Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Cholupice a Lochkov

jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od jonáš »

No řešíme obecně "přechodovej stav" kdy se najednou začne postihovat to, co se doposud tolerovalo a běžně používalo. Spustit tuhle kampaň zrovna otevřenim okruhu asi nebylo nejšťastnější řešení. 8-)
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:No řešíme obecně "přechodovej stav" kdy se najednou začne postihovat to, co se doposud tolerovalo a běžně používalo. Spustit tuhle kampaň zrovna otevřenim okruhu asi nebylo nejšťastnější řešení. 8-)
A kdy se má začít vyžadovat dodržování zákonů? Na svatýho dyndy? Nebo kdy? Ať to uděláte kdykoliv, tak vzniknou tyhle problémy, naopak, začít to vyžadovat na komunikaci, kde se to doposud nevyžadovalo - to by byl povyk! Tady jde o novou komunikaci a na ní striktně platí stanovená a schválená pravidla. Co je na tom špatně?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od jonáš »

No mohlo se s tim začít kdykoli, stejně jako s váženim nápravových tlaků u kamionů, co se o něm píše snad deset let že už už bude. Ale ne v souvislosti s otevřenim čtvrtokruhu kterej měl "všechno vyřešit" .. asi malá medijální podpora nebo nezvládnutá propagace a PR. Mi to trochu dost připomíná ten nedavnej čínskej skok s "absolutní předností chodců na přechodu", což navíc nebyla pravda. Tohle snad aspoň nezaplatěj mrtví. 8-)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od pp21 »

jonáš píše:...asi malá medijální podpora nebo nezvládnutá propagace a PR
Já bych spíš řekl, že o problému nikdo nevěděl, policie tohle zřejmě nikdy cíleně nekontrolovala ... a spíš ani namátkově ne. Takže najednou jsme všichni překvapení...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od Standa »

Petr Pokorný píše:
jonáš píše:...asi malá medijální podpora nebo nezvládnutá propagace a PR
Já bych spíš řekl, že o problému nikdo nevěděl, policie tohle zřejmě nikdy cíleně nekontrolovala ... a spíš ani namátkově ne. Takže najednou jsme všichni překvapení...
Kolik lidí taky tenhle problém podceňovalo a říkalo si, že jsou opatření proti nadměrné výšce přehnaná (já taky :oops: )... Ještě klika, že projektanti mezi ně nepatřili!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od pp21 »

Standa píše:Kolik lidí taky tenhle problém podceňovalo a říkalo si, že jsou opatření proti nadměrné výšce přehnaná (já taky :oops: )... Ještě klika, že projektanti mezi ně nepatřili!
Hlavně jsou nedomyšlená, když na to koukám teď z odstupem času.
Správně bych čekal posloupnost asi takovouhle:
- optický senzor kontroly výšky
- systém semaforů pro zastavení vozidla
- traverza/plechy fyzicky ve výšce 4,5 m
- optická kontrola (ověří zda vozidlo skutečně nepokračuje dál)
- systém semaforů pro kompletní zastavení provozu

Ale ono je to takhle:
- optický senzor kontroly výšky + plechy fyzicky ve výšce 4,5 m v jednom bodě
- systém semaforů pro kompletní zastavení provozu (a zdá se že snad zastuvuje všechny 4 směry (dva tunely á dvě tunelové roury)

Takhle je to teda od Lochkova, od Cholupic jsou plechy 2x, jak tam jsou senzory nevím, a ani nevím jak je to na estakádě v Lahovicích, tam je to nějak na rampách.

To bych řekl že jaksi není ideální řešení.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od jonáš »

To by bylo pěkné, ale asi se to na těch pár set metrů od MUK Zbraslav k tunelu všechno nevejde. A až tam bude nájezd z Komořan tak už vůbec. Ty plechy už teda musej bejt dost obouchaný (tam by moh bejt i mechanickej senzor).
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od kasme »

Cholupice maj dvoje plechy a řekl bych že oboje se senzory...

na MÚK Zbraslav jsou plechy a senzory na rampách:
Praha (K) => estakáda
Praha => Brno
Strakonice (Zbraslav) => Brno

Lochkov 1 (ještě bez plechů) http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ewsIndex=1
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od pp21 »

jonáš píše:Ty plechy už teda musej bejt dost obouchaný (tam by moh bejt i mechanickej senzor).
Vždyť už tam 14 dní nejsou, sundal je ten rumun s naloženym kombajnem. Myslím ty co jsou ve směru D5->D1 co jsou na Lochkovském mostě.
Tady je to přímo vidět: http://tn.nova.cz/zpravy/doprava/kamion ... t-aut.html
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od jonáš »

Aha, ono se to za ty dva dva tejdny ještě nestihlo opravit. Normal, chybně jsem předpokládal že důležitý věci se servisujou hned 8-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od kasme »

fotku jsem dával kvůli čidlům ne plechům. Na Lochkově schází jen střední pětice plechů :)

nechtělo se mi hledat fotky, tak sem udělal pár snímků z videa umístění čidel a dalších souvislostí
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 927/vyska/

první čidlo je vždy na portálu s plechy
druhé pak na předposledním portálu (se světelnými PDZ) před závorou.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od jonáš »

No a z těch fotek je celkem jasně vidět, že ty plechy jsou asi 20 cm výš než měřicí senzory. Že se u zedníků nehraje na centimetry a u silničářů na decimetry 8-) je známo. Teď co je správně a kde to má bejt doopravdy.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od pp21 »

jonáš píše:Teď co je správně a kde to má bejt doopravdy.
Největší sranda bude, až to někoho napadne změřit a zjistěj, že je to nad zemí jenom 4,1 metru :lol:
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od multi »

Petr Pokorný píše: Největší sranda bude, až to někoho napadne změřit a zjistěj, že je to nad zemí jenom 4,1 metru :lol:
:lol: :lol: :lol:
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od Mike »

MPMP píše:A kdy se má začít vyžadovat dodržování zákonů? Na svatýho dyndy? Nebo kdy? ...... Co je na tom špatně?
pište do toho slůvko
platných
pak to bude srozumitelnější
jak už jsem tu napsal několikrát, to že něco řeší zákon, ještě neznamená, že je to správně
Petr Pokorný píše: Největší sranda bude, až to někoho napadne změřit a zjistěj, že je to nad zemí jenom 4,1 metru
že to instalovali než se položil asfalt :?:
tak nějak, no teď to je takhle a pak to posunem ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od Nystrom »

Proč je tady 4,5m, když norma na projektování mostů 736201 předepisuje průjezdní profil u D, R a silnic I. a II. třídy 4,8m, u silnic zvlášť stanovené sítě dokonce 5,2m a pouze u silnic III třídy 4,5m?? Rezerva mezi průjezdním profilem a konstrukcí předepsána 0,15m, na značce se udává skutečná výška průjezdního profilu zmenšená o 0,15m a zaokrouhlená na celé desítky dolů. Všechny mosty jsou tedy výškově naddimenzované, když je tu pak takovéhle nízké hrdlo v tunelu.
Zajímavost: na webu o tunelech jsou tyto jako plánované s průjezdním profilem 4,8m :-) dále Valík 5,4m, Hřebeč 5,2m, Liberec 5,2m, Klimkovice 4,8m, Jihlava 4,8m, ale Libouchec a Panenská 4,5m - nevím ale, zda to tak platí ve skutečnosti. Vypadá to, že se čím dál víc šetří.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od MPMP »

Mike píše:
MPMP píše:A kdy se má začít vyžadovat dodržování zákonů? Na svatýho dyndy? Nebo kdy? ...... Co je na tom špatně?
pište do toho slůvko
platných
pak to bude srozumitelnější
jak už jsem tu napsal několikrát, to že něco řeší zákon, ještě neznamená, že je to správně
Zákon, který není "platný" pro mě není ZÁKON. ;)
Že nějaký zákon není správně přece neznamená, že je možno je ignorovat. :!:
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od Dusanh »

Nystrom píše:Proč je tady 4,5m, když norma na projektování mostů 736201 předepisuje průjezdní profil u D, R a silnic I. a II. třídy 4,8m, u silnic zvlášť stanovené sítě dokonce 5,2m a pouze u silnic III třídy 4,5m??
Nejsem stavař, ale napadá mě, jestli to není tak, že ta výška tam je dodržena, ale pro mimořádné okolnosti. Tj. nějaký nadrozměrný náklad výšky třeba 5m se tam vejde, ale musí jet prostředkem. Tzn. doprovod atd...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od adamos »

Hmm, dostal jsem odpověď z oddělení komunikace ŘSD, z něj vyjímám:
ŘSD píše: Výška tunelů vychází z normy a je dána na 4,5m.
...
Podle normy by měl přepravce který překročí 4,2m výšky žádat MD o stanovení trasy k přepravě nadrozměrného nákladu.
...
otázka: Kudy vede objízdná trasa tunelů na R1 v případě překročení výšky? Jak jsou o ní řidiči informováni?
odpověď: V případě překročení výšky 4,2 m má přepravce v rozhodnutí z MD stanovenou trasu. Řidič by se měl řídit stanovenou trasou.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od jonáš »

Bezva, všechno jasný. Systém měření vejšky zavře tunely a vyčká se ouředního rozhodnutí MD, které bude zastavenému kamionistovi doručeno buď poštovnim holubem, nebo v případě nedostatku těchto ptáků expresním cyklistou. 8-)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od Bobek »

Nojo, takhle to dopadá, když si občan dovolí obtěžovat úředníka dotazem. :evil:
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od jonáš »

Vůbec bych se nedivil, kdyby měly ty tunely světlou vejšku 4,8 m, na značce 4,5 m, plechy byly pověšený v 4,4 m a opticky se měřilo 4,2 m .. prostě sichr je sichr 8-)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od mapman »

Podle normy by měl přepravce který překročí 4,2m výšky žádat MD o stanovení trasy k přepravě nadrozměrného nákladu.
Já myslím, že tohle vcelku jasně říká, že pokud má někdo nad 4,2 m, tak tam nemá prostě co dělat tak či tak... Takže wo co go? Pořád jde o to samé, neschopnost dodržovat jasně daná pravidla...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od JirkaS »

mapman píše:Já myslím, že tohle vcelku jasně říká, že pokud má někdo nad 4,2 m, tak tam nemá prostě co dělat tak či tak... Takže wo co go? Pořád jde o to samé, neschopnost dodržovat jasně daná pravidla...
Takový teoretický dotaz. Pokud je maximum 4,2, tak proč se osazují značky s výškou 4,5m, 4,8m, když jsou pro běžná vozidla k ničemu. Vše nad 4,2 je pak nadměr, který se řídí stanovenou trasou.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení "výšky" 4,5 m v tunelech Chlolupice a Lochkov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A stanovená trasa může být právě přes místo, kde je osazeno 4,8 takže se nadměr 4,4 může poslat tam.
Navíc když ten tunel umožňuje takovou výšku tak proč ho zbytečně omezovat?
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“