České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D0] 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=566
Stránka 13 z 36

Autor:  obr [ 10.2.2011 8:53:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

- za Béma a Řebíčka jsme diskutovali jak kradou, jak úředníci neumějí udělat podklady pro stavební povolení, jak je která stavba špatně řešena a že měla vést tudy nebo onudy, kde měla být MUK a kdo si zaplatil, že MUK je jinde, jak politici dělají divadlo ze zahájení stavby či zprovoznění.
- za Bárty a Březina nám k diskuzi zatím zbývá jen to,, kdo jak kradl a "který blbec to dělal přede mnou". A k tomu superkoncepce a Březinovy rozhovory pro media.

Autor:  Michal R [ 14.2.2011 14:29:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Obře, sice souhlas, ale pokud mám správné informace, tak pana Březinu nikdo moc vážně nebere.....

Autor:  dobrenz [ 17.2.2011 23:53:30 ]
Předmět příspěvku:  - Suchdol - Březiněves je buranov

a dalnici nepotrebuji. Ten navrh a od Ratha vest okruh vice na sever by byla schudnejsi cesta..

Autor:  dd [ 18.2.2011 9:31:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Možná schůdnější stavebně, ale ani to není tak jisté. Pak by ale bylo zoufale špatné napojení severu Prahy. Nalevo od Vltavy by všichni museli přes Evropskou. Napravo přes D8 (což ještě není tak zlé). Okruh je potřeba postavit tak blízko Praze, aby v ní odlehčoval dopravu. Pokud na něj nepůjde najet a bude delší, všichni se budou tlačit do Blanky.

Autor:  Dr.Fe1 [ 18.2.2011 10:23:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Dlouho jsem byl zastáncem jižní varianty, ale teď si také nejsem tak jistý. Je to opravdu drahé a technicky komplikované. Kromě toho odpůrci varianty J mají pravdu, že okruh nevede nikde tak blízko centru, jako má vést na severu, podívejte se třeba na trasování jižní části. Varianta kolem Řeže by byla dobrá. Muselo by se ovšem nově vyřešit návaznost na stavbu 520, peážování s D8 je zřejmě neúnosné.

Co se týče napojení severu Prahy na západní část Prahy, tak tam chybí tento most a komunikace:

http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=133054 ... 84544@z=14

Autor:  Kubajsu [ 18.2.2011 10:56:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Dr.Fe1 píše:
...odpůrci varianty J mají pravdu, že okruh nevede nikde tak blízko centru, jako má vést na severu, podívejte se třeba na trasování jižní části....

Zase na SZ je Praha výrazně míň roztažená než jinými směry, takže i všechno ostatní je tam jaksi blíž centru (další otázkou je co vlastně za centrum považovat)...

Autor:  Alan [ 18.2.2011 11:07:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

To, že je projekt pro ÚŘ v trase J a je tam prakticky jen jeden odpůrce, tak to považuji za úspěch. V trase S není nic, kromě čáry na mapě. Kdyby se začalo skutečně vážně uvažovat o trase S a začalo se projektovat, tak těch Suchdolů by bylo daleko víc. Stačí se jen podívat, jak se dotyčné obce snaží novou zástavbou tuto trasu znemožnit. Vždyť oni tuto variantu okruhu v ÚP nemají. Problém bude i na příjezdových komunikacích z Prahy na okruh. Například na to, že by tisíce aut deně se řítily po staré teplické (silnice II/608) z Bohnic, Čimic a Kobylis přes Chabry a Zdiby, tak to si skutečně nedovedu představit. A to samé bude i na druhé straně Vltavy. Když se dostavba okruhu bude dále odkládat, tak nejspíš nepůjde vůbec nic nebo za obrovské náklady. Jinak bych předpokládal, že v budoucnu by okolo Prahy byl postaven další vzdálenější okruh pro tu problematickou nákladní dopravu.

Autor:  dd [ 18.2.2011 11:24:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Už se to probíralo a možná i přímo v tomto vlákně několikrát.

Okruh je třeba postavit co nejblíže proto:
- aby pomohl odlehčit pražské dopravě
- aby bylo možné více napojení a tím rozdělit dopravní proudy Okruh - Praha
- aby se OA nevyplatilo jezdit přes Prahu v relacích D5/R6/R7 - R10/D11 (kamiony mají zákaz, ale pro OA musí zůstat cesta přes okruh časově rychlejší)

Naprosto souhlasím s tím, že ostatní varianty se zdají jednodušší jenom proto, že se o nich nejedná. Stejné protesty by byly i z dalších vesnic.

Autor:  Kubajsu [ 18.2.2011 13:33:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

dd píše:
Naprosto souhlasím s tím, že ostatní varianty se zdají jednodušší jenom proto, že se o nich nejedná. Stejné protesty by byly i z dalších vesnic.

