| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Dálniční uzel Modletice (D0×D1) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=453 |
Stránka 12 z 46 |
| Autor: | Speedy Gonzales [ 5.2.2010 23:31:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Ulrike Meinhof ... člověk by po sobě měl lépe číst. Omlouvám se. |
|
| Autor: | Marty [ 6.2.2010 9:00:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Speedy Gonzales píše: "Wirft man einen Stein, so ist das eine strafbare Handlung. Werden tausend Steine geworfen, ist das eine politische Aktion. Zündet man ein Auto an, ist das eine strafbare Handlung, werden hunderte Autos angezündet, ist das eine politische Aktion." Tak to jsme zajedno ! Dle Vašeho citátu by přece byl útok (fekáliemi, odpadky) na jednu čerpačku GH trestný, na celou síť čerpaček Shell již politickou akcí... A já se nechci dopouštět trestného činu. Takže já nečerpám u Shell dokud jejich značka nebude bránit nejdůležitější stavbě v ČR ! Kdo má stejný názor a přidá se ? |
|
| Autor: | Speedy Gonzales [ 6.2.2010 12:40:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Marty: To je ale misinterpretace, vy jste koukám správný Čech, co si vše pěkně přizpůsobí. Já to myslel takto: "Vyhodí-li někdo na pumpě Greyhound Company v Nupakách jeden pytel s odpadky, je to výtržnictví. Zůstane-li tam ale tisíc pytlů s odpadky, je to politický akt." Podívejte, myslíte si, že třeba někoho z Ostravy zajímá, že v Praze vázne výstavba obchvatu (ještě navíc kvůli nějakému vychytralému Moravákovi, podle příjmení pana Grondola soudě) natolik, aby nejezdil v Ostravě k pumpě Shell? To asi těžko, zvášť když mu tam dají nějaký pěkný gimmick, třeba ručník, hrníček nebo model autíčka, že ano. |
|
| Autor: | Mike [ 6.2.2010 13:05:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
možné to je svého času znatelně poklesly tržby síti stanic, ještě s původním názvem ŐMV bylo to v době, kdy rakouští metači mrvy blokovali hraniční přechody. takže ta možnost tu je. otázkou je, co by s tím dělal Shell, protože nevíme, jak je postavena smlouva na provozování |
|
| Autor: | Petr M [ 6.2.2010 18:53:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Já osobně u té pumpy z principu netankuji. A ne proto, že bych šetřil. Dnes jsem se tam byl podívat (a poslal jsem fotky do galerie). Když stojíte u výjezdu z pumpy a vidíte, jak snadno by ten výjezd šel přeložit na západní kolektorový most, ale to ne, výjezd vede pěkně na D1, takže se D1 na Brno rozkopat zatím nemůže, maximálně se může pokračovat s hloubením jámy v opačném směru .. to je tedy opravdu na hlavu. Jsem moc zvědavý na pokračování toho cirkusu. |
|
| Autor: | pavel.hrdina [ 7.2.2010 9:22:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Petr M píše: Dnes jsem se tam byl podívat (a poslal jsem fotky do galerie). Když stojíte u výjezdu z pumpy a vidíte, jak snadno by ten výjezd šel přeložit na západní kolektorový most, ale to ne, výjezd vede pěkně na D1, takže se D1 na Brno rozkopat zatím nemůže, maximálně se může pokračovat s hloubením jámy v opačném směru .. to je tedy opravdu na hlavu. Jsem moc zvědavý na pokračování toho cirkusu. Tak podle nasledujici fotky (diky Petre za nafoceni) je to vazne absolutne na hlavu a chybi tady asi tak malo jako lusknuti prstem aby to slo pustit na kolektorovy most. Pokud toto nekdo blokuje, tak to je skudce nejvyssi nebezpecnosti!!! Příloha: Shell-GH-vyjezd-snih.jpg [ 40.29 KiB | Zobrazeno 5428 krát ] A takto to vypada bez snehu (fotil kasme) - jenom to potvrzuje predchozi vyrok. Zavrel bych normalne ten najezd do odstavneho a nechal bych je vyjizdet tady pres ten pas hliny - to by bastardi videli jak rychle by je ridici ukamenovali za blokovani tady toho kousicku zeme!!! Příloha: Shell-GH-vyjezd.jpg [ 53.97 KiB | Zobrazeno 5427 krát ] |
|
| Autor: | kasme [ 7.2.2010 9:42:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
a pár fotek s málo sněhem... slepenice kolem dokola, ale z toho betonového svodidla http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... h.jpg.html http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.JPG.html http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.JPG.html http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 4.JPG.html stejně musí nejdřív přeložit kabely ze SDP pak začnou odtěžovat od východu, založí most ve směru Praha a do té doby se to nějak vyřeší... HLAVNĚ, že už se jezdí okolo... |
|
| Autor: | martini [ 7.2.2010 15:36:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Přesně tak, řešitelné je to i bez použití pravého kolektorového mostu, byť se na něj tak spěchalo. Viděl bych to tak, že se postaví ta most na D1 ve směru na Prahu, na ní se převede výjezd z benzínky a dostaví se most ve směru na Brno. Otázka, zda-li to lze časově, ale snad jo, zima už nebude dlouhá, vydatné sněžení se dle dlouhodobé předpovědi už nepředpokládá a mrazy v březnu také už vždy polevují. Také ale samozřejmě může vyhrát jiné provizorium. |
|
| Autor: | Lenny [ 7.2.2010 17:18:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
martini píše: Také ale samozřejmě může vyhrát jiné provizorium. Za to bych se přimlouval, takový provizorní most, co byl na ul. Korejské v Brně, by nebyl špatný |
|
| Autor: | MPMP [ 8.2.2010 8:48:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
martini píše: Také ale samozřejmě může vyhrát jiné provizorium. |
|
| Autor: | Petr M [ 8.2.2010 9:51:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Nechci být škarohlíd, ale D1 se musí přece rozkopat celá, včetně toho odstavného pruhu co je na něj teď ten výjezd z benzinky. Jinak nelze vést R1 pod D1 a bez toho to nelze zprovoznit, nešlo by odbočit z R1 na D1 směr Praha. A nevěřím, že by se mohlo vykoumat jiné řešení jak ten "podjezd" postavit, než je uzavření benzinky a nebo převedení výjezdu na západní kol. most. Dost dobře nechápu, proč ani to převedení není možné, jen by se jezdilo přes jiných pár metrů pozemků GH než se jezdí teď. Chápu že GH může vadit, aby byla pumpa uzavřena, ale nechápu proč by jim mělo vadit, že výjezd povede o pár metrů vedle. Stejně se jezdí po jejich pozemku, tak jestli se jezdí po těch nebo oněch pár metrech je snad jedno. Jenže pokud se to má celé zprovoznit v září, tak už času na to kompletní rozkopání moc nezbývá .. jen ta stavba mostu bude trvat cca 6 měsíců .. |
|
| Autor: | MPMP [ 8.2.2010 10:39:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Petr M píše: Nechci být škarohlíd, ale D1 se musí přece rozkopat celá, včetně toho odstavného pruhu co je na něj teď ten výjezd z benzinky. Jinak nelze vést R1 pod D1 a bez toho to nelze zprovoznit, nešlo by odbočit z R1 na D1 směr Praha. A nevěřím, že by se mohlo vykoumat jiné řešení jak ten "podjezd" postavit, než je uzavření benzinky a nebo převedení výjezdu na západní kol. most. Dost dobře nechápu, proč ani to převedení není možné, jen by se jezdilo přes jiných pár metrů pozemků GH než se jezdí teď. Chápu že GH může vadit, aby byla pumpa uzavřena, ale nechápu proč by jim mělo vadit, že výjezd povede o pár metrů vedle. Stejně se jezdí po jejich pozemku, tak jestli se jezdí po těch nebo oněch pár metrech je snad jedno. Jenže pokud se to má celé zprovoznit v září, tak už času na to kompletní rozkopání moc nezbývá .. jen ta stavba mostu bude trvat cca 6 měsíců .. |
