|
Právě je 27.4.2021 9:41:28
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
| Autor |
Zpráva |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Tak loňský rozpočet SFDI uváděl cenu 10,801 miliardy Kč. To už je docela k zamyšlení. nabízí se otázka jestli stavět tady 12,571 km za takovouto částku s mnoha zbytečnými SO anebo raději postavit úsek R35 Opatovice - Časy délky 27,110 km za částku 11,650 miliardy Kč. mapman píše: A je dobře, že tam jsou, aspoň to nebrání dalšímu využití pozeků okolo, přece jen jsme u Prahy, resp. dokonce v Praze. A je snad Praha něco více než Troubsko, Popůvky a Bosonohy u Brna, vždyť to vede po okraji pražských vesnic. Zajímavé bude, jak se vyřeší napojení I/12 bez přeložky, když křižovatka se částečně ruší. Asi nějaké další provizorium.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 22.9.2010 18:26:55 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Lenny píše: A je snad Praha něco více než Troubsko, Popůvky a Bosonohy u Brna, vždyť to vede po okraji pražských vesnic.
Taky že není, na D1 v okolí Brna jsou velké nedostatky které se dlouhodobě neřešily... A plánovaná R43 tam jen tak volně nevznikne  Už to že má vést pod D1 je zajímavý signál toho kam až ten environmentální přístup vede... Jen si nemůžu pomoct v tom, že je to dle mého v okolí velkých měst cesta správná, mluvím tu i o 4301... Lenny píše: Zajímavé bude, jak se vyřeší napojení I/12 bez přeložky, když křižovatka se částečně ruší. Asi nějaké další provizorium. Vyřeší se tak že se zruší a z Českobrodské se bude dát holt jen přes MÚK Štěrboholy a nebo z Úval na D11...
|
| 22.9.2010 18:33:53 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
mapman píše: Lenny píše: Zajímavé bude, jak se vyřeší napojení I/12 bez přeložky, když křižovatka se částečně ruší. Asi nějaké další provizorium. Vyřeší se tak že se zruší a z Českobrodské se bude dát holt jen přes MÚK Štěrboholy a nebo z Úval na D11... A nebo se naopak nezruší a udělí se výjimka. Když může projít napojení KOMOKO, proč by nemohlo projít napojení Českobrodské, zvlášť když v tomto případě půjde jen o modernizaci stávající komunikace.
|
| 22.9.2010 18:55:09 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
k ceně - to s čím počítá rozpočet přeci nemusí být cena. Uvidíme co p. ministr usmlouvá. Taky je otázka co vše v těch 10 mld v rozpočtu je..a pokud jde o srovnání cen pozemků a nemovitostí Praha vs. Brno vs. Časy, tak se podívejte na nabídky nějaké realitní kanceláře, ten tržní rozdíl je jasný. A taky je jasný rozdíl v intenzitě dopravy a počtu nyní "postižených" obyvatel , tedy co by mělo mít preferenci.
|
| 22.9.2010 19:12:04 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
obr píše: A taky je jasný rozdíl v intenzitě dopravy a počtu nyní "postižených" obyvatel , tedy co by mělo mít preferenci. Nezapomínej, že R35 bude variantou k D1. Pak je to porovnání preferencí mnohem složitější.
|
| 22.9.2010 19:19:21 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Praha teď dostala jižní segment Pražského okruhu a to jí musí na další dobu stačit. Není přeci možné cpát peníze jen do jednoho regionu, není to úplně to samé jako jste tu někteří psali Ostravákům. Teď vážně, je to drahá stavba. Takový seznám námětů, zda-li je to opravdu nutné. - Kategorie R 34,5 místo R 34,0 - 17 vegetačních pásů (10780 m) - tunel Dubeček a následující ekodukt - MÚK Lipany - tunel na Vysoké - zkrácení délek mostů - zkrácení mostu Dubeč - zkracení mostu Kolovraty a Kuří
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 22.9.2010 19:33:13 |
|
 |
|
miho
Příspěvky: 241 Bydliště: Spořilov
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Pro mne stačí 511 bez tunelů. Já na nich netrvám.  Dodělají se později, jako se se dodělal ten nad Spořilovskou, co je v územním plánu. A klidně v první etapě v polovičním profilu (třeba i se značkou B 3b, kvůli kapacitě) a bez MÚK Uhříňeves a MÚK Lipany 
|
| 22.9.2010 20:03:07 |
|
 |
|
Sch
Příspěvky: 221
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Most Kolovraty už je poté, co byla na základě odporu okolních obcí snížena nivelita dálnice v úseku Kuří-železniční trať Praha-ČB, dost krátký. Vůbec velká část úseku je nyní vedena ve velkých zářezech, což prodražuje zemní práce a výkupy pozemků, zábory pozemků jsou ještě umocněny budováním zemních valů z materiálu vytěženého ze zářezu. To byl ústupek okolním obcím, který by se mohl nahradit vyššími PHS. Navazující tunel Na vysoké překonává terénní zlom, který je ještě umocněn tím, že dálnice podchází železniční trať ležící v dolní polovině svahu. Zářez by to byl dost velký, ale hlavně by to neprošlo přes MČ Praha-Kolovraty a přes Říčany. MÚK Lipany s tím souhlasím, a okolní obce by také zajásali. Výsledek by ale mohl vypadat zajímavě, narozdíl třeba od mamutích PHS na S1 u Vídně. Otázkou je jestli si to můžeme dovolit.
