Navigace na okruhu

Odpovědět
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

Zajímalo by mě, jestli současný způsob značení sjezdů na PO bude po dokončení celého (nebo většiny) okruhu zachován, nebo se ještě změní? V současnosti vypadá cedule navádějící na okruh např. takhle http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/p ... es/01.html - nápis Pražský okruh a pár vybraných měst pro každý směr okruhu.

Co ale, až bude okruh hotový, řidič přijede např. po D5 a chce pokračovat na R10? (nebo podle fotky - přijede po R6 a chce na D11.) I kdyby se pro každou důležitou silnici vedoucí z Prahy vybralo jako navigační cíl jedno klíčové město, stejně by cedule byly přeplněné (minimálně 11 měst).

Líbilo by se mi, pokud by na nájezdech na okruh byly uvedené světové strany, na které okruh vede. (příklad - při příjezdu do Prahy od D5 by se řidič místo měst Brno, České Budějovice, Jihlava na jedné směrové tabuli a Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové na druhé dozvěděl: Pražský okruh SEVER a Pražský okruh JIH)

Podle mého názoru, pokud plánuju trasu, která vede přes město jako je Praha, tedy kde se sbíhá několik dálnic a rychlostních silnic a které se objíždí po okruhu, tak si spíš určím, jestli ho chci objet z jihu nebo ze severu než že ačkoliv mířím na Liberec, v Praze musím jet chvíli na Brno, pak chvíli na Hradec.... obzvlášť pokud se jedná o zahraniční řidiče.

Nenapsal jsem to úplně srozumitelně, ale snad je poznat, co chci říct, zajímaly by mě vaše názory, případně info o tom, jak to má ve finále vypadat...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od pp21 »

ElWapp píše:Líbilo by se mi, pokud by na nájezdech na okruh byly uvedené světové strany, na které okruh vede. (příklad - při příjezdu do Prahy od D5 by se řidič místo měst Brno, České Budějovice, Jihlava na jedné směrové tabuli a Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové na druhé dozvěděl: Pražský okruh SEVER a Pražský okruh JIH)
Jo, to by se líbilo i mě. Nicméně situace je taková, že v případě značení u hranic Prahy je situace ... komplikovaná. Potkávají se tu dvě organizace, které se v tomto angažují ... za stát ŘSD, za Prahu TSK. Názor ŘSD je že žádnej "sever/jih" nebude, TSK nejspíš není proti. TSK třeba na značky protlačuje jména ulic (Městský okruh, Pražský okruh), což zase nejde pod nos ŘSD.
Navíc TSK v tom nepostupuje zrovna moc jednotně a průběžně mění design toho co značí. Např. na Pankráci je vidět několik různých barevných provedení cíle Městský okruh.
No a když jsem u toho sever/jih, tak v Letňaneh, na MÚK Beranových x Kbelská je na značkách směr Pražský okruh - sever a východ http://foto.mapy.cz/original?id=9529
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Standa »

To je zajímavé téma. Těch cílových názvů je opravdu hodně, dokonce i po redukci "nedálnic" jich zbývá 8. Ale když budou téměř vždy rozděleny na 4 a 4, mělo by se to vejít. Světové strany mi přijdou trochu komplikované, protože kromě celkem jednoznačných sever/jih u D11 a D5 nebo východ/západ u D8 a D3 by se asi muselo použít třeba u D1 jihozápad/severovýchod. Navíc by to v podstatě znemožnilo operativní liniové řízení, které by mělo ty na okruhu nejvzdálenější cíle měnit v závislosti na hustotě provozu.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

Petr Pokorný píše:
ElWapp píše:... TSK třeba na značky protlačuje jména ulic (Městský okruh, Pražský okruh), což zase nejde pod nos ŘSD.
Navíc TSK v tom nepostupuje zrovna moc jednotně a průběžně mění design toho co značí. Např. na Pankráci je vidět několik různých barevných provedení cíle Městský okruh.
Mně také označení Městský okruh/Pražský okruh moc nevyhovuje. Pražák ví, kam jede a pro nepražáka jsou tyto dva názvy matoucí - obvykle neví, který okruh je vnější a který vnitřní. Cizincům to neřekne vůbec nic. Jsem proto okruh značit pouze číslem, tedy I/1, ideálně D0 pro PO. Pro MO bych zavedl číslo 100, nebo aspoň všude používal jen zkratku MO. Hlavně aby to bylo značené jednotně a bylo to tak i ve všech mapách.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od pp21 »

