Telematika D0

hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Telematika D0

Příspěvek od hh »

Byl jsem ráno na 513 a kromě těch ZPI a lin.řízení všude po stavbě jsem v tunelu viděl takový ten červeně svítící senzor úsekového měření jako je v tunelech na MO. Toto na stavbách ŘSD nebývá, fuj, asi si to tu Praha vymohla:(
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Telematika R1

Příspěvek od martini »

Vím, že se ti to nebude líbit, ale jaký význam by mělo liniové řízení, kdyby nebylo kontrolováno dodržování rychlosti, která je tímto omezována? Problém je, že to bude měřit i 130 km/h i když bude úplně prázdno.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Telematika R1

Příspěvek od -xdas- »

Mě to nepřekvapuje, jestli se nepletu, tak stacionární radary jsou ve všech dalničních tunelech.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od Martin z Ostravy »

martini píše:Vím, že se ti to nebude líbit, ale jaký význam by mělo liniové řízení, kdyby nebylo kontrolováno dodržování rychlosti, která je tímto omezována? Problém je, že to bude měřit i 130 km/h i když bude úplně prázdno.
Pravdu díš, ale v noci :x
V noci by ta se ta liniovka měla vypnout a s ní i to měření, protože jinak je to jen a jen buzerace.
Jo úsekovky jsou snad ve všech tunelech, proto mě rozčiluje ona 80. :kladivo:
R48 -> D48 se podařilo!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Telematika R1

Příspěvek od balance »

hh píše:Byl jsem ráno na 513 a kromě těch ZPI a lin.řízení všude po stavbě jsem v tunelu viděl takový ten červeně svítící senzor úsekového měření jako je v tunelech na MO. Toto na stavbách ŘSD nebývá, fuj, asi si to tu Praha vymohla:(
Ale aby stalo za to, se tim zabyvat, tak tam jeste kluci musi postavit mobilni znacky "mereni rychlosti", ne? Pokud by to tedy provozovalo mesto. Kdo spravuje ostatni pripadne tunelove radary? (Valik, D8, Klimkovice brnenske tunely apod. - tedy jestli v nich nejake jsou)
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Telematika R1

Příspěvek od Toxy »

-xdas- píše:Mě to nepřekvapuje, jestli se nepletu, tak stacionární radary jsou ve všech dalničních tunelech.
Na Valíku je, u Klimkovic si nejsem jistej, ale na Panenské a Libouchci nic takového není....
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Telematika R1

Příspěvek od balance »

Toxy píše:
-xdas- píše:Mě to nepřekvapuje, jestli se nepletu, tak stacionární radary jsou ve všech dalničních tunelech.
Na Valíku je, u Klimkovic si nejsem jistej, ale na Panenské a Libouchci nic takového není....
A spravuje je to PČR? Respektive vystupy z nej? Jestli ne, tak nam to muze byt sumak ...
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Telematika R1

Příspěvek od Toxy »

Pokud vim tak na Valíku to spravuje PČR (DO Svojkovice). Z vlastní bodové zkušenosti to neznám. Pokukoval jsem po tom už když to byla ještě stavba, tak si tam dávám bacha na rychlost už od začátku provozu :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Toxy píše: Na Valíku je, u Klimkovic si nejsem jistej, ale na Panenské a Libouchci nic takového není....
V Klimkovicích podle informací které mám taky.
R48 -> D48 se podařilo!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Telematika R1

Příspěvek od jonáš »

Může tam být i něco jiného, ta zařízení se tam totiž nedávaj primárně kvůli postihu, ale kvůli vyhodnocení dopravního proudu .. hlavně hlásit pro správce alarm, jakmile se to zastaví. Aspoň takhle to bylo od začátku zavedený ve Strahovskym, i když se nikde ty radary neinzerovaly. Dneska se asi používá stejná technika jako u úsekových měření a patrně ty kamery současně sloužej pro dohled. Ale už v tom nedělám, tak jen dohad.
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Telematika R1

Příspěvek od Toxy »

No, pokud vim tak na Valíku to maj opravdu pro chytání pirátů, i když to maj nastavený tak, aby to nějak reagovalo až při velkém překročení rychlosti... Pro vyhodnocení dopravního proudu jsou tam (stejně jako na D8) sčítače dopravy s indukčními čidly ve vozovce. Ty se vůbec pro řízení dopravy používají spíš než nějaké radary, protože se z nich dostane víc informací...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Telematika R1

Příspěvek od martini »

Dle mého to provozuje příslušné oddělení dálniční policie, tudíž PČR a značka "Měření rychlosti" není v tomto případě potřebné. Stejně ji brzy zruší a MP bude moci měřit jen na místech, které si domluví s PČR a budeme mít s jistotou "tady se neměří - není tu značka" útrum.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Telematika R1

