[D0] 510 Běchovice - Satalice

Odpovědět
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D0] 510 Běchovice - Satalice

Příspěvek od Mike »

1975 píše:Jasně, je zbytečný, vede jen k tomu druhému P+R parkovišti a k CČM...:o)
marně přemýšlím, kdo by tudy jel ( tedy z Chlumecké do centra ) k CČM
z dálnice je tam sjezd rovnou
počernice jedou myší dírou

je to prostě jen zvyk, dokud nebyl podjezd k CČM, tak to tudy do Hornbachu bylo nejrychlejší (jedu rovně, přednost žádná, těch pár aut od SCONTO se nepočítá
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 510 Běchovice - Satalice

Příspěvek od kot »

Miku, čo bolo bolo, terazky... :P
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 510 Běchovice - Satalice

Příspěvek od 1975 »

Asi tak...kdy sji tam jel Miku naposledy? Můj odhad je, že tam 90% odbočuje doprava, schválně zkus jet od D10 podle wazu:o)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D0] 510 Běchovice - Satalice

Příspěvek od Mike »

no když já jezdím od Běchovic a podle paměti :lol:
čili do CČM k Chlumecké vůbec nedojedu
a tak jednou měsíčně mě Makro nemine, ale to tedy jezdím tím druhým sjezdem
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Lojzik »

Saljack píše:Tak já taky přidám poznámku:
"Zásadně nesouhlasíme s vymezením koridoru SOKP 520. Je to zastaralá trasa navržená před cca 50 lety ve zcela jiné době a jiných podmínkách."
Takže 50 let vědí kudy trasa povede a stejně tam povolili výstavbu. Tady mi bohužel není těch lidí vůbec líto i kdyby jim tam měla vést dálnice přímo pod okny resp. jak je tam jeden obrázek přímo nad barákem. A abych pravdu řekl, tak jim to i přeju protože spoléhat se na to, že se to v budoucnu nějak vyřeší a tady je levný pozemek je opravdu jenom jejich problém.

Dál nechápu, jak si můžou stěžovat, na krajské silnice v souvislosti okruhu. To si mají stěžovat na kraji.

Co mě ale zarazilo, tak je, že se MÚK Chlumecká rušit a slyším tedy poprvé. Co je na tom pravdy?
tak technicky to ještě před pár lety ani nebyla dálnice. A třeba před třiceti lety se na okruhu (alespoň na sousední 510) odhadovala budoucí zátěž nějakých 24tis/den a kolaudovalo se na 55/45dB, takže do jisté doby nepředstavoval okruh problém který by se měl při plánování výstavby nějak extrémně řešit a výstavba se tam tehdy naplánovala s okruhem (a třeba v Praze dělá ÚP magistrát a ne MČ), který měl mít nižší zátěž než se čeká dnes a údajně neměl způsobovat problém. Takže je potřeba se na to dívat i v tomto kontextu.
ad Chlumecká: V rámci EIA 510, která se týkala zkapacitnění, bylo konstatováno, že míra nedodržení minimální normové vzdálenost (požadováno 2km při 80km/h, reálně pár set metrů) je tak zásadní, že je přijatelné pouze tříkřižovatkové uspořádání úseku 510 (tedy bez MÚK Chlumecká). Nicméně pořád se slibuje, že Chlumecká se rušit nebude. Ovšem tento slib je v rozporu s technickými požadavky a pokud v souvislosti s tím vzniknou nějaké reálné problémy, mohou to tím zrušením nakonec vyřešit, na to stačí značka.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Saljack »

A co čekali, že to bude okreska? Už minimálně 20 let to je jasné. Ten okruh tam vznikne, můžou to maximálně oddálit. Místo toho aby se z té stavby snažili vytěžit maximum, tak se to snaží blokovat. Nakonec to taky může dopadnout tak, že se to protlačí na krev pomocí zákonů. Zajímalo by mě jak by si to představovali asi aby se to posunulo někam jinam, ale to dnes už nejde. A i kdyby to šlo tak by trvalo 20 let než by se stanovila trasa a dalších 10 let trvalo získání povolení.