Standa píše:Světové strany mi přijdou trochu komplikované, protože kromě celkem jednoznačných sever/jih u D11 a D5 nebo východ/západ u D8 a D3 by se asi muselo použít třeba u D1 jihozápad/severovýchod.
To si asi nerozumíme. Označení světové strany nemá značit směr kterým vede nějaká navazující dálnice, ale to, kterým směrem vede okruh. Prostě na D1 budou značky okruh - západ a okruh - východ.

Standa píše:Navíc by to v podstatě znemožnilo operativní liniové řízení, které by mělo ty na okruhu nejvzdálenější cíle měnit v závislosti na hustotě provozu.
Právě naopak. Díky místu na ceduli by tam bylo jen Pražský okruh - západ (Tranzit ring - west) a nic víc. No a v dostatečném předstihu před křižovatkou by mohla být série informačních značek typu "D5 Plzeň via Pražský okruh - západ (Tranzit ring - west)" a ty by mohly být proměnné.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Standa »

Petr Pokorný píše:
Standa píše:Světové strany mi přijdou trochu komplikované, protože kromě celkem jednoznačných sever/jih u D11 a D5 nebo východ/západ u D8 a D3 by se asi muselo použít třeba u D1 jihozápad/severovýchod.
To si asi nerozumíme. Označení světové strany nemá značit směr kterým vede nějaká navazující dálnice, ale to, kterým směrem vede okruh. Prostě na D1 budou značky okruh - západ a okruh - východ.
Jenže to mi právě přijde matoucí a nepoužitelné bez předběžného studia automapy a plánování cesty. Třeba zmíněný příklad, pokud někdo "nenastudovaný" bude příjíždět po D1 a pokračovat po D8, spíš si vybere ten "okruh - západ", což bude špatně...
Petr Pokorný píše:
Standa píše:Navíc by to v podstatě znemožnilo operativní liniové řízení, které by mělo ty na okruhu nejvzdálenější cíle měnit v závislosti na hustotě provozu.
Právě naopak. Díky místu na ceduli by tam bylo jen Pražský okruh - západ (Tranzit ring - west) a nic víc. No a v dostatečném předstihu před křižovatkou by mohla být série informačních značek typu "D5 Plzeň via Pražský okruh - západ (Tranzit ring - west)" a ty by mohly být proměnné.
To mi přijde pro běžný provoz zbytečně komplikované, v podstatě by to vyžadovalo na každém příjezdu zvláštní informační značky skoro na všechny výjezdy. Spíš bych to viděl na proměnná pole přímo na ukazatelích směru: třeba u té D1 budou určitě stále D3 a R4 na západ a D11, R10 a D8 na východ, stačí tedy mít jako proměnné u obou směrů D5, R6 a R7 (při běžném provozu všechny na západ, při houstnutí postupně přemisťovat a při kolapsu tunelů vše na východ). Na jedné směrovce tak bude maximálně šest cílů, to by se snad vešlo. Na samotném okruhu pak stačí natvrdo uvádět nejbližších dejme tomu šest cílů a po každé odbočce (dálniční) přidávat jeden další - pokud se někdo splete a odbočí třeba z D1 při cestě na D5 na východ při běžném provozu, asi bude lepší, když si objede okruh jinudy, než aby se někde otáčel.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Ten poslední návrh mi přijde jako rozumný. Z D1 na D3 či R4 a nejspíš ani D5 severem nikdy nepojedu. Čili proměnný stačí zbytek. Takto proměnné by mohly být jen čísla dálnic, která by se ukazovala pod nápisem Pražský okruh sever, Pražský okruh jih.

