| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D0] 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=60&t=566 |
Stránka 14 z 36 |
| Autor: | Martin z Ostravy [ 29.11.2011 16:48:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Já si myslím, že 518 a 519 jsou tak jako tak pasé, v příštích 20 letech se určitě nezačne. |
|
| Autor: | jonáš [ 29.11.2011 17:54:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Pochopitelně, myslim v místních podmínkách "svobody" .. tamto jsou všecko civilizovaný země, snad kromě toho Ruska. A možná, proti zdejšímu chlívku, kdoví .. válčej spolu? Má tam krajskej hejtman pravomoci lokálně despotický vlády? Co se vlastně stane, když to bude v ÚP Prahy namalovaný jinde než v StČ ÚP? Buď pak budou dva okruhy, nebo žádnej? |
|
| Autor: | dd [ 29.11.2011 21:14:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Ustaví se komise... |
|
| Autor: | Maniac [ 29.11.2011 21:23:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
dd píše: Ustaví se komise... .... jejíž výsledky dřív či později někdo zpochybní, tak se sestaví další komise... a leta běží a nic se stavět nebude. Mezitím někdo koupí pole po 19 kč/m2, změní pozemky na stavební parcely, prodá za 3000kč/m2, vznikne developerský projekt, ten se narzdíl od silnice dokončí, a obyvatelé, co si to tam koupí, se hned mají k čemu vyjádřit, že to tam nechtějí, i když to tam má být odjakživa, sestaví se další komise..... |
|
| Autor: | Mike [ 29.11.2011 22:45:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
a ty pozemky po kterých to má vést už má stát nějak ošetřené ? aby ti obyvatelé jednou nebydleli tam kde měla jezdit auta, takže zahrádky a žádný problém |
|
| Autor: | Standa [ 30.11.2011 9:47:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
jonáš píše: Pochopitelně, myslim v místních podmínkách "svobody" .. tamto jsou všecko civilizovaný země, snad kromě toho Ruska. A možná, proti zdejšímu chlívku, kdoví .. válčej spolu? Má tam krajskej hejtman pravomoci lokálně despotický vlády? Co se vlastně stane, když to bude v ÚP Prahy namalovaný jinde než v StČ ÚP? Buď pak budou dva okruhy, nebo žádnej? |
|
| Autor: | adamos [ 30.11.2011 10:06:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
No, pokud bude jižní, Suchdolská varianta namalovaná pouze v UP Prahy a NEBUDE v ÚP StČ kraje, tak se asi nepostaví nic, protože trasa ukruhu místy vede přes území StČ kraje. A pokud bude mít územní plán StČ kraje zakresleny obě varianty, nebo klidně 10 variant, tak je to jedno. Hlavní je, aby v něm byla 518 + 519 v návaznosti na ÚP Prahy. |
|
| Autor: | Standa [ 30.11.2011 10:35:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Ještě je taky možnost, že by se obec Horoměřice, která, alespoň pokud je mi známo, má o 518 v jižní variantě velký zájem, stala součástí Prahy. Nevím ovšem, jaký je postoj obce Zdiby, do jejíhož katastru nepatrně zasahuje 519. U 520 jde asi o víc obcí, ale minimálně Přezletice o připojení k Praze stály už dříve, takže by to měly s podmínkou. |
|
| Autor: | adamos [ 30.11.2011 10:38:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Připojování obcí ku Praze není na pořadu dne a nezdá se, že by se něco výhledově chystalo. Naopak jsou vidět tendence na zjednodušení řízení Prahy, rozuměj zmenšení počtu městských částí. |
|
| Autor: | Standa [ 30.11.2011 10:48:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Upřímně řečeno, dovedu si představit i oddělení některých obcí od Prahy, připadá mi zbytečně roztahaná do zemědělské krajiny. Nicméně, účel světí prostředky, takže v zájmu dobudování R1 bych v některých případech nebyl ani proti dalšímu rozšíření |
|
| Autor: | Ptákjarabák [ 30.11.2011 12:53:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Ano, v územním plánu Středočeského kraje si nejvyšší přimaloval "vnější tranzitní" okruh do trasy II/101, nikoho se neptal, nikomu to nikdy neukázal. Prý se jen k dvoupruhu přibetonují další dva pruhy a je to. Původní čáru jižní varianty ale nevymazal (prý to je nějaký "vnitřní" okruh). Co na to řekl ministr dopravy Dobeš při návštěvě u hejtmana ? NIC ! ! ! Stejně to je jen potrava pro Nejvyšší správní soud v Brně, který zatím zrušil skoro všechny části územních plánů, na které si kdo ukázal. V Praze jsou momentálně všechny koridory pro chybějící části SOKP zrušené. |