Hlavně tady jsou všeho všudy 2 protestující vesnice, zatímco u severní varianty to vychází skoro k 20...

Autor:  obr [ 18.2.2011 13:51:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

diskutovat tady můžeme, jak chceme. Ale o čem ? Který zvolený politik dnes prosazuje J variantu ? Snad Bárta v superkoncepci po roce 2025. A o S variantě plácají dnešní zvolení u moci už jen zcela neurčitě. Už ani hádat se o tom, kdo co chce ukrást , když prosazuje J nebo S nemá smysl.. :x
Hlavně, aby se to území kudy má jít 518-519 a okolí dále nezastavělo..

Autor:  Alan [ 18.2.2011 17:22:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Teď stojí 511, 518, 519, letiště Ruzyně i nový územní plán Prahy. Všechno to jsou superpriority Prahy. Nic jiného teď nezbývá, než zjednat nápravu z gruntu. Tím by se měly odstranit závady, kvůli kterým se vše zastavilo. To je předpoklad pro to, aby se všechny výše uvedené věci mohly vrátit do schvalovacích procesů. To je důležité, protože až stavby budou mít pravomocná rozhodnutí, tak určitě i peníze se najdou.

Autor:  Max [ 18.2.2011 17:29:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Hlavne kdokoliv, kdo se v zivote byť jenom potkal treba pri studiu / popr. jinde s dorpavnim resenim ve mestech, konkretne radialne-okruznim systemem musi vedet, ze ty okruhy se sice stavej co nejdal, ale zaroven co nejbliz, aby to bylo vyuzitelny i pro lidi z mesta (jasne, tady to vime vsichni :) ale ono je to docela casto zminovany ve vsech moznejch skriptech na technickejch skolach). Ten Hejluv argument s "maminkou vezouci deti, co predjizdi kamion s mandarinkama" je uplne nesmyslnej, asi jako kdybych se vztekal, ze metro je pro lidi, co jedou do centra / pres centrum a ne pro nekoho, kdo popojizdi 2 stanice.

Autor:  obr [ 18.2.2011 18:03:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Alan píše:
Teď stojí 511, 518, 519, letiště Ruzyně i nový územní plán Prahy. Všechno to jsou superpriority Prahy. Nic jiného teď nezbývá, než zjednat nápravu z gruntu. Tím by se měly odstranit závady, kvůli kterým se vše zastavilo. To je předpoklad pro to, aby se všechny výše uvedené věci mohly vrátit do schvalovacích procesů. To je důležité, protože až stavby budou mít pravomocná rozhodnutí, tak určitě i peníze se najdou.


Bárta říkal, že do konce r.2010 bude předložena nová legislativa o liniových stavbách, aby ty problémy se získáním stavebních povolení už nebyly. Máte někdo na tu legislativu link ?

Autor:  Lenny [ 18.2.2011 18:17:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Ten už toho naťápal...

Autor:  martini [ 20.2.2011 15:51:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Zákony nebudou dříve než v polovině roku v nějakém paragrafovém znění a mám pocit, že to nedopadne lépe než důchodová "reforma".

Autor:  Alan [ 24.2.2011 7:54:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Prodloužení lhůty pro doplnění žádosti o vydání ÚR pro stavbu 519 do 18.4.2011. Důvodem prodloužení jsou personální změny na ŘSD a vánoční svátky.

Autor:  egelebege [ 25.2.2011 12:34:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

dd píše:
Už se to probíralo a možná i přímo v tomto vlákně několikrát.

Okruh je třeba postavit co nejblíže proto:
- aby pomohl odlehčit pražské dopravě
- aby bylo možné více napojení a tím rozdělit dopravní proudy Okruh - Praha
- aby se OA nevyplatilo jezdit přes Prahu v relacích D5/R6/R7 - R10/D11 (kamiony mají zákaz, ale pro OA musí zůstat cesta přes okruh časově rychlejší)

Naprosto souhlasím s tím, že ostatní varianty se zdají jednodušší jenom proto, že se o nich nejedná. Stejné protesty by byly i z dalších vesnic.

Já naprosto souhlasím s tebou. Stačí se podívat na Berlín. Maj tam krásnej obrovskej okruh, kterej je ale z větší části poloprázdnej a vnitroměstský dopravě ani trochu nepomohl. Určitě by se nám taky nějaký takový středočeský okruh hodil
Příloha:
SO.JPG
SO.JPG [ 97.2 KiB | Zobrazeno 6058 krát ]
ale kdo pojede např od Hradce na Plzeň tak pojede stejně přes Prahu

Autor:  Marooned17 [ 26.2.2011 4:49:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Já hlavně doufám, že tentokrát si na tom úředníci dají skutečně záležet a v žádosti o ÚR zase nenechají formální chyby, aby se to dalo napadnout. I ohledně faktických záležitostí mají munice dost. Jen ji musejí pořádně využít a ne to tlačit pouze přes frázi o větší rozpracovanosti této varianty.

