Navigace na okruhu

Odpovědět
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

jonáš píše:No je to prostě směrovka na JS, která je snad celá značená jako okruh II, tak to asi po přechodnou dobu tak bude. Nebo chcete přeznačit i celou JS?
Jak už psal mapman, MO je nyní okruh I, PO je okruh II. Rozdělení na I, II, III vycházelo kdysi ze Zákosu, kdy měl být ještě vnitřní okruh v trase magistrála - Veletržní - Strahovský tunel a přes Karlák (později prodlouženou Radlickou radiálou) zase zpátky.
Jinak tu značku okruhu bych taky ponechal. "Pražský okruh" je slovní nahrazení čísla II stejně tak jako "Městský okruh" čísla I. Takže bych to viděl jako prodloužení toho dnešního označení PO/MO o značku okruh vlevo od textu.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od jonáš »

Tak sorry, já mam nějak zasuto, že to číslo mělo značit vzdálenost od centra .. jsem to opravoval, ale asi špatně 8-) a co pamatuju tak ten vnitřní bejval značenej po městě normálníma ulicema, ale už nějakej čas nedůležitý značky ignoruju, protože jinak to při daný kapacitě mozku ani nejde.

Edit: a teď koukám na Sb. 30/2001 a tam píšou "je-li zřízeno více okruhů, označují se ve spodní části značky římskými číslicemi postupně od středu obce", čili to asi tak bude furt. Aha, to nejsme ve sporu, jen ohledně neexistence tý "vnitřní jedničky", jenom mě zmátlo to "přehledný" MO vs PO. Se musim podívat, co je teda vlastně na cedulích JS.

Mmch jsou na wiki historický předpisy a značení.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od jonáš »

Tak JS je fakt podle značení dvojka .. sice to googlovskej panáček moc nezaostří, ale je to tam.
js1.jpg
js1.jpg (36.04 KiB) Zobrazeno 7702 x
Asi v tom bude trochu binec
Obrázek
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

JS je dnes zároveň jednička i dvojka, stejně jako třeba Veletržní, kde je to značeno správně, zde je navazující I na Strakonické, II pokračuje nahoru po ulici K Barrandovu. Praha si vydupala možnost značit okruh místo značkou IP1a "Okruh" tabulí se jménem (komentář k vývoji té značky jsem kdysi psal tady).
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od pavel.hrdina »

jonáš píše:Mmch jsou na wiki historický předpisy a značení.
Vsak jsem taky pred nekolika mesici v reakci na jednu vypecenou Lennyho hadanku pridaval do Wiki ohledne dopravniho znaceni celou jednu dulezitou cast z 1.7.1971, jenz zavedla pravidla provozu a znaceni na dalnici!

Tohle je dobra prehledova stranka. Jeste by to chtelo trosku zlepsit ty graficke prilohy...
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od miho »

Netušíte někdo proč na Návěstech před křížovatkou Vestec ve směru Plzeň chybí značka Zákaz vjezdu vozidel vyšších než 4,5 m ? Na Návěstech od Vestecké spojky směr Plzeň tato značka správně je. (Z důvodu snížené podjezdové výšky v tunelu Cholupice.)
Naposledy upravil(a) miho dne 15.8.2010 14:05:00, celkem upraveno 1 x.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

Při pohledu na fotku http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 2.JPG.html mě napadá, jak je v křížení R1xD1 řešen začátek a konec dálnice a silnice pro motorová vozidla? Místo na snímku bude pro někoho sjezdem z R, pro jiného z D. Které větve křižovatky patří k čemu a kde budou jaké značky?
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mapman »

Dobrá otázka, principielně by měla být hned na kolektoru už značena dálnice. V opačném směru by se měla značka rychl. silnice objevit až na sjezdové rampě pod most D1...

Mimochodem, máme tu další novinku, IS8a za mostem Modletice s plným výčtem cílů :)
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.JPG.html
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak na ZPI pokud jsem to dobře přečetl svítí
SOKP 513
R1 - km 9,6 bingo! konečně dobře uvedená kilometráž
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.JPG.html
R48 -> D48 se podařilo!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ale i tak :) ten zápis kilometráže je podstatný, teď aby to tak bylo na všech ZPI místo toho nesmyslu "87 km" :kladivo:
R48 -> D48 se podařilo!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od jannnn »

Také jsem si toho všiml, ale moc jsem nejásal. Pokud se totiž nepletu (jestli ano, opravte mě někdo), tak i na jiných ZPI byl testovací text "správně" a při ostrém provozu již to zas bylo postaru nelogicky :(
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jestli to tak skutečně je, protože já si toho nejsem vědom, tak je to škoda :( A Zvára ven :D
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Ad správné uvádění ve formátu "km 9,436" namísto "9,436 km": Myslím, že to může být dáno tím, že tato liniovka a tedy předpokládám i ZPIS na SOKP má snad být řízeno z SSÚD Rudná a tudíž Ostravaci na to nemají svůj neblahý vliv. Kéž by to tak bylo.

Mám ještě jednu věc, které jsem si všiml na kasmeho videu. Při jízdě od lochkovského mostu na 515 máte tři pruhy, čemuž před MÚK Lochkov správně odpovídá tato značka. Dále tři pruhy pokračují a připojovací pruh z MÚK Lochkov plynule přechází v odbočovací na ulici K Barrandovu, čemuž odpovídá tato značka. V jejím místě však ještě na směr 515 jsou stále tři pruhy, ale na "rovně" jsou již značeny jen dva. Ten třetí končí splynutím zleva cca o 400 metrů dál. Nemělo by na té druhé odkazované značce být naznačeno na rovně dvěmi pruhy, ale i s tím, že levý se sjíždí? Takhle mi to přijde, jako že levý pruh nevede nikam, kdybych to nevěděl.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mapman »

Taky bych si to představoval jinak 8-) :mrgreen:
Obrázek
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Ještě jsem si všiml, že na některých cedulích absentuje "E" u "50", tedy že v bílém rámečku je pouze "50" a před ní chybí "E". Někde to je správně, jinde ne... Co to?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martin »

S tou bílou celoplošně na dálnicích bych to tak neviděl. Mělo by se držet úzu, že na dálnicích (a silnicích podobného typu) všechno zeleně. Zrovna tak na jedničkách bych to viděl obdobně - také nedávat celoplošně zelenou, ta by měla být až za značkou dálnice. Bohužel se toto nerespektuje a to ani v puntičkářském Německu, zbytečně to vede k nekonzistenci.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od egelebege »

Mě se líbí jak to má mapman nakreslený :ok: tak bych si to taky představoval. Jen do toho zákazu vjezdu domaluj náklaďák. Takhle to vypadá, že tam nesmí ani autobus
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od egelebege »

Jen nechápu proč, když je PO aa MO v oválném rámečku, se na tabule PO a MO píše v hranatým jak městský cíle viz kasmeho fotka
kasmeho mo-5-5-a.JPG
kasmeho mo-5-5-a.JPG (22.3 KiB) Zobrazeno 6924 x
Proč??
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

martini píše:Ad správné uvádění ve formátu "km 9,436" namísto "9,436 km": Myslím, že to může být dáno tím, že tato liniovka a tedy předpokládám i ZPIS na SOKP má snad být řízeno z SSÚD Rudná a tudíž Ostravaci na to nemají svůj neblahý vliv. Kéž by to tak bylo.
No, ale špatně se to uvádělo dávno před vznikem NDIC.
Navíc pokud bude okruh řízen "separé", tak opět nevidím smysl existence, nějakého centrálního řídícího prvku.
Ať si to potom dělají všechny SSÚD/RS sami, a posílají max výstupu nějakému jednomu typovi u kompu, který to nahází na dopravniinfo.cz.
R48 -> D48 se podařilo!
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od egelebege »

Martin z Ostravy píše:Navíc pokud bude okruh řízen "separé", tak opět nevidím smysl existence, nějakého centrálního řídícího prvku.
Já v tom smysl vidim.
Příklad (z daleké budoucnosti):
na 511 převrácená cisterna s chemikálií a úsek obosměrně uzavřen
ZPI může navádět tranzit Ol-Hr-Pha-Plz přes Brno
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

egelebege píše:Jen nechápu proč, když je PO aa MO v oválném rámečku, se na tabule PO a MO píše v hranatým jak městský cíle viz kasmeho fotka
Proč??
Protože je to bastl, který si nedávno Praha vymyslela. Dokud se to značení neobjeví ve vyhlášce v obrazové příloze, bude to co kus, to originál. Nejen, že je to na značce pokaždé v jiném rámečku, ale i jiným stylem písma.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 3.JPG.html

Opět místo Pražského okruhu "starý" symbol a do Plzně pojedem asi po nové dálnici č. 603 :roll:
mbmat
Příspěvky: 1382
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mbmat »

ElWapp píše:Opět místo Pražského okruhu "starý" symbol
jo to by se nějakou vyhláškou snad dalo vyřešit, ale taky mi to vadí.
ElWapp píše:do Plzně pojedem asi po nové dálnici č. 603
no podle mě to ještě někdo doplní, je to stejný jako na jiný značce , kdy chybí E u E 50
http://www.ttnz.cz/mo/album/v/stavby/si ... 4.JPG.html
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

mbmat píše:jo to by se nějakou vyhláškou snad dalo vyřešit, ale taky mi to vadí.
Vyhláška už to řeší, obě značky jsou rovnocenné. Je to jen chaos tvůrce značení.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“