|
| Autor: | kalanis [ 30.11.2011 15:05:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Omyl, zrušené nejsou. A to protože dokud neplatí nový plán, tak platí ten starý, ve kterém jsou taky. |
|
| Autor: | Righ [ 30.11.2011 19:16:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Martin z Ostravy píše: Já si myslím, že 518 a 519 jsou tak jako tak pasé, v příštích 20 letech se určitě nezačne. Presne tak, resit v tomhle kontextu nejaky Rathovy maluvky je zcela irelevantni, neb jde jen o povrchni politicky hratky, ktery nemaj ani teoretickou sanci, aby jakkoliv ovlivnily realnou dopravni situaci. Podstatna skutecnost je pouze ta, ze stavba useku SOKP 518 a 519 je na vsech frontach totalne zablokovana a neexistuje racionalni duvod se domnivat, ze se jejich vystavby dockame. Usek 520 je pak absolutni sci-fi, kdyz pro nic jinyho, tak proto, ze nejdriv se musi vybudovat 518 a 519... Za nejakych 5-10 let (kdo vi, kolik bude jeste odkladu) se snad otevre Blanka, ktera umozni OA dostat se rozume ze severozapadu na sever/severovychod Prahy. A NA a dalsi tranzit holt bude celou Prahu objizdet pekne po trase Kbelska - VR - SOKP 510-517, jakkoliv si v extremnim pripade zajede snad 60km (oproti stavu, kdy by staly 518 a 519). Takova je zkrata realita a Praze a RSD nezbyva nic jinyho, nez upnout vsechny sily k tomu, aby se mohl za 5 - 10 let zacit stavet nejpotrebnejsi usek 511 v pouzitelnym trasovani. |
|
| Autor: | dvs [ 30.11.2011 20:19:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Righ píše: Usek 520 je pak absolutni sci-fi, kdyz pro nic jinyho, tak proto, ze nejdriv se musi vybudovat 518 a 519... 520 se už klidně může postavit, protože nikudy jinudy nemůže. Všichni ty mezery radši zastaví(zastavili). A hold si připustit, tu možnost, že kdyby, tak hold z D8 bude něco jako 2x4 pruhy. jiná reálná varianta tam není. |
|
| Autor: | Max [ 30.11.2011 22:27:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
V jedny z hypotetickejch budoucnosti, ve ktery bude miziva situace jak ekonomicky, tak co se svobody tyce (proste nejaka diktatura nebo kvazidiktatura) se okruh pres Suchdol nakonec postavi - co nejlevnejs: v zarezu bez jakyhokoliv hloubenyho tunelu, +protoze je to nejkratsi trasovani a protoze bude proste potreba. To pak budou mistni se slzou vzpominat na to, co odmitali |
|
| Autor: | Mike [ 30.11.2011 23:00:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
demokracie řízená osvíceným diktátorem |
|
| Autor: | GiuseppeS [ 30.11.2011 23:48:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
V Suchdole začíná přituhovat, protože se zvýšila pravděpodobnost výstavby Paralelní dráhy letiště Ruzyně. Nevím, co převáží: jestli to, že v případě rozšiřování letiště budou místní ještě víc bojovat proti okruhu nebo naopak prosazení dráhy dokáže, že není možné dopravní stavbu donekonečna blokovat ... |
|
| Autor: | kalanis [ 1.12.2011 0:53:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Mike: Někteří tvrdí, že nejlepším způsobem řízení státu je osvícená tyranida. Já si spíš myslím, že se zatím nenašel nikdo s dostatečně silným slovem u většiny občanů (komu budou moci věřit), kdo prostě bouchne pěstí a podle jeho výběru to bude provedené. |
|
| Autor: | dobrenz [ 1.12.2011 9:48:15 ] |
| Předmět příspěvku: | ad to 518/519 |
samozrejme cesky stat je spatny. Ale kazdy stat je takovy jake je obyvatelstvo. Pokud vim, tak problem je, ze dnes kazdy do vseho keca a kazdemu cizku vadi projizdejici auto a to i 5km vod Baraku viz. Story about Bechovice. Dokud se nezmeni remcajici ceska mentalita, nezmeni se leider Gottes nic |
|
| Autor: | Kubajsu [ 1.12.2011 10:04:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Righ píše: ...jakkoliv si v extremnim pripade zajede snad 60km... Jaká může být intenzita tohoto směru? To snad jezdí jinudy... Ale i kdyby byl dopravní tok, který si prodlouží trasu o 30 km cca 5000 aut/24H, tak kolik to bude nákladů na promrhaném čase? Počítal bych obsazenost 2 lidi/auto (promrhaný čas kamionu bude asi dražší) a 200kč/hod (odpovídá průměrné superhrubé mzdě) a rychlost 90 km/h (víc se při hustotě dopravy na okruhu stejně čekat nedá). Denní ztráta je tak cca 670 tis. kč. Ročně tak 241 mil jenom od části dopravy a jenom ztráta času. Navíc lze statisticky očekávat 13 mrtvých a nějakých 600 nehod za rok... |