|
| 23.9.2010 7:26:03 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Lenny píše: Praha teď dostala jižní segment Pražského okruhu a to jí musí na další dobu stačit. Není přeci možné cpát peníze jen do jednoho regionu, není to úplně to samé jako jste tu někteří psali Ostravákům. intenzita dopravy na D47 v Ostravě (15-25tis) je oproti 512-514 třetinová, max poloviční. Oproti JS před otevřením 512-514 jen osminová/max. pětinová.
|
| 23.9.2010 8:02:03 |
|
 |
|
siesa
Příspěvky: 1223 Bydliště: R43
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Vysoke PHS jsou zverstvo, ktere by se nemelo vubec pouzivat, je-li to mozne (ta prasarna na D1 u Brna je proste k neprekousnuti..nu ale co uz..mmch. nevite nekdo, kdy bude uz konecne dokoncena vystavba???). Pozemky pod valy jsou v budoucnu potencialne pouzitelne pro dalsi rozsireni. A jeden dva hloubene tunely nejsou zase tak extra draha zalezitost. Cena 511 je prestrelena, a to dost (srovnatelny usek D47 Lipnik-Belotin byl postaven za zhruba polovicni naklady). Co by se melo vypustit jsou uz vyse zminene MUK Lipany a MUK Uhrineves...ty jsou vazne v soucasne situaci zbytecne.
|
| 23.9.2010 8:36:41 |
|
 |
|
Jarda Š.
Příspěvky: 880
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
siesa píše: Vysoke PHS jsou zverstvo, ktere by se nemelo vubec pouzivat, je-li to mozne (ta prasarna na D1 u Brna je proste k neprekousnuti..nu ale co uz..mmch. nevite nekdo, kdy bude uz konecne dokoncena vystavba???). Pozemky pod valy jsou v budoucnu potencialne pouzitelne pro dalsi rozsireni. A jeden dva hloubene tunely nejsou zase tak extra draha zalezitost. Cena 511 je prestrelena, a to dost (srovnatelny usek D47 Lipnik-Belotin byl postaven za zhruba polovicni naklady). Co by se melo vypustit jsou uz vyse zminene MUK Lipany a MUK Uhrineves...ty jsou vazne v soucasne situaci zbytecne. Těch MÚK tam vypadá zbytečně moc, ale při vypuštění MÚK Lipany a Uhříněves, by I/2 z Říčan do Uhříněvsi asi tu dopravu nepobrala, protože už teď je značně přetížená.
|
| 23.9.2010 11:56:58 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
MUK Lipany bych nerušil, protože podle mne hodně uvolní kruhový objezd na MUK Jesenice a tím pádem i kolektor z R1 na Brno, do kterého půjde směr z 511 na D1 Brno. Uvolní se možná tím, že dojíždějící do jižní části Říčan by sjížděli na MUK Lipany a nejeli by po II/101.
PS: Jaké jsou zátěže na kruháči MUK Jesenice, že se tvoří takové kolony? Je to nějak řešitelné.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 23.9.2010 13:01:17 |
|
 |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
MUK Modletice myšleno předpokládám. Tam jsou teď problémy dva: 1) tudy spousta lidí chce na Brno, tj. odbočí dřív než by mělo a 2) tu vznikla poptávka po zkratce přes Úvaly. To ale bude řešeno těmi zákazy na 101ce...
|
| 23.9.2010 14:29:25 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Ona ta odbočka na Říčany do toho kolektoru svádí, že to je taky výjezd na D1. Ten správný je skovaný za náspem ... Sám jsem tady vyděl plno fotek a videií a málem tam zabloudil  Jenomže do toho kolektoru půjde odbočení z 511:(
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 24.9.2010 8:04:45 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Aktuální cena za komplet je dle návrhu rozpočtu ŘSD 10,6 mld. Kč. Důvody byly zmíněny jinými. Jen na pozemky je počítána více než miliarda, jsme u Prahy. Já také doufám, že to půjde níž, ale je to celé v zářezu, ohromné množství přebytečné zeminy, která se použije na protihlukové valy, samé gabionové zdi atp. Doufám, že se cenu podaří srazit, ale je to opravdu otázka nabídky uchazečů. Když nebudou mít co žrát, třeba ta nabídková cena bude jinačí. Kor kdyby si mohli v projektu udělat změny, které nebudou na úkor funkčnosti. Se stavbou přeložky I/12 spolu s R1 511 se aktuálně dle mých informací nepočítá. Naopak se objevil názor, že by se spolu s 511 měl předělat i ten úsek 510, ale je tam trochu nesoulad v přípravě, kdy 511 bude mít snad do poloviny 2011 pravomocné ÚR a 510 ještě nemá ani souhlasné stanovisko EIA, tak uvidíme, ale tohle by skutečně logiku mělo Přeložka I/12 by měla následovat, ale zase je to otázka peněz, bohužel  mapman píše: Vyřeší se tak že se zruší a z Českobrodské se bude dát holt jen přes MÚK Štěrboholy a nebo z Úval na D11... Já bych to vyřešil tupým napojením na ulici Do Říčan, samozřejmě s hlavní ulicí ve směru I/12 ať se Šubrtka třeba zblázní 
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 25.9.2010 9:24:45 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Aspoň už víme, jak s panem Mervaldem vypadají - nějak se z nich teď stávají celebrity:o) http://www.youtube.com/watch?v=w4Lus4AXFc0&feature=player_embedded nebo na: http://osbechovice.ic.cz/
|
| 6.10.2010 21:10:43 |
|
 |
|
kalanis
Příspěvky: 310
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Skvělý, víme na koho a kam přesně nasměrovat spořilovské. A újezdští můžou pomoci. Ty kydy ohledně zatíženosti křižovatky jsou výmysl, nejhůř na tom jsou dálniční křižovatky a ne rychlostnic. Ohánět se Suchdolem, kde se už jen čeká, kdy škodiči dostanou po zásluze po hubě... Ad nový baráky - se ví přes 40 let, že tam bude MÚK a oni tam staví bytovky? Někdo je poněkuď podplacen... Nové parky - kdo je vyhlašuje a kdo též sype do svých kapes částky za jejich zřízení? Návrh na poslání "za humna" podporuju, jen to chce se dohodnout s Dubčí a "provizorní" sjezd udělat na jejich katastru. Na závěr tvrdá otázka: Chtějí bydlet ve městě s dostupnou obslužností (práce, zábava) NEBO mít klid od většiny randálu, les za domem a relativně čerstvý vzduch? Vybrat lze jen jednu možnost, neboť se v dnešní době vzájemně vylučují (a docela dlouho to nebude lepší).
|
| 7.10.2010 2:42:45 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
No neni to úplně pravda. Že tam bude MUK se oficielně a definitivně "ví" teprve v okamžiku, kdy je na ni vydáno platné ÚR. To je stejný jak v malym, kdo si první postaví barák u hranice pozemku, vyhrál, protože náležitej odstup bude muset zachovat až ten, kdo začne vedle stavět jako druhej. Tak nějak to ve stavebních předpisech prostě je.
|
| 7.10.2010 11:30:01 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
jonáš píše: ...To je stejný jak v malym, kdo si první postaví barák u hranice pozemku, vyhrál, protože náležitej odstup bude muset zachovat až ten, kdo začne vedle stavět jako druhej. Tak nějak to ve stavebních předpisech prostě je.... postavit si na hranici s tím, že ten kdo začně stavět jako druhý....a co "morální rozměr" , jonáši ?
|
| 7.10.2010 12:29:07 |
|
 |
|
Jarda Š.
Příspěvky: 880
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
obr píše: jonáš píše: ...To je stejný jak v malym, kdo si první postaví barák u hranice pozemku, vyhrál, protože náležitej odstup bude muset zachovat až ten, kdo začne vedle stavět jako druhej. Tak nějak to ve stavebních předpisech prostě je.... postavit si na hranici s tím, že ten kdo začně stavět jako druhý....a co "morální rozměr" , jonáši ? On ten soused je ze zákona účastníkem řízení, takže záleží i na něm, jestli bude požadovat odsunutí stavby od hranice svého pozemku nebo to tak odkývá.
|
| 7.10.2010 12:50:16 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Jarda Š. píše: obr píše: jonáš píše: ...To je stejný jak v malym, kdo si první postaví barák u hranice pozemku, vyhrál, protože náležitej odstup bude muset zachovat až ten, kdo začne vedle stavět jako druhej. Tak nějak to ve stavebních předpisech prostě je.... postavit si na hranici s tím, že ten kdo začně stavět jako druhý....a co "morální rozměr" , jonáši ? On ten soused je ze zákona účastníkem řízení, takže záleží i na něm, jestli bude požadovat odsunutí stavby od hranice svého pozemku nebo to tak odkývá. Kromě případu, kdy poistavím barák a pak kus zahrady (začínající "náhodou" hned za stavbou) někomu prodám. 
|
| 7.10.2010 13:34:06 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Jarda Š. píše: On ten soused je ze zákona účastníkem řízení, takže záleží i na něm, jestli bude požadovat odsunutí stavby od hranice svého pozemku nebo to tak odkývá. No právě že jsem zrovna oučastníkem řízení .. bude nám to zastiňovat pozemek ale je to podle norem. Čili spolu s Cimrmanem, může se nám to nelíbit, můžem protestovat a tim to končí. A kdybychom časem chtěli třeba přistavovat u nás, tak timhle směrem máme smůlu, blíž k sousednímu se už nesmí  Holt je to furt o tom, kdo je silnější a rychlejší v reálu, ne kdo má jaký dalekosáhlý plány Nevidim důvod, proč by to v jinym oboru mělo fungovat jinak. Voják se stará, voják má.
|
| 7.10.2010 13:53:03 |
|
 |
|
-sl-
Příspěvky: 2
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
http://www.volby.cz/pls/kv2010/kv1111?x ... 0&xvyber=0Madam Šubrtová, páně Mervadl a spol jsou za Zelené v Běchovickém zastupitelstvu a mají třetinu. Pokud tam nepůjde ODS do koalice s TOP09, budou rozhodovat o dění v obci.. i S TOP09 budou mít většinu.. bude to hodně zajímavé..
|
| 17.10.2010 10:43:50 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
-sl- píše: http://www.volby.cz/pls/kv2010/kv1111?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=5&xnumnuts=1100&xobec=538060&xstat=0&xvyber=0
Madam Šubrtová, páně Mervadl a spol jsou za Zelené v Běchovickém zastupitelstvu a mají třetinu. Pokud tam nepůjde ODS do koalice s TOP09, budou rozhodovat o dění v obci.. i S TOP09 budou mít většinu.. bude to hodně zajímavé.. Bárta to jistí, i na 511 má možnost předvést, jak umí vše vyřídit a stavět a k tomu navíc levněji nežli stavitelé 512-514. Pokud Bárta jen nepomlouval, tak bychom se mohli na konci 2013 svést ! 
|
| 17.10.2010 11:26:24 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
obr píše: -sl- píše: http://www.volby.cz/pls/kv2010/kv1111?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=5&xnumnuts=1100&xobec=538060&xstat=0&xvyber=0
Madam Šubrtová, páně Mervadl a spol jsou za Zelené v Běchovickém zastupitelstvu a mají třetinu. Pokud tam nepůjde ODS do koalice s TOP09, budou rozhodovat o dění v obci.. i S TOP09 budou mít většinu.. bude to hodně zajímavé.. Bárta to jistí, i na 511 má možnost předvést, jak umí vše vyřídit a stavět a k tomu navíc levněji nežli stavitelé 512-514. Pokud Bárta jen nepomlouval, tak bychom se mohli na konci 2013 svést !  Spíš 2023. Bohužel. 
|
| 17.10.2010 11:39:03 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|