Tady si hlavně stěžují obce ze středočeského kraje
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Lojzik »

tak ono by to přesunout šlo, kdyby se chtělo. Pokud by se změnou zákonů protlačila tato trasa, lze změnou zákonů protlačit jakoukoliv jinou a v mnohem kratších termínech. Ostatně východní část okruhu je časovaná bomba a jednou se to stejně bude muset nějak řešit. Lepší dřív než později.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od jozka »

tak ono by to přesunout šlo, kdyby se chtělo.
Proc? A kam?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od 1975 »

Lojzik bude tipuju z HočoPočo... takže je pro okruh, jen ne u nich. Klasika. Nebo?
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Saljack »

A jak by to posunout šlo? Vážně by mě to zajímalo. Možnost posunutí skončila postavením 510 a nyní už stavba 511 snad klepe na dveře. Tady vážně už není jiná varianta maximálně nějaké drobné úpravy ale nedokážu si představit jak by to mohlo vést jinudy než v současné trase, která je plánována již pouhých 50 let.
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Lojzik »

1975 píše:Lojzik bude tipuju z HočoPočo... takže je pro okruh, jen ne u nich. Klasika. Nebo?
jasně.... jen ne u nich... stupidnější argument nemáš? HočoPočo maj na svém území tři dálnice, které by se ani při realizaci jakéhokoliv jiného okruhu nezrušily, jestli sis neráčil všimnout... a neustále čtu, že okruh nemůže být jinde, protože jinde by chudáci nepředstavitelně trpěli z jediné dálnice půl kiláku daleko kde by byla poloviční zátěž navíc s limity bez korekce na starou hlukovou zátěž. I kdyby se okruhu odsunul, tak na současné 510 co zůstane bude pořád jezdit dvojnásobek toho co na okruhu u Úval, viz posouzení ČVUT.
Ale jo, dálniční okruh musí vést přes 510 za každou cenu. Že 510 nemá parametry dálnice je nepodstatný detail. Že od vydání kladného stanoviska na zkapacitnění 510 nepublikovalo ŘSD žádnou dopravní studií, kde by nedošlo k překročení kapacity 510, v některých případech o desítky procent, je nepodstatný detail. Že je 510 na vysokém náspu a že se bude v budoucnu hodně blbě rozšiřovat, natož za plného provozu, je taky nepodstatný detail. Že ŘSD kamufluje podklady a magistrát ve svých studiích předstírá, že 510 neexistuje, aby se ty problémy nemusely včas řešit, je už jenom taková třešnička na dortu. A až se to dokončí a najede do plného provozu, tak budou všichni překvapený a budou dumat, kde se stala chyba.... A nebo mi 1975 předpokládám vysvětlí, kde se pletu a proč.
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Lojzik »

Saljack píše:A jak by to posunout šlo? Vážně by mě to zajímalo. Možnost posunutí skončila postavením 510 a nyní už stavba 511 snad klepe na dveře. Tady vážně už není jiná varianta maximálně nějaké drobné úpravy ale nedokážu si představit jak by to mohlo vést jinudy než v současné trase, která je plánována již pouhých 50 let.
pokud by se našla vhodnější trasa, tak neexistuje jediný rozumný důvod, proč by musel vést okruh bezpodmínečně přes 510. Jsou to jen 4km které jsou bez dalších úprav stejně nepoužitelné a ten úsek se bude muset stejně ještě překopat a některé jeho parametry zůstanou i tak nevhodné.
Současná trasa plánována 50 let opravdu neni, online je k dispozici archiv ÚP z roku 1971, takže lze porovnat. Třeba současná trasa 511 je v archivu ÚP až od roku 1999.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Mike »

jako že ti, co si koupili pozemky u budoucí dálnice budou vyslyšeni a
ti co si je koupili naopak někde kde nic takové stát nemá, to přivítají ?
no, to je lákavá myšlenka... :zvraci:

510 zabalí do PHS a budete mít super výhled...

a samo to souvisí se Suchdolem
"kdyby" se D5-D8 dalo jet severem, tak 510 i 520 + půlka Proseka a Letňan jsou v klidu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od kot »

Že by se z Lojzíka vyklubala další Klárka ?
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Lojzik »

