České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=110
Stránka 138 z 150

Autor:  1975 [ 4.8.2020 15:22:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1) nemohla to dostat Praha, ani Stč.kraj., vysvětlil včera i Dolínek (musel to dostat jeden z malých, a byla vybrána P22). Nyní už ano, tehdy ne. tedy=lhal.
2) Twitter pana primátora
3) samozřejmě že napsal. To mě asi málo znáš. Ale samozřejmě, neodpověděl. veřenoprávní Železný se ho na to nezeptal, byť mohl.
4) Havlíček je nadřízený ŘSD, které žádalo, a tedy přeci jen blíže. Že byl jeho tweet blbost, s tím souhlas, to tu nikdo nerozporuje. I když byl asi tak podobně blbý, jako primátorova odpověď o tiskárnách.
5) MMR rozhoduje, o tom to ale není. Starosta o tom rozhodnutí dopředu věděl, a měl (mohl) svůj úřad lépe připravit.
6) Dávám jen otázku, co dělá Praha/primátor pro to, aby byla lépe připravena než P22. (Například, že by si to Rozhodnutí přečetli a věděli, že nemá 1165 námitek). Odpověď je bohužel, že nedělá nic. Protože barví tramvaje.

Primátor (a jeho Scheinherr - "můj náměstek") je u některých z nás tady "v nemilosti", právě protože jen mele hubou prázdnou slámu. Reálně nedodává nic - klasickým příkladem jsou ty pásy.
A nejen že nedodává nic, ale ještě o tom mlží/lže - viz těch 20% pozemků.

Autor:  krtek700 [ 4.8.2020 17:04:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1975. Jak je to s tím rokem 2015 u P22? To se jedná o ten "dopis", který pan starosta dával na twitter, že to MMR přidělilo jim? Z toho jak o tom psali, tak jsem myslel, že se tohle rozhoduje někde těsně před začátkem projednávání.

Autor:  Saljack [ 4.8.2020 18:52:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

1975 píše:
1) nemohla to dostat Praha, ani Stč.kraj., vysvětlil včera i Dolínek (musel to dostat jeden z malých, a byla vybrána P22). Nyní už ano, tehdy ne. tedy=lhal.

Tohle ale Dolínek neřekl a trochu sis to přiohnul. Řekl, že je dobře, že to dělal obecní stavební úřad kvůli tomu, že se lze odvolat právě k Pražskému. A i kdyby to přiřadit nešlo na jiný stavební úřad podle zákonů, tak se ten zákon mohl změnit.
Citace:
2) Twitter pana primátora

Zkoušel jsem hledat ale nenašel jsem to ale věřím ti.
Citace:
3) samozřejmě že napsal. To mě asi málo znáš. Ale samozřejmě, neodpověděl. veřenoprávní Železný se ho na to nezeptal, byť mohl.

Všímnul jsem si, že mu Scheinherr řekl, že poskytli pomoc:
Aby měl peníze na externí právní pomoc. Aby měl experty na stavební řízení.
Ale souhlasím, že tahle otázka měla zaznít jako ale i jiných dalších a i na ŘSD, kde mluvčí Rýdl byl naprosto zbytečný protože neřekl vůbec nic co není v letácích (ale ani nic jiného říct vlastně nemohl).
Citace:
6) Dávám jen otázku, co dělá Praha/primátor pro to, aby byla lépe připravena než P22. (Například, že by si to Rozhodnutí přečetli a věděli, že nemá 1165 námitek). Odpověď je bohužel, že nedělá nic. Protože barví tramvaje.

Otázkou, jestli za tohle může současná skvadra nebo ta minulá. Zda skutečně mohl Hřib s tím něco udělat dopředu nevím, kdy se to na stavební úřad dostalo.

Navíc pořád si tady někdo stěžuje na tý pásy a že není nic vykoupeno, ale to nyní vůbec nic nebrzdí, narozdíl od pomalu 20 let sraní se s okruhem na MD a ŘSD.

Autor:  1975 [ 4.8.2020 20:26:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Dolínek byl na telefonu, já mu rozuměl, že říká, že si všechny stavební úřady v té době byly rovny, jedno jestli Praha nebo Praha 22. Ale OK, možná jsem tu první část neinterpretoval úplně přesně. Druhá nicméně dává argumenty, proč to tak bylo.
Mluvčí je tam od toho, aby odpovídal, na co se ho ptají, tak, aby hájili zájmy toho, koho zastupuje. Ten svou roli plnil v zásadě jak má.