Autor:  obr [ 26.2.2011 8:27:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Marooned17 píše:
Já hlavně doufám, že tentokrát si na tom úředníci dají skutečně záležet a v žádosti o ÚR zase nenechají formální chyby, aby se to dalo napadnout. I ohledně faktických záležitostí mají munice dost. Jen ji musejí pořádně využít a ne to tlačit pouze přes frázi o větší rozpracovanosti této varianty.


je možné udělat s současné legislativě tu dokumentaci/žádosti tak, aby se tam nedalo něco rozporovat ? Populární argument, že to úředníci odflákli, používají ekoteroristi, aby odvedli pozornost od sebe. Přitom je to systémová věc.

Řešení je ve změně legislativy. Bárta přislíbil na konec r. 2010 novou legislativu, která by tohle vyjasnila a usnadnila získání SP, ted prý do poloviny r. 2011.

Prosazení nové legislativy a pak té které varianty je především otázkou politické vůle a síly. Kdo ze zvolených politiků u moci dnes nějakou rychlou výstavbu Pražského okruhu či variantu J prosazuje ? Tím posledním byl i zde čekateli Mesiáše znectěný horolezec.

Autor:  martini [ 26.2.2011 12:20:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Alan píše:
Prodloužení lhůty pro doplnění žádosti o vydání ÚR pro stavbu 519 do 18.4.2011. Důvodem prodloužení jsou personální změny na ŘSD a vánoční svátky.
Je tedy žádáno o ÚR, které by bylo plně v souladu s územním plánem z roku 1999 a které by zároveň bylo v souladu s kladným stanoviskem EIA? Podle mého to není dost dobře možné, když stanovisko EIA žádalo odsun trasy v oblasti Dolních Chaber...

Autor:  Juno [ 26.2.2011 15:59:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

martini píše:
... Je tedy žádáno o ÚR, které by bylo plně v souladu s územním plánem z roku 1999 a které by zároveň bylo v souladu s kladným stanoviskem EIA? Podle mého to není dost dobře možné, když stanovisko EIA žádalo odsun trasy v oblasti Dolních Chaber...
Tady se shodneme, myslím, že není jiná cesta k jižní trase než přes změnu ÚP v D.Chabrech podle EIA. Ale jde taky o menší posun MÚK Rybářka, aby byla dál od zástavby a o menší posun MÚK Suchdol podle EIA.
A pak ovšem o vyhození nesmyslného patrového mostu, který si prosadili vlivní soutěžící. V EIA je most normální.

Autor:  Kuba [ 29.11.2011 15:03:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Rath zkouší zase severní variantu...

http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/doprava/zpravy/rath-okruh-kolem-prahy-by-mel-slouzit-i-jako-obchvat-kralup/721193

http://web.volny.cz/noviny/pel-mel/clanek/~volny/IDC/189466/rath-prazsky-okruh-poslouzi-i-jako-obchvat-kralup-jizdu-prahou-srovnal-se-saharou.html

Autor:  jonáš [ 29.11.2011 15:54:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Von to jen tak nezkouší, ale dokonce to prej namaloval do územního plánu (zaručeně vlastnoručně a velmi ostrou pastelkou). Furt přemítám, kterej debil moh vůbec vymyslet takovej paskvil, jako je svrchovanej kraj s dírou v prostředku .. ;-)

Autor:  Standa [ 29.11.2011 16:24:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

jonáš píše:
... Furt přemítám, kterej debil moh vůbec vymyslet takovej paskvil, jako je svrchovanej kraj s dírou v prostředku .. ;-)
Těžko říct. Braniboři s Berlínem? Dolní Sasové s Brémamy? Dolní Rakousové s Vídní? Moskevská oblast s vyříznutou federální Moskvou? Jsou toho kvanta! A další kvanta s polodírou u moře (nebo řeky), jako provincie Buenos Aires (s hlavním městem v La Platě) s vyříznutým Capital Federal...

Autor:  Bobek [ 29.11.2011 16:34:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Co takhle rovnou severní obchvat Kralup kdyby to byl? David by se měl podívat na mapu, aby zjistil, kde jsou Kralupy. :crazy:

Jinak v tom vidím další potenciální problém, pokud nedejbože vypadne z plánu jižní varianta, tak je hotovo.

Stránka 13 z 36 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/