Mike píše:jako že ti, co si koupili pozemky u budoucí dálnice budou vyslyšeni a
ti co si je koupili naopak někde kde nic takové stát nemá, to přivítají ?
no, to je lákavá myšlenka... :zvraci:
tak budoucí dálnice je to až posledních pět let nebo kolik. Spousta lidí si ten pozemek koupila v době, kdy se tam plánovalo míň aut, kdy to dálnice vůbec nebyla nebo když ten okruh vedl úplně jinde než teď. Ono se s ním do roku 2000 minimálně na východě docela dost šíbovalo, víme? Jak k tomu přijdou ti, kterým se okruh k baráku nasunul teď, když přece původně vedl přes Hostivice a Měcholupy? Ostatně on je tady takový malý spor, vy jim vyčítáte, že je jejich chyba že maj pozemky u budoucí dálnice, že měli problémy čekat a na druhou stranu se v minulosti vydávaly studie, ve kterých odborníci tvrdí, že kolem tohoto okruhu žádné problémy nebudou. Že by se odborníci pletli? Nebo si spíš úmyslně vymýšleli, aby vyšlo co potřebují?
Mike píše:510 zabalí do PHS a budete mít super výhled...
Jasně, bude tu 3+3 dálnice na desetimetrovym nebo jakym náspu se 150tis PPD a budem tu řešit, že PHS jsou neestetické a kazí výhled na kolony aut a obchodní centrum z druhé strany (facepalm). Ale tenhle argument, že PHS kazí výhled a proto je nechtěj stavět už jsem jednou slyšel při jednom jednání od zástupců ŘSD.
Mike píše:a samo to souvisí se Suchdolem
"kdyby" se D5-D8 dalo jet severem, tak 510 i 520 + půlka Proseka a Letňan jsou v klidu[/quote]
To že 510 by byla v klidu je nesmysl, který je v rozporu s materiály ŘSD nebo posouzením ČVUT. To přetížení 510 které zmiňuju je ze zatížení po dostavbě celého! okruhu včetně Suchdola. Nahlédli jste vůbec někdo někdy do těch dopravních studií co ŘSD předkládá, nebo to řešíte jen dojmologicky?
kot píše:Že by se z Lojzíka vyklubala další Klárka ?
Nevim kdo je Klárka, ale nadhodil jsem tu konkrétní negativa zdokumentovaná v materiálech ŘSD nebo posudku ČVUT, co se raději vyjádřit k nim.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od jozka »

Takze NIMBY. OK.
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Lojzik »

jestli je jedinou reakcí na konkrétní nedostatky současné trasy okruhu pouze konstatování "NIMBY", tak je to argumentačně poněkud chudé. Od lidí co se tváří jak problematice rozumí bych čekal něco víc.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od krtek700 »

Já mám podezření, že Lojzik je jeden člověk z FB, který se skoro vždy objeví u příspěvků na FB ohledně okruhu (Je jedno, jestli to je Scheinherr, ČT, Seznam atd.). Píše tam vždy o 510.

Co přesně je budoucí dálnice až posledních 5 let? Úsek 520 v tomto vedení? V roce 2006 už se stavěla Vysočanská radiála. Součástí již byla příprava pokračování na Radonice. I kdyby to v té době nebylo zaneso v plánech, tak je to dobrá nápověda, že by se o to měl budoucí majitel zajímat. Radonice přesto postupují směrem k trase dálnice a to se dá říct prakticky o většině těch obcí okolo. Například v Satalicích od té doby vysázeli les a budou primárně chráněni lesem.

Když jsme u těch PHS u 510, jaké jsou pozice? Obyvatelé HočoPočo a Černňáku je chtějí? Chtějí městské části/Praha s ŘSD spolupracovat, třeba na finanční stránce? U již stojících staveb by to měl být základ, pokud nepřekračují povolené limity.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Saljack »

Ale furt jsi nám neřekl kudy by to mělo vést? To jako, že by teď najednou řekli: Sorry 511 stavět nebudeme, protože tady spekulanti koupili pozemky a postavili si tu baráky, tak to musíme to posunout jinam a nově to budeme plánovat postavit na rok 2120. Prostě pokud nebude celý pražský a městský okruh dostavěný, tak budou pořád problémy na 510 a na jiných místech. A že pražský okruh je dálnice? A co jste jako čekal okresku? Klidně se tomu mohlo říkat rychlostní silnice (R1) nebo okruh, ale pořád to je to samé jako dálnice. Možná, že přesná trasa 511 je od roku 1999 ale i před tím měla vést na současnou 510, takže to na 520 nemá vůbec žádný vliv a o tom kde bude začátku 520 je známo minimálně od roku 1980.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od ElWapp »

