Navigace na okruhu

Odpovědět
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od jonáš »

siesa píše:kolikrat tak v prumeru objedete kruhovy objezd nez se trefite tim spravnym smerem??? :lol: no to byl vtip...
Ale špatnej, čili spíš jen neplatnej pokus o ftip. Jakou rychlostí přijíždíte ke kruháku, a jakou k dálniční křižovatce? Dokážete hned vyhodnotit, že tenhle "kuháč" má průměr dvacet kilometrů? Prostě pokud to neni vtip celý od začátku, je to špatně vymyšlený.
Tam musí být na ceduli spíš na první pohled jasný rozdělení proudu, Hradec doprava, Plzeň a Vary doleva, Průhonice přímo .. co je vlastně někomu od Salzburgu nebo Budapešti po tom, že má zdejší Město konečně kus obchvatu. Jinak je to akorát matoucí a potenciálně nebezpečný, při sekundových časech na rozhodnutí pro ty, co to nemaj dvakrát denně secvičený.
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Krupp »

Dneska jsem chtěl dát svůj návrh do nějaké pěkné podoby, ale nevlezlo se mi to tam tak jsem hledal náhradní řešení (plus poučen o těch 5s) a vzešla mi z toho první značka. Pak jsem mrknul sem a soudě podle jonáše jsem nestřelil úplně špatně. Akorát ty Průhonice jsem zapomněl.
Druhá značka by měla být po napojení z D8 na okruh doprava (tady už jsem jonášův příspěvek měl přečtený a proto ta Praha :)
Ta druhá by měla být ještě doplněna o vzdálenosti v km a možná čísla exitů a vzdáleností k nim..

A teď všichni do mně :)
Přílohy
ceskedalnice okruh.jpg
ceskedalnice okruh.jpg (34.08 KiB) Zobrazeno 10923 x
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od multi »

Vypadá to dobře, nebude ta kombinace cíle v ČR a značky státu matoucí? Např. (D)Plzeň.
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Krupp »

Tam by měl být ještě mezinárodní cíl, nevěděl jsem jestli tam dát Řezno nebo Noriberk a taky co dát u K. Var tak jsem tam raději nedával nic. Přemýšlím jak na takovouhle značku dát číslo sjezdu (jestli jen ten rámeček s číslem, nebo i symbol, vzdálenost nebo jak-musí se to tam vlézt, být to přehledné a taky to písmo nemůžu asi moc zmenšovat) U té první to půjde normálně nad ní, u té druhé kdyby se to celé posunulo doleva tak se to tam možná taky vleze.
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Martin_L »

multi píše:Vypadá to dobře, nebude ta kombinace cíle v ČR a značky státu matoucí? Např. (D)Plzeň.
Mně se to také příliš nelíbí, ale v zahraničí už jsem to také viděl.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Mike »

to Bruselské RING O je poměrně přesné.
ovšem určitě vzniklo dříve než EU.
to by to vysvětlovalo 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od andy »

Je vidět, že si siesa i Krupp dali se svými návrhy práci, ale při vší úctě: Jaký informace mi vlastně ty obrázky dají navíc oproti "normálnímu značení"? Podle mě bude dostatečně výmluvné už to, že před křižovatkou s okruhem bude rovně pouze Praha, a všechny ostatní cíle budou směřovat k odbočce s uvedeným číslem komunikace. Nepoučeného řidiče zajímá, kudy má jet, aby se dostal do svého cíle, poučeného zase číslo komunikace. Nevidím důvod, proč jim speciálně sdělovat, že je před nimi "superkruhák", jelikož prvnímu to může být šumák, a druhý o tom ví. Dopravní značení přece nemá nahrazovat mapu.

