| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Provoz na jižní části D0 (D1-D5) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=2328 |
Stránka 14 z 43 |
| Autor: | egelebege [ 30.11.2010 10:37:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Naložený kamion nemá takový problémy jako prázdný. Nejlepší by bylo kdyby se o silnice (aspoň o ty nejdůležitější) někdo pořádně staral. Jakto že v německu se jede po mokré dálnici a po přejetí čáry se jede po sněhu? Jakto že ve švýcarsku jsou dálnice celou zimu sjízdné i v horských oblastech a na pražském okruhu je při pár centimetrech kalamita? Stát se chlubí jak je mýto výnosné, ale že by bylo potřeba v takových "extrémech" ty peníze nasypat rychle zpět na silnice aby byli sjízdné to už nikdo neřeší. Je to ostuda |
|
| Autor: | viky [ 30.11.2010 10:43:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Kubajsu píše: MPMP píše: Vidím, že názory jsou od toho, aby se různily. Já mám pořád dojem, že se z toho dělá větší věda, než to ve skutečnosti je. V zimě prostě sněží. A když sněží, tak to na silnicích (než se údržbě podaří sníh uklidit) i klouže. Kdyby se z bezpečnostních důvodů měly zavírat silnice vždycky, když napadne sníh, tak půl roku půl Evropy nejezdí. Proč není možné přijmout základní fakt, že kluzká silnice potřebuje odpovídající styl jízdy? Proč musíme dělat "superopatření" aby se na každé silnici dalo jezdit celoročně stejným stylem jako v létě? Tohle mi opravdu "nedocvakává". Možná proto, že naložený kamion který zastaví na sněhu ve 4% stoupání se už nerozjede... Spíš prázdný má problém,plně naložený by se určitě rozjel |
|
| Autor: | kasme [ 30.11.2010 12:43:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Pražský okruh nezvládá namrzající sníh i přes množství technických vychytávek http://praha.idnes.cz/prazsky-okruh-nez ... -zpravy_ab |
|
| Autor: | viky [ 30.11.2010 14:11:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
ad.článek Tak to teda nechápu,že se nic dodatečně montovat nebude Nejde to,nebo se nechce? Při takovém provozu je to podle mne mnohem ekonomičtější,než provoz posypových aut. Když to může mít Hřebeč s podobnou situací(estakáda-tunel),proč to nemůže mít pražský okruh? |
|
| Autor: | adamos [ 30.11.2010 14:26:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Mluvilo se o tom, že zařízení je dost nespolehlivé. Zda je to výmluva nebo pravda, nevím... |
|
| Autor: | dvs [ 30.11.2010 14:33:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
1. Zvážil bych povinné zimní pneu na R1. 2. Vybudovat truck centra každých 50km a tam kamióny s návěsem odstavit a počkat až přestane hodně sněžit. Náklaďáky bez přívěsu s náhonem na zadní bych neomezoval. 3. Za úplné zablokování dálnice vymáhat ztrátu na mýtném. otázka: Solí se v tunelu, alespoň na začátku? |
|
| Autor: | JirkaS [ 30.11.2010 15:04:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Pokud je největší problém namrzání mostů, tak zimní pneu nepomůžou a stejně tak odstavování kamionů při sněžení. Mimochodem, docela by mě zajímalo, jak to včera vypadalo na MUK se Strakonickou. |
|
| Autor: | jonáš [ 30.11.2010 15:29:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
No kdyby to byl první dálniční most v čechách, tak možná .. jak to dělaj na těch všech ostatních, třeba na D8 přes Krušný? |
|
| Autor: | dvs [ 30.11.2010 15:32:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Letní pneu "uklouzávají" jízdní stopu ve sněhu. Zimní pneu tuto stopu načechrává. Souprava s návěsem (kamion) není schopna nic vyjet právě díky tomu, že má náhon na zadní nápravě tahače. Když jsem se teď kouknul na http://www.dopravniinfo.cz tak mám podezření, že včera začalo dávat pokyn k uzavření tunelu automatické čidlo námrazy, které měří teplotu vozovky a rosný bod. Teď jim meteo hlásky hlásí náledí, třeba na D11 a v hlášení se hovoří o suché vozovce... To je ale jenom moje doměnka - ladíme počítač (4,5m máme za sebou, teď ještě ten zimní provoz) Na D8 přes krušný je daleko menší provoz. |
|
| Autor: | jonáš [ 30.11.2010 15:37:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
No dobrá, tak třeba ve Velkym Meziříčí .. nebo estakáda přes Beroun, tam možná bude jezdit víc. A je to taky do kopce Náledí je dneska hlášený ze všech meteohlásek po česku, akorát jedna má nebezpečí námrazy. |
|
| Autor: | dvs [ 30.11.2010 16:14:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Jenomže za těmito mosty není tunel, který se automaticky uzavírá, když si čidlo "uprdne". Vzhledem k tomu, že tam žádný tunelový vrátný není přítomen a musí přijet situaci někdo zkontrolovat autem z Rudné a ten se tam nedostane protože tam je kolona .... Jasně, že si těžko někdo dovolí ignorovat čidlo náledí a neuzavřít tunel. Nepřišlo mi totiž, že byl na estakádě obrovský problém s námrazou, protože se ty kamióny vždy při otevření rozjely. Docela by mne zajímalo, zda ty čidla jsou pouze teplotně vlhkostní nebo meří i koncentraci soli na silnici. |