Uvidíme, až se bude dělat proměnné značení na SOKP, někdo na to zajisté zpracuje odbornou analýzu za X mil. Kč :-)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Standa »

martini píše:Ten poslední návrh mi přijde jako rozumný. Z D1 na D3 či R4 a nejspíš ani D5 severem nikdy nepojedu. Čili proměnný stačí zbytek. Takto proměnné by mohly být jen čísla dálnic, která by se ukazovala pod nápisem Pražský okruh sever, Pražský okruh jih.
Já bych se zrovna těchto nápisů raději vyvaroval. Místo "Pražský okruh" bych důsledně používal R1 (nebo D0 nebo D99) a značení sever/jih/východ/západ bych něčím nahradil - muselo by to být jinak doprovázeno nějakým překladem, aby to mělo smysl i pro cizince (my budeme za chvíli jezdit po paměti, že). Taky mi vadí, že světové strany jsou (na okruhu) velmi relativní a proměnlivé, lepší by bylo "po směru hodinových ručiček" a "proti směru hodinových ručiček", jenže to už by se cizinci ztratili úplně... Tak snad jedině nějaký piktogram :) .
martini píše:Uvidíme, až se bude dělat proměnné značení na SOKP, někdo na to zajisté zpracuje odbornou analýzu za X mil. Kč :-)
Navrhuji se přihlásit, tady už na tom pracujeme dost intenzivně :D !
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Standa »

Faktem je, že ve světě se ty světové strany používají celkem rozšířeně i na okruzích. Třeba vjezd do Atlanty po I-75 od jihu (I-295 je okruh kolem Atlanty):
http://www.southeastroads.com/georgia05 ... 38a_02.jpg nebo http://www.southeastroads.com/georgia05 ... 38a_04.jpg
Jenže tohle se pro Prahu moc nehodí, budu-li chtít pokračovat po I-75 dál na sever, vede mě tohle značení přes centrum a když se mu budu chtít raději vyhnout (třeba uslyším v rádiu informaci o dopravní zácpě v centru), neporadí mi, jestli je to lepší na východ nebo na západ. Prostě mi nějak víc vyhovuje ten podrobnější seznam cílů (s čísly dálnic)... Jde o tuhle MÚK
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=33.6 ... 5&t=h&z=15
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Standa »

Nějak mi víc vyhovuje německé značení (viz příjezd po A13 do Berlína na konci stránky):
http://www.autobahn-bilder.de/inlines/a ... ung_Berlin
K dokonalosti už tomu chybí jen čísla dálnic vedoucích k uváděným cílům z A10 a nějak jsem nenašel mezi cíli Hamburg nebo něco jiného na A24 (či A19), po čemž bych se asi zrovna tady dost pídil, abych se Berlínu případně dostatečně vyhnul (Hamburg je značen přes "centrum" až někde od Schönefeldu:
http://www.autobahn-bilder.de/inlines/a113.htm )
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od hh »

Pokud by byl PO nyní celý hotový, přimlouval bych se za to SEVER a JIH používat. Nemusíme chodit až do USA jak tu někdo psal, to je např. i v Beneluxu a jistě i jinde v Evropě.

Negativum vidím v tom, že cizinci nebudou rozumnět a jistě i spousta řidičů a řidiček neví na jaké světové straně leží jejich cíl. Ale to by se vyřešilo tím, že by tam byly ty hlavní směry (BRNO, PLZEŇ) a pokud by někdo chtěl na STRAKONICE, tak by se musel orientovat na JIH (a u R4 by to našel), nebo na LIBEREC tak na SEVER (a u R10 by to našel). Tak trochu by to asi zastoupilo ten TRANZIT jak byl a zrušil se.

Ovšem Okruh nestojí a dnes psát SEVER a JIH je nesmysl. Asi vznikne brzy situace, že budou všechny D+R na PO napojeny kromě D8 (511 bude zřejmě dříve jak 518+519 a 520), takže všechny směry pojedou přes JIH! Na ŘSD mají plán, že Okruh bude mít čtyři kvadranty hlavních směrů - BRNO, PLZEŇ, ÚSTÍ a HRADEC. Myslím, že to bude dobře fungovat a až se jednou 518+519 a 520 dostaví a prakticky všude se bude cíl ÚSTÍ předělávat, tak se tam ten SEVER a JIH může kdyžtak přidat.