Jinak obecně - už jsi tady v minulosti Hřiba hájil, stále stejnými argumenty. Když něco vázlo, tak on zas to nemůže, protože to "není v jeho gesci". Když něco je (=zelené pásy), a dělá kulový, tak to zase není důležitý...nebo za to může někdo předtím... Bém snad přebarvoval tramvaje?? Žádné vedení Prahy předtím neřešilo odvolání proti ÚR, protože do této fáze se 511 dostane poprvé.
Ale není to první v ČR - studují třeba, jak se s tím vypořádali v Olomouci u 0136 apod.? Mají třeba vybranou externí právní firmu, pokud ji budou potřebovat? Anebo mají dost času?

Nehodnotím pravěk, protože tahle kauza je fakt hodně dlouhá, ale v posledních 2-3 letech, rozhodně ŘSD/MD odvedlo kus práce, zatímco magistrát nulu.

Autor:  ElWapp [ 4.8.2020 21:08:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Precteme si od 1975 prispevek, kde nezmini prebarvovani tramvaji? Kdo vi.

Autor:  Aram96 [ 4.8.2020 21:18:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Shrnul bych to tak, že za to, že není okruh, současné vedení Prahy nemůže, můžou za to zákonodárci a vlády posledních cca 20-30 let a ŘSD. Za to, že není vykoupen ani metr pro zelené pásy asi 2 roky po podpisu memoranda a desítkách vyjádření o něm, za to nemůže nikdo jiný než současné vedení. Stavbu to sice nezdržuje, ale tak o tom aspoň nemám pořád žvanit, když jsem nic nevykoupil ... a samozřejmě to hodnotím čistě ve vztahu k 511. Co tohle vedení dělá a nedělá v jiných oblastech v Praze je na jiné téma. Barvení tramvají si řešte v odpočívce :D

Autor:  Saljack [ 4.8.2020 21:23:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Dolínek byl na telefonu, já mu rozuměl, že říká, že si všechny stavební úřady v té době byly rovny, jedno jestli Praha nebo Praha 22. Ale OK, možná jsem tu první část neinterpretoval úplně přesně. Druhá nicméně dává argumenty, proč to tak bylo.
Mluvčí je tam od toho, aby odpovídal, na co se ho ptají, tak, aby hájili zájmy toho, koho zastupuje. Ten svou roli plnil v zásadě jak má.
1975 píše:
Jinak obecně - už jsi tady v minulosti Hřiba hájil, stále stejnými argumenty. Když něco vázlo, tak on zas to nemůže, protože to "není v jeho gesci". Když něco je (=zelené pásy), a dělá kulový, tak to zase není důležitý...nebo za to může někdo předtím... Bém snad přebarvoval tramvaje?? Žádné vedení Prahy předtím neřešilo odvolání proti ÚR, protože do této fáze se 511 dostane poprvé.
Ale není to první v ČR - studují třeba, jak se s tím vypořádali v Olomouci u 0136 apod.? Mají třeba vybranou externí právní firmu, pokud ji budou potřebovat? Anebo mají dost času?

Ano hájil protože mi tyhle výkřiky příjdou úplně mimo. Zatím na Praze nic nevázne až to bude váznout budou první kdo tu bude nadávat. A opět musí říct, že narozdíl od ŘSD a MD.

1975 píše:
Nehodnotím pravěk, protože tahle kauza je fakt hodně dlouhá, ale v posledních 2-3 letech, rozhodně ŘSD/MD odvedlo kus práce, zatímco magistrát nulu.

Takže vlastně stačí když to Praha bude 20 let zdržovat a pak to za rok dotáhne a budeme říkat, že odvádí kus práce. Zajímalo by mě co měl magistrát jako udělat (když pominu ty zelené pásy)? Měl říct ok my to postavíme, vypsat soutěž na zhotovitele a nahradit ŘSD?

