| Autor |
Zpráva |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
a zase uzavírky tunelů... Příloha:
R1-Lochkov-111206.JPG [ 50.2 KiB | Zobrazeno 5394 krát ]
Příloha:
R1-Lochkov-111206-zpi.JPG [ 35.37 KiB | Zobrazeno 5394 krát ]
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 6.12.2011 0:55:29 |
|
 |
|
Cody
Příspěvky: 25
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
|
| 13.12.2011 12:32:39 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Jak se tak dívám, tak co chvíle je některý tunel uzavřený z důvodů nehody nebo mimořádnosti....
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 13.12.2011 23:36:26 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Lenny píše: Jak se tak dívám, tak co chvíle je některý tunel uzavřený z důvodů nehody nebo mimořádnosti.... Já furt říkám nejlepší tunel žádný tunel:) OT: Nešlo by se zbavit do budoucna i toho plánovaného mini tunýlku na 511 (podjezd trati u Říčan s ekoduktem). Aspoň to nějak oddělit, aby to byl samostatný ekodukt a podjezd trati. I na té R35 by to furt stálo za úvahu (tunel Hřebeč je taky furt zavřený). Nestavění MUK do každé vesnice se už trochu prosadilo, tak ještě ty tunely.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 14.12.2011 12:41:36 |
|
 |
|
adamos
Příspěvky: 1615 Bydliště: D1, 2,78 km
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
dvs píše: ...tak ještě ty tunely. a pak se ještě zbavit těch opravdovejch tunelů 
_________________ Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
|
| 14.12.2011 14:13:28 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
No co vim tak to původně bylo na jihu vyprojektovaný prakticky bez tunelů. Možná nějakej o hodně kratší u Lochkova. Ale nějak to neprošlo, kdoví proč.
|
| 15.12.2011 21:13:22 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Kdyby se našel dobrovolník, napsal na MŽP o nahlédnutí do dokumentace EIA na 512-4, tak by to tam nejspší i zjistil, proč toto řešení bylo opuštěno.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 15.12.2011 23:28:32 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
|
| 4.1.2012 9:04:27 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
dvs píše: Já furt říkám nejlepší tunel žádný tunel na druhou stranu svycarsko je cele na mostech a tunelech. byl jsem tam 3 dny, projel asi 250 tunelu a nezaznamenal zadny problem v doprave. nejsou ty nase moc premodernizovany? ty tunely v alpach vypadaj jak ze stredoveku.
|
| 4.1.2012 9:27:18 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
no, presne to co rikam vyse: Po páté hodině ranní byla podle Kropáčové nahlášena závada na elektronickém systému, který zkolaboval.
|
| 4.1.2012 9:29:03 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Asi že sme to měli taky postavit za středověku, ale tenkrát se to bohužel nestíhalo  .. ono obecně přitvrzování norem bejvá tak z 50% lobovaný velkejma hráčema ve snaze zbrzdit konkurenci, protože voni už to maj podle starých hotový.
|
| 4.1.2012 9:35:29 |
|
 |
|
Maniac
Příspěvky: 164
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
vaclav píše: no, presne to co rikam vyse: Po páté hodině ranní byla podle Kropáčové nahlášena závada na elektronickém systému, který zkolaboval. Njn, typicky český přístup. Protože nefungujou úsekové radary, tak raději celý okruh uzavřem. Co třeba tam dovalit přenosnou značku na 80 přes tunel a pro jeden den oželet výtěžek z pokut?
|
| 4.1.2012 9:36:27 |
|
 |
|
Toxy
Příspěvky: 250
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Úsekový radary tam možná nefungujou do teď. Resp. fungujou, ale jen na zkoušku bez možnosti výběru pokut. Aspoň do září to tak bylo, ale pšt 
|
| 4.1.2012 9:38:51 |
|
 |
|
vaclav
Příspěvky: 1701
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Maniac píše: Njn, typicky český přístup. Protože nefungujou úsekové radary, tak raději celý okruh uzavřem. Co třeba tam dovalit přenosnou značku na 80 přes tunel a pro jeden den oželet výtěžek z pokut? he?
|
| 4.1.2012 9:47:11 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
technická závada = výpadek videodohledu (kamerový systém) Podle havarijní karty zavřel dispečer tunel, protože neviděl nic na kamerách. Objednali servisní firmu a technik restartartoval server ... http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2523750minuta cca 31 (zprávy na radiožurnálu v 15:30 s vyjádřením technika ŘSD z dispečinku)PS: Otázka pro toho, kdo si to přehraje odkud asi jel ten technik, že to trvalo ty dvě hodiny? Znáte tu firmu?