Podobné problémy jsou všude, protože ta síť vzniká postupně a značení by mělo vždy nějak fungovat. Takže byly značeny TEPLICE a teď to tam zůstalo a D8 tam nevede. Teď se bude značit KROMĚŘÍŽ případně ZLÍN a až D1 povede do OSTRAVY celá, zas tam asi malé město KROMĚŘÍŽ zbytečně zůstane. ATD.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od pavel.hrdina »

Standa píše:Nějak mi víc vyhovuje německé značení (viz příjezd po A13 do Berlína na konci stránky):
http://www.autobahn-bilder.de/inlines/a ... ung_Berlin
K dokonalosti už tomu chybí jen čísla dálnic vedoucích k uváděným cílům z A10 a nějak jsem nenašel mezi cíli Hamburg nebo něco jiného na A24 (či A19), po čemž bych se asi zrovna tady dost pídil, abych se Berlínu případně dostatečně vyhnul (Hamburg je značen přes "centrum" až někde od Schönefeldu:
http://www.autobahn-bilder.de/inlines/a113.htm )
Zaujala me na to nasledujici znacka, na ktere je videt v Nemecku naprosto nevidany jev - a to uvedeni evropskeho cisla na tomto typu znacky (jedine misto kde se normalne uvadeji je dalkova navest za vjezdem na dalnici)
Obrázek
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

S těmi čtyřmi hlavními směry je to vlastně super idea, protože při pohledu na mapu jsou opravdu těmi hlavními. Je nesmysl značit tam Chomutov nebo Karlovy Vary na sjezdu z D1...

Možná ještě ta idea, kterou jsme tu zamluvili a to je nahradit SEVER a JIH určením clockwise a counter-clockwise (např. jen symbolem hodinových ručiček, což je jasné a zřetelné) a užitečné i pro proměnné dopravní značení, které si myslím, že beztak bude nutností.

Bavíme se samozřejmě o hypotéze, kdy by celý okruh byl náhodou v provozu dřív než v momentě, kdy již budou ve všech autech instalované navigace s RDS-TMC, kde by pak stačilo tyto údaje aktualizovat v tomto systému.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martin »

Zrovna s těmi hodinovými ručičkami bych byl opatrný, protože vybavit si, jak to "vlastně" je někdy problém. Obzvlášť, když se člověk trochu pomotá na MÚK a zratí orientaci o směru jedna dvě. Zvlášt v Německu se mi u spolujezdců několikrát stalo "a kdy se napojíme na tu dálnici? Už po ní jedeme 50 km :)"

Já bych se přikláněl k variantě navigace podle významných měst a další odbočky/méně významné směry poskytovat řidiči později. Když pojedu po D1 ku Praze, tak asi nepojedu na Hradec nebo Budějice, takže dělit sjezd na Plzeň nebo Ústí + Liberec je ok, zbytek netřeba. Na to bude řidiči bohatě stačit info na okruhu. Pro ostatní sjezdy to platí obdobně. Nejdůležitější na tom celém je právě rozumná redukce na sjezdech "radiálních" dálnic a to lze.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

Je pravda, že český řidič směr BRNO, PLZEŇ, ÚSTÍ a HRADEC asi odhadne a zahraničnímu zas čeké nápisy jih, sever, západ, východ nepomůžou... to by se spíš hodil ten symbol o směru hodinových ručiček, jenže ten sice pomůže tomu, kdo ví, o co jde, ale neznalého dost zmate...

zkusil jsem to doplnit v editoru, viz příloha. Sice to neodpovídá skutečnosti na fotografovaném sjezdu, ale pro názornost to snad stačí. Kromě toho jsem dodal ještě trošku z vlastní tvořivosti: cedule nad hlavním směrem (PRAHA) je menší, aby bylo jasné, že tranzit odbočuje, a pokusil jsem se o překreslení jízdních pruhů (což se tady moc nepovedlo, tak dodávám ještě jeden soubor).

S těmi jízdními pruhy by bylo opticky jasnější, že tranzit má sjet a rovně pokračují jen ti, kdo potřebují do centra. Zároveň takovéto překreslení nijak nemění dopravní režim v okolí křižovatky - kapacita směrů se nemění, přednosti také ne, jen si řidiči všimnou, že tady se "něco děje" a nepřejedou křížení až do centra. Je to něco podobného jako je v současnosti na Malovance od západu.
Přílohy
test.jpg
test.jpg (150.64 KiB) Zobrazeno 28354 x
w.jpg
w.jpg (74.88 KiB) Zobrazeno 28331 x
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od rumpeak »

