České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Provoz na jižní části D0 (D1-D5)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=2328
Stránka 12 z 43

Autor:  obr [ 20.10.2010 9:46:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

martin píše:
egelebege píše:
Od D5 by neměl být problem. Je tam dost ZPI a na odbočce na Barrandov je otočná navigace. I když nevim jak by se řešilo, kdyby byla zablokovaná 515

Začíná se naplno ukazovat jaká fatální chyba byla nerozšíření 515 na třípruh. Nové úseky jakous takous rezervu mají a zřejmě nějaký čas ještě vydrží, ale 515 je na pokraji kolapsu. 516 a 517 jsou dodnes stále podle mě postaveny s opravdu velkým výhledem a ten provoz to tam stále nevyžaduje, ale ta 515... To bude hodně bolet.


celý okruh Prahy se měl stavět třípruh ! Tyhle stavby jsou na desetiletí.
Nicméně pro 515 je nyní důležité urychlené dostavění Radlické radiály

Autor:  jonáš [ 20.10.2010 9:48:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

martin píše:
Kdyby tam Praha radši poslala měšťáky s plachtama, aby to dočasně zakryli, tak by udělali líp. Vůbec ta příšerná neoperativnost lidí a techniky v tomhle státě je naprosto zoufalá. Nechápu, že je takový problém do toho manuálně zasáhnout a ty informace tam do těch tabulí napsat ručně???

Ještě měšťáky s plachtama? Jako by nestačila kompetenční džungle mezi ŘSD, státní policií, magistrátem a TSK :lol:

Autor:  dvs [ 20.10.2010 10:19:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

obr píše:
Nicméně pro 515 je nyní důležité urychlené dostavění Radlické radiály


Souhlas, ale pomůže jenom osobákům.

Pro kamióny ale moc nepomůže. Možná je tam nepustí a ta křižovatka ve Zlíchovském tunelu není pro kamióny. Připomíná mi myší díru na Barrandovském mostě.

Když to vypadá, že Radlický tunel bude asi nakonec stejně jenom pro osobáky, tak by možná stálo za to jej zkrátit jenom někam k budově Lukoilu a snížit jej na výšku 2m (viz tunel duplex na A86 v Paříži). Možná i zkrátit a napojit někde proti Smíchovskému nádraží a ne až ve Zlíchovském tunelu. Díky výšce 2m se razí jenom jedna tunelová roura.

edit: o dvoumetrových tunelech pokračujeme v novém vlákně Implementace tunelu duplex na A86 v Paříži v Praze

Autor:  dd [ 20.10.2010 10:27:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Jarda Š. píše:
Nedostatek kapacity by se dal řešit prostým přemalováním na tři zúžené jízdní pruhy bez odstavného a snížením rychlosti na 80 km/h, což by zvedlo kapacitu o víc než 30 %, ale na úkor jízdní doby.
Pak by ale začala řada lidí uvažovat o cestě skrz Prahu (jen v některých relacích samozřejmě). Když je okruh delší, tak musí být aspoň rychlejší.

Autor:  jonáš [ 20.10.2010 10:57:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

No uvidíme.
http://domaci.ihned.cz/c1-47321320-kamiony-chteji-zpet-na-jizni-spojku-prazsky-magistrat-nereaguje
http://ekonomika.ihned.cz/c1-47307100-praha-povolila-dalsi-dil-okruhu-u-bechovic-i-kdyz-nejsou-penize

Autor:  hh [ 25.10.2010 11:11:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Prý dnes odpoledne má začít na plno systém lin.řízení na Okruhu! To mimo jiné znamená vypnutí stovky a řízení rychlosti počítačem. (snad 130!)

Autor:  martin [ 26.10.2010 9:11:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Já tam jel včera večer a nic nesvítilo (515), takže 150.

Autor:  MPMP [ 26.10.2010 9:21:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

martin píše:
Já tam jel včera večer a nic nesvítilo (515), takže 150.
Že by další "Rob3rtcz"? :) (viz diskuze v tomto vlákně)

Autor:  martin [ 26.10.2010 9:35:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Nemyslím si, že když tam ve 23h jedu tacho 150 (takže tak okolo 140 v reálu) nějak výrazně někoho ohrožuju nebo pirátím. I tak jsem nebyl nejrychlejší, a dokonce nějaký peugeot na nájezdu do ulice K Barrandovu byl celej nesvůj, že v tý zatáčce mám na tachu "jenom" 75...

