Navigace na okruhu

Odpovědět
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mbmat »

JirkaS píše:Vyhláška už to řeší, obě značky jsou rovnocenné. Je to jen chaos tvůrce značení.
aha. díky za objasnění. a nastane tedy nějaká reklamace?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

mbmat píše:aha. díky za objasnění. a nastane tedy nějaká reklamace?
To nevím, s tím nemám nic společného, jen to sleduji. Zatím mi přišlo, že trasa vedoucí po R1 bude značena "Pražský okruh" a navazující trasa po D1 a Jižní spojce postaru jako okruh II. Ale teď se objevila značka s II už před Jesenicí, takže je v tom zjevně mnohem větší chaos. Rozhodně mi to nepřijde jako dobré řešení.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mbmat »

Mě taky ne. Akorát se cizinci a mimopražští nebudou příliš orientovat.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od egelebege »

mbmat píše:Akorát se cizinci a mimopražští nebudou příliš orientovat.
Spíš si matoucích symbolů okruhu a nicneříkajících čísel nebudou všímat a pojedou hezky podle cílů
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od dd »

Ani většina pražáků nemá jasno, co je Městský okruh, Pražský okruh, I., II., III. okruh :D
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od MPMP »

Nemají a ani nemohou mít jasno. Je někde specifikováno jak to autor zamýšlel a co má být okruh I, co II a co III? Já sám mám dojem, že se značky osazují jak přijdou kterému dělníkovi zrovna do ruky. :?
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mbmat »

dd píše:Ani většina pražáků nemá jasno, co je Městský okruh, Pražský okruh, I., II., III. okruh
máš pravdu, já v tom taky nemam jasno :D
MPMP píše:Já sám mám dojem, že se značky osazují jak přijdou kterému dělníkovi zrovna do ruky.
no to doufám že se neděje
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od pp21 »

Značky se osazují podle projektu. A pokud je v projektu kravina, dělník to nijak neřeší a pověsí to. No a vzhledem k tomu, že dokumentace dopravního značení se připravuje už v rámci DÚR, tak je jasné že v okamžiku zprovoznění to už po těch letech není moc aktuální ;o). A tak se to nejspíš průběžně aktualizuje o nové poznatky, změny na stavbě či módní trendy a při té příležitosti se na něco zapomene a přehlídnou to i všechny kontroly a pak se divíme, co že to tam na té ceduli je...
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mbmat »

a jak se to dělá v zahraničí?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

Problém je, že bordel v tom dělá samotná vyhláška, protože ta novelizace byla zjevně příliš narychlo. Díky tomu také chybí vyobrazení v obrazové příloze. Značka okruh je v současné verzi definována takto:
"Okruh" (č. IP 1a) a "Změna směru okruhu" (č. IP 1b), které označují okruh zřízený pro objíždění obce nebo její části; je-li zřízeno více okruhů, označují se ve spodní části značky římskými číslicemi postupně od středu obce; podpůrně se užívá i pruhů stejné barvy na sloupech veřejného osvětlení apod.; symbol této značky může být na dálnici a silnici pro motorová vozidla nahrazen textem s názvem okruhu provedeným černým písmem na bílém podkladu a umístěným nad příslušnou návěstí
Z toho mi vyplývá: Symbol "Pražský okruh", "Městský okruh" lze umístit pouze na D nebo R nad návěst. V případě, že je okruh v jiné části vedený po běžné komunikaci, musí se použít klasické značení, možné je pouze doplnit dodatkovou tabulku s názvem. Vzhledem k tomu, že vyhláška výslovně hovoří o umístění nad návěstí, jsou podle mě s ní v rozporu všechny směrové tabule, kde se "Pražský okruh" objevuje jako cíl, navíc je to tak špatně definováno, že není rozdíl mezi symbolem okruhu a místním cílem. Nejrozumnějším řešením by podle mě bylo spojit klasickou značku okruh s tímto nápisem (http://forum.ceskedalnice.cz/download/file.php?id=1960) a to pak používat i pro cíle i pro označení nad návěstí.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

No ještě by to chtělo místo okruhů uplatňovat názvy i u radiál, když už se čísla komunikací nenosí.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

ElWapp píše:No ještě by to chtělo místo okruhů uplatňovat názvy i u radiál, když už se čísla komunikací nenosí.
No jen to ne. :roll:
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od dd »

Já bych byl pro textové označení zrušit. Hlavně "Pražský okruh" a "Městský okruh" v tom dělá zmatek. Nejlepší by byl nějaký symbol srozumitelný i cizincům. Nebo kdyby to bylo aspoň městský a dálniční nebo vnitřní a vnější. Takhle si podle logiky Praha = město většina lidí myslí, že jde o dva názvy pro jeden okruh. Ale to už se tu řešilo a nevyřešilo.