Příspěvek od balance »

martini píše:Dle mého to provozuje příslušné oddělení dálniční policie, tudíž PČR a značka "Měření rychlosti" není v tomto případě potřebné. Stejně ji brzy zruší a MP bude moci měřit jen na místech, které si domluví s PČR a budeme mít s jistotou "tady se neměří - není tu značka" útrum.
Rozumim, nicmene je to momentalne platna legislativa a na brzske zruseni to nevypada - uvidime, co na to nova snemovna.
Nikdy jsem neslysel a ani nikde na foru (treba Autorevue) neprobehla informace, ze by nekdy nekdo obdrzel hezke foto treba z Valiku. Takze na radary v tunelech moc neverim (ne ze by tam nebyly, ale ze by se nekdo zabyval jejich vystupy z hlediska dopravniho prestupku).
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Telematika R1

Příspěvek od Lenny »

balance píše:Nikdy jsem neslysel a ani nikde na foru (treba Autorevue) neprobehla informace, ze by nekdy nekdo obdrzel hezke foto treba z Valiku. Takze na radary v tunelech moc neverim (ne ze by tam nebyly, ale ze by se nekdo zabyval jejich vystupy z hlediska dopravniho prestupku).
Až tama někdy pojedu tak to zkusím projet ve 130 a uvidíme, jestli něco dojde.

Telematika bude jen na 513 a 514 nebo i jinde?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak jsem to zjišťoval a konkrétně tunel Klimkovice sice má úsekové měření rychlosti, ale zatím není certifikované, tedy se nedá použít jako důkaz u správního řízení. Slouží výhradně k sledování dopravní proudu v tunelu, zatím...
R48 -> D48 se podařilo!
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Telematika R1

Příspěvek od Toxy »

Lenny: Záleží na tom, co myslíte tou telematikou. Telematika obecně se dělá na všech nových D a R - SOS hlásky, sčítače, meteostanice, kamery, ZPI a PDZ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Telematika R1

Příspěvek od Lenny »

Toxy píše:Lenny: Záleží na tom, co myslíte tou telematikou. Telematika obecně se dělá na všech nových D a R - SOS hlásky, sčítače, meteostanice, kamery, ZPI a PDZ...
Myslím řízení dopravního proudu pomocí světelných tabulí s rychlostmi.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Telematika R1

Příspěvek od Toxy »

Lenny píše:Myslím řízení dopravního proudu pomocí světelných tabulí s rychlostmi.
Aha, takže liniové řízení dopravy. Co sem tak teď juknul "do papírů", tak něco na 512 je a něco (na straně u D1) je jen výhledově, takže se pro to jen nechávají rezervy na kabelech...
Ale neberte to jako 100% informaci, SOKP není (naštěstí) moc v mojim záběru :)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Telematika R1

Příspěvek od mapman »

Co vím já, tak liniovka bude na celé jižní části okruhu a taky na D1 od Mirošovic po Modletice a v druhé fázi (podzim 2010 - léto 2011) má být dokončena i na D1 od Modletic směrem do centra...
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od Web »

Řekl bych že liniovka do Mirošovic už se staví, v celé délce omezení a výkop na kabely ve středovém pásu. Před Mirošovicema už ve středovém pásu i základy pro portály.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Telematika R1

Příspěvek od Lenny »

Web píše:Řekl bych že liniovka do Mirošovic už se staví, v celé délce omezení a výkop na kabely ve středovém pásu. Před Mirošovicema už ve středovém pásu i základy pro portály.
Hlavně se tam staví napojení SOS systému atd na SSÚD 1 Mirošovice
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Telematika R1

Příspěvek od Toxy »

Dává se tam dálniční optika (pro systémy DIS, SOS, spojení Rudná-Mirošovice a spojení s tunely na SOKP) + možná se bude nově předělávat i silovina, ale to nevim určitě :) A taky se bude rekonstruovat celej SOS systém od km 0 až po Mirošovice
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Telematika R1

Příspěvek od adamos »

V neděli jsem se svezl po D1 od Brna do Prahy. V Mirošovicích problém nebyl, tam jsou tři pruhy zůženy a posunuty vpravo do odstavného. Ale z mě nepochopitelných důvodů jsou před exitem 15 najednou pruhy zůženy do dvou (a odstavný zůstává volný), aby se po kilometru zase rozšířily do třech. Tahle konina bohužel způsobuje skoro stojící kolony sahající až k 53. kilometru (!!) stav v neděli kolem 17. hodiny. Tuší někdo, proč nejsou 3 pruhy v celém úseku od Mirošovic?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Telematika R1

Příspěvek od mapman »

Musí to tak být kvůli pracem ve středním pásu a v odstavném pruhu, pokud je tam dočasně volno, tak je to opravdu dočasně... Ven z Prahy jsou pruhy tři všude, tam to šlo, směrem do Prahy už ne...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Telematika R1

Příspěvek od adamos »

Myslím, že ten dvoupruh byl v tomto úseku úseku a odstavný se mi zdál volný v celé délce. Snad jsem se koukal špatně, protože jinak mě to rozum nebere.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“