Autor:  kasme [ 1.11.2010 15:34:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Řidič náklaďáku zopakoval na Pražském okruhu nehodu s utrženou korbou
Zdroj: praha.idnes.cz

Policie, hasiči i pracovníci technických služeb zasahují na Pražském okruhu. Řidič nákladního vozu vyjíždějící z Lochkovského tunelu utrhl před sjezdem na Barrandov korbu o dopravní ceduli. Ke stejné nehodě zde přitom došlo před týdnem.

Autor:  -xdas- [ 1.11.2010 18:28:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

http://www.novinky.cz/krimi/215606-na-p ... mostu.html

Na Pražském okruhu po týdnu opět náklaďák narazil korbou do stejného mostu :D

Autor:  jonáš [ 1.11.2010 18:40:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Asi to tam tolik hází, až se sklápěčkám zvedaj korby :lol:

Autor:  Lenny [ 1.11.2010 19:00:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Jel jsem zrovna do protisměru kolem, byl tam oblak prachu, než jsem stačil zareagovat a vytáhnout foťák, tak jsem byl už 200 m za, a otáčet se mi kvůli tomu nechtělo.
Zajímavější je, že jsem tudy projížděl v 15:05 ale až v 17:08 v radiu hlásili, že ho začali vyprošťovat. Rovněž nechápu, proč kvůli němu uzavírali tunel Lochkov, když se to stalo v připojovacím pruhu.

Autor:  JirkaS [ 1.11.2010 19:45:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Právě teď na Nově tvrdili, že most je poškozený a statik na něm snížil rychlost. Kvůli odpadávání betonu z mostu má být i omezen provoz v jízdních pruzích pod mostem. Zajímalo by mě, co je na tom pravdy.

Autor:  Lenny [ 1.11.2010 19:47:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Tak z videa na novinkách je zřejmé, že kromě poškozeného portálu DZ, jsou poškozeny 2 díly řims, které je potřeba vyměnit.

Autor:  -xdas- [ 1.11.2010 19:52:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Lenny píše:
Rovněž nechápu, proč kvůli němu uzavírali tunel Lochkov, když se to stalo v připojovacím pruhu.


Při vyprošťování byl zastaven provoz na okruhu. A poté byl zprovozněn pouze levý pruh. Bylo to vidět v reportáži, tuším že na Novinkach. ;)

Autor:  kasme [ 1.11.2010 19:54:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Lenny píše:
Tak z videa na novinkách je zřejmé, že kromě poškozeného portálu DZ, jsou poškozeny 2 díly řims, které je potřeba vyměnit.

ty díly byly poškozeny již posledně, pochybuji, že je vyměnili :)

každopádně dnes dostal most mnohem zřejmě větší pecku :)

Autor:  Lenny [ 1.11.2010 20:00:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Aha to jsem nevěděl.

Stejně je to zajímavé, že se mu zvedla korba. Buď ji neměl uplně sklopenou nebo nevím.

Autor:  kasme [ 1.11.2010 20:13:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

no co, normálně se zvedlou korbou přijel...

posledně sklápěli, na západ od mostu, takže klidně ten kousek pod most dojel :)

Autor:  JirkaS [ 1.11.2010 20:16:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Lenny píše:
Tak z videa na novinkách je zřejmé, že kromě poškozeného portálu DZ, jsou poškozeny 2 díly řims, které je potřeba vyměnit.
Poškození říms ale není poškození statiky mostu, proto mi to přijde přehnané (což je pro Novu typické).

Autor:  Martin z Ostravy [ 1.11.2010 20:16:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Nechápu, jak na to může zapomenout, respektive jak to, že tam není? nějaká signalizace?

Autor:  mbmat [ 1.11.2010 20:29:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Někde řikali, že tedle náklaďák, kterej to ''zbořil'' dneska, byl od stejný firmy, která to zničila i před tejdnem, a že nedaleko něco staví (ta firma). Ani bych se nedivil, že to byl i stejnej rumunskej řidič :( :(

Autor:  Martin z Ostravy [ 1.11.2010 20:31:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Doufám, že to dostane k úhradě 8-)

Autor:  mbmat [ 1.11.2010 20:34:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

no... těžko říct :?

Autor:  Libor [ 1.11.2010 21:44:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Zaměstnavatel je asi pěkně honí a dostanou 2 minuty na vysypání po příjezdu na místo. Když to nestihnou musí vysvětlovat co se dělo. Tak nahání čas sklápěním za jízdy. Stačí, aby je něco vyrušilo (zaměstnanec co se pohybuje ve směru jízdy, další stroje kterým se musí vyhýbat) a pak si trhají korby. Jestli se jim kniha jízd generuje z GPS dat, dá se to lehce vypátrat.

Stránka 12 z 43 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/