|
Právě je 27.4.2021 9:41:31
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)
| Autor |
Zpráva |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Sosa píše: Spíš 2023. Bohužel.  pohled poučeného optimisty říká, že i to by bylo hezké
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 17.10.2010 17:16:26 |
|
 |
|
S_M_Lomoz
Příspěvky: 183
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Územní rozhodnutí na 511 včetně příloh - seznamu dotčených pozemků: příloha 1 (Uhříněves) příloha 2 (Běchovice) příloha 3 (Dubeč) příloha 4 (Královice) příloha 5 (Kolovraty) příloha 6 (Nedvězí) příloha 7 (Hájek) příloha 8 (Říčany) příloha 9 (Kuří) příloha 10 (Nupaky)
|
| 19.10.2010 7:41:35 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Pár zajímavostí: Na trase je celkem 10,795 km zárubních zdí výšky 3-6 metrů ... nejdelší má přes 4 km. ŘSD v doplněné souhrnné technické zprávě uvádí: ... zdokonalená protihluková opatření, která umožní dodržení hygienických limitů i u uvedené obytné zástavby v Běchovicích 2. Jedná se o: 1. Doplnění protihlukového valu až ke stávající východní rampě MÚK Českobrodská a dále podél této rampy až téměř k ulici Českobrodská (na hranici stávajících P+R) 2. Doplnění protihlukových stěn výšky 5 m na stavbě 510 Satalice-Běchovice s protažením do stavby 511, a to po obou stranách komunikace i ve středním dělícím pásu. 3. Použití tzv. tichých asfaltu na vozovkách staveb 511 a510 tj. obrusné vrstvy z otevřených asfaltových koberců. 4. Doplnění protihlukové stěny výšky 5 m umístěné bezprostředně podél zástavbyBěchovice 2 a to hlavně z důvodu snížení hluku při realizaci stavby 511. Tato PH stěna připravována k realizaci jako samostatná stavba s podmínkou, že její realizace proběhne před zahájením stavebních prací na vlastní stavbě 511.
|
| 19.10.2010 8:11:12 |
|
 |
|
Majkl
Příspěvky: 193
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
takže ÚR je vydáno a ted se samozřejmě bude podávat odvolání a půjde to na MMR a musíme doufat, že MMR to posvětí jinak je to v háji. I tak je to zrdžení půl roku , než MMR rozhodne, ale s tím se počítalo. Otázkou je, jestli po kladném souhlasu MMR to dají k soudu. Podle mě jo.
|
| 19.10.2010 14:37:54 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Majkl píše: takže ÚR je vydáno a ted se samozřejmě bude podávat odvolání a půjde to na MMR a musíme doufat, že MMR to posvětí jinak je to v háji. I tak je to zrdžení půl roku , než MMR rozhodne, ale s tím se počítalo. Otázkou je, jestli po kladném souhlasu MMR to dají k soudu. Podle mě jo. Bárta to jistí ! Na rozdíl od kmotrů z předražené 512-514, vše zmákne rychle a postaví 511 za polovinu rozpočtu. Svezeme se na konci 2013 ! 
|
| 19.10.2010 14:43:45 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
obr: nechybí tam tagy [sarcasm] ... [/sarcasm] ? 
|
| 19.10.2010 15:16:03 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
dd píše: obr: nechybí tam tagy [sarcasm] ... [/sarcasm] ?  jakýpak sarkasmus ? Ministr na znectění dosavadních stavitelů dálnic postavil vlastní kariéru. Při otvírání 512-514 ani nepoděkoval těm, kdo to stavěli a předváděl se s čočkou. Teď má šanci ukázat, že jen nepomlouval a co sám umí. Na konci 2013 očekávám, že bude otevírat 511, postavenou za polovinu rozpočtu a možná místo čočky zbydou peníze i na chlebíčky.. Zejména ti, kdo ho volili a s jeho kritikou předchůdců souhlasí, by na tom měli trvat ! Já mu držím palce a těším se, že se na konci 2013 svezu po dokončené 511. Jo ještě dodám, na rozdíl od předešlé vlády, Bártovi nevisí na krku balvan jménem Bursík.