|
| Autor: | Righ [ 1.12.2011 10:52:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
dvs píše: Righ píše: Usek 520 je pak absolutni sci-fi, kdyz pro nic jinyho, tak proto, ze nejdriv se musi vybudovat 518 a 519... 520 se už klidně může postavit, protože nikudy jinudy nemůže. Všichni ty mezery radši zastaví(zastavili). A hold si připustit, tu možnost, že kdyby, tak hold z D8 bude něco jako 2x4 pruhy. jiná reálná varianta tam není. Tady si zase troufam tvrdit, ze davat 12 miliard na samotnou 520ku by nepredstavovalo zrovna nejucelnejsi vynalozeni prostredku - jednak by se tech 12 miliard dalo pouzit jinde a efektivneji (R35, D3,...) a jednak je suplujici reseni R8 - Kbelska - VR podle me docela dostacujici, jakkoliv je to nekoncepcni. A hlavne, pokud je mi znamo, 520ku nikdo pred 518+519 stavet nebude. Ani IMHO nebude treba delat z D8 nejakej osmipruh - vem si, co pobere 515ka se ctyrmi pruhy (je to na hrane, ale jde to, jezdim tam pravidelne). Kubajsu píše: Righ píše: ...jakkoliv si v extremnim pripade zajede snad 60km... Jaká může být intenzita tohoto směru? To snad jezdí jinudy... Ale i kdyby byl dopravní tok, který si prodlouží trasu o 30 km cca 5000 aut/24H, tak kolik to bude nákladů na promrhaném čase? Mel jsem na mysli relaci D8 - R7, ale mas pravdu, ze ani v tomto pripade se nejedna o 60km, ale cca 40 - spatne jsem pocital. |
|
| Autor: | jonáš [ 1.12.2011 11:12:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
D8-R7 by jel kolem města jihem jen naprostej šílenec, tam je přece jasná spojka Slaný-velvary-N.Ves, na naše poměry dost slušná státovka (kdyby nechyběl ten obchvat Slanýho). Nebo rovnou vrchem přes Teplice |
|
| Autor: | Michal R [ 1.12.2011 11:29:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
jonáš píše: D8-R7 by jel kolem města jihem jen naprostej šílenec, tam je přece jasná spojka Slaný-velvary-N.Ves, na naše poměry dost slušná státovka (kdyby nechyběl ten obchvat Slanýho). Nebo rovnou vrchem přes Teplice Ale však jo. Po silnici I/16 už dnes jezdí neskutečné množství aut, a ačkoliv nemám přesná čísla, tak soudím, že tranzit tvoří podstatná část. Pokud se někde objeví v médiích "chytrá hlava", která tuto variantu doporučí, tak víkendový/sváteční řidiči, kteří jezdí dle navigací a tedy přes Prahu, se sem dále přesunou a do roka máme v televizi rozhořčeného starostu města Slaný, kterak se spoluobčany blokují přechod pro chodce (ideálně křižovatka Palackého - Lázeňská - Nosačiská), kudy musí I/16 skrze samotné cetrum. Ale možná je to fajn nápad, bo by to mohlo urychlit dostavbu 518-519 v efektivnějším, s menším vlivem na obyvatelstvo a rychleji postavitelném trasování - tedy varianta JIH. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 1.12.2011 11:32:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Righ píše: Mel jsem na mysli relaci D8 - R7, ale mas pravdu, ze ani v tomto pripade se nejedna o 60km, ale cca 40 - spatne jsem pocital. Proto jsem počítal radši 30km prodloužení, ať se tam vejdou i nějaké jiné dopravní směry... Palivo se počítá těžko. Pro společnost to úspora je, ale pro stát už moc ne, protože z něj má slušnou "extra" daň, kterou by občani jinak neodvedli. Navíc má větší výběr z mýta... A emise se taky počítají dost těžko, protože jejich skutečný vliv na přírodu, zdraví nebo cokoliv jinýho si dovolí vyčíslovat jenom ekologisté. Nikdo objektivní se nedokáže dostat k žádnému výsledku, který by nebyl zatížen chybou o řád vyšší než výsledek... |
|
| Autor: | Kubajsu [ 1.12.2011 11:37:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves |
Kubajsu píše: Righ píše: v tomto pripade se nejedna o 60km, ale cca 40 - spatne jsem pocital Výpočet je správně. Pro kamion je to o cca 65 km víc... |
|
| Stránka 14 z 36 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|