jízda kamionů v levém pruhu na Slavičím mostě a v Radotínském tunelu
_________________ Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
3.2.2012 18:54:59
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
dnes liniovka v akci
MÚK Slivenec - Lochkov 80 Lochkovský most 60 před tunelem 100, 80, 60 ZPI kolona, provoz omezen (nikde nic vidět nebylo - provoz normální všechni jeli 80 ) v tunelu Lochkov 60 estakáda 100
ad výběr pokut: údajně je nelze vybírak městem tak jako jinde, neboť nejsou na území města Prahy. A státní policie? Asi má jiné priority.
7.2.2012 14:01:42
Zdeněk
Příspěvky: 20 Bydliště: Praha
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
ad Kasme - liniovka v akci:
v neděli 12.2. v Cholupickém tunelu od Vltavy nahoru totéž, 60, provoz omezen, nikde nic, a za tunelem 60 skončila. V protisměru pod tunelem blikala 2 auta policie, každé u sebe mělo chycený osobák. Jediný "technický" důvod omezení, který mě napadl, byla možnost námrazy v tunelu, uprostřed vypadal trochu vlhký. Potom bych ale čekal trochu konkrétnější informaci než provoz omezen.
13.2.2012 14:54:55
Pepino_82
Příspěvky: 63 Bydliště: SOKP 512
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Dnes to samé, 60 v obou směrech, ale nikde nic
13.2.2012 16:21:09
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Zdeněk píše:
ad Kasme - liniovka v akci:
v neděli 12.2. v Cholupickém tunelu od Vltavy nahoru totéž, 60, provoz omezen, nikde nic, a za tunelem 60 skončila. V protisměru pod tunelem blikala 2 auta policie, každé u sebe mělo chycený osobák. Jediný "technický" důvod omezení, který mě napadl, byla možnost námrazy v tunelu, uprostřed vypadal trochu vlhký. Potom bych ale čekal trochu konkrétnější informaci než provoz omezen.
No přesně to samé bych tipnul. Tak v půlce tunelu bylo mokro v levém pruhu. No co sem v tu chvíli říkal se ani nedá publikovat. Po celodením cestování z hor domů, mne toto "debilní" omezení fakt nas.... (60 a kde nic tunic). Největší sranda byla, že navigace mi kvůli té 60-tce signalizovala kolonu, což mi v sobotu ve 20:00 přišlo jako úlet.
13.2.2012 19:49:44
kuzzzma
Příspěvky: 178
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Já zase nechápu toho kokota co každé ráno dá na líniovku od MUK jesenice smerem k D1 80km!!! Naprosto BEZ PROBLÉMŮ se dá ject 120-130. tendle úsek patří taky ke vzorně udržovanejm to všechna čest! Jinže tendle připos*** českej alibismus začíná nést "ovoce"! Lidé začínají dle zkušenosti liniovce NEvěřit, tzn. jedou o 20-30km více. A v momentě kdy bude omezení oprávněné a fakt to někde na moste apod. bude klouzat, lidi už ze zvyku pojedou více. Toto neni o systému čidel apod., ale o alibismu člověka v centru toho řízení :-// Až se tam někdo vyseká, nebudu se divit když je tam omezená rychlost nesmyslně denně :-/
14.2.2012 20:30:47
mbmat
Příspěvky: 1332
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Neví tady někdo jestli liniovku taky řídí NDIC v Ostravě a nebo jestli si to řídí dispečinky v SSÚD Rudné a Mirošovicích ?
14.2.2012 20:53:24
kuzzzma
Příspěvky: 178
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Tuším že Rudná, ale je to úplně jedno
14.2.2012 20:54:48
mbmat
Příspěvky: 1332
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Chápal bych, že dispečer který je půl republiky daleko tam nastaví 80. Ale takhle by to bylo o zabedněnosti a neschopnosti toho dispečera se třeba aspoň zeptat toho řidiče sypače, který se odtamtud vrátil.
14.2.2012 21:02:48
Toxy
Příspěvky: 250
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Tam to nikdo neřídí podle toho, co jim řekne nějakej řidič sypače. Mám za to, že běžně se liniovka řídí z NDICu podle dat ze sčítačů dopravy a meteostanic na trase. A kupříkladu meteo na 77,8 má v historii za poslední dny po ránu většinou varování před námrazou a náledím a teploty povrchu dost pod bodem mrznutí...
14.2.2012 22:28:53
mbmat
Příspěvky: 1332
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
To pak je zbytečný tam mít dálnici (resp. rychlostní silnici) a stačila by tam jednička se směrově děleným čtyřpruhem, když tam je permanentně 80...
14.2.2012 22:36:22
kuzzzma
Příspěvky: 178
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Proboha tak když je zima tak je snad každému jasné že je asi pod nulou -> tak ať tam dají klasické upozornění že hrozí náledí. Ale proč několika km úsek 80, když v reálu nikde led není! To bych tam asi nemohl profrčet 150 /né nejsem blázen/...(
14.2.2012 22:53:30
jonáš
Příspěvky: 4084
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
No jestli vony se ty dálnice nakonec spíš nestavěj kvůli kapacitě a bezpečnosti dopravy, než kvůli rychlosti .. i když je to oblíbená představa, zejména pro jedince školního věku
14.2.2012 22:54:57
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Celá ta liniovka má slušně řečeno slabiny...
