek "Veselí-Úsilné" už skoro rok není modrý=ve výstavbě..., ale že se po něm už tak trochu jezdí.o)

Autor:  Saljack [ 4.8.2020 14:59:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1975 píše:
Dobrá, podstatou je, že:
1) Houbař lže, když říká, že ÚR mohlo být přiděleno jinam - podle pravidel v době řešení NEMOHLO
2) Houbař lže, když říká, že něco vykoupil. Nevykoupil ani metr, za 20% vydává to, co Praze patřilo ještě před 511
3) Houbař nechce říci, JAK KONKRÉTNĚ Praze 22 pomohli - kolik peněz, za co apod. Přestože jde o veřejné prostředky. Výkon pana Scheinherra na obou veřejných projednáních byl tristní - to se za pomoc považovat vážně nedá. Houbař se jich neúčastnil - holt, nenatáčela tam ČT.
4) Houbař si přivlastňuje práci jiných - nepravomocné ÚR nemá on, ale ŘSD, potažmo P22, která ho vydala
5) starosta P22 o přidělení 511 věděl od 2015, začalo 2018 - co udělal v mezidobí, aby byl připraven?
6) a obdobně - co udělal/dělá Houbař pro to, aby byl připraven, až k němu spadne odvolání?

1) není pravda mohla to dostat Praha nebo Středočeský kraj, jak už tu bylo řečeno
2) tohle jsem neslyšel ani nečetl
3) Už jsi jim napsal podle mě by ti to měli sdělit
4) To samé lze říct i o Havlíčkovi, který narozdíl od Hřiba napsal totální hovadinu, jako kdyby to psal někde z hospody pod parou
5) Co s tím jako měl starosta dělat rozhoduje o tom MMR
6) Ještě to na Prahu ani nepřišlo ale už víš, že to bude určitě všechno špatně. Praha zatím narozdíl od MD a ŘSD, kteří už svou totální neschopnost s 511 ukázali nedostala příležitosti aby se také ztrapnila. Navíc zapomináš na to, že magistrát vedla Krnáčová, která byla ze stejné partaje jako ministr dopravy. Tak se ptám jak pomohla bývalá skvadra na magistrátu.

Nevim, kde se tady bere taková nenávist k Hřibovi, který navíc s tím nemá vůbec nic primo společného. Kdyby se to vzalo kde se to nejvíc zdrželo, tak byste měli kopat hlavně do neschopného MD a ŘSD.

Stránka 137 z 150 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/