Autor:  kot [ 4.8.2020 21:56:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Saljacku, tato diskuse se definitivně rozhodne poté, co Praha začne řešit námitky zaslané v odvolání, které NEPOCHYBNĚ přijde. Pak se ukáže, zda tým co se předváděl ve veřejnoprávní TV, je schopen věci opravdu pomoci a ne jenom naprázdno plkat. Abych ( ač nerad )použil tvůj silně expresivní výraz : při řešení odvolání uvidíme, zda se s tím Praha bude "srát" či si klauni snad poprvé trochu máknou a udělají něco pro úspěch ve věci samé.

Autor:  1975 [ 4.8.2020 22:31:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

ElWapp píše:
Precteme si od 1975 prispevek, kde nezmini prebarvovani tramvaji? Kdo vi.


...takových bys našel spoustu, ale jestli sis všimnul, tak se řešil i v těch UK, o který se tu bavíme.
Já bych byl samozřejmě mnohem raději, kdyby se to duo věnovalo věcem, které Praha dopravně OPRAVDU potřebuje.

Autor:  ElWapp [ 5.8.2020 6:23:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Ok. Zatimco mame ministra dopravy, ktery zvlada v pohode byt i ministrem prumyslu a obchodu a mistopredsedou vlady a to je v poradku, tak prazsky namestek pro dopravu nemuze stihnout dve veci naraz a tak dela jenom barvicky na ukor vseho ostatniho, jako je dostavba mestskeho okruhu nebo metra. Tak nejak to je? (No samozrejme ze neni, na mestsky okruh probiha geotechnicky pruzkum a metro narazilo na UOHS, coz neni nic co by RSD neznalo.) Spravne by prece bylo, aby do doby dostavby okruhu mesto neresilo nic jineho, a vsechno odsouvalo az do doby, kdy bude okruh stat, ze?

Zacinam si myslet, ze kdyby designerskou soutez vypsal interne Ropid a nijak moc se s ni nechlubil, tak si nikdo niceho nevsimne, tak jako se nikde neresilo trojbarevne schema autobusu co se zavedlo pred lety a ktere je aplikovane na stredoceske busy i na nektere vlaky. Ale ze to da Scheinherr na facebook, tak je hned kazdy odbornik na praci namestka.

S timto OT uz koncim, pac zjevne nikam nevede.

Autor:  jozka [ 5.8.2020 7:32:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Jasne, protoze to hlavni jsme vedeli uz predtim, Na modly se nesaha.

Autor:  1975 [ 5.8.2020 9:17:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

ElWapp: Nevím, jak ty, já měl přímou zkušenost a přímé porovnání na veřejném projednávání 511 - vystupování Radka Mátla a Adama Scheinherra bylo jako....no, velmi rozdílné úrovně. Takže chápu, že na barvičky jakž takž stačí a čas si na ně udělá, ale třeba výkupy, to už je holt ta práce, jak říkali Lotrandovi.

Autor:  MPMP [ 5.8.2020 10:32:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Já nevím, jestli tohle vedení magistrátu pracuje "lépe", "stejně", nebo "hůře" než ty předchozí, ale vidím, co se děje v oblasti dopravy. Zatímco za Béma se stavělo (a kradlo), za Svobody a Hudečka probíhaly soudy, taklže na práci nebyl čas a za Krnáčové se nedělo vůbec nic, tak za současného vedení se malují cyklopruhy, podepisují memoranda a řádně se dbá na PR prezentaci.
Pro někoho je to plus, pro někoho mínus, každý ať si vybere, jestli preferuje mediálně vděčné "hezeké řeči", nebo "vykonanou práci".

Autor:  1975 [ 17.8.2020 18:15:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

martini píše:
Tak neuvěřitelné se stalo skutkem a MČ Praha 22 to konečně vydala!

https://www.praha22.cz/uredni-deska/ sekce Veřejné vyhlášky


Dnes už staženo...pššt:o)

Autor:  mts [ 18.8.2020 19:20:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

To je poměrně oblíbená legenda s tím Bemem. Nejvíce přípravné práce se vykonalo za Kasla a Koukala - tj. definování a výběr variant, získání všeobecného konsensu, zapracování do územního plánu a rozjezd projektové přípravy. Ano, za Bema se stavělo ale to stavěly firmy, nikoliv Bem. Takže za Bema se hlavně kradlo.