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
15.2.2012 11:13:27
rob3rt
Příspěvky: 260 Bydliště: Hl.m.Praha
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
rychlosti před omezením provozu do jednoho pruhu za sjezdem na Vestec : 100 - 80 - 100 - 80 a konec omezení rychlosti uprostřed zúženého úseku
_________________ Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
25.2.2012 12:16:34
dobrenz
Příspěvky: 310
to je zcela normalni ceske mysleni
jeste vice tristini je D8 v Erzgebirge (Krushory). Situace z dnesni zimy smer Dresden/Prag: sucha silnice a najednou ceska cedule s napisem |kluzka vozovka -Zpomal|. Za 3 km tunel a v tunelu 60kmh! A za tunelem 130 kmh! 2. Situace z dnesni zimy smer Dresden/Prag: pada snih, silnice mokra vse OK a najednou ceska cedule s napisem |kluzka vozovka -Zpomal|. Za nekolik km tunel a pred a v tunelu 60kmh! A za tunelem 130 kmh a vanice. Jedine misto, kde jsou jakztakz normalni je Plzen. Vypnute cedule, jen kdyz se neco deje, tak informace. Tragedie Praha/Usti...Asi stejna IQ level?
27.2.2012 9:12:27
rob3rt
Příspěvky: 260 Bydliště: Hl.m.Praha
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Citace:
Omezený provoz v tunelech
V silničních tunelech Komořanském a Lochkovském na Pražském okruhu bude od večera pátku 2. března do poledne neděle 4. března omezen provoz. Důvodem je údržba tunelů a servis technologií.
Postupně budou uzavřeny jednotlivé tunelové trouby Komořanského a Lochkovského tunelu. Při uzávěře příslušné tunelové trouby bude provoz převeden do protisměrné tunelové trouby, kde bude provoz veden obousměrně. A to podle tohoto harmonogramu:
Lochkovský tunel směr dálnice D 1 – D 5 (třípruh) od 3. 3. 2012 od 14.00 hodin do 4. 3. 2012 nejdéle do 12.00 hodin směr dálnice D 5 – D 1 (dvoupruh) od 2. 3. 2012 od 21.00 hodin do 3. 3. 2012 nejdéle do 13.00 hodin
Komořanský tunel (tunel Cholupice) směr dálnice D 1 – D 5 (dvoupruh) od 2. 3. 2012 od 21.00 hodin do 3. 3. 2012 nejdéle do 13.00 hodin směr dálnice D 5 – D 1 (třípruh) od 3. 3. 2012 od 14.00 hodin do 4. 3. 2012 nejdéle do 12.00 hodin
V souvislosti s tímto dopravním opatřením žádáme řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost dopravní situaci v místě dopravního omezení, protože i případná drobná nehoda může významně zkomplikovat dopravní situaci na této důležité trase.
Investorem akce je Ředitelství silnic a dálnic ČR.
_________________ Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
1.3.2012 13:58:45
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
a měsíc utekl jak voda a další uzavírky jsou tu - tentokráte od úterý do neděle
rsd.cz píše:
Od příštího týdne začnou plánované série uzavírek na Pražském okruhu, konkrétně tunelů Cholupice a Lochkov v níže uvedených termínech. Bude uzavřena vždy jedna tunelová trouba a provoz bude převeden do protisměrného tunelového tubusu. Uzavírka tunelů se uskuteční z důvodu pravidelné údržby.
Jednotlivé uzávěry tunelových trub:
10.4. od 21.00 hod - 15.4.2012 do cca 15.00 hod - LTT Lochkov - směr D1 10.4. od 21.00 hod - 15.4.2012 do cca 15.00 hod - PTT Cholupice - Směr D5 17.4. od 21.00 hod - 22.4.2012 do 15.00 hod - PTT Lochkov - Směr D5 17.4. od 21.00 hod - 22.4.2012 do 15.00 hod - LTT Cholupice - Směr D1
Během uzavírek bude Ředitelství silnic a dálnic ČR provádět prohlídky tunelů, proběhne revize celé tunelové stavby a technologií, včetně pravidelných servisních úkonů, odstranění záručních závad, mytí tunelů, kontrola nastavení kamer apod.
Jak dlouho budou trvat tyhle časté uzavírky? Dokud neskončí zkušební provoz? Nebo ten už skončil? Bylo to takhle i třeba v případu tunelu Panenská či Mrázovka?
10.4.2012 10:44:27
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
časté uzavírky budou asi pořád (víkend cca 1x měsíčně) jednou za půl roku je větší uzavírka (kompletní čistění po zimě, čistění odvodňovacích žlabů, kamer... a viz. předchozí příspěvek)
pražské městské tunely (LAT, TAT, ZAT, SAT, ATM) se uzavírají 1x za 3 měsíce několik nocí (23 - 5 hod.) pak je přes den krásně vidět rozhraní mezi umytou a neumytou stěnou obousměrný provoz se nepoužívá (snad jedině v TAT, kterej je jediněj rovnej)
TATrman mi nějak nic neřiká, zbytek jsem po delší námaze rozluštil Co VTAT, eventuelně VTATSCH? Ten vypadá že se snad ani nemeje.
10.4.2012 11:53:06
rob3rt
Příspěvky: 260 Bydliště: Hl.m.Praha
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
jonáš píše:
TATrman mi nějak nic neřiká, zbytek jsem po delší námaze rozluštil
Těšnovský tunel
_________________ Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
10.4.2012 11:59:46
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
jonáš píše:
TATrman mi nějak nic neřiká, zbytek jsem po delší námaze rozluštil Co VTAT, eventuelně VTATSCH? Ten vypadá že se snad ani nemeje.
to jsou oficiální zkratky používané TSK
a pokud jsem já dobře rozluštil tu poslední zkratku
MHMP píše:
V sobotu 24. března 2012 ve 22.00 hodin bude pro IAD uzavřen Vyšehradský tunel. Pro autobusy MHD bude průjezdný. Uzavírka potrvá do neděle 25. března 2012 do 6.00 hodin.
Během uzavírky TSK provede stavební prohlídku ostění, mytí a údržbu tunelu.
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru