víkendová uzavírka v tunelech - to je teda krok směrem k bezpečnosti.... Dva protisměrné pruhy a kolony v jedné troubě - jen čekáte, kdy kamionu s benzinem v klesání bouchne kolo a napere to do řady aut proti.
26.4.2012 8:14:36
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Nystrom píše:
víkendová uzavírka v tunelech - to je teda krok směrem k bezpečnosti.... Dva protisměrné pruhy a kolony v jedné troubě - jen čekáte, kdy kamionu s benzinem v klesání bouchne kolo a napere to do řady aut proti.
Co navrhuješ? Zavřít to úplně?
a dnes...
R1 - 13.2km na trase Ruzyně - Modletice u obce Praha Od 26.04.2012 09:20 žádné problémy k hlášení ; Od 26.4.2012 09:20 do 09:55R1 - 13.2km na trase Ruzyně - Modletice u obce Praha; tunel Lochkov směr D1žádné problémy k hlášení; Detekce NV tunel uzavřen
Pražský okruh zastavila nehoda, vytvořily se mnohakilometrové kolony 26. dubna 2012 12:37, aktualizováno 14:08 Provoz na Pražském okruhu mezi dálnicemi D5 a D1 zastavila na hodinu a čtvrt vážná nehoda kamionu a dodávky u Jesenice. Pro řidiče dodávky letěl záchranářský vrtulník. Vytvořily se dlouhé kolony. Krátce před 13. hodinou začala auta jezdit jedním pruhem, před 14. hodinou pak byl provoz plně obnoven.
nejsem tu od toho, abych něco navrhoval, pouze sem vyjádřil pocit řidiče při cestě tunelem tam a zpět uplynulou sobotu. Až se ucho utrhne, přijde se na to, že se to tak dělat nemělo.... Tak třeba citybloky mezi pruhy mě ale napadly.
26.4.2012 19:31:36
Web
Příspěvky: 410 Bydliště: Praha
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
A po dvoupruhových silnicích první třídy nejezdíte?
26.4.2012 21:32:26
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Na některé lidi můžu uzavřený prostor tunelu působit špatně. Ani mě ty tunely zatím příliš nenadchly, kvůli tomu, že jsou co chvíle zavřené, takový zářez by se zavírat kvůli udržbě nemusel. Ale chápu, že původní varianta byla neprosaditelná...
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Článek je zajímavý, ale zcela tam chybí hodnocení, zda byla na 512 - 514 stažena nějaká osobní doprava (u nákladní se to úpěšně podařilo zákazem, to neřeším). Odpověď je: minimálně. Velmi mě proto budou zajímat první čísla o interzitách např. na 512, ale myslím, že můj subjektivní názor není mimo. Podobně bych si dovolil polemizovat s tím, že na jižní spojce je víc aut hlavně proto, protože tam jsou auta, která jezdila na objízdných trasách. Důvod je jiný a mrzí mě, že se nepojmenovává: na JS jsou auta, která by tam nebyla, kdyby křižovatka R1xD1 nebyla na polích za Průhonicemi, ale blíž ...
1.5.2012 20:35:58
Max
Příspěvky: 318 Bydliště: Praha
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
...kvůli čemuž se bude muset v budoucnu postavit Vestecká spojka nebo něco podobného v +/- původní plánovené trase SOKP.
Pokud k tomu nebude stačit kolaps dopravy ze satelitů v tomhle směru, tak někdo "objeví" tohle řešení za cca 15 let - po případném napojení D3, protože to odvede radiální směry na D1 (resp. chodovskou radiálu).
1.5.2012 21:33:35
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
GiuseppeS píše:
...Velmi mě proto budou zajímat první čísla o interzitách např. na 512...
Termíny a doba uzavírek: Lochkovský tunel směr dálnice D 1 – D 5 (třípruh) od soboty 9. června od 14.00 hodin do neděle 10. června nejdéle do 12.00 hodin směr dálnice D 5 – D 1 (dvoupruh) od pátku 8. června od 21.00 hodin do soboty 9. června nejdéle do 13.00 hodin Komořanský tunel (tunel Cholupice) směr dálnice D 1 – D 5 (dvoupruh) od pátku 8. června od 21.00 hodin do soboty 9. června nejdéle do 13.00 hodin směr dálnice D 5 – D 1 (třípruh) od soboty 9. června od 14.00 hodin do neděle 10. června nejdéle do 12.00 hodin
Kvůli krádeži kabelů byl Lochkovský tunel uzavřený Praha - V noci musel být na několik hodin uzavřen Lochkovský tunel na Pražském okruhu ve směru na dálnici D1. Kvůli krádeži kabelů byl totiž ochromen systém detekce nadměrného nákladu. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic už je tunel opět bez omezení průjezdný. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... -uzavreny/
_________________ Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
8.6.2012 7:25:27
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)
Série nehod na několik hodin ucpala Pražský okruh 22. června 2012 13:58 Na Pražském okruhu stála od Lochkovského tunelu až po sjezd na Stodůlky šest kilometrů dlouhá kolona. Na jejím počátku, přesně na 21. kilometru ve směru k dálnici D5, byla nehoda čtyř vozů. V koloně se pak staly další nehody. Před čtrnáctou hodinou se okruh rozjel.
Od čtvrtka 5. července do soboty 7. července 2012 bude omezen provoz na Pražském okruhu ve směru na Brno před Komořanským tunelem. Důvodem je oprava dilatace na mostě přes Vltavu.
Práce začnou ve čtvrtek v 9.00 hodin a skončit by měly do soboty do 6.00 hodin. Doprava bude omezena na jeden jízdní pruh v místě cca 600 metrů před Komořanským tunelem (km 9,740 směr na Brno).
Řidiče upozorňujeme, že je možné očekávat tvorbu kolon vozidel před zúžením komunikace, a žádáme je, aby věnovali zvýšenou pozornost jízdě v uvedeném úseku Pražského okruhu.
Investorem opravy je Ředitelství silnic a dálnic ČR, zhotovitelem společnost Skanska, a.s.
Fakt okruh na baterky Docela by mě zajímala statistika, kolik dnů v roce je vše průjezdné bez omezení
Aha, tak je to prý plánované uzavření:
ČTK píše:
Motoristé neprojedou od sobotních 11:00 do nedělních 11:00 po nové části Pražského okruhu. "Kvůli revizi protipožárního systému v Lochkovském a Cholupickém tunelu bude uzavřen v obou směrech," uvedl dnes policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Bohužel dopravniinfo.cz buď o tom netuší (smutné) nebo si z řidičů dělají srandu tím, že tam píšou, že je tunel uzavřen příslušnou půlhodinu (ještě smutnější). Rozčilovat se ale evidentně nemá smysl, jen server dopravniinfo.cz u mě definitivně skončil
O tomto víkendu dojde k obousměrnému uzavření Pražského okruhu mezi EXITEM 3 (Vestec) a EXITEM 15 (Lochkov), a to z důvodu uzavírky tunelů Cholupice a Lochkov.
Důvodem je provádění periodických zkoušek na protipožárním zařízení, která vyžadují obousměrné vyloučení provozu.
K uzavření dojde okolo 11. hodiny dne 18. 8. 2012. Doprava bude převedena na objízdnou trasu vedoucí po Jižní spojce, Barrandovském mostě a ulicí K Barrandovu. Zprovoznění předpokládáme v 11 hodin dne 19. 8. 2012.
no hlavně že jim zas nepraskl ten tunelovej vodovod a po jedenácté to zas pustili... viz video proměňování PDZ na MÚK Modletice v 11.06
ovšem ty Strakonice tam být neměly
nevím, jestli jim to na dopravniinfo.cz neskáče samo - občas tam byly i tři podobné informace najednou samozřejmě by tam mohlo být upozornění, že se jedná o zkoušku
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru