| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Dálniční uzel Modletice (D0×D1) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=453 |
Stránka 34 z 46 |
| Autor: | Jakub Šponar [ 23.10.2011 18:27:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
kasme píše: a bonus na závěr: fotoseriál jak asi vznikají nehody na km 12 od této foto dále... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 7.JPG.html Chápu to tak, že kamion během krátké chvíle "říznul" tři pruhy a zprava se ocitl v levém pruhu? |
|
| Autor: | kasme [ 23.10.2011 18:40:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
Jakub Šponar píše: Chápu to tak, že kamion během krátké chvíle "říznul" tři pruhy a zprava se ocitl v levém pruhu? přesně tak od odpoledne se tedy na Brno jezdí opět třemi pruhy, které jsou před mostem posunuty doprava na Prahu zatím beze změny - po osazení zábradlí na mostě bude uvolněn i směr na Prahu (1.11.) pár fotek http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... /111023/m/ |
|
| Autor: | rob3rt [ 23.10.2011 18:44:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
kasme píše: a bonus na závěr: fotoseriál jak asi vznikají nehody na km 12 od této foto dále... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 7.JPG.html a kdo si situaci neumí představit z fotek, tak tady jsou videa http://www.youtube.com/watch?v=y7U30q56GLA http://www.youtube.com/watch?v=yXSd58246ig |
|
| Autor: | balance [ 23.10.2011 22:14:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
Cekal bych, ze stavajci znacky (IJ#) upozornujici na odpocivku zmizi nebo ze budou "preskrtnuty" paskou http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 2.JPG.html http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 5.JPG.html |
|
| Autor: | kasme [ 23.10.2011 22:24:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
balance píše: Cekal bych, ze stavajci znacky (IJ#) upozornujici na odpocivku zmizi nebo ze budou "preskrtnuty" paskou nebo to odpocivka uzavrena měli pověsit na tu stávající modrou brzy snad zmizí úplně... jsou tam snad 4ks (2000m, 700m, 0m... mě zas přijde špatné to místo, jak se za mostem vrací 3 pruhy do "svých" pozic a pravej jde po zebře ve které se žlutá čára ztrácí... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.JPG.html alespoň pár směrových desek by tam být mohlo... no, uvidíme, jestli se tam za ten týden stane nějaká nehoda... on ten pravej je vůbec dílo... Jakub Šponar píše: Chápu to tak, že kamion během krátké chvíle "říznul" tři pruhy a zprava se ocitl v levém pruhu? podle mě za to může hlavně tahle cedule ale ten týden to už vydrží... |
|
| Autor: | mapman [ 24.10.2011 8:08:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
kasme píše: mě zas přijde špatné to místo, jak se za mostem vrací 3 pruhy do "svých" pozic a pravej jde po zebře ve které se žlutá čára ztrácí... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.JPG.html alespoň pár směrových desek by tam být mohlo... no, uvidíme, jestli se tam za ten týden stane nějaká nehoda... Nechali jsme to prověřit, snad se tam nějaké desky během dneška objeví. kasme píše: Jakub Šponar píše: Chápu to tak, že kamion během krátké chvíle "říznul" tři pruhy a zprava se ocitl v levém pruhu? podle mě za to může hlavně tahle cedule ale ten týden to už vydrží... Tahle cedule tam buď být neměla nebo měla být přeškrtnutá ... spíš tam prostě neměla být, teď by se tam dala úplně v klidu domontovat když je tam volno... |
|
| Autor: | jonáš [ 24.10.2011 10:34:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
Ta cedule je tam už cca měsíc naprosto debilní a matoucí, takže všechny bouračky v uvedenym místě by se měly předepsat k náhradě tomu, kdo ji tam nechal namontovat, eventuálně nenechal zneplatnit. Oprava na základě připomínek: přes dva měsíce http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 9.JPG.html .. tady se to dá porovnat, přechodná cedulka je decentně schovaná v pankejtě vpravo za kamionem |
|
| Autor: | mapman [ 24.10.2011 10:42:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
S tímhle názorem nemůžu úplně souhlasit, debilní a matoucí je, ale zároveň je taky jasně řečeno že přechodná úprava má přednost před místní, takže právně je to jen na řidičích ... |
|
| Autor: | kasme [ 24.10.2011 10:47:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
je to jedno s druhým... cedule tam byla už 7.8. |
|
| Autor: | pp21 [ 25.10.2011 8:45:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
Tak copak se tam stalo dneska? http://praha.idnes.cz/hromadna-nehoda-z ... zpravy_zep http://www.novinky.cz/krimi/248427-daln ... zpravy-dne Citace: Podle dostupných informací se při dvou nehodách srazilo pět osobních vozidel v rozmezí tří stovek metrů. Nehoda se stala v oblasti zúžení kvůli stavbě nového mostu přes dálnici a připojovacích komunikací. |
|
| Autor: | jonáš [ 25.10.2011 9:34:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
Co by se stalo, konečně se to povedlo. .. se podařilo pětici nabouraných osobních aut z levého jízdního pruhu odklidit. Někdo se lek tý cedule nahoře, že pravym pojede do tramtárie, a poslal to v poslední chvíli do levýho .. |
|
| Autor: | balance [ 25.10.2011 10:27:50 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) | ||
Nevim jestli uz to tu nepadlo, ale ve zpravodaji RSD se objevilo konkretni datim zprovozneni ricanskeho mostu ...
|
|||
| Autor: | kasme [ 25.10.2011 23:26:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
mapman píše: kasme píše: mě zas přijde špatné to místo, jak se za mostem vrací 3 pruhy do "svých" pozic a pravej jde po zebře ve které se žlutá čára ztrácí... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.JPG.html alespoň pár směrových desek by tam být mohlo... Nechali jsme to prověřit, snad se tam nějaké desky během dneška objeví. a opravdu se tam sedm kousků objevilo Příloha:
Poznámka: doplněné směrové desky desky-v.PNG [ 487.71 KiB | Zobrazeno 4876 krát ] kolektor směr Brno je zprovozněn (viz video) ale pár značek tam ještě přebejvá (např. šipečky na starší fotce) přejezd SDP je zlikvidován, osazují se svodidla (viz noční foto ze sloupku) u šelky (bývalé) stojí vrtná souprava, pravděpodobně kvůli založení pilířů mostů |
|
| Autor: | kasme [ 30.10.2011 18:47:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
práce na mostě nad směrem Praha finišují, přejezd SDP před mostem je fuč, v SDP je posekána tráva v podstatě v celé délce MÚK v úterý už by měla jezdit auta definitivními dvěma pruhy na Prahu... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.JPG.html od Prahy vrtaj piloty pro založení pilířů chybějících mostů http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 3.JPG.html video průjezd celým kolektorem směr Brno (cca km 8 - 12) http://www.youtube.com/watch?v=wAE7d-Z4rh4 další foto: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... r1/111030/ |
|
| Autor: | Mike [ 30.10.2011 21:24:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
mapman píše: S tímhle názorem nemůžu úplně souhlasit, debilní a matoucí je, ale zároveň je taky jasně řečeno že přechodná úprava má přednost před místní, takže právně je to jen na řidičích ... viz podpis |
|
| Autor: | kasme [ 1.11.2011 13:43:46 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) | ||
tak snad už bude na dvanáctém klid... vzorek http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... /111101/m/ další foto později...
|
|||
| Autor: | Maniac [ 1.11.2011 21:38:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
kasme píše: tak snad už bude na dvanáctém klid... vzorek http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... /111101/m/ další foto později... Proč je křižovatka v rozporu s porjektem o 1 pruh užší ??? Původně měly být 3 průběžné. Opravdu ty soudruhy zastydlý v 70. letech vyházet, i v maďarsku zvládnou 3+2 pruhy. |
|
| Autor: | kasme [ 1.11.2011 22:18:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
už se to tu řešilo... a myslím si, že je to dobré rozhodnutí i když se pravý pruh v délce přes jeden kilometr zdá jako nevyužitý... nalajnováno je to tam už několik měsíců... alespoň se kamiony z okruhu ku Praze (D8, R10, D11) v klidu zařadí... |
|
| Autor: | Maniac [ 1.11.2011 22:32:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
kasme píše: už se to tu řešilo... a myslím si, že je to dobré rozhodnutí i když se pravý pruh v délce přes jeden kilometr zdá jako nevyužitý... nalajnováno je to tam už několik měsíců... alespoň se kamiony z okruhu ku Praze (D8, R10, D11) v klidu zařadí... Všude v civilizovaném světě zvládají odbočení/připojení více pruhů. Zbytečné a nelogické opatření, pro které neexistuje rozumné zdůvodnění. |
|
| Autor: | mapman [ 2.11.2011 7:17:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
Není to zbytečné a nelogické, naopak to má pomoct tomu, aby co nejvíc lidí sjíždělo na okruh kam spousta z nich patří a jen zvykově jezdí rovně. Modely intenzit po zprovoznění 511ky celkem hezky ukazujou, že na okruh bude odbočovat téměř stejný počet aut jako pojede do centra. Takže 2 rovně + 2 vpravo je správně. Je pravdou, že normově by se to mělo udělat 3+2, nicméně do současného záboru už to nebyli schopni vecpat a na rozšíření už zase potřebuješ změnu územka a stavebka... |
|
| Autor: | jonáš [ 2.11.2011 9:28:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
A neni problém v tý ponechaný čerpačce ve směru na Prahu? Tam to ve směru od Říčan vypadá málem na nucený tankování, natož aby byl prostor pro připojovák tři plus dva .. |
|
| Autor: | kasme [ 2.11.2011 9:29:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
směr Praha už by měl být v podstatě bez omezení v kolektoru od Brna by měl být uzavřen (pod mostem) levý pruh, což jsem na dopravniinfo.cz nenašel Příloha: D1--12-111102-0920.jpg [ 39.51 KiB | Zobrazeno 4194 krát ] D1, ve směru Ostrava, mezi 9,8 km a 10,1 km 01.11.2011 19:00 - 21.11.2011 19:00 práce na silnici , výstavba mostu D1, ve směru Ostrava, mezi 10,95 km a 11,26 km 01.11.2011 20:00 - 21.11.2011 19:00 neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh) , výstavba mostu D1 - 10km na trase Říkovice - Praha 02.11.2011 09:15 - 02.11.2011 10:30 Pozor! Předmět na vozovce ; Od 2.11.2011 09:15 do 10:30D1 - 10km na trase Říkovice - Praha; D1, 10. km směr Praha -2 předměty na vozovce, pozor; - rozházené dopravní značení |
|
| Autor: | kasme [ 5.11.2011 9:16:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
stavba posledního portálu MÚK Modletice na D1 Citace: D1, ve směru Praha, mezi 12,11 km a 11,99 km 05.11.2011 07:00 - 06.11.2011 14:00 neprůjezdný odbočovací pruh práce na silnici , montáž portálu dopravního značení č. 7; Doprava bude usměrněna vždy do zbývajících jízdních pruhů dálnice. Při stavění portálu č. 7 bude za asistence Policie ČR, provedena úplná uzávěra dálnice D1 směr Praha na cca 2x10 min. D1, ve směru Ostrava, mezi 11,91 km a 12,03 km 06.11.2011 10:00 - 06.11.2011 13:00 neprůjezdný levý jízdní pruh práce na silnici , montáž portálu dopravního značení č. 7; Doprava bude usměrněna vždy do zbývajících jízdních pruhů dálnice. |
|
| Autor: | kasme [ 5.11.2011 21:56:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
montáž a osazování posledních chybějících portálů i likvidace přejezdu SDP mezi kolektorem a D1 bylo vidět i v reportáži ČT o reko D1, v které byly záběry jen z "novostavby"... pár snímků jsem uložil do galerie http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... r1/111105/ kdyby se někdo nenašel jde o tato místa vztyčovaný portál http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.JPG.html montáž cedule na portál http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.JPG.html likvidovaný přejezd http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 2.JPG.html |
|
| Autor: | Domis [ 6.11.2011 1:24:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: MÚK Modletice (R1×D1) |
Kasme: Tak tomu říkám umění, udělat galerii z jedné televizní reportáže. |
|
| Stránka 34 z 46 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|