Ad číslování komunikací: Myslím, že R1 není nic proti ničemu, v okolních státech taky mají některé dálnice shodné číslo jako nějaká jiná silnice. Jediný problém podle mě je, že se přestal u dálnic uvádět celý název a zůstalo jen číslo. Nejlepší by bylo vrátit se k někdejšímu označení Dx a rychlostní silnice začít též uvádět celým jménem, tedy R1. Spoléhat se jen na barvičky může být vážně matoucí.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od egelebege »

To Krupp: ten tvuj navrh mi přijde docela složitej nepřehlednej. To než člověk přečte a pochopí... to už mi přijde lepší návrh od siesa, jak ho upravil MiKu. Jen bych přidal eRka i okruh by měl být označenej
nějak takhle:
ring1.JPG
ring1.JPG (11.04 KiB) Zobrazeno 9993 x
i když docela jednoduchý to podle mě maj frantíci. Převedeno do našich končin by příjezd od Plzně vypadal asi takhle:
ring2.JPG
ring2.JPG (12.38 KiB) Zobrazeno 9994 x
kousek za ní by samozřejmě byla druhá cedule pro opačný směr. Přidat tam čísla D a R neni problem, ale MPZ určitě ne. Někde poblíž hranic klidně, ale na PO by to byla zbytečná informace navíc
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Krupp »

egelebege píše:To Krupp: ten tvuj navrh mi přijde docela složitej nepřehlednej ...
Já jsem uvažoval taky nejdřív tíhle způsobem, o stránku dřív jsem z toho byl úplně nadšený. Ale zkus si tam dát všechny R a D, tedy 8+1, ke každé číslo silnice a jeden náš a jeden zahraniční cíl. Použij nějakou tu velkou tabuli co tu někde na webu je, podobně velké písmo... mě se to tam prostě nevlezlo. Vůbec tam není naznačeno že můžeš pokračovat do Prahy, navíc pokud jedu tam mě doopravdy bude zajímat jen rovně->Praha, doprava->všechno ostatní. A pak jak se bude sjezd rozdělovat tak mě taky bude zajímat jen co je doprava a doleva. Prostě pomalu jsem takhle došel k tomu, že opravdu nemá smysl vymýšlet novou značku, maximálně bych za číslo silnice dodělal symbol okruhu a název.

Ta druhá značka by se mi ale líbila :)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od egelebege »

Já myslim že to bude docela oříšek. Ať to odpovědný osoby vyřeší jakkoli, na 99,9% to bude vyřešený mizerně a nám se tu rozšíří téma s kritikou ;)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od kasme »

Další "cedule" do diskuse :) :)
od Komořan
od Komořan
hk-b-cb-v.JPG (30.37 KiB) Zobrazeno 9668 x
od Vestecké spojky
od Vestecké spojky
hk-b-p.JPG (17.11 KiB) Zobrazeno 9673 x
od Vestecké spojky
od Vestecké spojky
p.JPG (38.5 KiB) Zobrazeno 9631 x
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mapman »

Já přidám dva obrázky z Belgie, které ukazují značení před "Ringem":

Obrázek

Obrázek

Poznámka na závěr, zkuste tu první značku přečíst a pochopit při běžné cestovní dálniční rychlosti, i u takovéto menší to dá zabrat, ja potřeba myslet i na to.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od andy »

mapman píše:Já přidám dva obrázky z Belgie, které ukazují značení před "Ringem"...
Tohle je podle mě úplně dostatečné (a zároveň jasnější než třeba značení odbočky na Berliner Ring), něco takového bych si představoval i u nás.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od kasme »

a další... :)
před LM od tunelu
před LM od tunelu
IMG_0695u.JPG (60.53 KiB) Zobrazeno 9415 x
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Tak nakonec jak se to dává dohromady tak to docela dává smysl, zaplať pánbůh. Také s povděkem kvituji, že se u Lochkova skutečně bude třípruh směrem do kopce sjíždět až za MÚK, což přispěje k lepší plynulosti.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od egelebege »

P090310_17.09.JPG
P090310_17.09.JPG (90.05 KiB) Zobrazeno 9150 x
Značení v belgii mi někdy přijde docela chaotické a nepřehledné. Některý cedule jsou tak orezlý a špinavý, že nejdou přečíst.
Já myslim že naše značení je (i podle obrázků od kasmeho) jednoduchý, stručný, přehledný, jasný-prostě takový jak má být. K tomu "Pražský okruh", je otázkou jestli tam muselo být to "Pražský" ale budiž. Jsem rád že se zas píše hezky česky (teď myslim i letiště). Jen co bych doplnil je již často zmiňované eRko před číslem. Tím by se vyřešilo nejen označení PO ale i ostatní erka by se trochu víc odlišovaly od I/xy. Nulám jsem na chuť nepřišel, stejně jako mínusovejm kilometovníkům :evil:
Naposledy upravil(a) egelebege dne 10.3.2010 2:35:47, celkem upraveno 1 x.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Web »

Belgii nebrat, brr, nejhorší značení co sem potkal :-) Hlavně mě tam teda fascinovalo značkování podle Eček, přičemž dálnice byly značený An (včetně mapy), takže člověk absolutně netušil kudy teda má jet...