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 4.1.2012 18:47:00 |
|
 |
|
kuzzzma
Příspěvky: 178
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
opravdu se z usekovejch radarů v tunelech nemůže vybírat?:-) Vím že to legislativně nelze na Spořilovský spojce:-) ale i tady? Nechcete to někdo zjistit? Tzn. project ve 140 a čekat? Samozřejmě nikoho neohrozit. Uprimně naprosto bezpečne se dá na 3pruh tunelu ject 100. Hold český normy  (
|
| 4.1.2012 19:04:20 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Před rokem, respektive v prosinci 2010, jsem oba tunely projel 120km/h a dodnes nic nepřišlo.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 4.1.2012 19:07:32 |
|
 |
|
kuzzzma
Příspěvky: 178
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Není to tím že se jede pořád ve zkušebním provozu? Nebo snad už proběhla kolaudace /myslím že kvůli hluku asi ne??/. Mno a aby někdo dával pokuty ze zařízení, které je ve zkušebním provozu to snad nee  D Každopádně fakt je ten, že neznám ve svém okolí nikoho, kdo by byl za tento úsek pokutován, narozdíl od Mrázovky 
|
| 4.1.2012 19:16:41 |
|
 |
|
Toxy
Příspěvky: 250
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Ještě v září policajti stále neměli "Prováděcí vyhlášku" (pokud si to pamatujudobře, jejich slova), takže sice mohli měřit, ale nemohli to postihovat. Navíc v září končily metrologický certifikáty pro tyhle úsekáče (i když ty si asi nechali udělat hned nový). Jestli už maj všechno v rychtiku teď, to nevim.
|
| 4.1.2012 22:19:17 |
|
 |
|
kuzzzma
Příspěvky: 178
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Schvalně se zkusím zeptat na zaklade svobodneho přístupu k informacím?:-D
|
| 4.1.2012 23:39:34 |
|
 |
|
medvid
Příspěvky: 301
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Jezdím tam docela pravidelně a většinou přes kilo a nic mi nepřišlo.
|
| 5.1.2012 9:28:45 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Nebojte, oni to pošlou, až se to nasčítá. 
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 5.1.2012 9:45:30 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
MHMP píše: Informace o dopravních opatřeních na Pražském okruhu
Od večerních hodin pátku 6. ledna do nedělního poledne dne 8. ledna 2011 bude z důvodu pravidelné rozsáhlé servisní činnosti v rámci technologií a údržby v Komořanském a Lochkovském tunelu omezen provoz na Pražském okruhu.
Podle postupu prací, které zajišťuje Ředitelství silnic a dálnic ČR, budou uzavřeny jednotlivé tunelové trouby Komořanského a Lochkovského tunelu. Při uzávěře příslušné tunelové trouby bude provoz převeden do protisměrné tunelové trouby, kde bude provoz veden obousměrně. Harmonogram uzavírek: Komořanský tunel směr dálnice D 1 – D 5 (dvoupruh) od pátku 6. ledna od 21.00 hodin do soboty 7. ledna nejdéle do 13.00 hodin směr dálnice D 5 – D 1 (třípruh) od soboty 7. ledna od 14.00 hodin do neděle 8. ledna nejdéle do 12.00 hodin Lochkovský tunel směr dálnice D 5 – D 1 (dvoupruh) od pátku 6. ledna od 21.00 hodin do soboty 7. ledna nejdéle do 13.00 hodin směr dálnice D 1 – D 5 (třípruh) od soboty 7. ledna od 14.00 hodin do neděle 8. ledna nejdéle do 12.00 hodin
V souvislosti s tímto dopravním opatřením žádáme řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost dopravní situaci v místě dopravního omezení, protože i případná drobná nehoda může významně zkomplikovat dopravní situaci na této důležité trase.
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 5.1.2012 15:53:52 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
a je po další uzavírce... Citace: VIDEO: Údržba tunelů na Pražském okruhu. Při provozu nejvíc trpí kamery Soustava tunelů na Pražském okruhu vyžaduje důkladnou péči. V zimě se pravidelně opravuje například elektroinstalace nebo videokamery, které nejvíc trpí automobilovým provozem. Zplodiny aut totiž čočky kamer vždy totálně znečistí. Kamera iDNES.cz se podívala do Cholupického tunelu. http://video.idnes.cz/?idVideo=V120107_161713_tv_zpravy_kbe
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 8.1.2012 11:51:30 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
měsíc se s měsícem sešel... MHMP píše: Informace o dopravních opatřeních v tunelech na Pražském okruhu Od 3. do 5. února 2012 bude omezen provoz na Pražském okruhu z důvodu pravidelné údržby a servisu technologií v Komořanském a Lochkovském tunelu. 2. únor 2012 Postupně budou podle níže uvedeného harmonogramu uzavřeny jednotlivé tunelové trouby Komořanského a Lochkovského tunelu. Při uzávěře příslušné tunelové trouby bude provoz převeden do protisměrné tunelové trouby, kde bude provoz veden obousměrně. Termíny: Lochkovský tunel směr dálnice D 1 – D 5 (třípruh) od 4. 2. 2012 od 14.00 hodin do 5. 2.2012 nejdéle do 12.00 hodin směr dálnice D 5 – D 1 (dvoupruh) od 3. 2. 2012 od 21.00 hodin do 4. 2. 2012 nejdéle do 13.00 hodin Komořanský tunel (tunel Cholupice) směr dálnice D 1 – D 5 (dvoupruh) od 3. 2. 2012 od 21.00 hodin do 4. 2. 2012 nejdéle do 13.00 hodin směr dálnice D 5 – D 1 (třípruh) od 4. 02. 2012 od 14.00 hodin do 5.2.2012 nejdéle do 12.00 hodin V souvislosti s tímto dopravním opatřením žádáme řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost dopravní situaci v místě dopravního omezení, protože i případná drobná nehoda může významně zkomplikovat dopravní situaci na této důležité trase. Údržbové a servisní práce v tunelech zajišťuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistr ... _v_15.html
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 2.2.2012 20:06:00 |
|
|