|
| Autor: | jonáš [ 30.11.2010 16:52:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Mno ono je zajímavý, jestli může pod nulou vůbec rozumně fungovat vlhkostní čidlo .. aby to nebylo jen na teplotě, resp. porovnání teploty vzduchu a betonu, to pak bude zavřený celou zimu. Že by měřili rutinně a dlouhodobě posolenost si už neumim představit vůbec, a to jí mam jinak celkem živou |
|
| Autor: | dvs [ 30.11.2010 17:43:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
taková stanice to je docela věda http://www.cross.cz/download/datasheets ... CZ_WEB.pdf |
|
| Autor: | jonáš [ 30.11.2010 19:44:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
I věda se občas plete |
|
| Autor: | viky [ 30.11.2010 19:59:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Nenapadá mne,co může být nespolehlivého na tom ostřikování,pokud je to nainstalované dle tech.postupů. Naopak mně to připadá pohotovější,než posyp.auto,v kombinaci s čidly a webkamerami. |
|
| Autor: | Bobek [ 30.11.2010 20:59:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Já bych řekl, že se to minimálně bude rádo ucpávat. |
|
| Autor: | Mike [ 30.11.2010 21:19:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
problém vznikl jednou "nad bulharem" kde se směs začla rozstřikovat sama, ačkoli nemrzlo a ono to na té solance klouže - byla tam hromadná nehoda. na okruhu opět problém, liniové řízení řidiči při horších podmínkách ubrali na rychlosti, což smyčky vyhodnotily jako hustší provoz a snížily rychlost dnes na 515 svítila od Slivence 60 a vůbec nevím proč |
|
| Autor: | viky [ 30.11.2010 22:17:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Bobek píše: Já bych řekl, že se to minimálně bude rádo ucpávat. Problémy jsou od toho,aby se řešily.a určitě to vyřešit jde,jinak by se to nemontovalo nikam |
|
| Autor: | jonáš [ 1.12.2010 10:24:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Mno ucpávat se to může asi stejně, jako ostřikovač na autě naplněnej nemrznoucí směsí .. a nevim o výrobci, kterej by to kvůli tomu přestal montovat, i když tam jsou mnohem jemnější trysky. Spíš se potřebovalo na stavbě "ušetřit". |
|
| Autor: | Bobek [ 1.12.2010 12:35:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Ostřikovač se asi bude ucpávat o něco méně, protože tak nějak není tolik v kontaktu se vším tím silničním bordelem. Ucpávat != zamrzat. |
|
| Autor: | kasme [ 4.12.2010 0:46:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
před devátou jsem projel úsek Barrandov - Třebonice - Modletice na výškoměru na lochkovském mostě chybí střední deska s omezením výšky nad pravým pruhem na všech liniovkách svítila 80, jedině před D1 byla tma na estakádě a u Jinočan svítila vločka na několika místech vlevo zákaz NA, někde i 6t pár dokumentačních fotek z videa http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... r1/101203/ [youtube]hHPkXzBVRmY?fs=1&[/youtube] [youtube]jVCA_RRQ9JY?hl=cs&[/youtube] |
|
| Autor: | Warcz [ 4.12.2010 8:57:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
http://byznys.lidovky.cz/prazsky-okruh- ... oprava_mpr Já osobně bych to udělal ve stoupacích pruzích, které jsou nejduležitější... |
|
| Autor: | pp21 [ 4.12.2010 16:06:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Warcz píše: http://byznys.lidovky.cz/prazsky-okruh-stal-miliardy-ma-cidla-ale-nema-rozmrazovac-p31-/ln-doprava.asp?c=A101203_203357_ln-doprava_mpr Já osobně bych to udělal ve stoupacích pruzích, které jsou nejduležitější... Jsou to prostě komedianti ... novináři s nulovou zodpovědností. Nejhorší na tom je, že utvářejí názor veřejnosti. Proč najednou tolik novinářů chce "rozmrazování", ale nikdo z nich se neptá na základní otázky: - kolik by stála montáž? - kolik by stál provoz? - v jakých situacích je tento druh rozmrazování účinný? - v Praze je to na 6ti místech namontované, neviděl jsem jedinou zprávu o tom, jak to v této situaci obstálo či neobstálo. |
|
| Autor: | dd [ 4.12.2010 18:23:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Jenomže ta odpověď ŘSD také moc přesvědčivá není. Měli říct ano, tu variantu jsme zvážili, měla tyto výhody a tyto nevýhody, a proto jsme systém nenamontovali. Pak by to bylo jasné. Takhle vypadá, že se tím v lepším případě nikdo nezabýval, v horším, že to někdo pokazil nebo se na to vykašlal. |
|
| Autor: | Mike [ 4.12.2010 20:08:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5) |
Petr Pokorný píše: ... - v Praze je to na 6ti místech namontované, neviděl jsem jedinou zprávu o tom, jak to v této situaci obstálo či neobstálo. no nad Bulharem to zrovna nefungovalo, nebo možná ano, ale silnice podle toho nevypadala |
|
| Stránka 14 z 43 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|