Nicméně moc se mi líbí značky "Pro Dresden (D) sledujte Teplice", moc mi posloužily ve FR. Myslím že by se pár takových před každý příjezd na okruh pro zahraniční cíle hodilo...
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od egelebege »

Jen dokončim myšlenku...
PO.JPG
PO.JPG (65.34 KiB) Zobrazeno 9004 x
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od kasme »

Už i na 515 osazen jeden nový portál
r1-19b.JPG
r1-19b.JPG (33.04 KiB) Zobrazeno 8699 x
[/url]
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od multi »

Ono je to značení nakonec povedený, nějaký názvy MÚK apod. neřeším. :-)
Juno
Příspěvky: 345
Registrován: 10.2.2010 19:09:12

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Juno »

Standa píše:Bude problém s dnešní MÚK D1/R1 (či lépe D1/D99), z níž by se stala křižovatka D1/D1, což by bylo ... matoucí. Navíc by se musel přejmenovat alespoň úsek dnešní D1 až ke km 0, protože všechny čtyři směry značené stejným číslem dálnice by už bylo opravdu zu viel!
A na to jsem napsal ten bizarní návrh na R1+R11+R3 - aniž jsem se předtím prokousal vláknem Navigace na okruhu. Teď vidím, že orientace už je dobře vyřešena 4 hlavními cíli Brno, ... ale snad Hradec Králové (Král. či Kr., místo Hr.Králové, takhle se to neříká).
Návrh beru zpět, omlouvám se, ale mám jiný návrh (jiné cedule hlavně kolem MÚK Modletice by se do konce prázdnin snad mohly stihnout).
mts píše:Predevsim by se melo unifikovat oznaceni okruhu. Zadny "Prazsky okruh" nebo "Mestsky okruh" ale R1 a MO. Vetsina tranzitujicich cizincu to ani neni schopna vyslovit. Uz vidim jak jedou pres Prahu a vidi na ceduli "Praz... whaaaat? the f*ck....." ...
JirkaS píše:Mně také označení Městský okruh/Pražský okruh moc nevyhovuje. Pražák ví, kam jede a pro nepražáka jsou tyto dva názvy matoucí - obvykle neví, který okruh je vnější a který vnitřní. Cizincům to neřekne vůbec nic. Jsem proto okruh značit pouze číslem, tedy I/1, ideálně D0 pro PO. ... Hlavně aby to bylo značené jednotně a bylo to tak i ve všech mapách.
Mike píše:to Bruselské RING O je poměrně přesné. ...
Domis píše: Mám jeden návrh ohledně značení … nejlepší by byla dálnice D0 ... značená by mohla být jako DO, kde "O" by byla pravidelná kružnice ... "O" by mohlo značit okruh nejen jako O, ale i tvarem písmena O, které by bylo značeno jako kružnice. ...
Takže můj návrh: místo mezinárodně nesrozumitelného „Pražský“ dát všude „RING“ – OKRUH+číslo. A to číslo nemůže být 1 v modrém poli, protože takhle bude zřejmě vyznačena D1 uvnitř okruhu, stejně jako už je to u osmičky. Nula to být nemá a trojciferná je II.třída. Tedy 9O třeba s tím kolečkem nebo písmenem O: „RING – OKRUH 9O“. Češi to budou zkracovat na „RINgOKRUH“ (kde je „R“ a třeba i skryté „9O“ uprostřed), „ringáč“, „ringOš“ apod. a nebude se to už motat s jiným pražským okruhem – malým okruhem městským. Ten by se měl důsledně označovat jako „MO“ - stejně je tam to kolečko na konci (číslo silnice už asi zpátky nedostane).
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