Lojzik píše:tak budoucí dálnice je to až posledních pět let nebo kolik.
Zrovna to, jak se daná stavba nazývá, je úplně jedno. Nebo si myslíte, že by byly intenzity jiné, kdyby se to místo dálnicí nazývalo silnicí pro motorová vozidla? Je to okruh kolem Prahy se stejným účelem jako před deseti lety a na tom se nic nezměnilo. Zelená značka dopravu negeneruje, doprava se kolem Prahy potřebuje dostat tak jako tak.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od jozka »

Ale furt jsi nám neřekl kudy by to mělo vést?
Tohle NIMBY neresi uz z definice. Ten resi jen kudy ne. Na jeho dvorku.
Lojzik
Příspěvky: 78
Registrován: 16.12.2018 0:35:47

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Lojzik »

jozka píše:
Ale furt jsi nám neřekl kudy by to mělo vést?
Tohle NIMBY neresi uz z definice. Ten resi jen kudy ne. Na jeho dvorku.
Jak už jsem někde psal, žiju v MČ na jejímž území jsou tři dálnice, 4 MÚK, skrz MČ tranzit do středočeského kraje, trať a plánuje se další trať VRT a v létě nemůžu mít v noci otevřené okno, aby mě auta nebudily v pět ráno, takže když mi sem někdo chce nacpat další auta a vykládá přitom o NIMBY, tak jen trapně žertuje. A jestli je někdo z vás středočech vykládající o pražském nimby, tak by to byla jen taková třešinka na dortu trapnosti.
Těch navržených tras bylo několik, řsd klidně může vymyslet další. V podstatě jediný nepřekonatelný problém je středočeské nimby, všechno ostatní jako jsou úpravy ÚP nebo výkupy nemovitostí jsou problémy, které se běžně řeší, ostatně kvůli zrychlení výkupů se měnil i zákon. A i to středočeské nimby by při troše snahy bylo řešitelné zákonem.
Vy jste mi zase pořád neřekli, jak na té vaší trase okruhu hodláte řešit přetížení 510 po dokončení okruhu (tedy po realizaci 511 a 520) a související problémy (Když jsem se sem nastěhoval, tak 510 ani nebyla postavená a měla to být I/1 pro 24tis s návrhovou rychlostí 70km/h následně kolaudovaná na 55/45dB, žádný celoevropský tranzit, chci to zpět). Ale dobře, žádné NIMBY, okruh nepovede jinudy, povede tady. Teď čekám něco funkčního co ty problémy po dokončení 511 a 520 bude řešit a bude to hotové včas zase od vás. Jestli existuje něco jiného než jiná trasa okruhu (jak mimo jiné vyplývá z posouzení od ČVUT), rád se nechám poučit.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Saljack »

Odpovězte na otázku kudy by to mělo vést?
Já jsem napsal po dokončení městského a pražského okruhu a východní část městského okruhu právě může pro osobní dopravu 510 pomoc. Dále pokud bude dokončená 520 a navazující úseky část dopravy z D10 může jet tudy.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od ElWapp »

Proč by zrovna tady měl 6pruh nedostačovat? Čím se tenhle úsek liší od jiných úseků D0, kde některé jsou jen 4pruh?
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: [D0] 520 Satalice - Březiněves

Příspěvek od Max »

Pravda je, že i ŘSD má ve své kategorizaci do roku 2040 úsek 510 jako S 40,5. Ono se stačí podívat, že na relativně krátký úsek se budou napojovat dva šestipruhy (D10, D11) a jeden čtyřpruh (I/12). Prostřední D11 nemá pokračování k MO. A to nemluvím o MÚK s Chlumeckou. Na západě Prahy ty velké MÚK takhle blízko u sebe nahuštěné nikdy nebudou.

Btw. ta diskuze je asi zralá na přesun do 510.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“