No každopádně mám jeden návrh jak redukovat na D1 nápis směr Plzeň a na D5 recipročně Brno. Ještě před dostavbou SOKP dokončit naši oblíbenou D19 :lol:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Lenny »

martini píše:Možná ještě ta idea, kterou jsme tu zamluvili a to je nahradit SEVER a JIH určením clockwise a counter-clockwise (např. jen symbolem hodinových ručiček, což je jasné a zřetelné) a užitečné i pro proměnné dopravní značení, které si myslím, že beztak bude nutností.
To by taky mohl být problém, bo judaistické hodiny se točí obraceně než křesťanské :lol:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Ta idea překreslení odbočovacího pruhu tak, aby se pravý tvářil jako plynule jdoucí na okruh se mě velmi zamlouvá, bohužel to asi nebude v souladu s normou... Ale už jsme zcela utekli od původního, tedy idea proměnného značení. Mám teď trochu času, zkusím něco vytvořit :-)

EDIT: Tak zde přikládám můj návrh zidealizovaný zde ze všech poznatků:

Obrázek

Tuto návěst si představte na sjezdu z D11 (vzorek), ještě před započetím odbočovacího pruhu (D11 nevede rovně, proto je i cíl centrum směřován po okruhu). Ukazuje to hlavní cíle (Tábor místo ČB zvolen kvůli délce jména :-)), ale hlavně také čísla dálnic, což je většinou právě to, co cizinci sledují. Piktogramy s šipkami jsou pochopitelně měnitelné.

Řidič ihned při příjezdu ví, jaké symboly (směry SOKP) má dále sledovat. Po odpojení odbočovacího pruhu už by zase bylo jenom napsáno Pražský okruh (již jen s jednosměrnou šipkou pro příslušný směr nad daným pruhem) a pod ním jednotlivé cíle, plus dílčí cíle. Např. takto, opět pro D11.

Tyto cedule před rozdělením rampy na dva směry SOKP by mohly vypadat např. takto. Místo Pražský okruh by tento mohl být na těchto cedulích klidně nazván i jako Tranzit ring, což by už musel pochopit každý, ať už cizinec nebo Čech.

Obrázek

Poslední dva řádky, ukazující dílčí cíle, by se museli udělat celé jako proměnné, abych měl možnost změny v případě, že zde potřebuji přesměrovat hlavní cíle. Když je třeba údržba tunelu v Suchdole, na Plzeň už se to vyplatí jet spodem atd...

Nyní se do mě můžete pustit :-)

EDIT 2: Na cedulích č. 2 musí být proměnné všechny řádky, z důvodů možnosti přesměrování všech cílů... Už to nebudu předělávat, pro názornost stačí.
Naposledy upravil(a) martini dne 23.8.2009 19:19:53, celkem upraveno 1 x.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Prosím tedy o reakce, aby nezapadlo mé doplnění příspěvku, už totiž nejde oživovat ani registrovaným, ale to nevadí, akorát teď zbytečný příspěvek...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od pp21 »

Nefungujou mi obrázky, dokud si jejich url nezkopiruju a neotevru si je zvlášť, asi si ten server kontroluje referer...

Jinak muj prvni dojem je ten, že průměrný řidič tu značku pochopí tak při šestém průjezdu a cca 20% řidičů ji nepochopí nikdy :(
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Lenny »

Martini dobrá práce. Vystihl jsi to uplně dokonale, pro něco takového bych hlasoval i ja. :P
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Bohužel, žádné obrázky nevidím, ani url. :(
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Tak jsem to hodil místo Picasy na imgupload.cz, doufám, že teď už se Vám obrázky zobrazují dobře (mě se tedy zobrazovali i předtím, tak nevím...)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

Já si myslím, že je to špatně pochopitelné, hlavně pro někoho, kdo po okruhu pojede jen jednou za čas. Pokud bude fungovat dynamické řízení, objeví se cíle správně na návěstech a řidiče navedou. Bude mu pak jedno, jestli pojede po nebo proti směru ručiček, prostě bude sledovat svůj cíl.
Pokud by se to mělo použít, šipky pro směr bych radši upravil takto:
Přílohy
smer.jpg
smer.jpg (1.84 KiB) Zobrazeno 27964 x
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Mario »

Právě kvůli těmto značením neznačením jsem si pořídil navigaci... Vzhledem k těm problémům, investovat do ní alespoň 2500 stojí za to... Ale přikláním se spíše k označení měst na těch značkách...
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“