Napojení Modřan na Pražský okruh

Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od martini »

jonáš píše:Moc zajímavý, když to v Modleticích prej pude bez problémů .. asi že tam budou ty mosty dva :lol:
Tak v Modleticích se nejdřív udělá skruž v místě kolektorů, vybetonuje se a následně se do kolektorů převede doprava. Most pro KOMOKO by se to tam následně betonoval opravdu složitě, rozhodně složitěji, než je to vymyšleno v Modleticích.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od obr »

jonáš píše:Spíš odcházející pražskej magisrát .. děkujeme 8-)
http://hn.ihned.cz/c1-46598370-nepovede ... 10-milionu
"Není technicky možné postavit obchvat a až potom přemostění. Musela by se zastavit na poměrně dlouhou dobu doprava, hrozilo by poškození dálnice od stavební techniky," říká mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Moc zajímavý, když to v Modleticích prej pude bez problémů .. asi že tam budou ty mosty dva :lol:
jonáši, zase jste logicky mimo. V Modleticích to bez problémů nepůjde, ale na rozdíl od Komořan se po D1 vždy jezdilo a jak píše martini, jsou tam možné díky kolektorům etapy. Navíc ted po otevření MUK v daném místě doprava je méně intenzivní.
A ten článek v HN nemá úroveň je to propagandistický blábol.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od mapman »

No já nevím, jistěže to jde i za provozu, ale za jakou cenu? Na D1 je aspoň místo, ale tady je to koryto bez rezervy...
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od obr »

chucpe je, když vrah svých rodičů žádá o shovívavost, protože se stal sirotkem.

Úplně stejné chucpe je, když ti, kteří mají na svědomí zdržovaní staveb a případně jejich sympatizanti, kritizují jiné za problémy, které sami svojí činností způsobili
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od Standa »

obr píše:...Úplně stejné chucpe je, když ti, kteří mají na svědomí zdržovaní staveb a případně jejich sympatizanti, kritizují jiné za problémy, které sami svojí činností způsobili
Účel světí prostředky. Bojuje-li ono OS proti této silnici, hodí se i tohle. BTW, příliš jsem problematiku KOMOKO nesledoval, ale teď mi konečně docvaklo, proč byl Juno tak zapáleným odpůrcem :) !
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od Lenny »

jonáš píše:Spíš odcházející pražskej magisrát .. děkujeme 8-)
http://hn.ihned.cz/c1-46598370-nepovede ... 10-milionu
"Není technicky možné postavit obchvat a až potom přemostění. Musela by se zastavit na poměrně dlouhou dobu doprava, hrozilo by poškození dálnice od stavební techniky," říká mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Moc zajímavý, když to v Modleticích prej pude bez problémů .. asi že tam budou ty mosty dva :lol:
Hmm, a jak se tedy stavěl najdezd u IKEii v Brně na D2? Za měsíc stal.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mejla
Příspěvky: 37
Registrován: 13.10.2010 16:53:00
Bydliště: Modřany<->Modletice

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od mejla »

Zdravim, jsem tu nový, tak jsem jeste nestacil vsechno precist. O napojeni v Komoranech se starosta P12 vyjadril, ze by mel za 3 roky stat. Znamena to, ze se ten most bude opravdu bourat? Vzhledem k tomu, že denně jezdím z Modřan od tramvaje do Modletic, tak jsem se na R1 těšil jak na vlastní dítě, ale hezky mi to všichni ti starostové zneprijemnili, takze jako dosud po II/101.
Jinak by me zajimalo, nevite co se stavi tady? http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=133199 ... 33520@z=16
Namalovali teď na silnici odbočovací pruh? Znamená to počátek stavby obchvatu Písnice podle UZ? Ze by o tom nebyla ani zminka?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od mapman »

Ta odbočka souvisí spíš s obchodními aktivitami našich vietnamských spoluobčanů, obchvat Písnice opravud zatím není v kurzu...
Zdeněk
Příspěvky: 20
Registrován: 19.10.2010 16:55:40
Bydliště: Praha

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od Zdeněk »

Odbočka je ke stavbě bytových domů, které staví Ekospol mezi ulicemi V Zákopech a Švihovská.
mejla
Příspěvky: 37
Registrován: 13.10.2010 16:53:00
Bydliště: Modřany<->Modletice

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od mejla »

Vyborne,hned tam bude veseleji...Dnes jsem jel usek od Alberta ve Vesci ke kruhovemu objezdu u MAMA bazaru cca 20 minut...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od jonáš »

Zas nějaký "slunečný vršek" v "zeleném ráji"? :lol:
To se budou zas noví šťastní majitelé divit, až jim tam pojede provoz z okruhu pod oknama.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od kasme »

ihned.cz píše:Most odnikud nikam má úřední posvěcení. V Česku stojí další bizarní stavba
http://domaci.ihned.cz/c1-49500310-most ... rni-stavba

Opuštěný most bez příjezdové silnice u Komořan bude stát dál, rozhodl pražský magistrát.

Drahé české dálnice budou mít v příštích letech "pomník" za 110 milionů korun. Je to most, který nevede odnikud nikam a měl se stát součástí napojení na pražský dálniční okruh u Komořan. Odbor výstavby Prahy 12 žádal jeho zbourání, o čemž jako první informovaly HN. Pražský magistrát však nově potvrdil, že opuštěný most bude stát dál. Jeho další využití je ovšem nejasné.

Prohlásil ho za součást tunelu z Komořan do Cholupic, čímž ho legalizoval.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od adamos »

Vážně si někdo na Praze 12 myslel, že nový most přijde zbourat? :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
mejla
Příspěvky: 37
Registrován: 13.10.2010 16:53:00
Bydliště: Modřany<->Modletice

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od mejla »

Tak jestli predtim byl na radnici P12 neco problem, tak ted teprve budou problemy. Nevim, zda to nekdo poradne zaregistroval, ale na P12 je starosta CSSD,v rade je pak koalice SZ,KDU,VV. Vsichni ti, kdo meli na billboardech hesla typu: "vice zelene,mene betonu"..tak jsem zvedav.
ostatne treba toto video hovori za vse: http://www.youtube.com/watch?v=JwuSR2rIMbk Misto nejakeho reseni se budeme asi dale divat primo v centru modran na dzungli zakrytou vlnenym plechem...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od JirkaS »

Vzhledem k tomu, že napojení KOMOKO na R1 má potenciál vytvořit z úseku KOMOKO - Strakonická další Barranďák, tak mi v tomto případě průtahy nijak nevadí.
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od medvid »

JirkaS píše:Vzhledem k tomu, že napojení KOMOKO na R1 má potenciál vytvořit z úseku KOMOKO - Strakonická další Barranďák, tak mi v tomto případě průtahy nijak nevadí.
To je blbost. Stát se to nemůže je tam mnohem více místa. Na baranďáku se uplně kříží směry, což tady není. Tady je tranzit pořád rovně dvojpruhem.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od mapman »

Přesně tak. A hlavně je tu pořád "první Barranďák", který umožní v případě problému "2. barranďáku výrazně ulevit. A KOMOKO tomu odklonu může jen a jen pomoct, po Strakonické se totiž na Barrandov přímo nedostanete.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od JirkaS »

medvid píše:To je blbost. Stát se to nemůže je tam mnohem více místa. Na baranďáku se uplně kříží směry, což tady není. Tady je tranzit pořád rovně dvojpruhem.
Tranzit je sice rovně, ale most přes Vltavu má jen 2 pruhy a místa na připojovací pruhy moc není. Takže místní doprava se na krátkém úseku bude snažit zařadit do proudu kamionů a následně z něj zase odbočit.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od Bobek »

Království a půl princezny za 511.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od JirkaS »

Ano, ve druhém směru jen dva.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od Bobek »

Já si nemůžu pomoct, já tam vidím tři. Předpokládám, že vzhledem k délce průpletu bude připojovák od Komoko přímo navazovat na odpojkovák MÚK se Strakonickou.
Království a půl princezny za 511.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od mapman »

Bobek píše:Předpokládám, že vzhledem k délce průpletu bude připojovák od Komoko přímo navazovat na odpojkovák MÚK se Strakonickou.
Přesně tak to bude... Takže dva pro tranzit zůstnou nedotčené... Navíc ten třetí pruh nebude běžný jízdní ale v celé délce průpletový (připojovací / odbočovací).
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od Max »

No aspon ze tak. A napada me, ze bych ciste mimochodem prupletovej pruh ocenil i na Jizni spojce mezi najezdem z Vidensky (smer Sterboholy) a sjezdem na 5. května (smer D1) ... je tam jenom necelejch 250m mezi koncem a zacatkem pripojovaku/odpojovaku a je to docela zatizeny misto.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od JirkaS »

mapman píše:Přesně tak to bude... Takže dva pro tranzit zůstnou nedotčené... Navíc ten třetí pruh nebude běžný jízdní ale v celé délce průpletový (připojovací / odbočovací).
Tak to je OK. Já se právě bál, aby tam nebyl připojovák z KOMOKO, pak chíli 2 pruhy a pak zas odpojovák Strakonické.
mejla
Příspěvky: 37
Registrován: 13.10.2010 16:53:00
Bydliště: Modřany<->Modletice

Re: Napojení Modřan na Pražský okruh

Příspěvek od mejla »

A je uz tedy jasne kudy to povede? Zda novy most pres Vltavu nebo vyuziti toho sirotka za 110 mio? a hlavne kdy? Hana, nez skoncil, mluvil o 3 letech.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“