Autor:  Mike [ 18.8.2020 22:19:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

no ono když se staví, tak se dá i krást
posledním vzepětím byla slavná výměna kabelů v Blance
teď se nestaví, tak aby se mohlo k***t, tak se přemalují vlaky a tramway
malováním pruhů na pruhy se toho moc neodkloní 8-)

Autor:  pivko [ 19.8.2020 9:53:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

MPMP píše:
Já nevím, jestli tohle vedení magistrátu pracuje "lépe", "stejně", nebo "hůře" než ty předchozí, ale vidím, co se děje v oblasti dopravy. Zatímco za Béma se stavělo (a kradlo), za Svobody a Hudečka probíhaly soudy, taklže na práci nebyl čas a za Krnáčové se nedělo vůbec nic, tak za současného vedení se malují cyklopruhy, podepisují memoranda a řádně se dbá na PR prezentaci.
Pro někoho je to plus, pro někoho mínus, každý ať si vybere, jestli preferuje mediálně vděčné "hezeké řeči", nebo "vykonanou práci".


Já bych třeba i pochopil, že si nějaké vedení magistrátu řekne, že je pro něj prioritou veřejná doprava - to je zcela legitimní politické rozhodnutí, které by se nicméně nemělo dělat až po volbách, ale mělo by být součástí programu již před volbami, což není případ této koalice, protože urychlené dokončení páteřní silniční infrastruktury měly v programu všechny její strany. Nicméně v obecné rovině chápu, že se takto určitý politický subjekt může rozhodnout. Jenže na té současné koalici je nejhorší to, že oni nedělají nic ani v té oblasti veřejné dopravy. Nebo snad máte někdo pocit, že se veřejná doprava od doby jejich nástupu k moci nějak zlepšila? Kdyby se jim třeba podařilo aspoň pohnout s kolejovou dopravou na letiště, tak by si člověk mohl říct fajn, aspoň něco tu po nich zůstane. Geologický průzkum trasy D metra je opravdu málo.

Autor:  michal [ 19.8.2020 12:21:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Z tohoto ještě může být problém, nebo by to při ideálním souběhu okolností dokázala zachránit slavná 416ka?

Lichtenštejnsko zažaluje Česko ve Štrasburku. Ve sporu jde o zhruba 600 hektarů pozemků u středočeských Říčan.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/lichtenstejnsko-zazaluje-cesko-ve-strasburku-40333803#dop_ab_variant=395500&dop_req_id=VoK8L1Wkh4E-202008191119&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Autor:  Kuba [ 20.8.2020 16:30:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Na programu Rady MČ Dolní Chabry mělo být schválení příspěvku 10 000 Kč na odvolání proti SOKP 511. Takže odvolávat se budou podle očekávání i mětské části. Sice se nesešli, ale odvolání už určitě někdo píše :-)
https://www.dchabry.cz/zasedani-rmc

Autor:  Martin Vedral [ 20.8.2020 16:45:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Proč sakra Dolní Chabry? Nespletli si tam tak trochu, o kterou část SOKP jde? :-D

Autor:  Lynx [ 20.8.2020 17:08:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Pořád asi doufají v nějákou superokružní středočeskou variantu okruhu, která by znamenala i zrušení části kolem Chaber ..... taková ta varianta tlustým fixem co vede až někde za Úvaly.

Takže lumpové torpédují dostavbu ve všech úsecích, nejen ten "svůj".

Autor:  1975 [ 20.8.2020 18:00:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Jo jo, jsou ferovi kluci...a holky.. ti chrabrusaci...

Autor:  adamos [ 20.8.2020 18:43:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

V zápise píšou:
Citace:
Jednání rady se neuskutečnilo z důvodu nadpoloviční neúčasti členů RMČ.


Třeba už to nestihnou.

Autor:  Saljack [ 20.8.2020 19:04:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Jak mohou podávat Dolní Chabry námitky, když nejsou účastníky řízení? Když už není to trochu zneužití pravomoci?

Autor:  1975 [ 20.8.2020 20:01:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Bohužel.

Chabry účastníkem jsou, podle paragrafu 28 správního řádu vycházejícího z paragrafu 85, odstavec 2, písmeno b stavebního zákona.

Citace z ÚR, námitka č.731, str. 166

Stránka 138 z 150 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/