EDIT: Když tak nad tím přemýšlím, než se oba okruhy postaví celé, tak se v reálu stejně z velké části jedná o dvojí označení jedné silnice :lol: Takže na změnu je ještě moře času :D
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od miho »

JirkaS píše: ... Vzhledem k tomu, že vyhláška výslovně hovoří o umístění nad návěstí, jsou podle mě s ní v rozporu všechny směrové tabule, kde se "Pražský okruh" objevuje jako cíl, navíc je to tak špatně definováno, že není rozdíl mezi symbolem okruhu a místním cílem.
Dle mého názoru všechny směrové tabule, kde se "Pražský okruh" objevuje jako cíl, jsou odvozeny od značky IS5 Směrová tabule k jinému cíli a tudíž v souladu s vyhláškou. Odpovídají i grafice VLKP dle výkresu R 17 jako jiný cíl. Rozdíl mezi jiným cílem a místním cílem je v tom, že místní cíl je psán všechna písmena velká a jiný cíl malými písmeny (mimo počátečního).
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od JirkaS »

miho píše:Dle mého názoru všechny směrové tabule, kde se "Pražský okruh" objevuje jako cíl, jsou odvozeny od značky IS5 Směrová tabule k jinému cíli a tudíž v souladu s vyhláškou. Odpovídají i grafice VLKP dle výkresu R 17 jako jiný cíl. Rozdíl mezi jiným cílem a místním cílem je v tom, že místní cíl je psán všechna písmena velká a jiný cíl malými písmeny (mimo počátečního).
Ano, odpovídá to tabuli k místnímu cíli. Ale v tu chvíli to není označení okruhu a člověk neznalý názvu to z té značky ani nemůže pochopit.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mbmat »

Nevím jak Vám, ale mě příjde zmatečný na 515 ve směru na tunel lochkov při zavřeném tunelu ukazovat ,,Tunel Lochkov uzavřen'' , a v protisměru třeba na MÚK Vestec jenom ,,Silnice uzavřena''. Mohl by mi to prosím někdo objasnit? díky
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od kasme »

už to tu někde bylo...

silnice uzavřena: dál se jet nedá

tunel Lochkov uzavřen: můžu jet ještě dál, až na MÚK Lochkov, proto jsou tam ty Strakonice...
na MÚK Lochkov už je rovně "silnice uzavřena"
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od miho »

mbmat píše:Nevím jak Vám, ale mě příjde zmatečný na 515 ve směru na tunel lochkov při zavřeném tunelu ukazovat ,,Tunel Lochkov uzavřen'' , a v protisměru třeba na MÚK Vestec jenom ,,Silnice uzavřena''. Mohl by mi to prosím někdo objasnit? díky
Z 515 MÚK Barrandov lze po Pražském okruhu pokračovat na MÚK Lochkov i při zavřeném Lochkovském tunelu. Je zde tedy jen upozornění na ,,Tunel Lochkov uzavřen'', neboť při cestě na Brno je nutno odbočit. Při cestě na Strakonice se jede dál a odbočuje se až na MÚK Lochkov.
Situace ve Vestci je jiná, zde již před tunelem Cholipice není žádná MÚK, která by byla v provozu a tak je ,,Silnice uzavřena''.

Edit: kasme byl rychlejší
Naposledy upravil(a) miho dne 4.9.2010 21:08:34, celkem upraveno 2 x.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mbmat »

jo děkuju vám :D
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od miho »

Návěst před křižovatkou na D1 ve směru Plzeň není proměnná. To znamená, že v případě uzavírky Cholupického tunelu se doprava, která již vjela od D1 na Pražský okruh, posílá na Vestecký přivaděč, kde na kruháku již žádná tranzitní navigace není. A vše se vydá asi Vídeňskou na sever.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

miho píše:Návěst před křižovatkou na D1 ve směru Plzeň není proměnná.
Což svědčí o tom, že to je provizorium a potvrzuje to mojí domněnku, že v konečném stavu budou na Prahu normálně 3 pruhy. Jak se bude doprava řídit bez těch proměnných značek jak zde, tak na křižovatkách na Spořilově je mi záhadou. Asi to bude muset zajistit policie spolu s precizováním textu na předcházejících ZPI ve smyslu: R1 - Pražský okruh, uzavřeno, jeďte rovně po D1.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od kasme »

Taky může být pravý pruh veden přes kolektor.
tzn. že proměnná cedule bude až na větvení v kolektoru, ale to je jen nápad :)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od pp21 »

kasme píše:tzn. že proměnná cedule bude až na větvení v kolektoru, ale to je jen nápad :)
Já bych to viděl jinak ;o). Už bylo zmíněno, že toto řešení (dva pruhy na Prahu a jeden na D5) je provizorní řešení, než se dostaví celá MÚK D1 x R1. Takže i tahle cedule je provizorní. Ve finální podobě se bude na Říčany i na Plzeň sjíždět v jednom místě směrem do kolektoru. Tam už to proměnnou ceduli třeba dají ;o)

PS: i provoz po kolektoru bude teď v provizorním režimu, takže ani tam bych teď proměnlivou ceduli nečekal...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od kasme »

konečně po čase zase jedna "nová" cedule :)

MÚK Vestec od 512<br />stav &quot;tunel Lochkov uzavřen&quot;
MÚK Vestec od 512
stav "tunel Lochkov uzavřen"
IMG_0746u.JPG (35.78 KiB) Zobrazeno 7914 x
[/url]
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

A kudy podle této značky na Plzeň, Vávro? To mi přijde jako dost předčasná informace v tomto místě... Ale tak zase dobré to je, že se ví o té uzavírce. V praxi doufám, že tyto cedule moc neuvidíme a budou tam spíše informace o provozu jednou troubou v obou směrech na ZPI...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“