Juno píše:Takže můj návrh: místo mezinárodně nesrozumitelného „Pražský“ dát všude „RING“ – OKRUH+číslo. A to číslo nemůže být 1 v modrém poli, protože takhle bude zřejmě vyznačena D1 uvnitř okruhu, stejně jako už je to u osmičky. Nula to být nemá a trojciferná je II.třída. Tedy 9O třeba s tím kolečkem nebo písmenem O: „RING – OKRUH 9O“. Češi to budou zkracovat na „RINgOKRUH“ (kde je „R“ a třeba i skryté „9O“ uprostřed), „ringáč“, „ringOš“ apod. a nebude se to už motat s jiným pražským okruhem – malým okruhem městským. Ten by se měl důsledně označovat jako „MO“ - stejně je tam to kolečko na konci (číslo silnice už asi zpátky nedostane).
Žádné označení RING bych nezaváděl. Je to podobný nesmysl, jako dřívější označení výjezdů jako EXIT. Pro výjezd se symbol našel, pro okruh značka také existuje. Pak už stačí jenom rozumné číslo (tedy ne modrá 1) a víc není potřeba.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od pavel.hrdina »

Juno píše:A to číslo nemůže být 1 v modrém poli, protože takhle bude zřejmě vyznačena D1 uvnitř okruhu, stejně jako už je to u osmičky.
Tak tady v tomto pripade se obavam, ze D1 bude i nadale vyjimkou - jako vzdycky mela byt. Tedy, ze jeji staniceni bude vzdycky zacinat uvnitr okruhu a tim padem to bude i uvnitr porad D1 (cili jednicka na cervenem podkladu).
Juno píše:Nula to být nemá a trojciferná je II.třída.
A proc by to proboha nemohla byt nula? S trojcifernosti pro II. tridu jasny souhlas, otazkou je co s cislem 100 (tedy analogii cisla 0).
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

Juno píše:Takže můj návrh: místo mezinárodně nesrozumitelného „Pražský“ dát všude „RING“ – OKRUH+číslo. A to číslo nemůže být 1 v modrém poli, protože takhle bude zřejmě vyznačena D1 uvnitř okruhu, stejně jako už je to u osmičky. Nula to být nemá a trojciferná je II.třída. Tedy 9O třeba s tím kolečkem nebo písmenem O: „RING – OKRUH 9O“. Češi to budou zkracovat na „RINgOKRUH“ (kde je „R“ a třeba i skryté „9O“ uprostřed), „ringáč“, „ringOš“ apod. a nebude se to už motat s jiným pražským okruhem – malým okruhem městským. Ten by se měl důsledně označovat jako „MO“ - stejně je tam to kolečko na konci (číslo silnice už asi zpátky nedostane).
Tomu snad sám nevěříte, že by se okruhu říkalo Ringokruh nebo Ringoš. Představte si ten titulek v novinách: "Nehoda zablokovala ringoš, čtyři mrtví"... To snad ne. Stejně jako je mezi lidmi zavedena "Hradecká", "Plzeňská", "Brněnská" dálnice, tak R1 je známá jako Pražský (dálniční, silniční, rychlostní, expresní, tranzitní, jak chcete) okruh, ať bude oficiální jméno jakékoliv, a aspoň to zní česky, ne jako maďarské jídlo. A ani bych se nebál zaměnitelnosti s městským okruhem, ten je a pro hodně lidí i dlouho bude Lanový most, Jižní spojka, Barrandovský most, Zlíchovský tunel, Mrázovka, Strahovský tunel, a brzy snad Blanka... ale neslyšel jsem, že by někdo jel "po městském okruhu".
Naposledy upravil(a) ElWapp dne 24.3.2010 9:24:32, celkem upraveno 1 x.
Juno
Příspěvky: 345
Registrován: 10.2.2010 19:09:12

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Juno »

JirkaS píše:Žádné označení RING bych nezaváděl. Je to podobný nesmysl, jako dřívější označení výjezdů jako EXIT. Pro výjezd se symbol našel, pro okruh značka také existuje. Pak už stačí jenom rozumné číslo (tedy ne modrá 1) a víc není potřeba.
To RING by bylo místo Pražský. Je to taky kratší, takže by se tam vešlo i to číslo. A číslo i v těch bílých polích být musí - bude to výjimka, protože i samotné uvedení názvu komunikace do bílého pole už je výjimka. Je to důležité i proto, aby se ukázalo, že okruh (třeba i "Pražský", kdyby to tam zůstalo) = např. 9O. Zatím je to tak, že (pro místní neznalce) Pražský okruh je něco jiného než (dosavadní) 1 v modrém poli.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“