|
| Autor: | pavel.hrdina [ 8.2.2010 12:58:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Ted uz je na miste jedina vec - maji oni nejak zakonne garantovane pravo na vyjezd pres soucasne teleso D1? Pokud ano a presne na ten soucasny pripojovaci pruh, pak je to hodne spatny a je otazka, zda-li nekdo neudelal nejakou botu proti statu v dobe kdy se to sjednalo. Pokud ne, tak by se jim preci melo dat oznamit neco jako: "Prekopavame teleso D1", (coz neni jejich majetek, takze snad nemaji moznost to blokovat), "a jako nahradu za soucasny vyjezd z benzinky pripojovacim pruhem nabizime prevedeni vyjezdu na dokonceny kolektorovy most - dokonce dvema pruhy narozdil od soucasneho jednoho. Na rozhodnuti mate x dni a pokud chcete zachovat vyjezd, musite v tomto terminu dat souhlas s upravou nutneho napojovaciho pasu pres vas pozemek. V opacnem pripade nemuzeme po tomto terminu dale garantovat napojeni na D1." A bylo by. Kdyz oni tlak, tak druha strana (zastupujici nas vsechny) taky tlak, ale s navrhem feroveho reseni! Preci neni mozny, aby si tady nejaci jednotlivci mohli blokovat stavbu celostatniho vyznamu, ktera ma oporu v uzemnim planu a ma vydane stavebni povoleni! |
|
| Autor: | Petr M [ 8.2.2010 13:00:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Asi záleží, jak přesně je vymezeno v nějaké té smlouvě, kudy ten výjezd smí vést. Nikdo nemusí na jejich pozemky vstupovat, mohou si těch pár metrů před kol. mostem vyasfaltovat sami. A jde opravdu jen o pár metrů. Pokud mají garantováno, že výjezd musí vést tak jak vede a nesmí se s ním hnout, pak je to asi špatně a bude to trvat dlouhou dobu, než se to vyřeší. Napadla mne ještě jedna možnost, ale nevím, zda by byla technicky možná, zvláště pro kamiony. Výjezd sice na D1 jak je, ale pak hned doleva (jako na Prahu) a po pár desítkách metrů zase doprava na vých. kol. most. Ty zatáčky by ale asi byly moc ostré. Faktem je, že je nutné překopat celou D1 a to za současného stavu prostě nelze. A pokud se to má do podzimu vše stihnout, času na soudy moc nezbývá .. |
|
| Autor: | martini [ 8.2.2010 13:13:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Petr M píše: Napadla mne ještě jedna možnost, ale nevím, zda by byla technicky možná, zvláště pro kamiony. Výjezd sice na D1 jak je, ale pak hned doleva (jako na Prahu) a po pár desítkách metrů zase doprava na vých. kol. most. Ty zatáčky by ale asi byly moc ostré. Problém je, že GH se už nyní nehce dohodnout na ničem, co by bylo logické řešení, teď už budou dělat problémy za každou cenu a tak je jen otázka, jak je postavena ta smlouva garantující (zjevně) připojení na dálnici. A to už jsme tu jednou řešili, že nikdo z nás neví, jak je to právně postavené. Nezbývá než čekat. |
|
| Autor: | MPMP [ 8.2.2010 13:28:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Což může (to čekání) trvat i roky. Naše soudy nejsou z nejrychlejších a GH nemá důvod spěchat a bude nejspíš zdržovat i soudní jednání - prostředků k tomu má v našem státě jedna ze stran několik. |
|
| Autor: | Jan Krampera [ 8.2.2010 14:25:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
PH tankuji pouze u značkových stanic a SHELL takovou značkou kvality je. |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 8.2.2010 14:38:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
Tím předběžným opatřením má GC zajištěn přístup k benzínce, ne průjezd. Kdyby zůstal vjezd pouze z jedné strany, který by zároveň sloužil jako výjezd (otočení na benzínce a umožnění najet zpět na D1 stejnou cestou, tak by to z hlediska PO bylo také vpořádku. |
|
| Autor: | dantex [ 8.2.2010 15:32:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
MPMP píše: Petr M píše: Nechci být škarohlíd, ale D1 se musí přece rozkopat celá, včetně toho odstavného pruhu co je na něj teď ten výjezd z benzinky. Jinak nelze vést R1 pod D1 a bez toho to nelze zprovoznit, nešlo by odbočit z R1 na D1 směr Praha. A nevěřím, že by se mohlo vykoumat jiné řešení jak ten "podjezd" postavit, než je uzavření benzinky a nebo převedení výjezdu na západní kol. most. Dost dobře nechápu, proč ani to převedení není možné, jen by se jezdilo přes jiných pár metrů pozemků GH než se jezdí teď. Chápu že GH může vadit, aby byla pumpa uzavřena, ale nechápu proč by jim mělo vadit, že výjezd povede o pár metrů vedle. Stejně se jezdí po jejich pozemku, tak jestli se jezdí po těch nebo oněch pár metrech je snad jedno. Jenže pokud se to má celé zprovoznit v září, tak už času na to kompletní rozkopání moc nezbývá .. jen ta stavba mostu bude trvat cca 6 měsíců .. Sice si taky přeju aby okruh byl dokončený co nejdříve, ale nesouhlasím s těmi, kteří ve "veřejném zájmu" požadují porušování vlastnických práv. Kolik z Vás by si dobrovolně a bez náhrady nechalo na své zahradě postavit dálnici? Uvědomte si, že všechny zmatky s pozemky a výstavbou, jdou v první řadě na účet státu, krajů, ŘSD atd., protože nedokáží zajistit (legislativu, úředníky a podklady), aby příprava stavby a stavba samotná proběhla co nejrychleji a nejlevněji. Protizákonné vstupy na soukromé pozemky a jejich zastavění si mohli dovolit soudruzi co tu vládli před 20 a více lety nebo ti co vládnou v Rusku a/nebo v Číně. Mě nedostavěný okruh taky omezuje a okrádá o čas, ale dávám to za vinu státu a rozumím majiteli čerpací stanice, který jen obhajuje svá vlastnická práva. Dělal bych to také tak. Stěžujme si na MD,ŘSD apod., kde jsou diletanti, ne u GC. |
|
| Autor: | MPMP [ 8.2.2010 16:05:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
dantex píše: MPMP píše: Petr M píše: Nechci být škarohlíd, ale D1 se musí přece rozkopat celá, včetně toho odstavného pruhu co je na něj teď ten výjezd z benzinky. Jinak nelze vést R1 pod D1 a bez toho to nelze zprovoznit, nešlo by odbočit z R1 na D1 směr Praha. A nevěřím, že by se mohlo vykoumat jiné řešení jak ten "podjezd" postavit, než je uzavření benzinky a nebo převedení výjezdu na západní kol. most. Dost dobře nechápu, proč ani to převedení není možné, jen by se jezdilo přes jiných pár metrů pozemků GH než se jezdí teď. Chápu že GH může vadit, aby byla pumpa uzavřena, ale nechápu proč by jim mělo vadit, že výjezd povede o pár metrů vedle. Stejně se jezdí po jejich pozemku, tak jestli se jezdí po těch nebo oněch pár metrech je snad jedno. Jenže pokud se to má celé zprovoznit v září, tak už času na to kompletní rozkopání moc nezbývá .. jen ta stavba mostu bude trvat cca 6 měsíců .. Sice si taky přeju aby okruh byl dokončený co nejdříve, ale nesouhlasím s těmi, kteří ve "veřejném zájmu" požadují porušování vlastnických práv. Kolik z Vás by si dobrovolně a bez náhrady nechalo na své zahradě postavit dálnici? Uvědomte si, že všechny zmatky s pozemky a výstavbou, jdou v první řadě na účet státu, krajů, ŘSD atd., protože nedokáží zajistit (legislativu, úředníky a podklady), aby příprava stavby a stavba samotná proběhla co nejrychleji a nejlevněji. Protizákonné vstupy na soukromé pozemky a jejich zastavění si mohli dovolit soudruzi co tu vládli před 20 a více lety nebo ti co vládnou v Rusku a/nebo v Číně. Mě nedostavěný okruh taky omezuje a okrádá o čas, ale dávám to za vinu státu a rozumím majiteli čerpací stanice, který jen obhajuje svá vlastnická práva. Dělal bych to také tak. Stěžujme si na MD,ŘSD apod., kde jsou diletanti, ne u GC. U nás to na rozhodnutí vidím na minimálně 6 měsíců ale spíš mnohem víc. Já nepolemizoval s faktem, že stát něco zkazil, já se pouze pokusil pranýřovat situaci, kdy pokud se mi něco nelíbí, podám žalobu, vyžádám si předběžným opatřením zmtazení současného stavu a potom můžu téměř donekonečna zdržovat a odvolávat se proti jaýmkoli následným rozhodnutím. Budu-li důsledný a budu-li mít na to žaludek, mohu celý spor protahovat roky. To mi na tom vadí, nikoli podstata. konečně nikdo z nás, co tu diskutujeme, pořádně neví, jak to vlastně všechno bylo a je. |
|
| Autor: | Tachau [ 8.2.2010 16:19:59 ] |
| Předmět příspěvku: | nejlepsi cesta je privatisace RSD a prodej na ASFINAG nebo n |
ne snad nic jineho neukazuje lepe na nasi ceskou neschopnost nez vystavba dalnic za poslednich 20let. Pokud si vezmeme parametry TIME; Material,Quality - tak nam vychazi nasledujici -80%klicovych staveb ma zpozdeni, naklady jsou temer vzdy vyssi nez puvodni etat a kvalita je prachmiserna. Konecne neni lepsi porovnani nez nova D8(Usti/hranice) a navazujici germanska A17(Hranice/A4 Kreuz). Ceska cast je uz po x-te opravovana a nemecka je v perfektnim stavu. Cesi zacli stavet 1993 a dodnes neni D8 fertig, Nemci zacli A17 2004? a v 2007 hotovo.... Proto prodat, vyhazet neschopne uredniky a uvidime, ze to pujde... Stavari stavi, ale cesti urednici skodi!!! |
|
| Autor: | MPMP [ 8.2.2010 16:59:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nejlepsi cesta je privatisace RSD a prodej na ASFINAG nebo n |
Tachau píše: ne snad nic jineho neukazuje lepe na nasi ceskou neschopnost nez vystavba dalnic za poslednich 20let. Pokud si vezmeme parametry TIME; Material,Quality - tak nam vychazi nasledujici -80%klicovych staveb ma zpozdeni, naklady jsou temer vzdy vyssi nez puvodni etat a kvalita je prachmiserna. Konecne neni lepsi porovnani nez nova D8(Usti/hranice) a navazujici germanska A17(Hranice/A4 Kreuz). Ceska cast je uz po x-te opravovana a nemecka je v perfektnim stavu. Cesi zacli stavet 1993 a dodnes neni D8 fertig, Nemci zacli A17 2004? a v 2007 hotovo.... Proto prodat, vyhazet neschopne uredniky a uvidime, ze to pujde... Stavari stavi, ale cesti urednici skodi!!! A to celé si ještě vynásobte pomalostí soudů a jste tam kde naše stavebnictví je dneska. Vpodstatě nemůžete vůbec nic. Opakuji, to vůbec neznamená, že úředníci nemají pracovat na 100% a ne pouze "do výše svého platu". |
|
| Autor: | andy [ 8.2.2010 18:56:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: nejlepsi cesta je privatisace RSD a prodej na ASFINAG nebo n |
MPMP píše: Příp. založím "sdružení" a budu zdržovat cokoliv na druhém konci republiky a i když to nakonec komplet prohraju, zase mi nic nehrozí. Na druhou stranu, když prohraje Magistrát nebo ŘSD, tak mu de fakto taky nic nehrozí |
|
| Autor: | Mike [ 9.2.2010 20:46:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK R1xD1 |
MPMP píše: ... Kdyby Česko bylo standardní právní stát, následuje ... tak vede okruh přes Uhříněves jak bylo plánováno a ČS zde vůbec neřešíme . |
|
| Autor: | matyas [ 10.2.2010 10:33:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Kamera u krizovatky D1xR1 |
Panove opravdu neni mozne tuto kameru lehce pootocit aby ten cely zaber byl na provadene prace???? nemel by to byt tak velky problem, jen najit ty lidi kteri to maji na starosti. http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... r1/100209/ |
|
| Stránka 12 z 46 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|