|
| 19.10.2010 15:47:49 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Petr Pokorný píše: Pár zajímavostí: Na trase je celkem 10,795 km zárubních zdí výšky 3-6 metrů ... nejdelší má přes 4 km. ŘSD v doplněné souhrnné technické zprávě uvádí: ... zdokonalená protihluková opatření, která umožní dodržení hygienických limitů i u uvedené obytné zástavby v Běchovicích 2. Jedná se o: 1. Doplnění protihlukového valu až ke stávající východní rampě MÚK Českobrodská a dále podél této rampy až téměř k ulici Českobrodská (na hranici stávajících P+R) 2. Doplnění protihlukových stěn výšky 5 m na stavbě 510 Satalice-Běchovice s protažením do stavby 511, a to po obou stranách komunikace i ve středním dělícím pásu. 3. Použití tzv. tichých asfaltu na vozovkách staveb 511 a510 tj. obrusné vrstvy z otevřených asfaltových koberců. 4. Doplnění protihlukové stěny výšky 5 m umístěné bezprostředně podél zástavbyBěchovice 2 a to hlavně z důvodu snížení hluku při realizaci stavby 511. Tato PH stěna připravována k realizaci jako samostatná stavba s podmínkou, že její realizace proběhne před zahájením stavebních prací na vlastní stavbě 511. Nechápu jen tři věci: 1) jak to, že to rozhodnutí má datum 4.10. a na úřední desce je až ode dneška - do kdy se tedy šubrti mohou odvolat? Co je to za termín "den doručení MMR"? 2) proč proboha si Magistrát nabíhal na vidle nezveřejněním té klíčové hlukové studie, která po opravách/přidání protihlukových opatření mluví ve prospěch rozhodnutí??? Proč se jak malé děti paní Helebrantová/Magistrát, schovávají za to, že hluková studie není povinná a takovouhle "klukovinou" jen dávají do ruky klacek šubrtovcům? 3) stejně tak, proč není možné si ze spisu pořizovat kopie? Copak jde stavbu nějakého vojensky utajovaného objektu???
|
| 19.10.2010 21:55:13 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Praha povolila další díl okruhu u Běchovic. I když nejsou peníze http://ekonomika.ihned.cz/c1-47307100-p ... sou-penizeStátní fond dopravní infrastruktury nemá ve svém rozpočtu na příští rok peníze na stavbu komunikace mezi D1 a výpadovkou na Kolín ani výkupy pozemků.
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 20.10.2010 11:06:10 |
|
 |
|
multi
Příspěvky: 575
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Za kolik má být stavba 511? Ať mi nikdo netvrdí, že by se tam aspoň nějaké peníze na pozemky nenašly. Ta stavba je vážně nejpotřebnější v zemi. 
_________________ Volkswagen Golf V 1.9 TDI
|
| 20.10.2010 13:50:52 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
multi píše: Za kolik má být stavba 511? Ať mi nikdo netvrdí, že by se tam aspoň nějaké peníze na pozemky nenašly. Ta stavba je vážně nejpotřebnější v zemi.  náklady na 511 byly odhadovány za kmotrů na 10,8 mld kč. (viz dálnice-slinice.cz) Tedy za Bárty by mělo stačit cca 5,4 mld Kč.
|
| 20.10.2010 14:07:55 |
|
 |
|
multi
Příspěvky: 575
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Pokud by se vešel do cca. 6 mld, tak bych mu to ještě vzal... 
_________________ Volkswagen Golf V 1.9 TDI
|
| 20.10.2010 15:43:42 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 23.10.2010 10:07:39 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
obr píše: multi píše: Za kolik má být stavba 511? Ať mi nikdo netvrdí, že by se tam aspoň nějaké peníze na pozemky nenašly. Ta stavba je vážně nejpotřebnější v zemi.  náklady na 511 byly odhadovány za kmotrů na 10,8 mld kč. (viz dálnice-slinice.cz) Tedy za Bárty by mělo stačit cca 5,4 mld Kč. Myslím, že tady všichni ví, že je Bárta blbec co mimo jiné slibuje nereálné věci. Něco jako když Bém nedavno sliboval stavbu 511 do roku 2013. Netřeba to ale stále opakovat, ty to poněkud monotematicky píšeš v každém příspěvku.
|
| 23.10.2010 10:24:54 |
|
 |
|
Jaroslav
Příspěvky: 343
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Dr.Fe1 píše: Myslím, že tady všichni ví, že je Bárta blbec co mimo jiné slibuje nereálné věci. Něco jako když Bém nedavno sliboval stavbu 511 do roku 2013. Netřeba to ale stále opakovat, ty to poněkud monotematicky píšeš v každém příspěvku. no vidíte... a já si zrovna myslím, že blbec je spíš ten kdo dokáže jenom hloupě kritizovat lidi, kteří něco dokázali a teď se snaží něco ze svého umění dát i ostatním lidem národa...
|
| 23.10.2010 10:29:06 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
dr.Fe1 - především do konce roku 2013 zbývají 3 roky a jedno čtvrtletí. Což je naprosto dostačující doba k tomu, aby tak jednoduchá stavba jako je 511, byla postavena. Jistě není náročnější nežli podobně dlouhá 512, kterou stavěli kmotři. Ten požadavek na dokončení v r. 2013 je naprosto legitimní. Pokud lidé odstavili kmotry, tak jistě ne s očekáváním, že ti noví nepostaví nic.
|
| 23.10.2010 11:33:23 |
|
 |
|
jannnn
Příspěvky: 753
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
S tím, že není náročnější než 512 bych byl dost opatrný. Na 512 bylo jediné složitější místo a to MÚK Modletice, zatímco na 511 jsou hned dva tunely, několik mostů a i více MÚK...
|
| 23.10.2010 11:51:52 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
jannnn: Souhlas.
obr: Dobře víte, že tady jde hlavně o úřední záležitosti (stavební povolení, výběrové řízení, výkup pozemků ....). V tom je ten hlavní časový průšvih. Pokud jde o stavební práce, tak věřím, že by to za dva roky stihnout mohli.
jaroslav: Jako vtip dobrý. Já bych byl tedy radši kdyby nám Bárta svoje balkánsko-mafiánské metody práce nepředával. Úmyslné zadržování plateb faktur jako vyděračská metoda, bezdůvodné přerušování staveb ze dne na den atd. to pro mě opravdu není umění, které by nám měl někdo předávat.
|
| 23.10.2010 12:00:33 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
dr.fe1 - i umění získat stavební povolení je součástí schopností. Jen pro připomínku SP pro 512 bylo vydáno 10/2008 a jezdí se od 9/2010 . Měli na to 2 zimy a 2 léta.
|
| 23.10.2010 12:08:50 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Dr.Fe1 píše: ...Něco jako když Bém nedavno sliboval stavbu 511 do roku 2013. On ale ten slib vůbec nebyl nereálný. Pokud si dobře pamatujete, tak v roce 2008 došlo po dlouhém čase k dohodě s obcemi Kuří, Lipany a městem Říčany, předělal se projekt podle vzájemné dohody (zahloubení trasy, nižší kratší mosty atp.) a panovala všeobecná shoda, že při projednávání nově zpracovaného ÚR nebubou žádné konflikty. Tehdy to vypadalo, že by se v ideálním případě začalo stavět koncem 2009, či v průběhu 2010. Jenže se objevilo protestující OS Běchovice, které při projednávání předchozího ÚR nic nenamítalo. Sorry, ale tohle fakt Bém tušit nemohl.
|
| 23.10.2010 18:54:48 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Petr Pokorný píše: On ale ten slib vůbec nebyl nereálný. Pokud si dobře pamatujete, tak v roce 2008 došlo po dlouhém čase k dohodě s obcemi Kuří, Lipany a městem Říčany, předělal se projekt podle vzájemné dohody (zahloubení trasy, nižší kratší mosty atp.) a panovala všeobecná shoda, že při projednávání nově zpracovaného ÚR nebubou žádné konflikty. Tehdy to vypadalo, že by se v ideálním případě začalo stavět koncem 2009, či v průběhu 2010. Jenže se objevilo protestující OS Běchovice, které při projednávání předchozího ÚR nic nenamítalo. Sorry, ale tohle fakt Bém tušit nemohl. Tady bych nesouhlasil hned ze 2 důvodů. Jednak Bém z principu věci nemá co slibovat za organizaci, kterou neřídí. Kdyby to byl MO, tak klidně, ale PO Praha nestaví. Druhá věc je, že to protestující OS Běchovice nakonec uspělo díky "práci" magistrátu.
|
| 23.10.2010 19:06:28 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
Petr Pokorný: Jenže Bém to s tím rokem 2013 říkal cca před měsícem v souvislosti s protesty Spořilováků proti převedení kamionů na Spořilovskou spojku, takže ta vaše obhajoba jaksi nemá opodstatnění. V tu dobu už každý soudný člověk věděl, že slibovat stavbu 511 v roce 2013 je nereálné. ŘSD v tu dobu hovořilo o roce 2015, což nedávno označilo za nereálné a předpoklad zprovoznění posunulo na rok 2016. Další věc je, to co psal JirkaS, Bém slibuje něco na co nemá téměř žádný vliv. Příliš výrazně by to neovlivnil dokonce ani kdyby zůstal pražským primátorem. Natož když do zastupitelstva vůbec nekandidoval .....
|
| 23.10.2010 19:46:22 |
|
 |
|
obr
Příspěvky: 763
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
termín konec 2013 je naprosto reálný, nevím o čem diskutujete. Stavba je ve fázi, kdy má (neprávoplatné) územní rozhodnutí . A ve vládě ani parlamentu nesedí Bursík, koalice má 118 hlasů, navíc i čssd/ksčm tuhle stavbu podporují. Může hned přijímat dokonce i zákony o stavbě, jako kdysi o obchvatu Plzně - a dovolím si říci, že 511 je ještě důležitější nežli byl Valík. Taky má možnost splnit přání mnoha kritiků a vyházet "neschopné" úředníky a jejich místa obsadit těmi "schopnými" - jistě ví, kde jsou a taky již tak činí. Bárta má vytvořeny všechny potřebné podmínky, lepší nežli měl Bém a kmotři. SP může být během pár měsíců a stavba v termínu do konce 2013 postavena. Pokud Bárta na tuhle prioritní stavbu někde nesežene jím odhadovaných 5,4 mld. tak by se projevil nejen on, ale všichni kritici Béma a kmotrů jen jako jako žvanilové. Jen jako kritici těch, kdo něco dokázali a sami kromě žvanění nedokážou nic. Držím palce ! A těším se na slavnost s čočkou na otevírané 511 na konci r. 2013 ! 
|
| 24.10.2010 9:02:09 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
obr: Vy pořád omíláte to samé, jak už jsem psal výše. To že Bárta slibuje nesmysly a dělá velká rádobypopulistická gesta víme všichni a nikdo to nerozporuje, tak nevím proč to neustále dokola opakujete a píšete v tisíci obměnách ten samý ironický příspěvek o tom jak to má Bárta postavit za polovinu ceny ? ! A to jak dáváte do souvislosti kritiky Béma a odesáckých kmotrů s příznivci Bárty, to už je úplně nesmyslné. To že vidím že jsou Bém, Jančík, Řebíček apod. zkorumpovaní zloději skutečně neznamená, že bych si myslel něco dobrého o Bártovi. To nemá žádnou souvislost. Jinak by mě zajímalo co ti vaši oblíbení kmotři tak dobrého dokázali, že je vyzdvihujete ?
|
| 24.10.2010 10:59:30 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)
1975 píše: 1) jak to, že to rozhodnutí má datum 4.10. a na úřední desce je až ode dneška - do kdy se tedy šubrti mohou odvolat? Co je to za termín "den doručení MMR"? S tím datem je to "nějaké divné", ale spíše to bude prodlení v podpisu, resp. vyvěšení. Rozhodné by mělo být datum vyvěšení (resp. dle práva se jedná o "doručení prostřednictvím vyvěšení") tedy 19.10.-2.11., což je zároveň i lhůta pro případné odvolání k MMR. Čili má-li být odvolání podáno, musí se tak stát do 15ti dnů od 19.11., což je do 2.11.2010. Jsem zvědav, jestli to podá jen Šubrtka nebo i někdo další a jak rychle to MMR vyřeší a hlavně doufejme, že k naší spokojenosti 
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 24.10.2010 14:42:15 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|